Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

οι δυνατοτητες του προ ειναι πολυ μεγαλες σε σχεση με το απλο μοντελο. η σονυ θα το υποστηριξη πολυ και οι τυποι που φτιαχνουν τα games  κανουν παρτυ σε silent mode για την ωρα.κανεις δεν μιλαει και δεν βγαζει τσιμουδια. και ολα αυτα για να μη χαλασουν τις πωλησεις των μοντελων που ακομα ειναι στην αγορα,σου λεει μεχρι να βγει να πουλησουμε οσα slim  μπορουμε. μολις βγει το pro  ξαφνικα θα αρχισουνε ολοι να λενε ποσο ωραια τρεχουν τα games  στο προ και οτι ειναι η υπερκονσολα και και και.ελπιζω μονο να μη δουμε games  αποκλειστηκα για το προ επειδη ισως δεν θα μπορει να τρεξει στο απλο. ολα θα πεχτουν πιστευω αναλογα με τις πωλησεις.

και μαλλον οπως ακουγεται θα ειναι πολυ υψηλο ποσοστο.εχω περιεργεια τι θα επακολουθησει στο μελλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

οι δυνατοτητες του προ ειναι πολυ μεγαλες σε σχεση με το απλο μοντελο. η σονυ θα το υποστηριξη πολυ και οι τυποι που φτιαχνουν τα games  κανουν παρτυ σε silent mode για την ωρα.κανεις δεν μιλαει και δεν βγαζει τσιμουδια. και ολα αυτα για να μη χαλασουν τις πωλησεις των μοντελων που ακομα ειναι στην αγορα,σου λεει μεχρι να βγει να πουλησουμε οσα slim  μπορουμε. μολις βγει το pro  ξαφνικα θα αρχισουνε ολοι να λενε ποσο ωραια τρεχουν τα games  στο προ και οτι ειναι η υπερκονσολα και και και.ελπιζω μονο να μη δουμε games  αποκλειστηκα για το προ επειδη ισως δεν θα μπορει να τρεξει στο απλο. ολα θα πεχτουν πιστευω αναλογα με τις πωλησεις.

και μαλλον οπως ακουγεται θα ειναι πολυ υψηλο ποσοστο.εχω περιεργεια τι θα επακολουθησει στο μελλον.

 

Αν ήθελαν να πουλήσουν Slim, θα το τιμολογούσαν κοντά στο κόστος, όχι €300 RRP...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και οι δυο κονσόλες θα συμβαδιζουν μαζι slim και pro τα ιδια παιχνίδια θα βγενουν και στα δύο! ! Απλα στο προ θα εχεις τα προτερήματα του καινούργιου h/w,

δλδ οτι τι το pro θα περασει σε πωλήσεις το απλο ps4 και θα σταματησουν οι εταιρίες να βγαζουν games για το παλιο, μην τρελαθούμε τωρα καποιοι λετε οτι να νε εδω μεσα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και οι δυο κονσόλες θα συμβαδιζουν μαζι slim και pro τα ιδια παιχνίδια θα βγενουν και στα δύο! ! Απλα στο προ θα εχεις τα προτερήματα του καινούργιου h/w,

δλδ οτι τι το pro θα περασει σε πωλήσεις το απλο ps4 και θα σταματησουν οι εταιρίες να βγαζουν games για το παλιο, μην τρελαθούμε τωρα καποιοι λετε οτι να νε εδω μεσα...

 

Όχι φυσικά, θέλει πολλά χρόνια για να χτίσει 40+ εκατομμύρια εγκατεστημένη βάση.

 

Μέχρι να γίνει αυτό, θα έχει βγει ήδη PS5...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι φυσικά, θέλει πολλά χρόνια για να χτίσει 40+ εκατομμύρια εγκατεστημένη βάση.

 

Μέχρι να γίνει αυτό, θα έχει βγει ήδη PS5...

Ακριβως !

