Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ είμαι κομπλέ με τον 500αρι, ούτως ή άλλως παίζω μόνο exclusives στην κονσόλα ή κανένα game που τρέχει γτπ στο PC. Δεν ειναι και τόσα τα exclusives και πόσο μάλλον αυτά που με ενδιαφέρουν για να μου γεμίσουν τον hdd.

 

Η αλήθεια να λέγεται αν του πετάξεις τίποτα 3 με 4 games τύπου Gta, witcher, Unity, Syndicate κτλ πάει ο δίσκος γέμισε. Οπότε για τους μόνο κονσολαδες είναι μονόδρομος η αναβαθμιση σε hdd σε 1TB (τουλάχιστον)

 

Θα πρέπει να δώσουν και κάποια στιγμή μια επιλογή για να μπορείς να χρησιμοποιείς και εξωτερικό. Τα USB ports του ps4 είναι USB 3.0 οπότε δεν βρίσκω τον λόγο να μην υπάρξει μια ανάλογη υποστήριξη στο μέλλον. Τι διάολο τότε τα έβαλαν; Για τα sticks; Σε FAT32; looool

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ε ναι, γι' αυτό και θεωρώ ότι για μένα ο 500άρης είναι αρκετός. Πάνω από 3-4 παιχνίδια δεν έχω ποτέ installed, μόλις τερματίζω κάτι, τρώει διαγραφή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα παλι δε μου αρέσει να διαγράφω και επίσης τα θέλω όλα digital

το uncharted πχ είναι 45+gb είναι το 1/8 του σκληρού και το παίζω συχνά

σιγα μη περιμένω να κατέβει κάθε φορά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακομα δεν εχω φτασει σε σημειο στο οποιο πρεπει να αλλαξω σκληρο.. αλλα αυτη η ωρα ετσι οπως το παω δεν θα αργησει να ερθει..

Η διαδικασια της αλλαγης ειναι ευκολη; Καποιος μη σχετικός με "hardware" μπορεί να το καταφερει χωρις να κλαιει ολο το μηχανημα;

εχω δει μερικά βιντεάκια, αλλα είναι αλλιως να ξερεις την εμπειρια κάποιου που το επιχειρησε..

ευχαριστω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είμαι κομπλέ με τον 500αρι, ούτως ή άλλως παίζω μόνο exclusives στην κονσόλα ή κανένα game που τρέχει γτπ στο PC. Δεν ειναι και τόσα τα exclusives και πόσο μάλλον αυτά που με ενδιαφέρουν για να μου γεμίσουν τον hdd.

 

Η αλήθεια να λέγεται αν του πετάξεις τίποτα 3 με 4 games τύπου Gta, witcher, Unity, Syndicate κτλ πάει ο δίσκος γέμισε. Οπότε για τους μόνο κονσολαδες είναι μονόδρομος η αναβαθμιση σε hdd σε 1TB (τουλάχιστον)

 

Θα πρέπει να δώσουν και κάποια στιγμή μια επιλογή για να μπορείς να χρησιμοποιείς και εξωτερικό. Τα USB ports του ps4 είναι USB 3.0 οπότε δεν βρίσκω τον λόγο να μην υπάρξει μια ανάλογη υποστήριξη στο μέλλον. Τι διάολο τότε τα έβαλαν; Για τα sticks; Σε FAT32; looool

 

Δεν έχει υποστήριξη για NTFS και δεν παίζει mkv με DTS ήχο και υπότιτλους, αν τα είχε αυτά θα μιλούσαμε για ένα από τα καλύτερα multimedia μηχανήματα. Η εικόνα του και η κίνησή του, είναι κορυφή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά δυστυχώς το PS4 δεν είναι PC για να εκμεταλλεύεται πλήρως τους SSD... κάποιος είχε αναφέρει ότι σε PC με SSD έχεις loading time 4 secs στο Fallout 4.

 

Το ίδιο ίσχυε και στο PS3, γιατί βάζουν cap στις ταχύτητες για λόγους συμβατότητας. Εκτός αυτού, ο SATA controller του PS4 (στα πρώτα μοντέλα τουλάχιστον) περνάει μέσα από USB bridge, δηλαδή άστα βράστα.

Μόνο αν το PS5 έχει SSD από την μαμά του θα δούμε τεράστιες διαφορές...

Εγώ πάντως έχω 2TB HDD και είναι ήδη γεμάτος κατά το ήμισυ. Έχω κι έναν SATA WD 1TB για πούλημα αν ενδιαφέρεται κανείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακομα δεν εχω φτασει σε σημειο στο οποιο πρεπει να αλλαξω σκληρο.. αλλα αυτη η ωρα ετσι οπως το παω δεν θα αργησει να ερθει..

Η διαδικασια της αλλαγης ειναι ευκολη; Καποιος μη σχετικός με "hardware" μπορεί να το καταφερει χωρις να κλαιει ολο το μηχανημα;

εχω δει μερικά βιντεάκια, αλλα είναι αλλιως να ξερεις την εμπειρια κάποιου που το επιχειρησε..

ευχαριστω..

Μια βίδα είναι και άλλες 4 βίδες στο drive bay, κυριολεκτικά 2 λεπτά δουλειά. Και δεν χρειάζεται καν να κινήσεις το Ps4.

