Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το ότι θα υπήρχε ξηρασία τους πρώτους μήνες ήταν γνωστό, δεν είναι κάτι άξιο απορίας, κατά τη γνώμη μου. Είχαν κάποια launch games, για όποιον τον ενδιέφεραν για online μάλιστα ήταν πολύ καλό το line up, και τώρα αναμένουμε 2-3 μήνες να αρχίσουν να βγαίνουν και τα υπόλοιπα σιγά σιγά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οτι το ξεραμε το ξεραμε αλλο λεω οτι δεν το παιζουν και αυτοι καλα

θα επρεπε να υπαρχει μια εστω υποτυπωδης κινηση στο psn εστω κανενα indie κανενα χαζο πορτ ετσι για τα ματια του κοσμου

θα μου πεις θα τα αγοραζες?μαλλον οχι αλλα ψυχολογικα κανει μια διαφορα να μπαινεις και να βλεπεις κατι new μια κινηση 

παρα αυτο...και το παιχνιδι που δινουν για γεναρι δεν το σχολιαζω καν σαν κοροιδια ειναι ειλικρινα για μενα καλητερα να συνεχιζαν

με τα ιδια 2 παρα να μου "δινουν" αυτο το πραγμα προσβαλει την νοημοσυνη μου πως να στο πω...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nα σας ρωτησω κατι παιδια ,παιζω killzone και παρατηρησα το εξης στο dashboard ,οτι αν βαλω απο το menu της tv την εικονα απο 16:9 που ειναι σε πληρη οθονη δειχνει οτι την "μαζευει"  δηλαδη ενα εικονιδιο του dashboard που ειναι κοντα στην ακρη της tv ερχεται προς το κεντρο .Εμενα πιο πολυ μου φαινεται μου αρεσει η ρυθμιση σε πληρη οθονη αλλα δεν μπορω να καταλαβω αφου το native ειναι 1080p δηλαδη 16:9 γιατι διαφοροποιειται απο την πληρη οθονη . Πληρη οθονη βαζω επισης οταν συνδεω το pc για να ερθει κανονικα σε ολη την οθονη της τηλεορασης το desktop .Eσεις τι πιστευετε ειναι καλυτερο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχα και εγω αυτο το προβλημα στην αρχη και νομιζα ηταν της κονσολας

δεν ειναι ψαξε στα μενου της tv σου καπου εχει επιλογη original 19:9 4:3 zoom και τετοια...

παιξε με αυτα μεχρι να ερθει στα ισια του (εμενα ηθελε να το βαλω στα 16:9 για να ερθει στα ισια του)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nα σας ρωτησω κατι παιδια ,παιζω killzone και παρατηρησα το εξης στο dashboard ,οτι αν βαλω απο το menu της tv την εικονα απο 16:9 που ειναι σε πληρη οθονη δειχνει οτι την "μαζευει"  δηλαδη ενα εικονιδιο του dashboard που ειναι κοντα στην ακρη της tv ερχεται προς το κεντρο .Εμενα πιο πολυ μου φαινεται μου αρεσει η ρυθμιση σε πληρη οθονη αλλα δεν μπορω να καταλαβω αφου το native ειναι 1080p δηλαδη 16:9 γιατι διαφοροποιειται απο την πληρη οθονη . Πληρη οθονη βαζω επισης οταν συνδεω το pc για να ερθει κανονικα σε ολη την οθονη της τηλεορασης το desktop .Eσεις τι πιστευετε ειναι καλυτερο ?

Konstantinos εντυπωσεις απο Killzone σε σχεση με BF? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ιδιο γινεται και με το one 5-6 παιχνιδια απο κει και περα το χαος...αρχιζω και μετανοιωνω που πηρα κονσολα τοσο νωρις.

τι games εχεις ρε τρελε και βαρεθηκες ?

