Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 hours ago, Giannis_kan said:

Δεν μ άρεσαν ποτέ τα dark souls και γενικά τέτοιου είδους, απορώ. Όσες φορές έχω βάλει τέτοιου είδους ποτέ δεν με κόλλησαν έστω και λίγο. Στο μισάωρο ήθελα να το βγάλω το παιχνίδι.. 

 

Δεν κάνουν όλα τα παιχνίδια για όλους. Ειδικά τέτοιου τύπου που είναι λίγο πιο ιδιαίτερα.

Εγώ για παράδειγμα δεν μπορώ με τίποτα να κάτσω να παίξω παιχνίδια ποδοσφαίρου ή μπάσκετ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν μερικούς μήνες το αγόρασα για το xbox one ψηφιακά σε προσφορά για να το δοκιμάσω και τελικά κατάλαβα γιατί το εκθειάζει τόσος κόσμος σαν παιχνίδι (όχι λόγω της δυσκολίας).

Έψαχνα στα μεταχειρισμένα να πάρω την prepade to die edition για xbox 360 για να παίξω το DLC αλλά και για να μπει στην retail συλλογή.. απ'οτι φαίνεται τελικά θα περιμένω να το πάρω για το ps4 (θα ξαναπαίξω και το campaign άλλη μια φορά, αξίζει με 1000).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

1080p 60 fps, για το προ 4k supported, dark souls 3 engine, 6 players online, artorias of the abyss included  :D + dedicated servers Dark souls μονο μετα τον μαιο

Επεξ/σία από najinblue3
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με χαροποίησε ιδιαίτερα η ανακοίνωση του Dark Souls Remastered, ήταν παιχνιδάρα και προσωπικά το καλύτερο εκ των τριών. Το μόνο που με είχε απογοητεύσει τότε ήταν το πόσο κακογραμμένο ήταν σε αρκετές περιοχές όπως το Blighttown, υποθέτω ότι αυτά θα τα διορθώσουν στο Remastered άρα θα μιλάμε για μεγάλη απόλαυση. Βέβαια, το ιδανικό θα ήταν Remastered του Demon souls, το οποίο αρκετοί δεν είχαμε την ευκαιρία να παίξουμε στο Ps3 και ούτε κυκλοφόρησε και σε κάποια άλλη πλατφόρμα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Blighttown σαν περιοχή ήταν ΠΟΛΥ καλή , το ότι έπεφταν τα frames ήταν άλλη ιστορία - είχανε πει ότι είναι λόγω του path finding των mobs διότι η περιοχή ήταν πολύπλοκη με πολλά επίπεδα και "δρόμους" . Ελπίζω και σε κάποια βελτίωση στο Lost Izalith να μην είναι τόσο άδειο.... Το έχω γράψει πολλές φορές αλλά πλέον μιας και το παιχνίδι θα έχει dedicated server και δεν θα είναι Ρ2Ρ θα παίξουν σωστά οι gravelords, vangrants και με 6 παίκτες το Darkroot θα είναι κανονική αρένα :wub:  

Και εγώ το 1 το θεωρώ το κουφαίο της σειράς με χειρότερο το 2 (το οποίο είναι ειδική περίπτωση). Πάντως σε σχέση mechanics το DeS και DkS1 είναι τα παιχνίδια με τα παραπάνω, από το 2 και μετά άρχισε η απλοποίηση κάτι το οποίο δεν μου άρεσε. Στο 3 φτιάξανε λίγο τα npc quests αλλά καμοία σχέση με αυτά των DeS και DkS1 . Βέβαια αυτά είναι γούστα - σε άλλους αρέσουν σε άλλους όχι , όπως και το 2 - σεβαστά όλα :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, keropi είπε

Και εγώ το 1 το θεωρώ το κουφαίο της σειράς με χειρότερο το 2 (το οποίο είναι ειδική περίπτωση). 