 

 

θέλει ακόμα δουλειά αλλα τουλάχιστον προσπαθεί η Bethesda :-D

 

Εγώ το παράτησα στο PC γιατί και εκεί έτρωγα frame drops (με 3570k/970 και τα δυο OCed όσο πάει και 16gb ram και installed σε SSD...).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά δυστυχώς το PS4 δεν είναι PC για να εκμεταλλεύεται πλήρως τους SSD... κάποιος είχε αναφέρει ότι σε PC με SSD έχεις loading time 4 secs στο Fallout 4.

 

 

 

δεν ισχύει

το αρχικό loading μου είναι 42 δευτερόλεπτα στο πρώτο χαρακτήρα με πάνω 100 ώρες και ~30 στο δέυτερο 

και αυτό σε samsung evo 850,σε wd black hdd ήτανε σχεδόν 3 λεπτά.  :shock:

έχω μερικά high res textures όμως 

 

από περιέργεια 2tb έχεις το seagate?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενας φιλος μου ειχε προβλημα το ps4 του με το bluray και επειδη ηταν ακομα στην εγγυηση το εστειλε στην αντιπροσωπια και μετα απο μια μερα του το στειλανε πισω, αλλα δεν ειχε τιποτα περασμενο μεσα, user name, τα παιχνιδια κτλ, ειχαν σβηστει...του δωσαν καινουρια κονσολα?

το προβλημα ειναι οτι η κονσολα η προηγουμενη ειχε το primary account. Τι μπορει να γινει τωρα;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω μια απορία και αν γνωρίζει κάποιος ας μου απαντήσει.

 

Κάνω share play με έναν φίλο τα ψηφιακά μας παιχνίδια έχοντας κάνει primary κονσόλα την δική του και αυτός την δική μου.

 

Έχω έναν δεύτερο φίλο και θα ήθελα να κάνω και με αυτόν share play. Είναι αυτό δυνατό;

 

Σκεφτόμουν να κάνω deactivate το primary του πρώτου φίλου και να κάνω activate ως primary την κονσόλα του δεύτερου φίλου. Και το ανάποδο κάθε φορά ανάλογα ποιο παιχνίδι θέλω να παίξω. Είναι εφικτό κάτι τέτοιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω μια απορία και αν γνωρίζει κάποιος ας μου απαντήσει.

 

Κάνω share play με έναν φίλο τα ψηφιακά μας παιχνίδια έχοντας κάνει primary κονσόλα την δική του και αυτός την δική μου.

 

Έχω έναν δεύτερο φίλο και θα ήθελα να κάνω και με αυτόν share play. Είναι αυτό δυνατό;

 

Σκεφτόμουν να κάνω deactivate το primary του πρώτου φίλου και να κάνω activate ως primary την κονσόλα του δεύτερου φίλου. Και το ανάποδο κάθε φορά ανάλογα ποιο παιχνίδι θέλω να παίξω. Είναι εφικτό κάτι τέτοιο;

Ο Vole/Spartan είναι ο ''ειδικοί'' σε αυτά. Για ρώτα τους ή αν διαβάσουν το σχόλιο σου ας δώσουν τα φώτα τους. ;) Πάντως να είστε σίγουροι σε ότι και να κάνετε μην φάτε κανένα ξεγυρισμένο ban από την Sony. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω μια απορία και αν γνωρίζει κάποιος ας μου απαντήσει.

 

Κάνω share play με έναν φίλο τα ψηφιακά μας παιχνίδια έχοντας κάνει primary κονσόλα την δική του και αυτός την δική μου.

 

Έχω έναν δεύτερο φίλο και θα ήθελα να κάνω και με αυτόν share play. Είναι αυτό δυνατό;

 

Σκεφτόμουν να κάνω deactivate το primary του πρώτου φίλου και να κάνω activate ως primary την κονσόλα του δεύτερου φίλου. Και το ανάποδο κάθε φορά ανάλογα ποιο παιχνίδι θέλω να παίξω. Είναι εφικτό κάτι τέτοιο;

Αυτό γίνεται μονο αν το τρίτο account είναι "ghost", δηλαδή activated ως primary και μονο offline για να μην τσεκάρει για license αλλα ζητάτε για ban και η Sony ψάχνει τα ghost accounts. Καλύτερα αφήστε το στους 2.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλημερα. Επειδη ειδα οτι το κατέχετε το θεμα με primary k second λογαριασμους θελω τα φωτα σας.

Εγω εχω ολα τα παιχνιδια σε ψηφιακή μορφή. Ενας φιλος μ πηρε τωρα την κονσόλα. Πως μπορω να δημιουργήσω secondary κ να μπορει να τα παιζει κ εκείνος;

Επισης , εχω τη δυνατοτητα να δημιουργώ secondary λογαριασμους για καθε παιχνιδι που εχω ή αναγκαστικα φτιαχνω εναν για ολα τα παιχνιδια;

Αναμενω απαντηση σας!

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχάς θα πρέπει και οι δύο να απενεργοποιήσετε μέσα από τις ρυθμίσεις την primary κονσόλα (ο καθένας στην κονσόλα του).

 

Μετά θα πρέπει να μπεις εσύ με τον λογαριασμό σου στην κονσόλα του φίλου σου και να την κάνεις primary.

 

Αντίστοιχα πρέπει να κάνει το ίδιο και ο φίλος σου στη δική σου κονσόλα.

 

Ευχαριστώ Spartan.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...