Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 26,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το pro είναι καινούργια κονσόλα όσο και να λέει η Sony ότι όλα είναι στην ίδια οικογένεια κτλ, τι άλλο μπορεί να πει στην παρούσα φάση, θέλει να το φέρει ποιο μαλακά για να μειώσει της αντιδράσεις.. Εγώ πιστεύω ότι και τα παλιά game θα δείχνουν καλύτερα.(ποιο smooth τα γραφικά τους) τώρα στα καινούργια φυσικό είναι η developers να επικεντρωθουν στο pro,και σιγά σιγά θα βγαίνουν με την ένδειξη pro...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Το pro είναι καινούργια κονσόλα όσο και να λέει η Sony ότι όλα είναι στην ίδια οικογένεια κτλ, τι άλλο μπορεί να πει στην παρούσα φάση, θέλει να το φέρει ποιο μαλακά για να μειώσει της αντιδράσεις..

 

2) Εγώ πιστεύω ότι και τα παλιά game θα δείχνουν καλύτερα.(ποιο smooth τα γραφικά τους) τώρα στα καινούργια φυσικό είναι η developers να επικεντρωθουν στο pro,και σιγά σιγά θα βγαίνουν με την ένδειξη pro...

 

1) Τεχνικά αυτό ισχύει. Όλοι θα παίζουν στο ίδιο player pool (MP games), ίδιο framerate, ίδια DLC, ίδια patches, ίδιο PS store, ίδια retail games.

 

2) Έχεις διαβάσει το παρακάτω link;

 

http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2016-inside-playstation-4-pro-how-sony-made-a-4k-games-machine

 

Πως θα δείχνουν καλύτερα τα παλιά παιχνίδια χωρίς patch; Άλλο τι θα θέλαμε (wishful thinking) και άλλο τι θα γίνει...

 

 

Πρεπει να είναι πόντιος όποιος το κανει. να σκέφτεσαι μόνο τα παλιά και όχι αυτά που θα βγουν στο μέλλον.

 

Δεν θα έλεγα πόντιο όποιον πάρει PS4 τώρα για πρώτη φορά και θέλει να παίξει και παλιότερα παιχνίδια.

 

Παράδειγμα:

 

http://www.insomnia.gr/topic/432456-the-official-playstation-4-topic-ps4/page-1119?do=findComment&comment=55219430

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Τεχνικά αυτό ισχύει. Όλοι θα παίζουν στο ίδιο player pool (MP games), ίδιο framerate, ίδια DLC, ίδια patches, ίδιο PS store, ίδια retail games.

 

2) Έχεις διαβάσει το παρακάτω link;

 

http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2016-inside-playstation-4-pro-how-sony-made-a-4k-games-machine

Πως θα δείχνουν καλύτερα τα παλιά παιχνίδια χωρίς patch; Άλλο τι θα θέλαμε (wishful thinking) και άλλο τι θα γίνει...

 

 

 

 

Δεν θα έλεγα πόντιο όποιον πάρει PS4 τώρα για πρώτη φορά και θέλει να παίξει και παλιότερα παιχνίδια.

 

Παράδειγμα:

 

http://www.insomnia.gr/topic/432456-the-official-playstation-4-topic-ps4/page-1119?do=findComment&comment=55219430

Και φυσικά δεν είναι Πόντιος οποίος θελήσει να πάρει το ps4 το απλό, το μηχάνημα ειναι τούμπανο μπροστά στην αηδία που αγοράσα πριν ένα χρόνο το xbox one και αντί να παίζω το μισό χρόνο το είχα στην Τσεχία για service. Το πούλησα και ησυχασα.. Δύο εβδομάδες έμειναν παιδιά θα τα δούμε όλα στην πράξη, το θέμα για μένα είναι να έχω πάλι κονσόλα να παίζω, γιατί δύο μήνες δεν έχω πιάσει χειριστηριο στα χέρια μου..
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για PS4 Pro πάει... τέσπα.

Α οκ! Συμφωνώ απόλυτα και εγώ από τα παλιότερα θα αρχίσω, είδη έχω πάρει το the order και kill zone shadow fall... Μονο η κονσόλα μου λείπει. Χαχαχαχα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάζεις κάνα link; Δεν είναι κακό

http://www.ebay.com/itm/261920175375?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Οριστε παραπονιαρη :P

@spartan,το έβαλες εύκολα;

Πανευκολο ηταν το setup!!!η αυτοκολητη μεβρανη ειναι εξαιρετικης πιοτητας και κολαει και ξεκολαει μια χαρα.Να φανταστεις οτι ηταν η πρωτη μου φορα και το αποτελεσμα με ευχαριστησε πολυ. :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπα ότι η σημαντικότερη διαφορά θα φανεί σε 4k .Σε απλή FHD έχεις το ταβάνι του 1080p που σε κάποια παιχνίδια θα πάει στο native αν δεν υπάρχει στο ps4.Σε ανάλυση ίσως δε θα είναι τόσο αισθητό αλλά ίσως φανεί στα frame rate κ.α θα δείξει, αλλά εντάξει για 100€ καλά έκανες και προτίμησες το Pro εφόσον δεν είχες καθόλου κονσόλα. Αλλά αν είχες το υπάρχων ps4 δε θα άξιζε να κάνεις αλλαγή σε Pro αν δεν ειχες 4k tv για μένα.

Απλώς ειπα για την πλήρη εκμετάλλευση των δυνατοτήτων.

 

Καλά αυτό είναι σίγουρο.. και όλοι οι (p)reviewers στο ίδιο πράγμα συμφωνούν.. Ότι αν δεν έχεις κονσόλα, δεν αξίζει για 50-100 ευρώ να μην πάρεις το Pro και να πάρεις το απλό ή το slim.. Αν όμως είσαι ήδη κάτοχος ενός από των 2 τελευταίων, και εισαι και casual player δεν αξίζει να αλλάξεις κονσόλα και να πάρεις το Pro μιας και οι διαφορές δεν είναι καμμία τραγική διαφορά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η διαφορα θα ειναι μικρη απο αποψη ποιοτητας γραφικων να το πω απλα. Αλλα θα χει μεγαλη διαφορα στο framerate , εφοσον τα στουντιο για το εκαστοτε παιχνιδι το φτιαξουν για το Pro

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οτι βγαίνει απο εδώ και πέρα θα έιναι και για το pro, έτσι έχει ξεκαθαρίσει η σόνυ.

 

Με τόση διαφορά στο hardware πάντως, όχι άμεσα, πιο μετά θα φανεί και η διαφορά στα γραφικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η βασική διαφορά είναι το HDR (επίσημα) και η υποστήριξη 4κ αναλύσεων σε ανάλογες τηλεοράσεις.

 

Εάν δεν έχεις 4κ τηλεόραση δεν θα δεις ΚΑΜΙΑ διαφορά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η βασική διαφορά είναι το HDR (επίσημα) και η υποστήριξη 4κ αναλύσεων σε ανάλογες τηλεοράσεις.

 

Εάν δεν έχεις 4κ τηλεόραση δεν θα δεις ΚΑΜΙΑ διαφορά.

 

Εάν παίζει 1080p σε 60 frames, μια χαρά διαφορά θα δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν παίζει 1080p σε 60 frames, μια χαρά διαφορά θα δεις.

 

 

Σωστά! Και επίσης HDR υποστηρίζουν και τα παλαιότερα μοντέλα μετά το update. Όποιος θέλει να googlarei να δει τα διάφορα modes του tomb raider για το pro...το έχουμε πει άπειρες φορές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...