Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 26,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ενταξει αφου εκρινε ο ειδικος holyman οτι θα εχει προβληματα το ps4 παει τελειωσε..κανας σοβαρος ανθρωπος ξερει να μ πει ποσες κονσολες εχουν διατεθει κ ποσες ειχαν προβλημα μεχρι στιγμης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει αφου εκρινε ο ειδικος holyman οτι θα εχει προβληματα το ps4 παει τελειωσε..κανας σοβαρος ανθρωπος ξερει να μ πει ποσες κονσελες εχουν διατεθει κ ποσρς ειχαν προβλημα μεχρι στιγμης?

 

Kazuo Hirai
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σεβαστό....αλλά γνώμη σου!!!

Και μια και είσαι pc gamer(btw και εγώ πρόσφατα "έστησα" ένα pc με την πολύτιμη βοήθεια και του Fulgore1 :)) ρίξε μια ματιά και εδώ μετά το video του infamous....

 

Για πολύ καλύτερη ποιότητα δείτε τα youtube!

 

Y.Γ.

Όσοι παίξουν το RYSE σύντομα καλό θα ήταν να μην τα δουν....!!! ;)

Τω εχω δει και το ryse, περαν του οτι πλεον δεν εχει καμια σχεση με αυτο που μας δειχνανε E3, ειναι εντελως αλλο game (μη πω οτι δεν ειναι καν game).

 

To infamous ειναι open world, και σε open world παιχνιδι μεχρι στιγμης τετοια γραφικα δεν εχουμε δει πουθενα. Ισως οταν βγει το GTA V στα PC, αλλα μεχρι τοτε ειλικρινα, μη μου συγκρινεις ryse με infamous, για το Θεο ρε συ. Το ryse δεν το θεωρω καν next gen

μολις ειδα τα δυο video, Καλα το infamus απλα τα σπαει, απο uncharted περιμενα κατι περισσοτερο, μαλλον το φυλαν για τα VGA.

 

Edit: αυτο ηταν τελικα τελειωσε στην μια ωρα, εντελως ακυρο το event, πολυ ντορος για το τιποτα.

 

Toυ infamous παντως το teaser δεν πεζει να ηταν ingame

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τω εχω δει και το ryse, περαν του οτι πλεον δεν εχει καμια σχεση με αυτο που μας δειχνανε E3, ειναι εντελως αλλο game (μη πω οτι δεν ειναι καν game).

 

To infamous ειναι open world, και σε open world παιχνιδι μεχρι στιγμης τετοια γραφικα δεν εχουμε δει πουθενα. Ισως οταν βγει το GTA V στα PC, αλλα μεχρι τοτε ειλικρινα, μη μου συγκρινεις ryse με infamous, για το Θεο ρε συ. Το ryse δεν το θεωρω καν next gen

 

Θα δούμε και άλλα open worlds,οπότε τότε θα έχουμε καλύτερη/σφαιρική άποψη.Ειλικρινά δεν ξέρω στο infamous τι σ'έκανε να πεις wow.Πέραν του RYSE και Forza5 προσωπικά δεν έχω δει (ακόμα) κάτι αντίστοιχο με ίσως μοναδική εξαίρεση το The Order 1886 ή εν πάσει περιπτώσει ότι "είδαμε" απο αυτό.

Μου κάνει εντύπωση πάντως που γράφεις καμία σχέση το RYSE με E3...αλλά ok αναμένουμε τα reviews για να έχουμε μια πρώτη εικόνα στο οπτικό κομμάτι του game!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα δούμε και άλλα open worlds,οπότε τότε θα έχουμε καλύτερη/σφαιρική άποψη.Ειλικρινά δεν ξέρω στο infamous τι σ'έκανε να πεις wow.Πέραν του RYSE και Forza5 προσωπικά δεν έχω δει (ακόμα) κάτι αντίστοιχο με ίσως μοναδική εξαίρεση το The Order 1886 ή εν πάσει περιπτώσει ότι "είδαμε" απο αυτό.

Μου κάνει εντύπωση πάντως που γράφεις καμία σχέση το RYSE με E3...αλλά ok αναμένουμε τα reviews για να έχουμε μια πρώτη εικόνα στο οπτικό κομμάτι του game!

Ρε στην E3 μαλλον μας δειξανε cinematics και οχι ingame. Εσενα σου φαινονται ιδια τα γραφικα? 

 

Οσο για το infamous, δεν διαφωνω οτι υπαρχουν / θα υπαρξουν games με καλυτερα γραφικα, αλλα μιλαμε για open world fast paced παιχνιδι. Ε τετοια γραφικα ειναι παρα πολυ καλα για τετοιου ειδους παιχνιδι.

Αυτο θεωρειται πολυ η λιγο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε στην E3 μαλλον μας δειξανε cinematics και οχι ingame. Εσενα σου φαινονται ιδια τα γραφικα? 

 

Οσο για το infamous, δεν διαφωνω οτι υπαρχουν / θα υπαρξουν games με καλυτερα γραφικα, αλλα μιλαμε για open world fast paced παιχνιδι. Ε τετοια γραφικα ειναι παρα πολυ καλα για τετοιου ειδους παιχνιδι.

Αυτο θεωρειται πολυ η λιγο ?

λογικο failure rate πιστευω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε οχι και fps το Metroid.

Έλεος.

 

Καταρχην το Metroid Prime εχει ποιο πολυ σχεση με τα point and click adventures παρα με τα FPS γιατι πολυ απλα δεν ειναι FPS. Ειναι τοσο FPS οσο FPS ειναι το Skyrim. Κατα τα αλλα το KZ1 ουτε κατα διανοια δεν εφτανε τα Timesplitters και Black. Ειδικα τα timesplitters ουτε σημερα δεν εχουν αντιπαλο σε οτι αφορα το console FPS. Γαματο campaign που αλλαζε και προσθετε στοιχεια και ανοιγε μερος του χαρτη ολο και περισσοτερο με καθε ανοδο δυσκολιας, multiplayer στο Θεο ΚΑΙ φυσικα κανονικους level editors. Ενα Timesplitters 2/3 HD remaster με online components σημερα θα εσπερνε. 

Μικρο Off topic να απαντησω στα παραπανω

Δεν προλαβα να ολοκληρωσω για το Metroid Prime τι ακριβως εννοουσα. Ναι καθαροαιμο Fps δεν ειναι.Πιο πολυ  First Person Action Adventure Shooter στο περιπου ειναι και για αυτο ακριβως ηταν ενα απο τα καλυτερα παιχνιδια της γενιας του. Ξεφυγε δηλαδη απο τα συνηθισμενα fps της τοτε εποχης. Οσο για τα TS Sign me in Ikaruga μεγας fan των 2 και 3  :D και τα ειχα ευχαριστηθει και σε 4man splitscreen τοτε(αν και το frame rate επεφτε αρκετα σε αρκετα σημεια λογω εφε,παρολα αυτα τρομερη εμπειρια).

 

Επι του θεματος τωρα,αρχισανε απο το φενεται τα αναμενομα προβληματα στο Psn μετα απο Launch του  Ps4 http://uk.ign.com/articles/2013/11/15/ps4-launch-crashes-psn-due-to-high-volume-of-log-ons

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 στις 1000 πολυ ειναι για day one

Δηλαδη στις 15-20 μερες ποσο θαναι;

Ασε που για να λενε 0,4 μονο, λογικα θα ναι το διπλασιο και βαλε.

Μονο απο youtube εχουμε δει καμια 10αρια διαφορετικα βιντεακια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...