Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω προσωπικα αν αγοραζα Limited ή του Batman(που την εχω)ή του MGS θα επαιρνα που μαρεσει και το controller.

 

Το παραπανω σχεδιο ειναι οκ,αλλα δυστηχως δεν εχω παιξει το Destiny :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα ειναι οτι την συγκεκριμενη περιοδο ειναι οι χειροτερες τιμες που μπορεις να δεις για να αγορασεις ps4. Δηλαδη βλεπω πχ Ps4+The Last OF Us bundle που ειναι ακριβοτερο απο το να τα αγορασεις ξεχωριστα.

 

Plastatation με 2 controllers 440....Τραγικες τιμες

 

Μονο το http://www.skroutz.gr/s/6938294/Sony-Playstation-4-PS4-500GB-Batman-Arkham-Knight.htmlαξιζει απο πλευρας τιμης,αντε πες και το Playstation 4 σε ασπρο απο το Plaisio μαζι με το Bloodborne(αν θες το ασπρο χρωμα). Ολα τα αλλα Bundle ειναι να μην πω καλυτερα....

Εσυ πιστευεις να περιμενω να βγαλουν καμια καλυτερη τωρα τα χριστουγεννα και με τις γιορτες!

Ομως και αυτες που λες με 1 game και 1 χειριστηριο 400 ευρω μου φαινονται χειροτερες απο τις αλλες!

γτ αμα σκεφτεις το χειριστηριο να κανει 60 ευρω και παρεις ως δεδομενη τιμη σκετης κονσολας τα 380.

Τοτε αμα υπολογισουμε του γερμανου η προσφορα ανερχεται στα :380+ 120(2 χειρ.)+25 παιχνιδι+25 καρτα=550 ευρω

ενω αυτο που λες αν πουμε οτι το παιχνιδι κανει 60 ευρω ,ερχεται στα 500 ευρω!

Αλλα απο τη μια μεν εχεις το μαπα παιχνιδι απο την αλλη εχεις την καρτα και τα 2 χειριστηρια που ουσιαστικα μονο αυτο αξιζει!

Αλλα απο την αλλη προσφορα εχεις το καλο παιχνιδι και κερδιζεις 30 ευρω (ενω η ρεαλιστικη διαφορα ειναι 50,αν ειχε 370 με παιχνιδι θα αξιζε θεωρω)!

 

Αν και η διαφορα ειναι μονο 30 ευρω θεωρητικα πιστευω οτι του γερμανου αξιζει καλυτερα αλλα σιγουρα θα σε βαλλει σε κοπο να αγορασεις παιχνιδι ομως εχεις αλλα αξεσουαρ μεγαλυτερης αξιας απο οτι στην αλλη προσφορα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι εγω αυτο σκεφτομαι αλλα μην την ανεβασουν ομως και το πανε 450 με το PES /FIFA !

Παντως με 2 χειρ. ειναι μεγαλη ευκαιρια,πεφτει ομως η τιμη του στις γιορτες ,ξερει κανεις?

 

rsx01t.png

Στην ουσια το Controller ειναι που πληρωνεις στην παραπανω. Τα αλλα παιχνιδια εχουν used κανενα 10ρι με 15ρι και η καρτα των 3μηνων προφανως δεν αξιζει τα 25ευρω οταν με 50παιρνεις για 1 χρονο.

 

Επισης οπως σου ειπα για να παρεις το δευτερο controller σημαινει οτι θες αποκλειστικα παιχνιδι να παιζεις με αλλον μαζι και τα παιχνιδια αυτα δεν στο προσφερουν αυτο.

 

Παντως αν δεν εχεις παιξει το Tomb Raider ή το Battlefield 4 τοτε ειναι καλο Bundle για την παρουσα στιγμη και το Online αξιζει κυριως για το Battlefield 4.

