Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ πάντως να πω την "αμαρτία" μου μολις δω προσφορα σε συνδρομή ps plus θα ορμήξω σαν ύαινα της κεντροαφρικανικής δημοκρατίας του κονγκό..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ενας φιλος μου ειχε προβλημα το ps4 του με το bluray και επειδη ηταν ακομα στην εγγυηση το εστειλε στην αντιπροσωπια και μετα απο μια μερα του το στειλανε πισω, αλλα δεν ειχε τιποτα περασμενο μεσα, user name, τα παιχνιδια κτλ, ειχαν σβηστει...του δωσαν καινουρια κονσολα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1TB SSHD is go

20151209061641rwjpq.png

 

Το OS είναι πιο snappy και τα games κάνουν αρκετά πιο γρήγορα boot/load. Το προτείνω άνετα σε οποιον θέλει να κάνει upgrade σε χωρητικότητα και loading χρόνους. Αρκετά εύκολη η μεταφορά των αρχείων επίσης μέσω του backup APP στο Ps4.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1TB SSHD is go

20151209061641rwjpq.png

 

Το OS είναι πιο snappy και τα games κάνουν αρκετά πιο γρήγορα boot/load. Το προτείνω άνετα σε οποιον θέλει να κάνει upgrade σε χωρητικότητα και loading χρόνους. Αρκετά εύκολη η μεταφορά των αρχείων επίσης μέσω του backup APP στο Ps4.

Κατσε να βγει πρωτα και κανενα παιχνιδι ομως :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15ευρω το πουλανε το Infamous στις αγγελιες''με βαρια καρδια'' :) Και την προσφορα του Γερμανου να τους πεις,θα σου πουνε''ειναι σε αριστη κατασταση σαν καινουργιο'' :P

 

Παντως το Infamous Second Son το εχει στο Seven 3ημερου(αν το ενοικιασεις πχ Πεμπτη πρωι βγαινει μεχρι Δευτερα βραδυ που ειναι παραπανω απο αρκετος χρονος και για να βγαλεις το παιχνιδι και με τα δυο τελη αλλα και για να το κανεις Platinum :D)

 

Οσο για το Until Dawn και αυτο ιδια διαρκεια με το Infamous εχει απο πλευρας 100% Platinum http://www.playstationtrophies.org/forum/until-dawn/273495-until-dawn-trophy-guide-roadmap.html

 

Βεβαια εγω προσωπικα θα τα επαιρνα ολα σαν Playstation exclusive συλλογη.

 

 

Αν θυμαμαι καλα δεν ειχες αγορασει Gtx Titan για να παιζεις ολα τα multiplattform στο Pc???Τι να τον κανεις τον 2tb δισκο μονο για τα exclusives???

θελω να είμαι all digital και δε παίζω μόνο exclusives πχ το diablo 3 το έχω ps4 γιατί προτιμώ να παίζω με controller

Θέλω να βάλω και ps2 classics ξεκινόντας με το Rogue Galaxy

 

@

Spartan117

ποιο μοντέλο SSHD αγόρασες? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θελω να είμαι all digital και δε παίζω μόνο exclusives πχ το diablo 3 το έχω ps4 γιατί προτιμώ να παίζω με controller

Θέλω να βάλω και ps2 classics ξεκινόντας με το Rogue Galaxy

 

@

Spartan117

ποιο μοντέλο SSHD αγόρασες? 

 

Αυτόν εδώ: http://www.e-shop.gr/hdd-seagate-st1000lm014-1tb-25-sshd-sata3-mlc-p-PER.302009

http://www.skroutz.gr/s/3187352/Seagate-Laptop-Thin-SSHD-1TB.html?keyphrase=ST1000LM014

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κερδίζει πολύ στο loading στα παιχνίδια ; Ίσως βοηθάει και στο micro-stuttering σε μερικές περιπτώσεις στα παιχνίδια όπως βοηθάει και ο SSD στο PC.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστώ θα το ψαξω και θα δω μπορεί να παω και σε 7200rpm HGST γιατι φοβάμαι τη seagate

 

 

 

The last of us και Until Dawn τέλος στο γερμανό έτσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κερδίζει πολύ στο loading στα παιχνίδια ; Ίσως βοηθάει και στο micro-stuttering σε μερικές περιπτώσεις στα παιχνίδια όπως βοηθάει και ο SSD στο PC.

