Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σχετικα με το streaming για παιχνιδια απο παλιοτερες κονσολες που βγηκε για το PS4 , θα κατεβαζεις το εκαστοτε παιχνιδι και μετα θα το χεις στο σκληρο ή θα μπορεις να παιξεις μονο online?γιατι διαβαζα οτι χρειαζεσαι τουλαχιστον 5mbps κτλ 

Επεξ/σία από epipolaios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω ειναι κατι σαν streaming λογικα θα πρεπει να εισαι online για να το παιξεις αλλιως δεν θα μπορεις.

 

Εγω θελω να κανω αλλη ερωτηση για το playstation now που ειναι θα πληρωνεις μια αλφα συνδρομη το χρονο(Καμια σχεση με τη συνδρομη για το psn+) και θα μπορεις να παιζεις οποιοδηποτε παιχνιδι απο το ps3 ή αλλη κονσολα της sony ή θα σου εχει περιορισμους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω ειναι κατι σαν streaming λογικα θα πρεπει να εισαι online για να το παιξεις αλλιως δεν θα μπορεις.

 

Εγω θελω να κανω αλλη ερωτηση για το playstation now που ειναι θα πληρωνεις μια αλφα συνδρομη το χρονο(Καμια σχεση με τη συνδρομη για το psn+) και θα μπορεις να παιζεις οποιοδηποτε παιχνιδι απο το ps3 ή αλλη κονσολα της sony ή θα σου εχει περιορισμους?

αρα δεν θα ζημειωνεται τουλαχιστον πολυ ο σκληρος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστω πολυ για το λινκ σου αλλα περα του οτι ειναι ολοκληρο κατεβατω στα αγγλικα στις πρωτες 20 ερωτησεις που διαβασα δεν απαντανε καν στην ερωτηση που εκανα ποιο πανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι ομως playable το παιχνιδι και μπορεις να μου απαντησεις στην παραπανω ερωτηση που κανω?

 

Θα μου πεις οτι απο τη στιγμη που ειναι σε beta σταδιο ειναι δωρεαν οτι και να κανεις και συνδρομη θα βαλουν οταν φτασει στη τελικη του μορφη.

 

Για πες μας εντυπωσεις τα συν και τα μειον της ολης καταστασης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταρχας ειναι εντελως διαφορετικη υπηρεσια απο το PS plus. Δεν χρειαζεται να ειναι καποιος συνδρομητης plus για να παιξει now.

Στο psplus τα παιχνιδια κατεβαινουν και μενουν οσο εισαι συνδρομητης. Τo PS Now ειναι καθαρα rental + streaming.

Δηλαδη:

Τα παιχνιδια streamarontai (κατεβαινουν οσο παιζεις) που σημαινει πως θες πολυ καλη συνδεση και λογικα να μη κατεβαζεις τιποτε αλλο παραλληλα ενω παιζεις. Δηλαδη εχεις αμεση προσβαση στο content και δεν περιμενεις να κατεβει το παιχνιδι ολοκληρο.

 

Επισης λεει οτι ειναι ξεκαθαρη ενοικιαση

What are the specific rental durations?
4 hours, 7 days, 30 days, 90 days. W’ll continue to listen to gamer feedback to select appropriate durations.

You mentioned in your press release that PlayStation Now rentals will be available from $2.99, is there a ceiling on pricing?
The open beta launching will test multiple pricing tiers and rental durations.
For example, you’ll see shorter rental periods priced as low as $2.99, and most titles will be between US$2.99 and US$19.99. But as with all content on PlayStation platforms, developers and publishers ultimately decide their price point. We’ll continue to listening to gamer feedback to select appropriate pricing.

 

Ισως δωσουν και καποιο μοντελο συνδρομης

Specifically, from when do you plan to offer the subscription option?
We plan to offer subscription options in the future, but have nothing to announce at this point in time. We will announce further details when ready.

 

Προσωπικη μου αποψη οτι ειναι fail κινηση εντελως ξεκαθαρα για μιλκαρισμα.

Παραδειγμα: GOW Ascension. Θα το δωσουν στα 19.99 για ενοικιαση ενα μηνα αντε 3 μηνες;. Αφου μπορει λοιπον να παιξει σε PS4 γιατι δεν το βγαζουν remastered να το αγορασω στα ιδια χρηματα κανονικα; Δε νομιζω να κοστολογειται παραπανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Παραδειγμα: GOW Ascension. Θα το δωσουν στα 19.99 για ενοικιαση ενα μηνα αντε 3 μηνες;. Αφου μπορει λοιπον να παιξει σε PS4 γιατι δεν το βγαζουν remastered να το αγορασω στα ιδια χρηματα κανονικα; Δε νομιζω να κοστολογειται παραπανω.

Δεν είμαι σίγουρος ότι καταλαβαίνω τη λογική σου. Δηλαδή συμφωνώ ότι είναι milking να ζητάνε τόσα χρήματα ουσιαστικά για ενοικίαση περιορισμένου χρόνου, αλλά το PS Now όπως το καταλαβαίνω κάνει το παιχνίδι playable μέσω streaming (όπως πχ κάνει το onlive, ενώ εν μέρει παρόμοιο είναι και το Steam In-Home Streaming). Δηλαδή το όλο concept βασίζεται κυρίως στο να μπορείς να παίξεις (μέσω streaming) παιχνίδια σε μηχανήματα που δεν τα υποστηρίζουν.

 

Δε θα παίζει το παιχνίδι natively στο PS4. Το PS4 αναλαμβάνει μόνο το decoding του streaming content και το χειρισμό των εντολών από το controller.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σαν συνδρομητικη υπηρεσια εχει περισσοτερο νοημα, δινεις ενα στανταρ ποσσο και εχεις να διαλεξεις απο μια μεγαλη βιβλιοθηκη οτι θες, οποτε θες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάζοντας τα σχόλια κατ' όπιν εορτής (που σημαίνει ότι τα καλά τα δράματα τα έχασα-έχουν σβηστεί :P ), μου έχει δημιουργηθεί μια απορία. Ολοι εσείς που λέτε ότι ήταν απογοητευτική η παρουσίαση της Sony παίζετε παιχνίδια, γενικά;

 

Δεκτό, έκανε κοιλιά στη μέση με όλα αυτά για τις σειρές και τις ταινίες, και σε θέμα ρυθμού υστερούσε από την MS (η οποία ήταν πολυβόλο, αρέσουν-δεν αρέσουν τα παιχνίδια που έδειξε σε κάποιον), αλλά έδειξε πολλά παιχνίδια και αρκετά από αυτά σε πολύ καλή κατεύθυνση κατά τη γνώμη μου. Εννοώ ότι είχε απ' όλα, και τα shooter, και τα action, και τα ρίσκα (δεν περίμενα το ABZU, για παράδειγμα, μετά την εμπορική πορεία του Journey και τις επιπτώσεις της). 

 

Ισως είναι η όλη φάση που περνάει το ίντερνετ τα τελευταία χρόνια, που είναι cool to hate και όλα τα σχετικά, τι να πω...

 

Το Order, πάντως, μετά από αυτά που είδα άρχισε να με ενδιαφέρει. Φαίνεται να τίνει προς το horror αρκετά, ενώ μέχρι πρόσφατα νόμιζα ότι ήταν ένα cover shooter της σειράς χωρίς χαρακτήρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...