 

Αν ηθελε η σονυ να αφησει πισω το ps4 δεν θα έβγαζε το ps4 pro αλλα ps5..

Δλδ τι να λεμε οτι π.χ, του χρονου βγενει bloodborn 2 και η εταιρια θα πει οχιιι δεν θα το βγαλουμε για το παλιο ps4 που εχει 40 εκατομμύρια χρηστες θα το βγαλουμε για το pro μονο με 10 εκατομμύρια ξερω γω χρήστες επηδη θα τρεχει σε 60fps..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενταξει υποθεσεις κανουμε επειδη εχουν δει πολλα τα ματια μας. δεν το δενουμε σχοινι κορδονι οτι θα γινει.και αν γινει αυτο σιγουρα δεν θα γινει σε καποιο γνωστο τιτλο.αλλα μην αποκλειεται κιολας το ενδεχομενο ενα στουντιο να βγαλει καποιο τιτλο καινουργιο για το προ στο μελλον.δεν μου φενεται καθολου παραξενο και καθολου απιστευτο. ολα για τα λεφτα γινονται.

 

*το θεμα ειναι οτι ακομα θελουν να πουλησουν οσα σλιμ μπορουν οχι σε τιμη κοστος αλλα να βγαινει κερδος. τιμη κοστος δεν βλεπω τον λογο να θελει να πουλησει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενταξει υποθεσεις κανουμε επειδη εχουν δει πολλα τα ματια μας. δεν το δενουμε σχοινι κορδονι οτι θα γινει.και αν γινει αυτο σιγουρα δεν θα γινει σε καποιο γνωστο τιτλο.αλλα μην αποκλειεται κιολας το ενδεχομενο ενα στουντιο να βγαλει καποιο τιτλο καινουργιο για το προ στο μελλον.δεν μου φενεται καθολου παραξενο και καθολου απιστευτο. ολα για τα λεφτα γινονται.

 

*το θεμα ειναι οτι ακομα θελουν να πουλησουν οσα σλιμ μπορουν οχι σε τιμη κοστος αλλα να βγαινει κερδος. τιμη κοστος δεν βλεπω τον λογο να θελει να πουλησει.

Μα φιλε μου ακριβώς επειδή γίνονται ολα για τα λεφτά γιατί μια εταιρεία να βγαλει ενα game αποκλειστικά για μια κονσολα που θα μπορει να πουλησει 10 εκατομμύρια αντίτυπα ξερω γω , ενώ μπορει να το βγαλει και για τα δυο και να πουλησει τα τριπλάσια και βαλε αντίτυπα! Δδεν υπαρχει λογική στο να το κανουν αυτο θα ηταν σαν να λενε εμείς δεν θελουμε 40 μυρια θελουμε 10, και ας μπορουμε να πουλησουμε 50 , ε αυτα δεν γίνονται

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και ομως κατι μου λεει οτι θα γινει μολις μπει ειδικα και το καινουργιο xbox στην αγορα.εκει τι θα κανουν?συζητανε για 6+ tflops  καρτα γραφικων οπου τωρα ειναι 1.31 tflops.αλλα λενε οπως στην περιπτωση του pro θα παιζει τα ιδια games  με το xbox one. τωρα τι σχεση εχει αυτο το τερας που λενε με το τωρινο  xbox  δεν ξερω.οποτε για μενα δεν το αποκλειω μολις βγει στην αγορα και αυτο να δεις τιτλους αποκλειστικα γιαυτες τις κονσολες  για να παροτρινουν και τον κοσμο να τις αγορασει.