 

Τωρα για το καλοκαιρι που λες,θεωρητικα αξιζει να περιμενεις αλλα απο την αλλη μονο τιποτα Bundle τυπου Pes 2016 θα αξιζουν οπως και περυσι που ειχε βαλει το Πλαισιο αλλα οι τιμες δεν θα εχουν μεγαλες διαφορες.

 

Για μενα χτυπα την κονσολα τωρα που ειναι και καλη περιοδος απο πλευρας ελευθερου χρονου να προλαβεις να παιξεις :P

Αλλωστε μεχρι τα Χριστουγεννα μπορει να εχεις αγορασει κανενα παιχνιδι σε προσφορα αν εχει εμφανιστει ή σε αγγελιες κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες μερικοί τα λέγαμε ότι το 2014 ήταν η καλύτερη χρονιά για να αγοράσεις PS4 στην Ελλάδα (και λόγω φτηνών bundles και λόγω PS+ με €30), αλλά μερικοί είχαν κολλήσει στην κασέτα "PS4 haz no gamez" και περίμεναν «κάτι καλύτερο στο μέλλον»... ε μας έσκασε το χουνέρι με τα CC και ποιός ξέρει τι άλλο χουνέρι μπορεί να σκάσει στο μέλλον (δραχμή? υποτίμηση?).

 

IMHO, πάρ' τε το τώρα που μπορείτε, για να μην έχουμε του χρόνου καμία συζήτηση του στυλ «ααααχ τι φτηνό που ήταν το PS4 το 2015, ενώ σήμερα πρέπει να δώσω 1200 νέες δραχμές». :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα μονος μου θα παιζω τις περισσοτερες προσφερες,απλα προσπαθω να δω την καλυτερη προσφορα και με τι δινει αυτη, το value for money που λενε και οι εγγλεζοι γτ οσο να ναι ειναι 400 και ευρω δεν ειναι στραγαλια!Θα περιμενω μαλλον γιατι τα παιχνιδια που θελω να παιξω δεν εχουν βγει ακομα!Eπισης αυτο που με εκνευριζει ειναι οτι πρεπει να πληρωσεις για να παιξεις online οσο το εχεις non hacked :D!Αν το αγοραζα μονο το GTA θα αγοραζα για online και μερικες αλλες παιχνιδαρες που επιστρεφουν στη sony!

Δεν το αγορασα οταν βγηκε γιατι περιμενα να δω αν δε γινει τιποτα μεσα στα επομενα ετη στο hacking του!Γιατι οσο και να λεμε καλη κονσολα αλλα με τα παιχνιδια στα 60-70 ευρω το εχουν γαμ...σει λες και ειμαστε κανενα beverly hills εδω να ουμε :P

 

 

Και το pes το εχουν ξεφτιλησει πια,τι να περιμενεις να παιξεις μια μπουρδα που το εχουν κανει σαν φιφα του 05!Και που οταν θα το βαλεις θα λειπουν οι μισες μεταγραφες και θα εχει ακομα τον ντι μαρια στην γιουναιτεντ :P ,και αντε να περιμενεις μεχρι τα χριστουγεννα το update της κοναμι ,συν οτι θα ακους τη σπαστικη φωνη του σωτηρακοπουλου που καθε χρονο ειναι χειροτερος!Αν εβγαινε με κανενα rise of the tomb raider να πω ναι αλλα αργει ως το 16!

 

Toσα playstasion εχουμε παρει 1,2,3 και παιχνιδια !Δε μπορει να μας κανει ενα δωρο η σονυ ,σιγα την χασουρα ...ας μας δωσει και απο τα ελαττωματικα! :D

 

απο συλλεκτικα σαν DQ fan αυτο μου αρεσε αλλα δε το φερνουν ελλαδα!

