Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Aφου κλειδωθηκε το θεμα θα απαντησω εδω στον @panther καθως αφορα το infamous και δεν θελω να μπω σε vs με pc.Αυτος θα βρει την ευκαιρια που ηθελε και του δινεται στο νεο offtopic thread:P(edit.Επιβεβαιωθηκα σε χρονο dt:D)

 

Συνεχώς ο αρθρογράφος αναφέρεται στις κονσόλες.

The power to deliver visuals of this calibre has existed for years on PC but freed from the shackles of last-gen console development, we can finally see what this tech can deliver 

 

Αυτοι οι περιορισμοι για τους devs λογο της τεχνολογιας των προηγουμενων κονσολων αφορουσαν και τις κονσολες(ps360) και τα pcs.

Πχ, Eιχαμε λιγα πολυγωνα στους χαρακτηρες(των ps360,pc games), λογο αυτων των κονσολων ΣΕ ΟΛΑ τα συστηματα(ps360pc) .Και λογο των επομενων(οne,ps4)θα εχουμε περισσοτερα poly πλεον.

Αυτο ειναι αυτονοητο, δεν χρειαζoταν να το αναφερει.

Δεν απομονωσα κατι, το θεωρησα και εγω αυτονοητο.

 

Εdit.https://scontent-a.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/t1.0-9/10348312_840803539283014_1691909192870144446_n.jpg

Συγκρινε το με το προηγουμενο batman οποιασδηποτε εκδοσης, μηπως καταλαβεις για ποιους περιορισμους μιλαει και που αναφερεται.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

τι παιχνιδάρα θα είναι αυτό το witness... λίγα είναι τα Indies που με τραβάνε,ένα είναι αυτό και ένα άλλο με ένα ανθρωπάκι που ανακοίνωσαν δεν θυμάμαι name.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον σημερα λιγο πολυ ολες οι οικονομικες φυλαδες εχουνε τη sony πρωτοσελιδα. οσοι θελετε κοιταξτε financial times, reuters, et, nyt, ibt, παντου.

 

εγω θα σας γραψω 2-3 σημεια απο το investor conference call που αφορουν τις κονσολες

 

1- τα μισα ps4 που εχουν πουληθει, ειναι με πληρωτη συνδρομη (τους αρεσε)

2- αμφισβητουν το λογο υπαρξης του vita, με μονο 3.5m πωλησεις (και παραδοχη οτι πουλαει κατω απο τους στοχους του)

3- ρωτανε εαν και ποτε το ps4 μπορει να παει σε περιθωρια κερδους ps2 (μαλλον γιατι η τελευταια φορα που ειδανε κερδος στο τμημα playstation, ειναι ουσιαστικα απο την εποχη ps2)

 

γενικα μετα απο ακομα μια κακη χρονια, το οικονομικο forecast τους για του χρονου με το καλημερα ξεκιναει με μισο δις μεσα. φυσικα εαν εισαι επενδυτης, αυτα δεν ειναι τα πραγματα που θες να ακουσεις ουτε χαιρεσαι να τα ακους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον σημερα λιγο πολυ ολες οι οικονομικες φυλαδες εχουνε τη sony πρωτοσελιδα. οσοι θελετε κοιταξτε financial times, reuters, et, nyt, ibt, παντου.

 

εγω θα σας γραψω 2-3 σημεια απο το investor conference call που αφορουν τις κονσολες

 

1- τα μισα ps4 που εχουν πουληθει, ειναι με πληρωτη συνδρομη (τους αρεσε)

2- αμφισβητουν το λογο υπαρξης του vita, με μονο 3.5m πωλησεις (και παραδοχη οτι πουλαει κατω απο τους στοχους του)

3- ρωτανε εαν και ποτε το ps4 μπορει να παει σε περιθωρια κερδους ps2 (μαλλον γιατι η τελευταια φορα που ειδανε κερδος στο τμημα playstation, ειναι ουσιαστικα απο την εποχη ps2)

 

γενικα μετα απο ακομα μια κακη χρονια, το οικονομικο forecast τους για του χρονου με το καλημερα ξεκιναει με μισο δις μεσα. φυσικα εαν εισαι επενδυτης, αυτα δεν ειναι τα πραγματα που θες να ακουσεις ουτε χαιρεσαι να τα ακους.

