Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μου φαινεται αδυνατο να παιξω fps με το DS4, το εχω στο pc για ολα τα υπόλοιπα βεβαια, εκει που ειναι μακραν καλυτερο απο ολα ειναι σε platform..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες να σας κανω μια αναβαθμιση στο προβλημα μου, μπας και βοηθησει καποιον στο μελλον. Λιγα ποστ πριν λοιπον εγραφα οτι το πσ4 μου ξαφνικα σταματησε να φαινετε στο 1080π μονιτορ μου και οτι στην τηλεοραση εβγαζε μονο 480π και αυτο προβληματικο με αναβοσβηματα. Το ερωτημα ηταν ποιος αναλαμβανει το σερβις, το μαγαζι ή το στελνεις σονυ/κομετρον κτλπ.Ο κωτσος το επαιξε παπια, το αναλαμβανουν μου ειπαν μονο αν εινα μεσα στις 10 μερες απο την αγορα. Την εγγυηση στην δινει μου λενε η σονυ, αρα αυτοι στο φτιαχνουν/αντικαθιστουν. Βασικα το περιμενα, αλλα ελεγα μηπως αναλαμβανανε αυτοι το πηγενε ελα και συνενοηση με την κομετρον. Μικρο το κακο ομως, διοτι περνω την κομετρον, στελνω με acs το ps4 με δικα τους εξοδα, παρασκευη πρωι το περνουν. Μεσα εχω βαλει ενα χαρτι που εξηγω αναλυτικα το προβλημα και τα οσα εχω δοκιμασει. Σαν μαλακας ξεχναω αντιγραφο της αποδειξης, αλλα το σκεφτομαι και τους περνω τηλεφωνο οτι θα το στειλω σκαναρισμενο στο εμαιλ. Νο προμπλεμ μου λενε. Τελευταια μας συνομηλια πεμπτη γι αυτο. Ε λεω θα τους παρω απο βδομαδα ξανα, να τους δωσο χρωνο να το κοιταξουν. Δευτερα πρωι (σημερα) ερχεται η acs με ενα δεμα οπως ηταν οταν το εστειλα! Αμαν λεω, κατι παιζει, δεν εφτασε αθηνα και μου το γυρισαν πισω! Περνω καπακι κομετρον και τους λεω τι εγινε, το πηρατε εσεις ποτε? Μου λεει εχει γινει αντικατασταση, χωρις πολα πολα, χωρις καμια ενημερωση, τσακ μπαμ, νεο πσ4, μεσα στην κουτα που χα στειλει. Αρα ειδανε οτι υπαρχει προβλημα και το αντικαταστησανε αμεσα. Λιγο με χαλασε οτι κανεις δεν με πηρε για ερωτησεις η να μου πει οτι ερχεται καινουριο, αλλα μαλακιες να λεμε. Σε 2 εργασιμες εγινε δουλεια!!

 

Το συνδεσα προ λιγου, κανονικα 720π στην τιβι (hd ready ειναι) και το βλεπει και το πισι μονιτορ στα 1080π. Ειχα φοβηθει οτι τα φτυσανε οι υποδοχες του μονιτορ!! Βεβαια εχω χασει ολα μου τα downloads, εχω χασει και τα saves ομως???? Υπαρχει περιπτωση να εχουν σωθει Online μερικα? Και πως τα επαναφερω?

 

Αλλο προβλημα, δεν μπορουσα να αντιστοιχισω το πσ4 στο ps plus! Διοτι εχει γινει primary active το προηγουμενο. Μεσα απο το ps4 δεν μπορουσα να κανω deactivate, διοτι ειναι αλλο μηχανημα. Ισως θα επρεπε να γινει πριν το στειλω για σερβις? Ισως επρεπε απο την κομετρον να μου πουν κατι αφου μου στελνουν αλλο μηχανημα.. Τελος παντων, μεσα απο το psn account και media and devices , εχει επιλογη deactivate all, και ετσι βγενει το παλιο πσ4. Βεβαια σου πεταει μυνημα οτι αυτη η κινηση μπορει να γινει μια φορα καθε 6 μηνες!! Τι κουλο και αυτο, αν ξαναχαλασει το πσ4, τι κανω??Εντωμεταξυ μετα το deactivate, κανω activate το τωρινο Ps4, αλλα οταν μεσω πισι διαλεγω κατι για download, δεν βλεπω να ξεκιναει στο ps4! Για να ξανακατεβασω τα παιχνιδια σε πρωτη φαση αναγκαζομαι μεσω του ps store του Ps4 να τα ξαναδιαλεγω. Απο πισι τζιφος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Βεβαια εχω χασει ολα μου τα downloads, εχω χασει και τα saves ομως???? Υπαρχει περιπτωση να εχουν σωθει Online μερικα? Και πως τα επαναφερω?

 

 

Αν είχες ενεργοποιήσει το αυτόματο upload στο cloud των saves όλα εκεί θα είναι. Νομίζω ότι από το storage management πας και τα κατεβάζεις.

