Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.kotaku.co.uk/2018/01/11/report-dark-souls-1-remastered-for-switch-ps4-xbox-one-and-pc-being-announced-today

Αναφορά σε κείμενο

A few hours later it will be announced that Dark Souls Remastered is also coming to PS4, Xbox One and PC. These ports are being handled by a separate company from the Switch port, and will feature rebuilt lighting and SFX based on Dark Souls 3, as well as upscaled textures. One change we've been made aware of is that multiplayer will be expanded to support six concurrent players, which makes sense if the goal is to get Dark Souls' covenant system working a little more smoothly.

χοχοχοοχοχ Darkroot Forest με 6 παίκτες...!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

το timer ηταν μονο για τη μπετα, φιλε red επειδη εγω τα λιωνω απο την αλλη μου προσφερε το χειροτερο content σε σχεση με τα υπολοιπα, αυτο που λες για επιδοση δεν ισχυει, να πεφτουν στα ταρταρα τα frames και οι εξυπννοι βγαλαν patch μονο για το προ να τρεχει σε 60αρι που ηταν το αποκορυφωμα για ενα κακο παιχνιδι για εμενα ετσι, γουστα ειναι αυτα αλλα οταν στο 2 εχω παιξει με 30 weaps και spells και στο 3 viable ειναι μονο ο πyromancer με 2 συγκεκριμενα  σπελς μονο και 4-5 weaps καταλαβαινεις γιατι το κραζω αν και εχω παιξει αρκετες ωρες με dlc και τα λοιπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, Damachi είπε

Καλά το BB  ήταν όαση από τα ελάχιστα που κόλλησα μέχρι να το βγάλω. To monster hunter demo ήταν βαρετό και με σπαστικό timer 

Damachi, δίκιο έχεις φίλε...
Δεν μπορώ να καταλάβω φίλε γιατι ολα τα Demo των MH εχουν αυτον τον περιορισμό των 20 λεπτών, σχετικά με την "βαρεμάρα" τώρα, και εκει εχεις ενα δίκιο, ανηκα σε αυτούς που ελεγαν πάντα "καλα, εισαι εκει και κοπανάς ΕΝΑ τέρας 30+ λεπτά, ΚΑΙ ? αυτό είναι ?", ομως, για κάποιον λόγο τα 2 τελευταία demo click-αραν και εχω και καλό παρεάκι για να παίξω οπότε λεω να το δοκιμάσω.

Γενικά, ειμαι "δυσκολος" οσων αφορά τα games, FPS, racing, ΜΜΟ,  αθλητικά κτλπ δεν παίζω/δεν τα μπορώ οπότε - και ιδίως τα multiplayer - πρέπει να είναι κάπως..."βλαμμένα" ή/και "ιδιαίτερα" για να μου αρέσουν, να γιατί Raiders of the broken planet και Monster Hunter world :D

Sinle player, ενα Shadow of the Colossus θα το τσιμπήσω Φεβρουάριο πάντως.

ΥΓ : Μιας που η συζήτηση ξεκίνησε απο remaster... Θα θυσίαζα νεαρές παρθένες στον Λούσιφερ για μια remaster τριλογία Ninja Gaiden ή 6λογία Ace combat, παιχνίδια που πάντα έπαιζαν καλά και καλύτερα textures/φωτισμός/framerate θα ηταν οτι πρέπει.

ΥΓ2 : Νajin, αυτο που σου ειπα και πριν, για παίχτες σαν και εσένα, ενα DS1 ειναι καλύτερο, για τυπους σαν και εμένα, για τους λόγους που ειπα και πριν, ενα DS3 κάθεται καλύτερα ;)

Επεξ/σία από red1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The original Dark Souls is coming to Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox One, and PC with improved graphics and the complete Artorias of the Abyss DLC included. Dark Souls: Remastered launches May 25.

https://www.facebook.com/darksouls/videos/1875810825825286/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Ετσι μπραβο οποτε μας συμφερει(σαν εταιρειες)να το τονιζουμε το 60ρι Fps για να πουλησει το παιχνιδι :)

Κανε τους μηνυση αφου αναφερεις κατι σχετικο με την  τιμη φυσικα !:P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την καταντια της βιομηχανιας των κονσολων σχολιαζω που ξαφνικα στα remastered σου τονιζουν το 60ρι fps αλλα στο original που τρεχει σε 30,σου λενε δεν χρειαζεται παραπανω.

Το παιχνιδι το εχω κανει platinum ουτως ή αλλως στο ps3,και φυσικα θα το ξαναπαιξω αλλα οχι στο ps4 που πιθανως θα ζητανε κανενα 40ρι με 60ρι τουλαχιστον.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Fulgore είπε

Την καταντια της βιομηχανιας των κονσολων σχολιαζω που ξαφνικα στα remastered σου τονιζουν το 60ρι fps αλλα στο original που τρεχει σε 30,σου λενε δεν χρειαζεται παραπανω.

