Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 26,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, Fulgore είπε

Ρε παιδια δεν δουλευουμε στην Sony για να ξερουμε αν θα παιξει καμια προσφορα και ποια ακριβως σε ps4 ελεος δηλαδη.

Τοσα bundle υπηρχαν τις γιορτες και εχει ξεκινησει αυτη την εβδομαδα η περιοδος εκπτωσεων του Γεναρη.

Αρα οτι βλεπετε στα site ισχυει.Μην γραφετε συνεχεια τα ιδια και τα ιδια,γιατι απο ενα σημειο κατανταει και λιγο κουραστικο για μας τους υπολοιπους που συμμετεχουμε στο θεμα.

Συγγνώμη φίλε που δεν παρακολουθώ συνέχεια το topic. Έμενα τώρα μου ήρθε να το αγοράσω και ρωτάω μήπως ξέρει κανείς αν υπάρχει κάτι σε προσφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αφου σου ηρθε τωρα να αγορασεις οπως λες,βλεπεις τα bundle που ειναι διαθεσιμα απο την καθε αλυσιδα που σε βολευει και αγοραζεις αναλογα. Βεβαια ως γνωστον η βασικη περιοδος των εκπτωσεων ηταν κυριως μεχρι τον προηγουμενο μηνα.

Επεξ/σία από Fulgore
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Αφου σου ηρθε τωρα να αγορασεις οπως λες,βλεπεις τα bundle που ειναι διαθεσιμα απο την καθε αλυσιδα που σε βολευει και αγοραζεις αναλογα. Βεβαια ως γνωστον η βασικη περιοδος των εκπτωσεων ηταν κυριως μεχρι τον προηγουμενο μηνα.

Σε ευχαριστώ πολύ. Μήπως ξέρεις πόσο διαρκεί αυτή η περίοδος των "εκπτώσεων" ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μεχρι τελος του μηνα.Βασικα τωρα που κοιταζω την σελιδα δεν υπαρχει ακριβης ημερομηνια ποσο θα κρατησουν οι εκπτωσεις αρα αυτο που αναφερω ειναι στο περιπου.

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει στο Public τον Seagate Expansion 2TB 2.5"  στα 70€ και τον παράγγειλα για το PS4 slim 500GB. 
Υπάρχει καλύτερη πρόταση σε εξωτερικό 2,5αρι, σ'αυτά τα χρήματα; 


xymgkETcTcGKlLGsYMHyDA.png

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://segmentnext.com/2018/01/11/dark-souls-ps4-remaster/

μακάρι να είναι αλήθεια , έχει να πέσει τρελό λιώσιμο και λογικά θα παίζουν ΟΚ και 2-3 broken mechanics όπως η Gravelords Covenant B)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Damachi είπε

Τι λέτε ρε , αντί να φτιάξουν τίποτα καινούργιο θέλετε remasters ?

μια χαρα ειναι τα remasters αυτου του επιπεδου, μιλαμε για παιχνιδι αριστουργημα αν και αγαπημενο μου ειναι το 2 με διαφορα απο τα 3, και ειπαμε ερχεται armored core οποτε ολοι κερδιζουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μ άρεσαν ποτέ τα dark souls και γενικά τέτοιου είδους, απορώ. Όσες φορές έχω βάλει τέτοιου είδους ποτέ δεν με κόλλησαν έστω και λίγο. Στο μισάωρο ήθελα να το βγάλω το παιχνίδι.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προσωπικά με αφήνει αδιάφορο, ξερω οτι το DS1 θεωρείται απο τα καλύτερα souls αλλα προσωπικά, σε σχέση με ολα τα υπόλοιπα...ϊσως ηταν η υπερβολική δυσκολία, το κακό performance στις κονσόλες (γεια σου Blightown στα 9 καρέ) κτλπ κτλπ.

Για εμένα:  Demon's souls-->Bloodborne-->DS3-->DS1-->DS2

Σχετικά παιδιά τώρα με τα remasters, ελπίζω η Sony να ακολουθήσει το δρόμο της MS σχετικά με το Backwards compatibilty γιατι αυτό το πράμα να αγοράζουμε ξανα-μανά remaster σε (σχεδόν) full τιμή το βρισκω "καπως" - ιδίως οταν μιλάμε για αρχι-τεμπέλικα "remasters" του στυλ Dishonored 1 και Darksiders 2 deathinitive edition, παιχνίδα που τρέχουν και σε τοστιέρα στα 60+ fps ενω στις κονσόλες στα 30 με τα ίδια textures κτλπ.