Το 2 το είχα αρχίσει αρκετές φορές αλλά ποτέ δεν το τελείωσα, δεν μου άρεσε ποτέ, δεν μου έκανε κλικ, τo level design το θεωρούσα κακό και τα Boss βαρετά και μερικά πολύ κακοφτιαγμένα. Αλλά συμφωνώ γούστα είναι αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Fotis13 είπε

Αυτο που δεν εχετε καταλαβει ειναι πως τα remaster εχουν νοημα .Δεν ειχαν ολοι, ολες τις κονσολες για μια σειρα απο λογους στην δικη μου περιπτωση γιατι επαιζα σε pc.Eπομενως μου δοθηκε η ευκαιρια να τα  παιξω στο ps4

Επαιζες σε pc και δεν το επαιξες το skyrim στο pc που ηταν και φθηνοτερο για να το παιξεις μετα απο τοσα χρονια στο ps4 pro και να το πληρωσεις 60ευρω?Δεν βγαζει και πολυ νοημα αυτο το πραγμα.

Η ολη αγορα των remastered εχει 2 στοχους.

1)Να καλυψει τα κενα των κονσολων κυριως στο πρωτο διαστημα κυκλοφοριας τους που οι κυκλοφοριες νεων παιχνιδιων ειναι λιγες.

2)Για να προσφερει καποια πιο παλια παιχνιδια που δεν υποστηριζονται ουτε μεσω backwards compatible στις τωρινες κονσολες.Κλασσικο παραδειγμα σε αυτο το Resident evil remastered και Zombi που μεχρι παλια ηταν παιχνιδια αποκλειστικα της Nintendo.Κρατηστε μονο και τις τιμες που τα ειδαμε αυτα τα παιχνιδια οπως πχ και τα Darksiders και μετα ξανασκεφτειτε για τα 60ρια που ζητανε ορισμενες εταιρειες.

Φυσικα καλοδεχουμενα ειναι και τα remastered με λογικες τιμες οπως Darksiders και Okami.

Αυτο ειναι και το προσωπικο μου προβλημα στα remastered(και εμενα και αρκετων αλλων).Οχι γιατι βγαινουν αλλα ειναι αστειο να ζητανε 60ευρω για αυτα.Τοσο ζητανε τα νεα μεγαλα παιχνιδια οπως Horizon και Battlefield 1.Στο remastered τι μου χρεωνει δηλαδη 60ευρω(για οσα κανουν τοσο παντα)?Οτι μας εκαναν την χαρη και εβγαλαν την ιδια εκδοση της προηγουμενης κονσολας με ενα texture pack?Βγαλτο το remastered μεχρι 30-35ευρω αφου ειναι ξαναζεσταμενο φαγητο.

4 ώρες πριν, najinblue3 είπε

fulgore τι λες δεν εχουν οι ιαπωνες περι προγραμματισμου, μην λεμε αερολογιες επειδη καπου το δαιβασαμε, γτ ειναι αερολογια αυτο που ειπες με το συμπαθιο κ ολας

κατ αλλα δωσε μου remasters skyrim / fallout nv - 3 dark souls παιχνιδια που ειναι σε αλλο επιπεδο πραγματικα και δινουν τρομερο περιεχομενο και μη μου δινεις god of war και ιστοριες με 8 ωρες content...

Για ψαξε λιγο να δεις τις εκδοσεις διαφορων Ιαπωνικων τιτλων πως κυκλοφορουν στα pc με κλειδωμενες αναλυσεις και frames και που και στο θεμα patch τα παρατανε στην μοιρα τους.Θες να σου αναφερω μερικα?

Final fantasy(ειδικα το type zero και τα πιο προσφατα τυπου x hd remastered,world of final fantasy κλπ),Dark Souls,okami,resident evil hd,nioh και φυσικα το προσφατο Nier

http://www.pcgamer.com/nier-automata-still-needs-a-patch-on-pc-8-months-later/

Προγραμματισμος δεν ειναι να βγαλεις το παιχνιδι το οποιο απλα να παιζεται και μετα να το παρατας οπως ειναι.Αρα γνωριζω πολυ καλα τι γραφω  γιατι τα βλεπω ο ιδιος στο store.

Δεν το αναλυω παραπανω καθαρα και μονο λογω του θεματος που ειμαστε.

