Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Να σε δω πόσα θα σκας παλικάρι μου για παιχνίδια σε κανά χρόνο αν γίνει κανά μπραφ με δραχμή... 200 δρχ θα είναι καλά με μισθό 500 δρχ;

 

Πρέπει να καταλάβεις ότι μερικοί βλέπουν την κονσόλα ως επένδυση... δεν την αγοράζουν όταν έχει πολλά παιχνίδια, αλλά όταν μπορούν, γιατί αύριο-μεθαύριο μπορεί να μην μπορούν. Τόσο απίθανο σου φαίνεται;

 

Η λογική σου είναι σωστή για χώρες με σταθερό πολιτικοοικονομικό κλίμα (έτσι ήταν και η Ελλάδα κάποτε). Πλέον τα δεδομένα έχουν αλλάξει.

 

 

 

εσενα παλι απ'το μυαλο σου δε σου περασε οτι αμα γινει κανα μπραφ με δραχμη και μισθο 500 δρχ. το τελευταιο που θα μας ΝΟΙΑΖΕΙ ειναι αν θα παιζουμε PS4?

 

Δηλαδη τι αλλο θα ακουσουμε εδω μεσα?

 

 

Επαναλαμβανω αν καποιος πρεπει να αγορασει κονσολα ας κρατησει τα λεφτα του ακομα εναν χρονο.Aν γυρισουμε στην δραχμη,τοτε καλως τα κρατησε και καλως δεν την αγορασε διοτι θα του φανουν ακομα πιο υπερπολυτιμα αργοτερα για αλλες αγορες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εσενα παλι απ'το μυαλο σου δε σου περασε οτι αμα γινει κανα μπραφ με δραχμη και μισθο 500 δρχ. το τελευταιο που θα μας ΝΟΙΑΖΕΙ ειναι αν θα παιζουμε PS4?

 

Δηλαδη τι αλλο θα ακουσουμε εδω μεσα?

 

 

Επαναλαμβανω αν καποιος πρεπει να αγορασει κονσολα ας κρατησει τα λεφτα του ακομα εναν χρονο.Aν γυρισουμε στην δραχμη,τοτε καλως τα κρατησε και καλως δεν την αγορασε διοτι θα του φανουν ακομα πιο υπερπολυτιμα αργοτερα για αλλες αγορες

 

Με την λογική σου ούτε ΤΩΡΑ πρέπει να μας νοιάζει (έτσι όπως είναι η οικονομία), να σταματήσουμε τα video games και να κλειδωθεί το παρόν νήμα (όπως και όλα τα άλλα). Δεν στέκει αυτό που λες... και μόνο που συζητάμε για αγαθά πολυτελείας ενώ άλλοι πεθαίνουν της πείνας εκεί έξω, δείχνει πόσο «αντιφάσκει» η λογική σου. Την «ευαισθησία» να την έχεις από τώρα αγαπητέ, όχι όταν φτάσουμε εκεί.

 

Εμένα στα παπάρια μου, γιατί δεν χάνω κάτι. Είμαι «καβατζωμένος» ήδη και δεν περιμένω τις «καλύτερες» μέρες που δεν πρόκειται να έρθουν.

 

Εσείς θα παραπονιέστε που θα βλέπετε τριπλάσιες τιμές (ακόμα και στις αγγελίες) και εγώ θα είμαι εδώ να σας λέω "I told you so"...  :devil:

 

ΥΓ: Το ίδιο ισχύει και για όσους περίμεναν PS+ με €30 και φέτος. Πάνε αυτά παλικάρια μου. Όποιος πρόλαβε-πρόλαβε. Συνεχίστε να περιμένετε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτε βγαινει στο Ελλαδισταν το 1200 CUH που λετε....ξερουμε?

 

Άγνωστο φίλε μου. Χωρίς capital controls θα το είχε φέρει ήδη η Sony Hellas και δεν θα κάναμε όλη αυτή την συζήτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικα αν βγουν νεα bundles δεν θα ειναι αυτο ή εκτος αν αλλαζουν συσκευασιες και παιχνιδια στα τωρινα και τα ξαναβαζουν στο ραφι,κατι σαν ανακυκλωση?

Αλλα ποσα ακομα απο τα παλια εχουν μεινει,δε τα στελνουν πισω αν δεν πωληθουν εντος ενος χρονικου πλαισιου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, τα νέα bundles αυτό θα έχουν. Το θέμα είναι ποιός θα τα εισάγει...

 

Τα παλιά δεν είναι γάλατα για να επιστρέφονται. :P Μένουν στα ράφια μέχρι να πωληθούν.

 

Λόγω κόστους/βάρους/όγκου είναι πιο δύσκολο/ακριβό να εισάγεις κονσόλες, παρά παιχνίδια. Εξάλλου ο μέσος καταναλωτής δεν βλέπει διαφορά, ούτε πολυψάχνει specs.

