Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.gameover.gr/news/item/27782-pio-sosta-gia-tin-aisthitiki-tou-the-order-1886-ta-30-fps

 

"Σύμφωνα με τα λεγόμενα του Dana Jan, game director του The Order: 1886, σε μια πρόσφατη συνέντευξή του στο Kotaku, η επιλογή της ομάδας ανάπτυξης για 30 fps στο παιχνίδι έγινε με στόχο να προσεγγίζει η αισθητική του παιχνιδιού της Ready At Dawn όσο το δυνατόν περισσότερο την κινηματογραφική αίσθηση. Η πλειοψηφία των ταινιών είναι γυρισμένες στα 24 fps και με την επιλογή των 30 fps για το The Order: 1886, η αίσθηση παρακολούθησης μια κινηματογραφικής ταινίας, αντί παιχνιδιού, είναι περισσότερο πειστική. Η αίσθηση που αφήνει ένα παιχνίδι στα 24 fps δεν είναι ιδιαίτερα καλή, έτσι έγινε η επιλογή των 30 fps για το The Order: 1886, με βάση τα λεγόμενα του Dana Jan."

 

 

 

AXAXAXAXAXAXAXA! Πλάκα έχουν! Αυτό θα πει PR...

 

Δηλαδή παίζει να υπήρχε και φάση που το σκεφτόντουσαν σοβαρά για... 24fps! Ας μη τα λένε φωναχτά αυτά περί κινηματογραφικής αίσθησης και τους ακούνε και άλλοι γιατί την πατήσαμε!!

 

Εμένα παντως προσωπικά σε κονσόλα δεν με ενοχλούν τα 30 αλλά όταν μου κοτσάρουν και το "κινηματογραφική αίσθηση" από πίσω δεν μπορώ. Πέφτω κάτω από τα γέλια!

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

http://www.gameover.gr/news/item/27782-pio-sosta-gia-tin-aisthitiki-tou-the-order-1886-ta-30-fps

 

"Σύμφωνα με τα λεγόμενα του Dana Jan, game director του The Order: 1886, σε μια πρόσφατη συνέντευξή του στο Kotaku, η επιλογή της ομάδας ανάπτυξης για 30 fps στο παιχνίδι έγινε με στόχο να προσεγγίζει η αισθητική του παιχνιδιού της Ready At Dawn όσο το δυνατόν περισσότερο την κινηματογραφική αίσθηση. Η πλειοψηφία των ταινιών είναι γυρισμένες στα 24 fps και με την επιλογή των 30 fps για το The Order: 1886, η αίσθηση παρακολούθησης μια κινηματογραφικής ταινίας, αντί παιχνιδιού, είναι περισσότερο πειστική. Η αίσθηση που αφήνει ένα παιχνίδι στα 24 fps δεν είναι ιδιαίτερα καλή, έτσι έγινε η επιλογή των 30 fps για το The Order: 1886, με βάση τα λεγόμενα του Dana Jan."

 

 

 

AXAXAXAXAXAXAXA! Πλάκα έχουν! Αυτό θα πει PR...

 

Δηλαδή παίζει να υπήρχε και φάση που το σκεφτόντουσαν σοβαρά για... 24fps! Ας μη τα λένε φωναχτά αυτά περί κινηματογραφικής αίσθησης και τους ακούνε και άλλοι γιατί την πατήσαμε!!

 

Εμένα παντως προσωπικά σε κονσόλα δεν με ενοχλούν τα 30 αλλά όταν μου κοτσάρουν και το "κινηματογραφική αίσθηση" από πίσω δεν μπορώ. Πέφτω κάτω από τα γέλια!

Καλά , για πόσο κορόιδα μας περνάνε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to injustice: gods among us στο ps plus επεσε η τιμη στα 14.99 απο 59.99!! Τι λεει σαν παιχνιδι? Δεν ειναι και κανα σπουδαιο ποσο για να το εχεις μονιμα στον σκληρο και ειναι και μια καλη επιλογη για διπλο παιχνιδι. Απο την αλλη ψιλιαζομε οτι σε 2-3 μηνες θα ειναι free στο plus.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε παιδιά δεν βαρεθηκατε να μιλατε για τα fps; Μου θυμιζετε τους καμμενους pcακηδες που δεν τους νοιαζει το gaming αλλα μετρανε μονο fps για να λενε οτι εχουν το καλυτερο μηχανημα και παιζουν σε ultra settings! Ελεος πια! Μας πρηξατε! Εδω ειναι ps4 topic, οχι fps topic! Relax και απολαυστε τις παιχνιδαρες που ηρθαν και ερχονται...

 

Και για τελευταια φορα:

 

ΔΕΝ ΜΑΣ ΝΟΙΑΖΟΥΝ ΤΑ PC!!!! ΠΗΓΑΙΝΤΕ ΣΕ ΑΛΛΟ ΤΟΠΙΚ!!! ΟΧΙ ΕΔΩ!!!

Επεξ/σία από polakis21
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Polakis και λοιποι φιλοι. Το θεμα δεν το αναμοχλευσαμε εμεις. Ουτε εμενα με ενδιαφερουν τα frames και εχω και υψηλοτατες προσδοκιες για το συγκεκριμενο τιτλο, θα πρεπει να ομολογησω. Μονοι τους ομως, βγαζουν τα ματακια τους οι υπευθυνοι του στουντιο. Ειναι περιττες οι δηλωσεις αυτες και επικοινωνιακου χαρακτηρα και ως τετοιες εγω τις αξιολογω -με επιεικια- ως γελοιες..Ειδαμε που οδηγησαν τετοιου τυπου δηλωσεις και το Watch Dogs..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Yup, shit just got real 

 

 

Η μερα που θα κυκλοφορησει το παιχνιδι θα ειναι και η μερα που θα εχω το PS4 στα χερια μου. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το παιχνιδι συνεχισει την χαζη λογικη του 2 με τις απειρες ορδες απο mindless κακους που απλα τους γυρωφερνεις αντι να επαναφερει το τρομερο combating του 1 και του Demon δε θα παρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακαρι.

 

Aπο το βιντεο παντως η φαση με την μαχη δε μου δινει καλα μυνηματα, ολο slash και πισω, slash και πισω, ενα μικρο δειγμα βεβαια που μπορει να μην ειναι καν ingame αλλα still.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yup, shit just got real 

 

 

Η μερα που θα κυκλοφορησει το παιχνιδι θα ειναι και η μερα που θα εχω το PS4 στα χερια μου. 

 

Κι εγώ το ίδιο! Το game ειναι MUST BUY!! Και θα είναι η πρώτη φορά που θα βάλω PS στο σπίτι μου.

 

Είμαι Overhyped ήδη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πωωω, αν αποδειχτει οτι ειναι τρολαρισμα, θα φαω το μεγαλυτερο ξενερωμα εβερ...αντε να δουμε την Ε3, θα ξερουμε τοτε...

 

Παντως φαινεται κατι αρκετα  φρεσκο, αιντε μακαρι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...