2n85wky.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα μονος μου θα παιζω τις περισσοτερες προσφερες,απλα προσπαθω να δω την καλυτερη προσφορα και με τι δινει αυτη, το value for money που λενε και οι εγγλεζοι γτ οσο να ναι ειναι 400 και ευρω δεν ειναι στραγαλια!Θα περιμενω μαλλον γιατι τα παιχνιδια που θελω να παιξω δεν εχουν βγει ακομα!Eπισης αυτο που με εκνευριζει ειναι οτι πρεπει να πληρωσεις για να παιξεις online οσο το εχεις non hacked :D!Αν το αγοραζα μονο το GTA θα αγοραζα για online και μερικες αλλες παιχνιδαρες που επιστρεφουν στη sony!

Δεν το αγορασα οταν βγηκε γιατι περιμενα να δω αν δε γινει τιποτα μεσα στα επομενα ετη στο hacking του!Γιατι οσο και να λεμε καλη κονσολα αλλα με τα παιχνιδια στα 60-70 ευρω το εχουν γαμ...σει λες και ειμαστε κανενα beverly hills εδω να ουμε :P

 

 

Και το pes το εχουν ξεφτιλησει πια,τι να περιμενεις να παιξεις μια μπουρδα που το εχουν κανει σαν φιφα του 05!Και που οταν θα το βαλεις θα λειπουν οι μισες μεταγραφες και θα εχει ακομα τον ντι μαρια στην γιουναιτεντ :P ,και αντε να περιμενεις μεχρι τα χριστουγεννα το update της κοναμι ,συν οτι θα ακους τη σπαστικη φωνη του σωτηρακοπουλου που καθε χρονο ειναι χειροτερος!Αν εβγαινε με κανενα rise of the tomb raider να πω ναι αλλα αργει ως το 16!

 

Toσα playstasion εχουμε παρει 1,2,3 και παιχνιδια !Δε μπορει να μας κανει ενα δωρο η σονυ ,σιγα την χασουρα ...ας μας δωσει και απο τα ελαττωματικα! :D

 

απο συλλεκτικα σαν DQ fan αυτο μου αρεσε αλλα δε το φερνουν ελλαδα!

2n85wky.jpg

Προφανως και δεν σε  υποχρεωνει κανενας να δωσεις το παραπανω ποσο... Καλα το 70ρι ουτως ή αλλως δεν ισχυει εκτως και αν εισαι τοσο large τυπος για να αγορασεις μονο απο τα τυπικα καταστηματα.

 

πχ για το The Order το ενοικιαζεις και αν το θες για συλλογη το χτυπας μολις πεσει και αλλο η τιμη του ή αν το βρεις φθηνα στα μτχ.

Το Uncharted 4 αν δεν εχεις λεφτα,μια απο τα ιδια το ενοικιαζεις ενα 3ημερο να βγαλεις το story του και μολις πεσει η τιμη το χτυπας να παιξεις και multiplayer και παει λεγοντας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχεις άδικο για τα 70ντάρια. Παραείναι τραβηγμένη τιμή, πόσο μάλλον για τα δεδομένα της Ελλάδας. Προσωπικά δεν σκάω ποτέ πάνω από 50 ευρώ για νέο παιχνίδι και αν το κάνω θα είναι μόνο για τίτλους μεγάλης διάρκειας ή με υψηλό replayability. Παιχνίδι τύπου story driven του 10ώρου που το παίζεις μια φορά και μετά πάει στο ράφι απαπαπαπαπα, 20 ευρώ το πολύ και μόνο αν είναι παιχνίδαρος αλλιώς κανά 5-10κάρικο και άμα τους αρέσει. Οικονομική άνεση πάντως έχω να τα πάρω όλα και τα Xboxια και τα Πλεηστεσιο και τα γκαμές όλα. Είναι όμως θέμα νοοτροπίας που λειτουργώ έτσι. Η τελευταία φορά που έδωσα 40 ευρώ για παιχνίδια είναι το Dragon Age 2 για το Xbox 360 και ειλικρινά είναι η μοναδική φορά που μετάνιωσα τα λεφτά που έδωσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχετε δικιο για τα 70 αρια...πιστευω ότι οι τιμες στην σημερινη Ελλαδα επρεπε να είναι τουλάχιστον στα επίπεδα των τιμών των pc games....και παλι ψηλα είναι αλλα θα ηταν λιγο ποιο λογικα. Σε μια χρεοκωπημενη χωρα όμως που ανεβαινουν ακομα και τα ειδη πρωτης ανάγκης τα games θα γλυτωσουν.?η ενοικιαση είναι μια λυση αλλα εγω το θελω το παιχνιδι στην συλλογη μου...παντως αν ψάχνεσαι προσεκτικα βρίσκεις ευκαιρίες και φθηνα games...στα μεταχειρισμένα γινεται χαμος...τωρα καποιος που τα θελει day one δυστηχως το 60αρι - 70 αρι είναι μονόδρομος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχετε δικιο για τα 70 αρια...πιστευω ότι οι τιμες στην σημερινη Ελλαδα επρεπε να είναι τουλάχιστον στα επίπεδα των τιμών των pc games....και παλι ψηλα είναι αλλα θα ηταν λιγο ποιο λογικα. Σε μια χρεοκωπημενη χωρα όμως που ανεβαινουν ακομα και τα ειδη πρωτης ανάγκης τα games θα γλυτωσουν.?η ενοικιαση είναι μια λυση αλλα εγω το θελω το παιχνιδι στην συλλογη μου...παντως αν ψάχνεσαι προσεκτικα βρίσκεις ευκαιρίες και φθηνα games...στα μεταχειρισμένα γινεται χαμος...τωρα καποιος που τα θελει day one δυστηχως το 60αρι - 70 αρι είναι μονόδρομος...