 

σε καμια περιπτωση ενοειται δεν θα κρεμασουν τους κατοχους απλου και πσ4 και xbox. και ενοειται θα συνεχιστη η υποστηριξη αυτων.απλα πιστευω κατι το παραπανω θα κανουν για τις καινουργιες ειτε με vr  η δεν ξερω τι. πωλησεις ειναι αυτες.μολις στεγνωνει η μια κινηση προχωρανε στην αλλη.και το τρενακι δεν σταματει ποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και ομως κατι μου λεει οτι θα γινει μολις μπει ειδικα και το καινουργιο xbox στην αγορα.εκει τι θα κανουν?συζητανε για 6+ tflops καρτα γραφικων οπου τωρα ειναι 1.31 tflops.αλλα λενε οπως στην περιπτωση του pro θα παιζει τα ιδια games με το xbox one. τωρα τι σχεση εχει αυτο το τερας που λενε με το τωρινο xbox δεν ξερω.οποτε για μενα δεν το αποκλειω μολις βγει στην αγορα και αυτο να δεις τιτλους αποκλειστικα γιαυτες τις κονσολες για να παροτρινουν και τον κοσμο να τις αγορασει.

 

Αυτες πο κονσολες pro/scorpip βγηκαν απλα για να εχει επιλογή ο gamer εμεις δλδ, αν εσυ π.χ, γουσταρεις γραφικαρες κτλπ θα δωσεις λιγα παραπανω και θα πρεις pro, εγω που απλα θελω να παιξω τα παιχνιδια μου στην κονσολα μου θα παρω slim, θα βγαίνουν και για τα δυο φιλε μου γιατι στην μεση παίζουνε πολλααααα λεφτα και το χρημα ειναι γλυκό δεν θα τα πεταξουν ετσι για να παροτρινουν το κοσμο να παει σε pro και αν δεν παει ? Την εταιρία θα την αποζημίωση καποιος ας πουμε που τλκ δεν πουλησε τπτ.,

Μεγαλα ρισκα για να τα παρει μια μεγαλη εταιρία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Knack Pro update: 


και ομως κατι μου λεει οτι θα γινει μολις μπει ειδικα και το καινουργιο xbox στην αγορα.εκει τι θα κανουν?συζητανε για 6+ tflops  καρτα γραφικων οπου τωρα ειναι 1.31 tflops.αλλα λενε οπως στην περιπτωση του pro θα παιζει τα ιδια games  με το xbox one. τωρα τι σχεση εχει αυτο το τερας που λενε με το τωρινο  xbox  δεν ξερω.οποτε για μενα δεν το αποκλειω μολις βγει στην αγορα και αυτο να δεις τιτλους αποκλειστικα γιαυτες τις κονσολες  για να παροτρινουν και τον κοσμο να τις αγορασει.

 

σε καμια περιπτωση ενοειται δεν θα κρεμασουν τους κατοχους απλου και πσ4 και xbox. και ενοειται θα συνεχιστη η υποστηριξη αυτων.απλα πιστευω κατι το παραπανω θα κανουν για τις καινουργιες ειτε με vr  η δεν ξερω τι. πωλησεις ειναι αυτες.μολις στεγνωνει η μια κινηση προχωρανε στην αλλη.και το τρενακι δεν σταματει ποτε.

 

Διαφορετικές εταιρίες με διαφορετικές πολιτικές.

 

Η Sony π.χ. υποστηρίζει HDR & VR στο OG PS4, ενώ η MS σου λέει πάρε Slim & Scorpio αντίστοιχα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να επιστρεψουμε στα περι παιχνιδιων,εκτως των αναμενομενων Battlefield και Titanfall που εχουν τραβηξει αυτο το μηνα το ενδιαφερον,εχουμε και αλλη μια κυκλοφορια Playstation exclusive σημερα(το ειχα αναφερει και στο δικο του θεμα αλλα κλασσικα δεν ειδα και πολυ ενδιαφερον αρα το αναφερω εδω καλου κακου) το World Of Final Fantasy(ειναι διαθεσιμο και για ps vita)

http://www.metacritic.com/game/playstation-4/world-of-final-fantasy

 

Εχει και ψιλο καλη τιμη το You στο εν λογω παιχνιδι για day one(για 60ευρω το παιχνιδι δεν ειναι με βαση αυτα που διαβαζω κακα τα ψεματα)https://www.skroutz.gr/s/8091574/World-of-Final-Fantasy-PS4.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η DICE που βγάζει παιχνίδια για 3 πλατφόρμες τουλάχιστον, πως τα καταφέρνει με το optimization;

 

Έχει να κάνει με το παρελθόν του κάθε studio... ψάχτε το και θα καταλάβετε τι εννοώ.

