Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εάν παίζει 1080p σε 60 frames, μια χαρά διαφορά θα δεις.

Για να έχεις σημαντικά παραπάνω frames θέλεις και παραπάνω RAM (που δεν έχει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για να έχεις σημαντικά παραπάνω frames θέλεις και παραπάνω RAM (που δεν έχει)

 

 

Το tomb raider θα έχει επιλογή για 1080p 60fps οπότε μια χαρά κάνει τη δουλειά της η ram και είναι επίσης ένα παράδειγμα του ότι δεν θα χρειάζεσαι απαραίτητα 4k τηλεόραση για να εκμεταλλευτείς το PS4 Pro.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τόση διαφορά στο hardware πάντως, όχι άμεσα, πιο μετά θα φανεί και η διαφορά στα γραφικά.

Δεν θα εχει exclusives οποτε δυσκολα θα δουμε σημαντικες διαφορες. Αν ποτε αποκτησει θα δουμε.

Εάν παίζει 1080p σε 60 frames, μια χαρά διαφορά θα δεις.

Χλωμο να δουμε διαφορες της ταξεως 30 fps σε παιχνιδια(δλδ απο 30 να παει σε 60fps). Ακομα και το Tomb Raider θα ειναι στα 50fps μεσο ορο λογικα. Εκτος αν υπαρχει καμια Secret Sauce:P
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα εχει exclusives οποτε δυσκολα θα δουμε σημαντικες διαφορες. Αν ποτε αποκτησει θα δουμε.

Χλωμο να δουμε διαφορες της ταξεως 30 fps σε παιχνιδια(δλδ απο 30 να παει σε 60fps). Ακομα και το Tomb Raider θα ειναι στα 50fps μεσο ορο λογικα. Εκτος αν υπαρχει καμια Secret Sauce:P

 

 

Ε εντάξει είπαμε δεν περιμένουμε και διπλάσιες επιδόσεις με 50 ευρώ διαφορά  :-D απλά συζητάμε κατά πόσον αξίζει η αγορά του για χρήστες 1080p τηλεόρασης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον τελευταίο καιρό μετά της ανακοινώσεις της Sony και της ms για της καινούργιες κονσόλες, πολύ βγήκαν και είπαν, τι πράγματα είναι αυτά κάθε γενιά πρέπει να διαρκεί πέντε χρόνια άλλος οκτώ να τιμωρησουμε την Sony ms κτλ. Και λέω εγώ τι ανοησίες είναι αυτές, έχουμε κάνει κανένα συμβόλαιο που να λέει θα βγαίνουν κονσόλες κάθε οκτώ χρόνια η έξι χρόνια? Δικαίωμα της είναι να βγάζει κονσόλες και κάθε έξι μήνες, και το ps5 να βγάλει το 2018 μια χαρά θα κάνει, επειδή δηλαδή έχουμε γίνει ουγκαντα η χειρότερα siera leone πρέπει η Sony και η κάθε πολυεθνική να λέει Α μωρέ στην Ελλάδα η σε οποιαδήποτε ξεπεσμενη χώρα δεν έχουν λεφτά.. Το μεγαλύτερο μέρος του πληθυσμού στις ανεπτυγμενες χώρες έχουν 4κ tv και σε δύο χρόνια θα έχουν όλοι.. Μην μιλάμε λοιπόν με βάσει την Ελλάδα που είναι πλέον μια αφρικανική χώρα. Επίσης σε δύο τρία χρόνια όσοι επιλέξουν να παραμείνουν εδω, όχι κονσόλες η δεν ξέρω και εγώ τι, ούτε κρεμμύδια δεν θα μπορούν να αγορασουν..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον τελευταίο καιρό μετά της ανακοινώσεις της Sony και της ms για της καινούργιες κονσόλες, πολύ βγήκαν και είπαν, τι πράγματα είναι αυτά κάθε γενιά πρέπει να διαρκεί πέντε χρόνια άλλος οκτώ να τιμωρησουμε την Sony ms κτλ. Και λέω εγώ τι ανοησίες είναι αυτές, έχουμε κάνει κανένα συμβόλαιο που να λέει θα βγαίνουν κονσόλες κάθε οκτώ χρόνια η έξι χρόνια? Δικαίωμα της είναι να βγάζει κονσόλες και κάθε έξι μήνες, και το ps5 να βγάλει το 2018 μια χαρά θα κάνει, επειδή δηλαδή έχουμε γίνει ουγκαντα η χειρότερα siera leone πρέπει η Sony και η κάθε πολυεθνική να λέει Α μωρέ στην Ελλάδα η σε οποιαδήποτε ξεπεσμενη χώρα δεν έχουν λεφτά.. Το μεγαλύτερο μέρος του πληθυσμού στις ανεπτυγμενες χώρες έχουν 4κ tv και σε δύο χρόνια θα έχουν όλοι.. Μην μιλάμε λοιπόν με βάσει την Ελλάδα που είναι πλέον μια αφρικανική χώρα. Επίσης σε δύο τρία χρόνια όσοι επιλέξουν να παραμείνουν εδω, όχι κονσόλες η δεν ξέρω και εγώ τι, ούτε κρεμμύδια δεν θα μπορούν να αγορασουν..

