Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειναι ομως playable το παιχνιδι και μπορεις να μου απαντησεις στην παραπανω ερωτηση που κανω?

 

Θα μου πεις οτι απο τη στιγμη που ειναι σε beta σταδιο ειναι δωρεαν οτι και να κανεις και συνδρομη θα βαλουν οταν φτασει στη τελικη του μορφη.

 

Για πες μας εντυπωσεις τα συν και τα μειον της ολης καταστασης.

Εγώ έχω vdsl 30 και πιάνω γύρω στα 27 με αυτή την ταχύτητα το παιχνίδι παίζει μια χαρά απλά θα δεις διαφορά στην ανάλυση του παιχνίδιου ανάλογα με την ταχύτητα σου δηλαδή εγώ με wifi είχα λίγο χειρότερη ανάλυση από ότι με καλώδιο. Τώρα στα αρνητικά μόνο το ότι δεν έχει και κάνα σπουδέο παιχνίδι ακόμα αλλά είναι σε Beta οπότε λογικά θα προσθέσουν και άλλα πολλά από ότι είχα διαβάσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάζοντας τα σχόλια κατ' όπιν εορτής (που σημαίνει ότι τα καλά τα δράματα τα έχασα-έχουν σβηστεί :P ), μου έχει δημιουργηθεί μια απορία. Ολοι εσείς που λέτε ότι ήταν απογοητευτική η παρουσίαση της Sony παίζετε παιχνίδια, γενικά;

Ετσι θελω να πιστεύω, απλα δεν εντυπωσιαζομαι εύκολα οπως παλια, ισως φταίει και η ηλικία πλέον.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, ρε συ, αλλά άλλο πράγμα το "δεν εντυπωσιάζομαι" κι άλλο το "απογοητευτική". Αν ήταν απογοητευτική αυτή η παρουσίαση ίσως να ψάξεις γι' άλλο χόμπι, δλδ, και δεν το λέω ειρωνικά. 

 

Οχι ότι εγώ πετάω από το hype, αλλά είμαι σίγουρα ικανοποιημένος από αυτά που είδα σε μεγάλο βαθμό κι από τις δύο εταιρείες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, ρε συ, αλλά άλλο πράγμα το "δεν εντυπωσιάζομαι" κι άλλο το "απογοητευτική". Αν ήταν απογοητευτική αυτή η παρουσίαση ίσως να ψάξεις γι' άλλο χόμπι, δλδ, και δεν το λέω ειρωνικά. 

 

Οχι ότι εγώ πετάω από το hype, αλλά είμαι σίγουρα ικανοποιημένος από αυτά που είδα σε μεγάλο βαθμό κι από τις δύο εταιρείες.

 

Συμφωνώ σε αυτό που λες, η παρουσίαση από μόνη της ήταν μια χαρά. Σε σχέση όμως με τις υπόλοιπες ήταν η πιο αδύναμη και σε σχέση με της MS ηταν απογοητευτική(αν λάβει κανείς υπόψιν του ότι το ps4 έχει μείνει ήδη πίσω στα exclusives και η ms παρ όλο που έχει περισσότερα και πιο ποιοτικά exclusives, συνέχισε να πυροβολάει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ηταν μονη της η Sony και δεν υπηρχαν αλλα games τοτε συμφωνω. Επισης εχω δει αρκετες Ε3 και αυτη σιγουρα ηταν απο τις πιο χλιαρές για ολες τις εταιρειες κατα την αποψη μου.

 

Επισης σχεδον ολα τα καλα παιχνιδια ηταν 2015+, ε δεν μπορω να ενθουσιαστω για καποιο τιτλο που αργει τοσο.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Για μενα sony=Nintendo>MS=ubi>EA με οχι μεγαλες διαφορες.

 

Aν αφησεις τις press conf. και μεινεις σε ολη την Ε3(γιατι δεν τελειωνει στις pc η Ε3) η διαφορα για τις sony-Nintendo μεγαλωνει.