 

1 ώρα πριν, BlueBlade είπε

Βέβαια, το ιδανικό θα ήταν Remastered του Demon souls, το οποίο αρκετοί δεν είχαμε την ευκαιρία να παίξουμε στο Ps3 και ούτε κυκλοφόρησε και σε κάποια άλλη πλατφόρμα. 

Ολως τυχαιως αν ψαξεις στα σχολια αυτο ειναι που ζηταγε ο περισσοτερος κοσμος,αλλα βλεπεις το DS1 ειναι multiplatform αρα παραπανω πωλησεις για την εταιρεια :)

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ATHORIVOS είπε

Παιδιά καλησπέρα, έχει αγοράσει κανείς από το store το pro 18 η το uncharted (το τελευταίο) δεν αναφέρει να εχουν Ελληνικά.

Έχουν και τα 2. Αν και προσωπικά πιστεύω ότι τα ελληνικά χαλάνε την όλη εμπειρία.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, Alejandro είπε

Έχουν και τα 2. Αν και προσωπικά πιστεύω ότι τα ελληνικά χαλάνε την όλη εμπειρία.

Συνήθως και εγώ χρησιμοποιώ φουλ αγγλικά σε ότι έχει επιλογή ελληνικά. Παρόλα αυτά στο uncharted το τελευταίο και το lost legacy, οι διάλογοι είναι πάρα πολύ καλοί στην μετάφραση τους. Γενικά όμως στο μενού και σε όλα αυτά και εμένα με δυσκολεύει περισσότερο από ότι τα αγγλικά, όσο περίεργο και αν ακούγεται, ίσως είναι θέμα συνήθειας. Φανταστείτε τώρα ας πούμε να παίζεις souls στα ελληνικά, και όλα τα items και γενικά το game να είναι μετεφρασμένα lol :P, μου φαίνεται γελοίο :p. Βέβαια για όσους δε γνωρίζουν αγγλικά δε το συζητώ, είναι πολύ καλό

Επεξ/σία από panossar95
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

^ μια από τα ίδια και εγώ - σε καταλαβαίνω απόλυτα! Όλα ENG τα έχω από windows μέχρι το μικρότερο utility ως και υπότιτλους σε ταινίες.... δεν πάει το μάτι στις Ελληνικές ονομασίες και με κουράζει... συνήθειες από τις αρχές του 90 B) + το ότι πιστεύω ότι χάνονται στη μετάφραση πολλά ειδικά σε παιχνίδια/ταινίες

Επεξ/σία από keropi
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι πιο παλιά σίγουρα σε παιχνίδια χάνονταν. Ειδικά τα πρώτα προ ας πούμε που βγήκαν σε ελληνικά γελάγε ο κόσμος. Αν θυμάμαι καλα το exhibition που ήταν  να παίξεις ένα απλό ματς το μετέφραζε σε έκθεση :P

Πρώτη φορά ελληνικά προσπάθησα να χρησιμοποιήσω στο football manager από περιέργεια. Ήμουν λες και έβλεπα κινέζικα, δεν ήξερα τι να κάνω.

Συν ότι σε windows επιβάλλεται να έχεις αγγλικά καθώς αν προκύψει κάποιο πρόβλημα βρίσκεις παρά πολύ εύκολα λύση με αγγλικά παρά με ελληνικά, ο βασικός λόγος που χρησιμοποιώ αγγλικά στο pc είναι αυτος. Άντε τώρα να σου πετάξει κάποιο πρόβλημα και να ψάχνεις να το μεταφράσεις για να το ψάξεις σωστά στο google. Ή να έχεις πρόβλημα, να το γράφεις ελληνικά και να μη βρίσκεις τίποτα. Μπλέξιμο

Τέλος, επειδή ξεφεύγουμε κιόλας από το τοπικ σε ταινίες αν δεν ξέρει ο άλλος να το μεταφράσει όπως πρέπει είναι για τα σκουπίδια. Στη τηλεόραση ας πούμε πολλές ατάκες πάνε έτσι, δεν τις μεταφράζουν  καν, γιατό έχω σταματήσει να βλέπω ταινίες σε ελληνικά κανάλια εδώ και χρόνια

Επεξ/σία από panossar95
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...