Εσυ κυριως δεν θα πρεπε να χαιρεσαι. Αν μας αφησει η Sony (το playstation δηλαδη) θα παρει την μπαλα και το xbone. Aπο οσο εγω καταλαβαινω, το xbox ειναι μια προσπαθεια της MS να προσελκυσει τους users του καναπε που εχουν playstation και οχι τα windows της. Οταν λοιπον δεν θα υπαρχει πλεον playstation,  βλεπω να γινεται μια ενοποιηση xbox και pc (και οπως φαινεται και απτα specs / software του xbox, κατα εκει οδευουμε ηδη)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον σημερα λιγο πολυ ολες οι οικονομικες φυλαδες εχουνε τη sony πρωτοσελιδα. οσοι θελετε κοιταξτε financial times, reuters, et, nyt, ibt, παντου.

 

εγω θα σας γραψω 2-3 σημεια απο το investor conference call που αφορουν τις κονσολες

 

1- τα μισα ps4 που εχουν πουληθει, ειναι με πληρωτη συνδρομη (τους αρεσε)

2- αμφισβητουν το λογο υπαρξης του vita, με μονο 3.5m πωλησεις (και παραδοχη οτι πουλαει κατω απο τους στοχους του)

3- ρωτανε εαν και ποτε το ps4 μπορει να παει σε περιθωρια κερδους ps2 (μαλλον γιατι η τελευταια φορα που ειδανε κερδος στο τμημα playstation, ειναι ουσιαστικα απο την εποχη ps2)

 

γενικα μετα απο ακομα μια κακη χρονια, το οικονομικο forecast τους για του χρονου με το καλημερα ξεκιναει με μισο δις μεσα. φυσικα εαν εισαι επενδυτης, αυτα δεν ειναι τα πραγματα που θες να ακουσεις ουτε χαιρεσαι να τα ακους.

Πραγματικά φίλε Petran δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τόση εμμονή με τα οικονομικά της σονυ.Δεν νομίζω κάποιος εδώ μέσα να είναι επενδυτής για να τον νοιάζουν τέτοιες πληροφορίες .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανως και ο Πετραν εννοει οτι υπαρχει καποια πιθανοτητα να παθει ζημια η Σονι απο τα αρνητικο που δειχνει στις οικονομικες καταστασεις και μεσω των αναγκαστικων περικοπων να την πατησει και το PS4, ειδικα στα first party games. Συμπερασματικα ισως να ειναι και λαθος να "επενδυσεις" σε αυτη την κονσολα. Το θεμα ειναι πως εξηγουνται οι ζημιες οσο αναφορα το Game τομεα και δειχνουν πως υπαρχει περιθωριο για κερδους του χρονου. Κανεις βεβαια δεν ειναι σιγουρος, ας περιμενουμε την E3, γιατι πραγματικα το line up ειναι τραγικο μεχρι στιγμης (και το λεει ενας φαν του PS).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή θα πρέπει κάποιος να αποφύγει το ps4 ,ενώ του αρέσουν τα παιχνίδια που έχει , επειδή υπάρχει περίπτωση λόγο των οικονομικών της κάποτε να κλείσει?Τότε θα πρέπει από οτιδήποτε αγοράζουμε να ζητάμε φορολογική ενημερότητα αναλυτικές καταστάσεις εσόδων-εξόδων , να προσλάβουμε και ένα χρηματιστή για να μας κάνει μια πρόβλεψη για το που θα πάνε οι μετοχές της   αντίστοιχης εταιρείας.Ρε παιδιά να σοβαρευτούμε λίγο ,δεν αγοράζεις την εταιρεία , μια (ή δύο)ριμάδα κονσόλα παίρνεις! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά φίλε Petran δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τόση εμμονή με τα οικονομικά της σονυ.Δεν νομίζω κάποιος εδώ μέσα να είναι επενδυτής για να τον νοιάζουν τέτοιες πληροφορίες .