Ναι σε remaster τύπου Shadow of the collossus οπου στην ουσία ειναι from the ground up φτιαγμένο (μηχανή γραφικών/textures/60fps κτλπ),  οχι σε "remaster" τύπου Dishonored, Darksiders 2, God of War 3 , Marvel Ultimate Alliance κτλπ. 

ΥΓ: Σε 2 'βδομάδες βγαίνει το Monster Hunter World, θα το πάρει κανείς ? 

Επεξ/σία από red1
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το εχω κανει pre-order το monster hunter αλλα μαλλον δε θα παιξω δεν εχω χρονο μεχρι το πασχα παει μιοντας λογω διπλωματικης και δουλειας <_<

οτι εχεις το 3 πανω απο 2 και 1 με ξεπερναει, το 3 ειναι κακο, υπαρχουν stats που δε κανουν τιποτα, αχρηστα armors + weaps κτλπ, το bloodborne δεν το θεωρω souls

το 1 και το 2 ειναι με διαφορα καλυτερα επισης λογω pvp, που δεν υπαρχει στο 3, η υπαρχει και ειναι broken καλυτερα

Επεξ/σία από najinblue3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Damachi είπε

Τι λέτε ρε , αντί να φτιάξουν τίποτα καινούργιο θέλετε remasters ?

Δεν υπαρχει περιπτωση να βγει νεο dark souls,εχουν ανακοινωσει οτι τελειωσαν με αυτη την σειρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

το εχω κανει pre-order το monster hunter αλλα μαλλον δε θα παιξω δεν εχω χρονο μεχρι το πασχα παει μιοντας λογω διπλωματικης και δουλειας <_<

οτι εχεις το 3 πανω απο 2 και 1 με ξεπερναει, το 3 ειναι κακο, υπαρχουν stats που δε κανουν τιποτα, αχρηστα armors + weaps κτλπ, το bloodborne δεν το θεωρω souls


Mη σε ξεπερνάει, εξήγησα το γιατί.
Το DS3 δεν ειναι "κακό", μη μπερδεύουμε το γούστο μας με γεγονός...

Λόγω ηλικίας και έλλειψης χρόνου, δεν ειμαι απο αυτούς που παίζουν τα souls 324345646 φορές με διαφορετικά build για να δω τις διαφορές φίλε Najin, οποιος θελει καλα κάνει και μπορεί, εγώ ομως οχι.
Το DS3 ειναι κατ'εμε, ειναι το πιο ευπρεπώς ραφιναρισμένο DS, θέλεις λόγω του dodging ? Λόγω της  - γενικά - υψηλότερης ταχύτητας gameplay ? καλύτερης επίδοσης γενικά σε σχέση με τα άλλα ? (ξερω οτι το DS2 βγήκε remaster και ετρεχε στα 60fps αλλα...remaster), θέλεις λόγω αισθητικής/art-direction που αρκετά μέρη παραπέμπουν στο Bloodborne ? ;)
Αντιλαμβάνομαι οτι το DS3 ειναι ενας αχταρμάς των souls με πολλες αναφορές στο DS1 (ενας απο τους λόγους που κούρασε κάποιους) αλλά...ειναι αυτό που είναι και εμένα μου αρεσε πολύ.

θέμα γούστου είναι, και ναι, για εμένα προσωπικά (έμφαση στα bolded) το BB ειναι το καλύτερο παιχνίδι τύπου souls, γιατί ? Eιναι πολύ πιο γρήγορο, δεν εισαι ολη την ωρα πισω απο μια ασπίδα (ξερω οτι μπορεις να κανεις build ή να παιξεις χωρις ασπίδα στα souls), μπορεί να μην εχει 124534657 σπαθιά/τσεκούρια αλλα προσωπικά για εμένα ποιότητα > ποσότητα και τέλος, η καταπληκτικη Βικτωριανή αισθητική σε συνάρτηση με την Lovecraft-ιανή μυθολογία που μου αρέσει πολύ.

Είπαμε, γουστα ειναι duder :P

Σχετικά με το Monster Hunter, νιώθω, grind-o-παιχνιδο και αυτό και απαιτεί πολλές ώρες απο πάνω, ομως, παίζω το raiders of the broken planet το τελευταιο 3μηνο+ και έχω κουραστεί αφάνταστα, χρειάζομαι κάτι καινούργιο να μπει στην κονσόλα οπότε...

Επεξ/σία από red1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...