Το ενοικιαζεις το παιχνιδι και μολις πεσει η τιμη του(βλεπε GOTY editions κλπ)το χτυπας για συλλογη.

 

Οσο για το τελευταιο που γραφεις για τα μεταχειρισμενα αστο καλυτερα γιατι εχουν καταντησει τραγικα τα πραγματα.

Βλεπεις μεταχειρισμενα σχεδον σε τιμες καινουργιων και σου πετανε και την ατακα''αριστο'' λες και αν πχ ειναι καινουργιο παιχνιδι θα προλαβει ο αλλος να το γρατζουνισει κλπ

 

Αλλο παραδειγμα που ειδα,ειδικα με του ps4 παιχνιδια,ειναι αγγελια τυπου''Driveclub used 20ευρω'' και καινουργιο εχει 21 ξερω γω.

 

Ναι εχω πετυχει πχ Super Mario 3d world στα 25ευρω οταν καινουργιο εχει 44 που καρααξιζει η αγορα του,αλλα δυστηχως,ειδικα για Ps4 παιχνιδια οι περισσοτερες τιμες ειναι τραγικες,ασε που εχει γεμισει ο τοπος με Secondary accounts...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα κάνω την αγορά ps4 σε λευκό χρώμα όταν έρθει ποτέ Ελλάδα η έκδοση 1200 που τρέχει λίγο καλύτερα η κονσόλα.

 

υγ του destiny είναι όμορφη αλλά δεν ξέρω με χαλάει να έχει πάνω το όνομα του παιχνιδιού(όχι του συγκεκριμένου αναγκαστικά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

400 είχα αγοράσει εγώ τον Νοέμβρη του '14 το bundle PS4 white+GTAV. Απο Γερμανό παρακαλώ. Το ίδιο bundle πλέον στο πιο φθηνό σκρουτζομάγαζο έχει 470. Πλέον μόνο 2-3 bundles αξίζουν που είναι κοντά στο 400άρικο (Arkham Knight-Bloodborne-Driveclub). Όλα τα υπόλοιπα αγγίζουν τα 450άρι. Επίσης τα περασμένα χριστούγεννα είχα βρεί και αγοράσει προσφορά στο Πλαίσιο NBA 2K15+PES 2015 στα 80 ευρώ. Πλέον δεν νομίζω να δούμε τέτοιες τιμές για αρκετούς μήνες ακόμη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ χρησιμοποιώ το Amazon