Χωρις να γινεται και παλι τεραστια.

Ηταν πανω κατω σε αρκετα καλα επιπεδα ολες κατ'εμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sony 5/10

Ms 6/10

Nintendo 7.5/10 

 

Η Sony θα ηταν στα ιδια επιπεδα με ms αν δεν εβγαινε ο κουστουματος πολιτικός να μιλαει για Tv και numbers, τα exclusive ειναι θεμα γουστου αλλα σαν conference ηταν καλυτερες και της ms(ελαφρως) και της Nintendo. Κατα την αποψη μου παντα.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Σαν εικονα δεν διαφωνω.Εγω μιλησα για την ουσια για να μην παρεξηγηθω.Το τι μετραω στο τελος δηλαδη.

Κανεις δεν θελει να  ακουει το μπλα μπλα τους, αλλα θελει βιντεακια απο παιχνιδια.Οπως και εγινε στην pc της MS δλδ.

Η sony ειχε περιπου 20 λεπτα νομιζω μεγαλυτερη pc.Καπου εκει χωρεσαν και τα υπολοιπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Επισης σχεδον ολα τα καλα παιχνιδια ηταν 2015+, ε δεν μπορω να ενθουσιαστω για καποιο τιτλο που αργει τοσο.. :P

Σε αυτό μαζί σου. Αν δεν έβγαινε και το Destiny τον Σεπτέμβριο θα έπαιζε μεγάλη ξηρασία από νέα παιχνίδια.

 

 

Το πρόβλημα της Sony, κατά τη γνώμη μου, συνδέεται με το γεγονός ότι το το μόνο που πάει καλά ως brand της είναι το PS, και ξεκάθαρα προσπαθούσε να κάνει piggyback την επιτυχία του κοτσάροντας ό,τι άλλο μπορούσε από τα προϊόντα της στην παρουσίαση. Αυτό και το γεγονός ότι δεν υπήρχε αίσθηση ρυθμού και κατεύθυνσης στην παρουσίαση. Πολλά παιχνίδια μεν, και για όλα τα γούστα, αλλά εμοιαζε λίγο τυχαία δομημένη. Της MS, σε αντίθεση, ήταν άψογη σε αυτά τα θέματα, ούτε έχανε χρόνο να σου λέει ο καθένας μισό λεπτό τι πρόκειται να δεις, ούτε μακροσκελείς εισαγωγές για τον επόμενο παρουσιαστή ούτε τίποτα. Βέβαια, 1 ώρα η μία, 2 ώρες η άλλη, παίζουν κι αυτά ρόλο. 

 

Οφείλω να ομολογήσω ότι δε συμμερίζομαι ούτε στο ελάχιστο, βέβαια, τον ενθουσιασμό σας για τη Nintendo, αλλά βαριέμαι να μπω σε τέτοια κουβέντα, δε βγάζει ποτέ πουθενά. Οπως τη βρίσκει ο καθένας :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για μενα σε γενικες γραμμες ολες οι παρουσιασεις ηταν παρομοιες, ολες ειχαν τα ατου τους για το 2015 και απο εκει και περα ειναι καθαρα θεμα προτιμησης τυπου παιχνιδιων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτό μαζί σου. Αν δεν έβγαινε και το Destiny τον Σεπτέμβριο θα έπαιζε μεγάλη ξηρασία από νέα παιχνίδια.

 

 

 

 

Οφείλω να ομολογήσω ότι δε συμμερίζομαι ούτε στο ελάχιστο, βέβαια, τον ενθουσιασμό σας για τη Nintendo, αλλά βαριέμαι να μπω σε τέτοια κουβέντα, δε βγάζει ποτέ πουθενά. Οπως τη βρίσκει ο καθένας :P

Ε πεστο ρε φιλε και ειπα ο μονος ειμαι που θεωρω την παρουσιαση της Ninty μακραν την πιο αδιαφορη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε πεστο ρε φιλε και ειπα ο μονος ειμαι που θεωρω την παρουσιαση της Ninty μακραν την πιο αδιαφορη;

 

Έχεις έλλειψη σε χιούμορ συν παίζει να είσαι από τους λίγους που την βρήκαν αδιάφορη, IGN/Gamespot την λάτρεψα και μέχρι πρότινος ήταν πολέμιοι της.