 

 

In other news, το Destiny alpha φαίνεται πως συνεχίζεται και μετά το επίσημο κλείσιμο.

 

http://www.eurogamer.net/articles/2014-06-16-destiny-ps4-alpha-extended-for-dangerous-experiments

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες να σας κανω μια αναβαθμιση στο προβλημα μου, μπας και βοηθησει καποιον στο μελλον. Λιγα ποστ πριν λοιπον εγραφα οτι το πσ4 μου ξαφνικα σταματησε να φαινετε στο 1080π μονιτορ μου και οτι στην τηλεοραση εβγαζε μονο 480π και αυτο προβληματικο με αναβοσβηματα. Το ερωτημα ηταν ποιος αναλαμβανει το σερβις, το μαγαζι ή το στελνεις σονυ/κομετρον κτλπ.Ο κωτσος το επαιξε παπια, το αναλαμβανουν μου ειπαν μονο αν εινα μεσα στις 10 μερες απο την αγορα. Την εγγυηση στην δινει μου λενε η σονυ, αρα αυτοι στο φτιαχνουν/αντικαθιστουν. Βασικα το περιμενα, αλλα ελεγα μηπως αναλαμβανανε αυτοι το πηγενε ελα και συνενοηση με την κομετρον. Μικρο το κακο ομως, διοτι περνω την κομετρον, στελνω με acs το ps4 με δικα τους εξοδα, παρασκευη πρωι το περνουν. Μεσα εχω βαλει ενα χαρτι που εξηγω αναλυτικα το προβλημα και τα οσα εχω δοκιμασει. Σαν μαλακας ξεχναω αντιγραφο της αποδειξης, αλλα το σκεφτομαι και τους περνω τηλεφωνο οτι θα το στειλω σκαναρισμενο στο εμαιλ. Νο προμπλεμ μου λενε. Τελευταια μας συνομηλια πεμπτη γι αυτο. Ε λεω θα τους παρω απο βδομαδα ξανα, να τους δωσο χρωνο να το κοιταξουν. Δευτερα πρωι (σημερα) ερχεται η acs με ενα δεμα οπως ηταν οταν το εστειλα! Αμαν λεω, κατι παιζει, δεν εφτασε αθηνα και μου το γυρισαν πισω! Περνω καπακι κομετρον και τους λεω τι εγινε, το πηρατε εσεις ποτε? Μου λεει εχει γινει αντικατασταση, χωρις πολα πολα, χωρις καμια ενημερωση, τσακ μπαμ, νεο πσ4, μεσα στην κουτα που χα στειλει. Αρα ειδανε οτι υπαρχει προβλημα και το αντικαταστησανε αμεσα. Λιγο με χαλασε οτι κανεις δεν με πηρε για ερωτησεις η να μου πει οτι ερχεται καινουριο, αλλα μαλακιες να λεμε. Σε 2 εργασιμες εγινε δουλεια!!

 

Το συνδεσα προ λιγου, κανονικα 720π στην τιβι (hd ready ειναι) και το βλεπει και το πισι μονιτορ στα 1080π. Ειχα φοβηθει οτι τα φτυσανε οι υποδοχες του μονιτορ!! Βεβαια εχω χασει ολα μου τα downloads, εχω χασει και τα saves ομως???? Υπαρχει περιπτωση να εχουν σωθει Online μερικα? Και πως τα επαναφερω?

 

Αλλο προβλημα, δεν μπορουσα να αντιστοιχισω το πσ4 στο ps plus! Διοτι εχει γινει primary active το προηγουμενο. Μεσα απο το ps4 δεν μπορουσα να κανω deactivate, διοτι ειναι αλλο μηχανημα. Ισως θα επρεπε να γινει πριν το στειλω για σερβις? Ισως επρεπε απο την κομετρον να μου πουν κατι αφου μου στελνουν αλλο μηχανημα.. Τελος παντων, μεσα απο το psn account και media and devices , εχει επιλογη deactivate all, και ετσι βγενει το παλιο πσ4. Βεβαια σου πεταει μυνημα οτι αυτη η κινηση μπορει να γινει μια φορα καθε 6 μηνες!! Τι κουλο και αυτο, αν ξαναχαλασει το πσ4, τι κανω??Εντωμεταξυ μετα το deactivate, κανω activate το τωρινο Ps4, αλλα οταν μεσω πισι διαλεγω κατι για download, δεν βλεπω να ξεκιναει στο ps4! Για να ξανακατεβασω τα παιχνιδια σε πρωτη φαση αναγκαζομαι μεσω του ps store του Ps4 να τα ξαναδιαλεγω. Απο πισι τζιφος.

 

Το ps4 οπως και το ps3 εχει δυνατοτητα να κανεις ΠΛΗΡΕΣ BACKUP του δισκου σε εναν εξωτερικο δισκο και να μπορεις μετα να κανεις επαναφορα τα παντα που εχεις στον εξωτερικο δισκο σε ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ps3 ή ps4.

