Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.eurogamer.net/articles/2013-02-21-the-big-interview-sonys-shuhei-yoshida-on-ps4

 

πάρα πολύ ωραία συνέντευξη ,εκτός απο το οτι μάθαμε για το no block used games,not always online ,τώρα μαθαίνουμε και για complete shut down στα social.

 

 

 Eurogamer: Does the console always need to be connected to the internet?

 Shuhei Yoshida: You can play offline, but you may want to keep it connected. The system has the low-power mode - I don't know the official term - that the main system is shut down but the subsystem is awake. Downloading or updating or you can wake it up using either the tablet, smartphone or PS Vita.

 Εurogamer: Are all of those things optional? For people who have broadband data limits, for example? They can customise everything?

 Shuhei Yoshida: Oh yes, yes, you can go offline totally. Social is big for us, but we understand there are some people who are anti-social! So if you don't want to connect to anyone else, you can do that.

 

πολύ ευχάριστα νέα για εμάς τους "anti-social" ,και φυσικά τα κλασικά δυσάρεστα νέα οτι ακόμα δεν αποφάσισαν για το Launch της κονσόλας στην ευρώπη που μπορεί να το καθυστερήσουν για να έχουν έτοιμο το demand σε na-japan, λες και εμείς είμαστε 3rd world .... άσχετα που τα μεγαλύτερα Studio πλέον είναι της ευρώπης και την τελευταία γενιά η περιοχή που στήριξε την sony ήταν η ευρώπη(εκτός απο ιαπωνία...)

 

για κάποιο λόγο δεν δουλέυει το λινκ όταν το ποστάρω, και ορισμένες φορές όταν κάνω λινκ μου βγάζει στο ινσομνια οτι δεν πόσταρα τπτ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Απιστευτο το hype, περιμενω πως και πως την ημερα κυκλοφοριας του (εστω και αν αργει ακομα), κριμα που λογικα θα μας αφησουν παλι τελευταιους εδω στην Ευρωπη.
Παντως ναμαστε καλα πρωτα θα φυγει για day 1.Μαρεσει που ελεγα οτι θα κατσω νε περιμενω κανα χρονο πρωτα μην εμφανιζε τα ιδια προβληματα με τα PS360 (ylod,rrod) αλλα δεν με κοβω να αντεχω.
Το DS4 πραγματικα πανεμορφο, οι φωτογραφια που ειχαμε δει πριν την ανακοινωση της SONY αν καιν ηταν αρκετα κοντα στο πραγματικο DS4 δεν με ειχε εντυπωσιασει, με τις φωτογραφιες που ειδα στο αρθρο του Σακη τρελαθηκα...ποσο πιο ομορφο?Τα analog sticks τα εφτιαξαν οπως τα ζηταγαμε δλδ να εχουν αυτο το βαθουλομα οπως στο 360 controller για να μην γλυστραει ο αντιχειρας μετα απο ωρες παιχνιδιου...επεισης αποτι ειδα εχουν βελτιωσει αρκετα τις σκανδαλες (L2,R2) και ειναι πολυ κοντα στις καταπληκτικες σκανδαλες του 360 controller.
Τα παιχνιδια που ανακοινωσαν ακομη δεν τα εχω δει, σε λιγο θα τα δω.
Χθες δεν εκατσα να δω την ανακοινωση μιας και δεν βρισκομουνα σπιτι, σημερα γινετε ο κακος χαμος στο φορουμ και γενικα στα sites και δεν ξερω απο που να πρωτοξεκινησα να διαβαζω.
Παντως μπραβο στην SONY γιατι αυτη την φορα το χειριστηκε πολυ καλα.

 

edit. ειδα τα βιντεο απο τα παιχνιδια, πραγματικα ειναι φοβερα ολα, απιστευτα γραφικα και πολυ μεγαλοι τιτλοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Με το νετ της Ελλάδας, το μηδαμινό Delay/Lag αποτελεί όνειρο.

βασικα αν οι servers δεν είναι στην ίδια χώρα με τον χρήστη δεν είναι μηδανινό το lag, λογικά ο skanjos εννοεί επιπλέον λόγω προβλημάτων του PSN...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει αφου δεν ειναι απαραιτητο το ιντερνετ κ παιζει κ μεταχειρησμενα ολα καλα!