 

Οπότε προτιμούν να εισάγουν παιχνίδια (έστω και σε μικρότερες ποσότητες με παραεισαγωγές), παρά κονσόλες. Δεν υπάρχει έλλειψη PS4 στην αγορά (ακόμα).

 

Δεν θα είχε νόημα να έκαναν εισαγωγή το 1200άρι και να μην έφερναν π.χ. MGSV, Mad Max, Until Dawn... κονσόλες υπάρχουν στην αγορά όπως είπα, άσχετα αν δεν είναι το νέο μοντέλο. Τα παιχνίδια θέλουμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη αμα βγει τωρα bundle με pes 2016 /fifa 16 λογικα αυτο θα εχει,ε?

Υπαρχει καποιος τροπος να το καταλαβεις ?Πχ απο το βαρος ,τα 2,5 κιλα που λενε?

Αναγραφεται στην συσκευασια γνωριζεις κατι?Tα bundle ομως εδω δε τα φτιαχνουν(για τα παιχνιδια και κονσολα που ειναι με ελληνικη γλωσσα) κλπ ή τα εισαγουν ετοιμα?Εννοω εισαγουν τις κονσολες και μετα πανε σε καποιο εργοστασιο εδω και απο εκει ξεκιναει η παραγωγη/τροποποιησεις-γλωσσες και το δεσιμο με τα παιχνιδια....αρα δηλαδη εννοω αν και παλι ειναι εφικτο να βγει καινουργιο παιχνιδι και να εχει κονσολα με τα παλια χαρακτηριστικα!

 Ευχαριστω για τις πληροφοριες παντως!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok καταλαβα...Ευχαριστω!

Κατι αλλο ξερει κανεις ποτε θα βγουν αυτοι οι τιτλοι!

Rise Of The Tomb Raider

Dragon Quest Heroes

Kingdom Hearts 3

 

Ασχετο...και να μην θες να αγορασεις ps4 σε αναγκαζουν οταν διακοπτουν την εκδοση μερικων παιχνιδιων για το ps3!

Τραγικο αλλα και πονηρο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok καταλαβα...Ευχαριστω!

Κατι αλλο ξερει κανεις ποτε θα βγουν αυτοι οι τιτλοι!

Rise Of The Tomb Raider

Dragon Quest Heroes

Kingdom Hearts 3

 

Ασχετο...και να μην θες να αγορασεις ps4 σε αναγκαζουν οταν διακοπτουν την εκδοση μερικων παιχνιδιων για το ps3!

Τραγικο αλλα και πονηρο!

rise of the tomb raider ΑΝ βγει να ρωτάς ,εκτός αν έχασα επεισόδια ,είναι timed exclusive ίσως και καθαρό exclusive για one/windows 10 ?

dragon quest heroes κάτι διάβασα για αμερική φέτος 2015 ,αλλα επειδή είναι niche τίτλος ίσως να καθυστερίσει ευρώπη κάνα 6μηνο μη σου φανεί περίεργο(disgaea style)

kingdom hearts 3 θα περιμένεις πολύ, θα βγει πρώτα το ffxv ,και μετά απο κάνα χρόνο δυο,αλλα νομίζω θα το δούμε πριν το remake.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

rise of the tomb raider ΑΝ βγει να ρωτάς ,εκτός αν έχασα επεισόδια ,είναι timed exclusive ίσως και καθαρό exclusive για one/windows 10 ?

dragon quest heroes κάτι διάβασα για αμερική φέτος 2015 ,αλλα επειδή είναι niche τίτλος ίσως να καθυστερίσει ευρώπη κάνα 6μηνο μη σου φανεί περίεργο(disgaea style)

kingdom hearts 3 θα περιμένεις πολύ, θα βγει πρώτα το ffxv ,και μετά απο κάνα χρόνο δυο,αλλα νομίζω θα το δούμε πριν το remake.

ΦΑΚ

 

για το tomb raider λεει στη wiki ps4! :blink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εσενα παλι απ'το μυαλο σου δε σου περασε οτι αμα γινει κανα μπραφ με δραχμη και μισθο 500 δρχ. το τελευταιο που θα μας ΝΟΙΑΖΕΙ ειναι αν θα παιζουμε PS4?

 

Δηλαδη τι αλλο θα ακουσουμε εδω μεσα?

 

 

Επαναλαμβανω αν καποιος πρεπει να αγορασει κονσολα ας κρατησει τα λεφτα του ακομα εναν χρονο.Aν γυρισουμε στην δραχμη,τοτε καλως τα κρατησε και καλως δεν την αγορασε διοτι θα του φανουν ακομα πιο υπερπολυτιμα αργοτερα για αλλες αγορες

Με την λογικη αυτη ας παρει καποιος το Ps4 στο τελος του(βλεπε τωρα με Ps3)που η κονσολα και φθηνη θα ειναι και τα παιχνιδια θα ειναι αφθονα και σχεδον τσαμπα...

Η και παιχνιδια κατσε περιμενε ενα χρονο να τα παρεις στην μιση τιμη(βλεπε Infamous)....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...