Το παιχνιδι το εχω κανει platinum ουτως ή αλλως στο ps3,και φυσικα θα το ξαναπαιξω αλλα οχι στο ps4 που πιθανως θα ζητανε κανενα 40ρι με 60ρι τουλαχιστον.

χαχα ,θεος δεν υπαρχεις !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Fotis13 είπε

χαχα ,θεος δεν υπαρχεις !

Μα και στο pc που ειχε κυκλοφορησει το εν λογω παιχνιδι παλια δεν ετρεχε στα 60fps,γιατι ως γνωστον οι Ιαπωνες δεν το εχουν με το κομματι του προγραμματισμου.

Κοινως υπηρχε ενα mod ενος που εκανε το παιχνιδι να τρεχει στα 60,αλλα ειχε ως αποτελεσμα να εχει καποιες αρνητικες επιπτωσεις στο ιδιο το gameplay(crash,δεν καταγραφονται αλματα και παει λεγοντας).

Αυτο που ανεφερα παραπανω περι platinum το ανεφερα υπο την εννοια οτι και παλια που ετρεχε χαλια(ειδικα η blighttown που αναφερουν οι περισσοτεροι που ηταν λες και εβλεπες φωτογραφιες απο τα frame drops),το παιχνιδι μια χαρα το ευχαριστηθηκα,απλα επειδη αυτο το κακο με τα remastered .Γιατι πατανε στο γεγονος οτι δεν υπαρχει για αυτο(και αρκετα αλλα)backwards compatible στην κονσολα και χρεωνουν τραγικες τιμες στα remastered(βλεπε skyrim στο ps4 60ευρω).Υπαρχουν βεβαια και μικρες εξαιρεσεις στον κανονα οπως πχ στην περιπτωση των Resident evil remastered ή στο Darksiders warmastered που εκει εβλεπες σε ολες τις πλατφορμες την ιδια τιμη των 19.99.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

To skyrim sta 60 ευρω στο ps4 ως  remaster στο pro   για μενα που δεν το ειχα παιξει ποτε ηταν τσαμπα και 100 να ζηταγαν για αυτο το χορταστικο  υπερπαιχνιδο   που ουτε θυμαμαι ποσες ωρες εγραψα θα τα εδινα .

Αυτο που δεν εχετε καταλαβει ειναι πως τα remaster εχουν νοημα .Δεν ειχαν ολοι, ολες τις κονσολες για μια σειρα απο λογους στην δικη μου περιπτωση γιατι επαιζα σε pc.Eπομενως μου δοθηκε η ευκαιρια να τα  παιξω στο ps4  οπως και το The  last of us .

Αρα η αγορα για remaster υπαρχει ,ειναι σεβαστη και πολυ καλα κανουν οι εταιρειες και τα βγαζουν  ας  ειναι στις  τιμες των καινουριων  της τωρινης γενιας  ,  αλλωστε για αρκετους ειναι καινουρια καθως τα παιζουν για πρωτη φορα.

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

fulgore τι λες δεν εχουν οι ιαπωνες περι προγραμματισμου, μην λεμε αερολογιες επειδη καπου το δαιβασαμε, γτ ειναι αερολογια αυτο που ειπες με το συμπαθιο κ ολας

κατ αλλα δωσε μου remasters skyrim / fallout nv - 3 dark souls παιχνιδια που ειναι σε αλλο επιπεδο πραγματικα και δινουν τρομερο περιεχομενο και μη μου δινεις god of war και ιστοριες με 8 ωρες content...

Επεξ/σία από najinblue3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
33 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Μα και στο pc που ειχε κυκλοφορησει το εν λογω παιχνιδι παλια δεν ετρεχε στα 60fps,γιατι ως γνωστον οι Ιαπωνες δεν το εχουν με το κομματι του προγραμματισμου.

Κοινως υπηρχε ενα mod ενος που εκανε το παιχνιδι να τρεχει στα 60,αλλα ειχε ως αποτελεσμα να εχει καποιες αρνητικες επιπτωσεις στο ιδιο το gameplay(crash,δεν καταγραφονται αλματα και παει λεγοντας).

Eγω που το έπαιξα στο pc με το dsfix mod παντως δεν ειχα τα προβλήματα που λες ,το μονο που ειχε ηταν απο τα 60fps σε 2-3 περιοχές εκανε κατι βουτιές στα 40.

Παντως η ολη ιστορία ειναι για να βγει στο switch και θα  φαινοταν παράξενο να μη το εβγαζαν και στα υπολοιπα συστήματα. 

Επεξ/σία από Votritis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...