 

Εκει στην DICE ειναι επιστημονες οι ανθρωποι... εχουν δικη τους μηχανη γραφικων , αφου τα ξες καλυτερα απο εμενα μωρε... :D

Αν δε κανω λαθος εχουν ηδη βοηθησει και σε κατασκευη αλλων μηχ. γραφικων , ειμαι στην δουλεια τωρα και δεν εχω την  ευκολια να ψαξω λινκς κλπ. Για αυτο τα γραφω και οσο πιο απλα μπορω και με λιγα λογια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να επιστρεψουμε στα περι παιχνιδιων,εκτως των αναμενομενων Battlefield και Titanfall που εχουν τραβηξει αυτο το μηνα το ενδιαφερον,εχουμε και αλλη μια κυκλοφορια Playstation exclusive σημερα(το ειχα αναφερει και στο δικο του θεμα αλλα κλασσικα δεν ειδα και πολυ ενδιαφερον αρα το αναφερω εδω καλου κακου) το World Of Final Fantasy(ειναι διαθεσιμο και για ps vita)

http://www.metacritic.com/game/playstation-4/world-of-final-fantasy

 

Εχει και ψιλο καλη τιμη το You στο εν λογω παιχνιδι για day one(για 60ευρω το παιχνιδι δεν ειναι με βαση αυτα που διαβαζω κακα τα ψεματα)https://www.skroutz.gr/s/8091574/World-of-Final-Fantasy-PS4.html

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ το θελω τοσο πολυ!!

Και συντομα θα βγει και το xv αααααααααα πολλα λεφτα :(

Σας φαινεται πιθανο να πεσει η τιμη η να βγαλει καποια προσφορα συντομα για το world of final fantasy?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας φαινεται πιθανο να πεσει η τιμη η να βγαλει καποια προσφορα συντομα για το world of final fantasy?

Στην ουσια μου λες να μυρισω τα νυχια μου για το αν καποιο καταστημα θα το βγαλει το παιχνιδι σε προσφορα.Η απαντηση ειναι προφανως οτι κανεις δεν γνωριζει. προφανως σε βαθος χρονου η τιμη του θα πεσει οπως και σε αλλα exclusives αλλα στην παρουσα φαση ειναι η καλυτερη τιμη στην Ελλαδα αυτη του skroutz. Το Public,media markt και seven το εχουν στα 60ευρω αρα ηδη μιλαμε εν μερη για προσφορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην ουσια μου λες να μυρισω τα νυχια μου για το αν καποιο καταστημα θα το βγαλει το παιχνιδι σε προσφορα.Η απαντηση ειναι προφανως οτι κανεις δεν γνωριζει. προφανως σε βαθος χρονου η τιμη του θα πεσει οπως και σε αλλα exclusives αλλα στην παρουσα φαση ειναι η καλυτερη τιμη στην Ελλαδα αυτη του skroutz. Το Public,media markt και seven το εχουν στα 60ευρω αρα ηδη μιλαμε εν μερη για προσφορα.

Και αλλα παιχνιδια τα ειχαν 60ευρω και δυο μηνες αργοτερα τα βγαζαν -50%+ στο store οποτε, ναι, σου λεω να υποθεσεις αν θα πεσει η τιμη συντομα η οχι. Συνηθως παντως δεν ψωνιζω παιχνιδια απο καταστηματα, τα παιρνω σε digital γιατι βαριεμαι να βγω απ το σπιτι. Συνηθως επισης αυτο δε συμφερει και τσαντιζομαι μονος μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...