 

Μας νοιαζουν γιατι βαση αυτων εμεις θα παρουμε κατι καλο ή οχι. Δεν ξερω πως το βλεπεις εσυ αλλα η μιση Naughty Dog εχει φυγει απο τη Sony πραγμα το οποιο δεν ειναι καλα νεα για τα μελλοντικα παιχνιδια της εταιριας. Μια απο τα ιδια για το Last Guardian το οποιο κοντευει να γινει και αυτο ενα απο τα troll αστεια του gaming με 7 χρονια στην παραγωγη και με τον βασικο δημιουργο να εχει φυγει εδω και και αρκετο καιρο. 

 

Δεν ξερω πως το βλεπεις εσυ αλλα εγω δεν κοιταω brands πλεον, κοιταω ανθρωπους πισω απο τα brands. Δες παραδειγμα το θρασος για παιχνιδι που ονομαζεται Diablo 3. Αυτο το παιχνιδι εχει το θρασος να βαζει τον τιτλο Diablo στον τιτλο του. Πως εγω μπορω να εμπιστευτω λοιπον μια εταιρια που δεν επενδυει σε σωστο δυναμικο για να μου παρεχει την εμπειρια που ειχα τοσο καιρο αλλα τωρα επειδη τα οικονομικα ειναι χαλια αποφασισε να τα πεταξει ολα στον βροντο? 

 

ΔΕΝ χαλας και δεν σπας ομαδες που κανουν δουλεια. ΔΕΝ χαλας ομαδες οπως η Naughty Dog. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν ξερω πως το βλεπεις εσυ αλλα εγω δεν κοιταω brands πλεον, κοιταω ανθρωπους πισω απο τα brands.

 

Συμφωνώ α-π-ο-λ-ύ-τ-ω-ς.

 

Για μερικούς από εμάς, τους «ελιτιστές», που η σχέση μας με το γκέιμινγκ ΔΕΝ είναι του τύπου «να παίξω κάτι να περάσει η ώρα μου» μετράνε τα ονόματα. Μετράει το όνομα του Avellone πίσω από το Tides of Numenera και πίσω από το Pillars of Eternity και του Fargo πίσω από το Wasteland 2. Μετράει όνομα του Aonuma πίσω από τα Zelda και μετράει το όνομα του Kojima πίσω από τα MGS.

 

Οι εταιρείες που φτιάχνουν τα παιχνίδια δεν είναι άψυχες. Έχουν ανθρώπους που φτιάχνουν τα παιχνίδια τους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Ιkaruga ολες τις επιλογες αντικαταστασης, θα τις κρινει ο χρονος.
Παλιοτερα, τις καλες εποχες ουτε με τα pixels ασχολουμασταν τοσο(απλα περιμεναμε να δουμε αν το αποτελεσμα ειναι ωραιο,subSD ή οχι,γιατι και τοτε υπηρχαν αυτα), ουτε με τις μεταγραφες, απολυσεις, αποχωρησεις των εταιριων.
Δεν πιστευω οτι φανταζεται καποιος την ΝD των crash and J&D, ακριβως την ιδια με αυτην των uncharted,The last of us.Φυσικα και ειχε τετοιες μετακινησεις.
Hταν καλη και τοτε, αλλα διαφορετικη και μετα εγινε καλυτερη(για τα γουστα μου).
Η αλλαγες που εγιναν μπορει να ειναι για καλυτερα μπορει και για χειροτερα.
Πρεπει να περιμενουμε για να κρινουμε.
Επειδη ομως οι περισσοτερες αν οχι ολες αν δεν κανω λαθος, αφορουν την ομαδα των uncharted και οχι την ομαδα του The last of us, προσωπικα θα ειμαι χαρουμενος αν δω αλλαγες στο πρωτο.Σε αυτο ηθελα κατι φρεσκο.
Μακαρι να δειξουν στην Ε3 πραγματα να δουμε τι παιζει και στην πραξη.

Malthador.Για τα μεγαλα ονοματα δεν θα διαφωνησω.
Πχ metal gear χωρις kojima ε θα ηταν βομβα.Δεν μπορεις να πεις εκει αααα κατσε να δουμε πως θα ειναι ο αντικαταστατης.
Αλλα για ατομα που δεν ηξερες μεχρι χθες δεν ειναι ακριβως το ιδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...