 

http://www.amazon.com/10-PlayStation-Store-Gift-Card/dp/B00GAC1D2G/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1441878971&sr=8-1&keywords=psn

 

Δεν ξέρω άμα περνάει τα CC τώρα όμως μιας και δεν έχω αγοράσει τίποτα τελευταία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες μερικοί τα λέγαμε ότι το 2014 ήταν η καλύτερη χρονιά για να αγοράσεις PS4 στην Ελλάδα (και λόγω φτηνών bundles και λόγω PS+ με €30), αλλά μερικοί είχαν κολλήσει στην κασέτα "PS4 haz no gamez" και περίμεναν «κάτι καλύτερο στο μέλλον»... ε μας έσκασε το χουνέρι με τα CC και ποιός ξέρει τι άλλο χουνέρι μπορεί να σκάσει στο μέλλον (δραχμή? υποτίμηση?).

 

IMHO, πάρ' τε το τώρα που μπορείτε, για να μην έχουμε του χρόνου καμία συζήτηση του στυλ «ααααχ τι φτηνό που ήταν το PS4 το 2015, ενώ σήμερα πρέπει να δώσω 1200 νέες δραχμές». :P

 

γιατι τωρα εχει games?Ποσο μαλλον exclusives?

 

Τουλαχιστον ενα χρονο ακομα πρεπει να περιμενει οποιος θελει να κανει σωστη αγορα PS4,να βγει και η καινουρια βελτιωμενη εκδοση που θα επιφερει και price drop και καλυτερα bundles αλλα και δε θα χρειαζεσαι να σκας 70αρια day 1 λογω ελειψης γκαμας παιχνιδιων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι τωρα εχει games?Ποσο μαλλον exclusives?

 

Τουλαχιστον ενα χρονο ακομα πρεπει να περιμενει οποιος θελει να κανει σωστη αγορα PS4,να βγει και η καινουρια βελτιωμενη εκδοση που θα επιφερει και price drop και καλυτερα bundles αλλα και δε θα χρειαζεσαι να σκας 70αρια day 1 λογω ελειψης γκαμας παιχνιδιων.

 

Να σε δω πόσα θα σκας παλικάρι μου για παιχνίδια σε κανά χρόνο αν γίνει κανά μπραφ με δραχμή... 200 δρχ θα είναι καλά με μισθό 500 δρχ;

 

Πρέπει να καταλάβεις ότι μερικοί βλέπουν την κονσόλα ως επένδυση... δεν την αγοράζουν όταν έχει πολλά παιχνίδια, αλλά όταν μπορούν, γιατί αύριο-μεθαύριο μπορεί να μην μπορούν. Τόσο απίθανο σου φαίνεται;

 

Η λογική σου είναι σωστή για χώρες με σταθερό πολιτικοοικονομικό κλίμα (έτσι ήταν και η Ελλάδα κάποτε). Πλέον τα δεδομένα έχουν αλλάξει.

 

 

400 είχα αγοράσει εγώ τον Νοέμβρη του '14 το bundle PS4 white+GTAV. Απο Γερμανό παρακαλώ. Το ίδιο bundle πλέον στο πιο φθηνό σκρουτζομάγαζο έχει 470. Πλέον μόνο 2-3 bundles αξίζουν που είναι κοντά στο 400άρικο (Arkham Knight-Bloodborne-Driveclub). Όλα τα υπόλοιπα αγγίζουν τα 450άρι. Επίσης τα περασμένα χριστούγεννα είχα βρεί και αγοράσει προσφορά στο Πλαίσιο NBA 2K15+PES 2015 στα 80 ευρώ. Πλέον δεν νομίζω να δούμε τέτοιες τιμές για αρκετούς μήνες ακόμη.

 

Αυτό ακριβώς εννοώ όταν λέω ότι το 2014 ήταν η καλύτερη χρονιά για αγορά PS4 στην Ελλάδα.

 

Και τότε μερικοί λέγανε ότι είναι πολλά τα 400... ας πληρώσουν 470 λοιπόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...