 

Οπως μπορεις πολυ απλα να κανεις και σκετη αντιγραφη ΜΟΝΟ ΤΑ SAVES & DLC σε ενα εξωτερικο φλασακι ή σκληρο δισκο και μετα να τα ξαναγραψεις στη νεα κονσολα που θα σου ερθει.

 

Οποτε καλο ειναι οταν αρχισετε να βλεπετε προβληματα στη κονσολα να κανετε ενα backup των δεδομενων σας για να ειστε καλυμμένοι οτι και να γινει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχεις δικιο, δυστηχως οσω καιρο ελεγα οτι εχω προβλημα και παω για σερβις, δεν μου το ειπε κανεις. Δεν ειχα και πσ3 ποτε να το σκεφτω. Απο την αλλη δεν ειχα και ενα τονο πραγματα οποτε δεν περασε απο το μυαλο μου. Απο τελη απριλη το χα το μηχανημα. Ηξερα οτι τα παιχνιδια που εχω αγορασει στο Plus τα κατεβαζω οποτε θελω, οποτε δεν εδωσα σημασια. Stick it to the man και mercenary, δεν τα ξανακατεβαζω, το 1το το τελειωσα, το 2ρο δεν θα ασχοληθω ποτε. War thunder και blacklight τα χα κατεβασει , αλλα δεν μου αρεσουν, οποτε παλι οχι. Μετα κατι ντεμο trine και φιφα, παλι θελανε σβησιμο, διοτι τα εχω φουλ τωρα. Ουσιαστικα τα μονο που με νοιαζουν ειναι tomb raider (το χα παρει 29 ευρο απο plus), injustice (προσφορα στα 15 απο plus) και dead nation που το εχω ξεζουμισει. Και το δισκακι του infamous. στο οποιο ειχα τελειωσει το good karma και τωρα δεν εχω saves.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα saves δε σωζονται αυτοματως στο cloud αν εχεις PSplus? Μπορεις να τα επαναφερεις απο εκει νομιζω

Για δοκιμασε αυτο

https://support.us.playstation.com/app/answers/detail/a_id/5228/~/manage-ps4-save-game-data

 

Managing PS4 Save Data in Online Storage

To manage your PS4 Save Data in online storage, navigate to icon_settings.jpg  [settings] > icon_app_saved_data.jpg [Application Saved Data Management] > [saved Data in Online Storage].  From there, you will find 2 options:

Download to System Storage

By saving PS4 Save Data to online storage, you can download saved data to a PS4 system and continue playing a game without losing your game progress. To use this feature, you must have a subscription to PlayStation Plus.

Delete

This option allows for PS4 saves stored in cloud storage to be removed from the cloud.

 

Επισης και τα trophies γινονται αυτοματως saved online και επαναφερονται ανα πασα ωρα και στιγμη.

 

Οποτε περαν του να ξανακατεβασεις το installation content δεν εχεις αλλο θεμα.

 

Προσωπικα εμενα ολα τα saves μου ειναι online, μιας και το πρωτο πραγμα που εκανα με το PS4 ηταν να ενεργοποιησω τα automatic downloads + uploads.

 

PS: Καλο ειναι να διαβαζουμε το μανουαλ οταν αγοραζουμε μια συσκευη :) , πλεον πολλες εταιριες δεν εχουν μανουαλ, εχουν ομως παντα online documentation του προϊοντος.

Αναφερονται τα παντα μεσα. Πιστεψε με αν το κανεις θα σε βγαλει απο πολλους μπελαδες και δε θα χρειαζεσαι τον καθενα να σου λεει εδω μεσα τι θα πρεπει να κανεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα saves του καθε profile/account ειναι μοναδικα και μπορουν να παιχτουν μονο σε αυτο το profile & console ετσι δεν ειναι?

 

Δεν μπορω να παρω το save file μου και να παω να το αντιγραψω σε αλλη κονσολα και αλλο profile/account και να παιζει κανονικα ετσι δεν ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Το video ειναι γεματο spoilers.Οποιος δεν το εχει παιξει ας μην το δει.

 

νομίζω η σύγκριση GTA V PS4 vs GTA V PS3 είναι πολύ πιο αντιπροσωπευτική για τις διαφορές των δυο γενιών.

Κανενα δεν ειναι αντιπροσωπευτικο της διαφορας.

Προηγουμενης γενιας games παραμενουν οτι και να τους βαλουν παραπανω.

 

Την διαφορα θα την δεις στο GT4 vs GT6 ή στο TLOUS vs TLOUS2

 

Σε πρωτη φαση φαινεται οτι εχουν ριξει περισσοτερη δουλεια στο GTA5.Aν αυτο λες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Δεν ειναι το θεμα αν καταλαβες η οχι αλλα οι σκηνες που δειχνει :P

Toυλαχιστον μην το ξαναδεις αν ειναι να το παιξεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...