 

Το μηχανημα ειναι τουμπανο, τα γραφικα φωτορεαλιστικα σχεδον αν κ σε πολυ αρχικο σταδιο ακομα!

 

 

Μπραβο στην σονυ λοιπον (εχω πολυ καιρο να τις δωσο τα εύσημα για κατι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aκομα δεν τον ειδαμε Γιαννη τον βαφτισαμε ...Καθιστε ρε παιδια να τα δουμε τα γραφικα απο κοντα οταν θα ερθει σε κανενα πλαισιο .

Ενταξει κ σε βιντεο HD μια χαρα φαινονται τι διαφορα θα εχουν απο κοντα? για να ερθει στο πλαισιο απο Χριστούγεννα κ βλεπουμε :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα αν οι servers δεν είναι στην ίδια χώρα με τον χρήστη δεν είναι μηδανινό το lag, λογικά ο skanjos εννοεί επιπλέον λόγω προβλημάτων του PSN...

 

καλά και στο wow και diablo με Γαλλία συνδεόμασταν. Απλά να έχει servers / decent servers και όχι να παίζεις pro στο launch και να βλέπεις σέντρα εσύ και ο άλλος να είναι καθυστερήσεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν είπαν οτι αυτά τα παιχνίδια είναι Launch, μην ξεχνάμε στιγμές ps3 με παιχνίδια όπως final fantasy xiii/gran turismo/killzone 2 που άργησαν να βγουν τουλάχιστον 2+ χρόνια και ας τα είδαμε το 2006 και φυσικά last guardian/versus.....

 

δεν νομίζω με το καλημέρα να δούμε και infamous και killzone στην κονσόλα,πόσο μάλλον + uncharted ή κάτι άλλο, ένα μεγάλο launch title θα έχει ,άποψη μου το Killzone και μετά απο 3-4 μήνες θα έρθει το infamous ,μετά απο 4-5 μήνες ένα άλλο βαρύ exclusive κτλπ,σύμφωνα με αυτά που είδαμε πιστέυω οτι θα αργήσει να δώσει library. αν δούμε οτι είδαμε σήμερα απο exclusives για launch εγώ θα είμαι μια χαρά πάντως. 

 

ειδικά μετα το Info που λέει θα παίζει μεταχειρησμένα και not always online,με αυτή την ιπποδύναμη και τα exclusives της σόνυ αν δεν κάνουν καμια μ@@ με την τιμή και πάνε πάνω απο 450 τότε θα πουλήσουν πολύ., 

 

και ερχόμαστε στα λόγια μου, άποιρο hype για την σόνυ, και η Ms δεν μπορεί παρα πριν ή στην gamescom να μας δείξει το νέο xbox 4-5 εβδομάδες δίνω...

Συμφωνώ μαζί σου. Και εγώ πιστεύω δύσκολα όλα όσα έδειξαν να υπάρχουν στο Launch. Πάντως πιστεύω πως το Killzone θα είναι, κάτι πολύ θετικό βέβαια.

 

Πες τους να παίξουν Multiplayer να κάνουν Score 0-40 :P

Συγκεκριμένα ένας κολλητός μου multiplayer παίζει με gamepad και παίζει πολύ καλά. Έχει να κάνει με το που έχει συνηθίσει ο καθένας...

 

Εγώ προτιμώ fps στο pc με ποντίκι πάντως αλλά σε όλα τα άλλα είδη παιχνιδιών είμαι υπερ του gamepad. Και φυσικά δεν με χαλάει καθόλου στις κονσόλες να παίζω τα fps μου με gamepad.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

but we understand there are some people who are anti-social!

 

Λίγο off-topic, αλλά είμαι ο μόνος που εκνευρίζεται αφάνταστα με αυτό το binary logic που έχουν τώρα τελευταία; Είσαι δηλαδή είτε social είτε anti-social 100%, χωρίς να υπάρχουν μέσες απόψεις. Το να θέλω π.χ. να relax-άρω με ένα καλό παιχνίδι στο single player για κανά 2ωρο χωρίς να έχω το κάθε μαλακισμένο 10χρόνο να τσιρίζει στο αυτί μου τα προβλήματα της προ-εφηβείας του με κάνει αυτόματα αντικοινωνικό; /rant

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...