 

Αλλά τι να ξέρουν κι εκείνοι.

 

Α, ξέχασα κάνε tattoo Νintendo hater να βρεις γαλήνη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μείνετε στο θέμα παρακαλώ, που είναι το Sony Playstation 4 και τα παιχνίδια του.

Το πώς τα πήγαν οι υπόλοιποι στην Ε3 αφορά άλλο thread (πχ αυτό). Ακόμα και εκεί η συζήτησή σας θα είναι σε κόσμιο ύφος, χωρίς να προκαλείτε και χωρίς επιθέσεις προς άλλα μέλη. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις ένα point. Δεν είχα σκοπό να εκτροχιάσω.

 

Πίσω στο θέμα, λοιπόν. Μετά από ένα 6ωράκι σερί στο Destiny χτες, το πρώτο σοβαρό gaming session που έκανα στο PS4 (τα μισάωρα του Trials δε μετρούν, παραείναι συγκεκριμένο το συγκεκριμένο :P ), αρχίζω να το συνηθίζω κάπως το controller του. Εξακολουθεί να μη μου αρέσει η συμμετρική τοποθέτηση των μοχλών όσον αφορά τον αριστερό, αλλά η αντίστασή τους (σε συνδυασμό με το κυρτό "καποτάκι" στο δεξί αναλογικό και το κοίλο στο αριστερό) είναι αρκετά καλή για shooting. Λίγο άβολο το claw grip παραμένει, ειδικά για να πατάς το Χ, και σίγουρα δε συγκρίνεται η περιστασιακή χρήση για άλματα στο Destiny με τη χρήση που θα φάει σε Gears-type control scheme, οπότε αυτό παραμένει σημαντικό μείον. 

 

Το bottom line είναι ότι μετά το 3ωρο ευχαριστιόμουν παιχνίδι χωρίς να σκέφτομαι το controller, πράγμα που δεν έχει συμβεί ποτέ στο PS3.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις ένα point. Δεν είχα σκοπό να εκτροχιάσω.

 

Πίσω στο θέμα, λοιπόν. Μετά από ένα 6ωράκι σερί στο Destiny χτες, το πρώτο σοβαρό gaming session που έκανα στο PS4 (τα μισάωρα του Trials δε μετρούν, παραείναι συγκεκριμένο το συγκεκριμένο :P ), αρχίζω να το συνηθίζω κάπως το controller του. Εξακολουθεί να μη μου αρέσει η συμμετρική τοποθέτηση των μοχλών όσον αφορά τον αριστερό, αλλά η αντίστασή τους (σε συνδυασμό με το κυρτό "καποτάκι" στο δεξί αναλογικό και το κοίλο στο αριστερό) είναι αρκετά καλή για shooting. Λίγο άβολο το claw grip παραμένει, ειδικά για να πατάς το Χ, και σίγουρα δε συγκρίνεται η περιστασιακή χρήση για άλματα στο Destiny με τη χρήση που θα φάει σε Gears-type control scheme, οπότε αυτό παραμένει σημαντικό μείον. 

 

Το bottom line είναι ότι μετά το 3ωρο ευχαριστιόμουν παιχνίδι χωρίς να σκέφτομαι το controller, πράγμα που δεν έχει συμβεί ποτέ στο PS3.

 

Βασικά ο conttroller είναι καθαρά προσωπικό θέμα  και έχει να κάνει με τα γούστα και με τις ανάγκες του καθενός. Εγώ για παράδειγμα το ds3 δεν το αλλάζω προς το παρών (εφόσον δεν έχω δοκιμάσει ds4 και xboxone controller).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...