 

αυτο το μηνα εχουμε το operation broken eagle για το dr3, και το tomb raider (και ps4 αυτο)

φεβρουαριο plants versus zombies garden warfare, ενω σκανε και rayman και thief (και ps4 αυτα τα δυο)

ενω αρχες μαρτιου σκαει titanfall, οποτε δεν γραφω αλλα για μαρτιο lol

 

 

Konstantinos εντυπωσεις απο Killzone σε σχεση με BF? :P

τι ρωταει ο ανθρωπος lololol

και cod και bf σαφως καλυτερα σαν shooters. τωρα, περι γραφικων κλπ, τα γνωστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχα και εγω αυτο το προβλημα στην αρχη και νομιζα ηταν της κονσολας

δεν ειναι ψαξε στα μενου της tv σου καπου εχει επιλογη original 19:9 4:3 zoom και τετοια...

παιξε με αυτα μεχρι να ερθει στα ισια του (εμενα ηθελε να το βαλω στα 16:9 για να ερθει στα ισια του)

Mα δεν εχω κανενα προβλημα ,μια χαρα παιζω και στις 2 ρυθμισεις απλα θελω να δω ποια ειναι η πιο σωστη .Στην ποιοτητα δεν βλεπεις διαφορες απλα ισως το 16:9 το στρεσαρει πιο πολυ .

Konstantinos εντυπωσεις απο Killzone σε σχεση με BF? :P

Το bf ειναι multiplayer δεν συγκρινεται αλλα το killzone εχει πολυ ωραια γραφικα πραγματικα καλη δουλιτσα εχει γινει .Βλεποντας το killzone που ειναι launch τιτλος καταλαβαινω τι προκειται να δουμε σε uncharted ,gow κτλ ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου στρεσαρει σε σχεση με την πληρη οθονη .Αν εχεις τετοια ρυθμιση βαλε σημαδι ενα εικονιδιο στο dahsboard και γυρισε το σε Πληρη οθονη να δεις οτι θα χωθει πιο μεσα .

Οταν λεω δηλαδη στρεσαρει δεν εννοω οτι πεταει εξω απο το πλαισιο εικονιδια ,μια χαρα ειναι και στα 2 απλα η πληρης οθονη τα μαζευει πιο πολυ προς το κεντρο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι η δικη μου η tv στο 16/9 διχνει την ολη εικονα σε ολα τα αλλα modes κατι χανεται αλλα εκει ειναι κομπλε απο τα settings (του ps4) exω to zoom στο full και εκει δεν μου κοβει τιποτα ουτε σε menu ουτε σε παιχνιδια...οπος σου ειπα σε καθε tv προφανος εχει τα δικα της "κολπα"

in any case στην οθονη του pc μου παιζω συνηθως (24ρα 1920χ1080) και εκει δεν εχει θεματα ετσι και αλλιος μια χαρα φαινεται χωρις να μαζευονται η να χανοντε εικονιδια μυδια και αρχ... lol

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παμε παλι ...Δεν ειπα εγω οτι στο 16/9 χανεται κατι ή κρυβεται ,απλα αν εχεις στην δικη σου tv μια ρυθμιση που λεγεται πληρης οθονη μπορεις να καταλαβεις τι εννοω και τι διαφορα εχει απο το 16/9.Τωρα για να λες εσυ οτι σε ολες τις αλλες ρυθμισεις σου χανονται εικονιδια πιθανως αναφερεσαι σε  zoom γιατι ειναι η μονη ρυθμιση στην tv που μπορει να σου εξαφανισει εικονα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα, θέλει να πάρει ένας φίλος μου για το δωμάτιό του μια 22" TV για να την έχει για το PS4 όταν το πάρει σε λίγες μέρες.

 

λέω να του προτείνω αυτή εδώ:  http://www.mediamarkt.gr/mcs/product/SAMSUNG-UE22F5000AWXXH,99452,430508,630171.html?langId=-18  αξίζει; 

 

max Budget 160-170 ευρώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...