Nope. Όπως έχω ξαναπεί αγοράζεις κονσόλα για να καθαρίσεις από το Hardware για μια 5ετία και να μην σε νοιάζουν αναβαθμίσεις κτλ. Αυτός είναι και ο λόγος που πληρώνεις τόσο ακριβά Games, Controllers και οτι άλλο περιφερειακό. Αλλιώς αν είναι να αλλάζω κονσόλα κάθε 4 χρόνια ξοδεύω τα 400 ευρώ στο  PC που έχω(γιατί όποιος έχει κονσόλα έχει και PC απαραίτητα, απλά επιλέγει Console Gaming), και πληρώνω τα πάντα φτηνότερα με καλύτερες πολλές φορές αποδόσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nope. Όπως έχω ξαναπεί αγοράζεις κονσόλα για να καθαρίσεις από το Hardware για μια 5ετία και να μην σε νοιάζουν αναβαθμίσεις κτλ. Αυτός είναι και ο λόγος που πληρώνεις τόσο ακριβά Games, Controllers και οτι άλλο περιφερειακό. Αλλιώς αν είναι να αλλάζω κονσόλα κάθε 4 χρόνια ξοδεύω τα 400 ευρώ στο PC που έχω(γιατί όποιος έχει κονσόλα έχει και PC απαραίτητα, απλά επιλέγει Console Gaming), και πληρώνω τα πάντα φτηνότερα με καλύτερες πολλές φορές αποδόσεις.

Αυτό είναι σκεπτικό δικό σου, ότι έτσι είναι η σειρά των πραγμάτων, η υπάρχει κάποιο επίσημο πρωτόκολλο που να το αναφέρει? Όσο για το αν είναι ακριβά τα game η τα περιφερειακά αυτό είναι σχετικό, όταν έκανα την πρακτική μου στο Καναδά, νομίζω δεν χρειάζεται να αναφέρω τον μισθό που έπαιρνα, όχι games κάθε μήνα κονσόλα μπορούσα να αγοράσω χαλαρά.. Τέσπα ο καθένας όπως το βλέπει, σεβαστή και η άποψη σου.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα εχει exclusives οποτε δυσκολα θα δουμε σημαντικες διαφορες. Αν ποτε αποκτησει θα δουμε.

Χλωμο να δουμε διαφορες της ταξεως 30 fps σε παιχνιδια(δλδ απο 30 να παει σε 60fps). Ακομα και το Tomb Raider θα ειναι στα 50fps μεσο ορο λογικα. Εκτος αν υπαρχει καμια Secret Sauce:P

 

Γύρω στα 45 fps για την ακριβεια με βάση το link που εδωσε ο φιλος λιγα post πιο πανω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γύρω στα 45 fps για την ακριβεια με βάση το link που εδωσε ο φιλος λιγα post πιο πανω..

 

 

Για την ακρίβεια στο link λέει ότι κάποιες φορές δεν θα είναι 60fps με τα drops να μην είναι όμως κάτω από 45fps.. δεν λέει ότι θα είναι γύρω στα 45fps!!..οπότε εγώ καταλαβαίνω ότι μόνο σε κάποιες σκηνές που θα γίνεται πανικός να πέσει στα 45 fps που δεν είναι κάτι τραγικό.. Anyway λίγες μέρες έμειναν για να δούμε  :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η διαφορα θα ειναι μικρη απο αποψη ποιοτητας γραφικων να το πω απλα. Αλλα θα χει μεγαλη διαφορα στο framerate , εφοσον τα στουντιο για το εκαστοτε παιχνιδι το φτιαξουν για το Pro

 

Όχι και τόσο μεγάλη. 33%, όσο η διαφορά στο CPU clock. Αν είσαι π.χ. στα 30 fps, θα πας στα 40 fps. Αν είσαι ήδη στα 40 fps unlocked, θα πας στα 50 κάτι και πάει λέγοντας.

 

Υπάρχουν βέβαια παιχνίδια (Bloodborne, DS3) που παίζουν με single-threaded μηχανές και θα έπαιζαν πολύ καλύτερα (και στο OG PS4) με multi-threaded code...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα δεν με χαλαει η αλλαγη κονσολας αν 3 ετη καλως η κακως οι εποχες μου κρατουσαμε μια κονσολα 6-7 χρονια εχουν περασει. η sony σου λεει εχω το og ps4 εχω και το pro διαλεγεις και παιρνεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον τελευταίο καιρό μετά της ανακοινώσεις της Sony και της ms για της καινούργιες κονσόλες, πολύ βγήκαν και είπαν, τι πράγματα είναι αυτά κάθε γενιά πρέπει να διαρκεί πέντε χρόνια άλλος οκτώ να τιμωρησουμε την Sony ms κτλ. Και λέω εγώ τι ανοησίες είναι αυτές, έχουμε κάνει κανένα συμβόλαιο που να λέει θα βγαίνουν κονσόλες κάθε οκτώ χρόνια η έξι χρόνια? Δικαίωμα της είναι να βγάζει κονσόλες και κάθε έξι μήνες, και το ps5 να βγάλει το 2018 μια χαρά θα κάνει, επειδή δηλαδή έχουμε γίνει ουγκαντα η χειρότερα siera leone πρέπει η Sony και η κάθε πολυεθνική να λέει Α μωρέ στην Ελλάδα η σε οποιαδήποτε ξεπεσμενη χώρα δεν έχουν λεφτά.. Το μεγαλύτερο μέρος του πληθυσμού στις ανεπτυγμενες χώρες έχουν 4κ tv και σε δύο χρόνια θα έχουν όλοι.. Μην μιλάμε λοιπόν με βάσει την Ελλάδα που είναι πλέον μια αφρικανική χώρα. Επίσης σε δύο τρία χρόνια όσοι επιλέξουν να παραμείνουν εδω, όχι κονσόλες η δεν ξέρω και εγώ τι, ούτε κρεμμύδια δεν θα μπορούν να αγορασουν..

Μιας και μιλαμε για την Sony. Ψαξε μια στο google για "Sony 10 year plan PS"... Με το PS2, PS3 και στις αρχες με το Vita η Sony ειχε κανει ενα "προφορικο" συμβολαιο" συμβολαιο με τους καταναλωτες οτι οι συσκευες PS θα υποστηριζονται απο την Sony σε Hardware/Software για 10 χρονια.

 

Ναι πλεον το εχει κανει γαργαρα και προσπαθει να το εξαφανισει και απο το Internet..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...