 

Στο Bloodborne που δοκίμασα έχει σημαντικές διαφορες. Νούμερα ακριβώς δεν μπορώ να πω αλλα και στην Uncharted 4 beta texture streaming γίνεται πιο γρήγορα.

 

ευχαριστώ θα το ψαξω και θα δω μπορεί να παω και σε 7200rpm HGST γιατι φοβάμαι τη seagate

Και εγώ μια από τα ίδια ήμουν για την seagate αλλα άκουσα πολύ καλά πράματα από reviews για τον συγκεκριμένο δίσκο (άμα χαλάει το μυρίζεις το μπαρούτι στα user reviews δηλαδή). Παντού amazon και newegg όλοι του βάζουν καλές βαθμολογίες.

 

Δες εδώ http://www.amazon.co.uk/Seagate-Laptop-Solid-State-Hybrid/dp/B00B99JUBQ/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1449647493&sr=8-2&keywords=sshd+2.5

 

Και εδώ http://www.amazon.com/Seagate-Laptop-2-5-Inch-Internal-ST1000LM014/dp/B00B99JUBQ/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1449647531&sr=8-1&keywords=sshd+2.5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μονο τα χρονια που θα σώσω από τα loading στο bloodborne μου αρκεί :D

Ρε συ έχω δει άπειρα βίντεο και για το συγκεκριμένο game ακόμα και με ssd και η διαφορά με τον hdd του ps4 ήταν αστεία. Δεν νομίζω πως θα δεις διάφορα τουλαχιστον στο συγκεκριμένο game.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ δείχνει ότι αυτά που κερδίζεις έστω και με SSD είναι στην κυριολεξία τρίχες κατσαρές, το να ανοίγει η κονσόλα δύο-τρία δευτερόλεπτα πιο γρήγορα, δεν λέει τίποτα.

 

http://www.tomshardware.com/reviews/ps4-hard-drive-upgrade,3695-3.html

 

Η μεγάλη διαφορά υπάρχει όταν πας να φορτώσεις ένα save game, εκεί έχει 10 δευτερόλεπτα διαφορά. Κατά τα άλλα εμπιστεύομαι την εμπειρία του Σπαρτιάτη117 και πιστεύω πως το OS θα είναι όντως πιο snappy.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ έχω δει άπειρα βίντεο και για το συγκεκριμένο game ακόμα και με ssd και η διαφορά με τον hdd του ps4 ήταν αστεία. Δεν νομίζω πως θα δεις διάφορα τουλαχιστον στο συγκεκριμένο game.

Το μονο θέμα είναι ότι το Ps4 τρέχει Sata 2 οποτε SSD δεν λέει να βάλεις γιατί τρώει μπουκάλι σε R/W ταχύτητες ακόμα και αν πάντοτε έρχεται πρώτος. Ο SSHD είναι η καλύτερη ενδιάμεση λύση μιας και χρησιμοποιεί 8GB MLC Nand ως cache και την ώρα που τρέχεις προγράμματα περνάει αρχεία εκεί για να έχει πιο γρήγορο access. Στο Bloodborne μπορεί να κερδίσεις και ως 5-10 δευτερόλεπτα. Αλλα ότι και να είναι, 1 εδώ, 5 εκεί, 10 και πάει λέγοντας συνολικά είναι πολύ καλύτερα. Για spawn στο hunters dream πχ παίρνει max 5 δευτερόλεπτα που μου έκανε τρομερή εντύπωση. Αυτά στο patch 1.07

 

Απο DF για το 1.03

captureyvj3y.png

 

Για εμενα που χρειαζόμουν πάνω από 500 μιας και άρχιζα να διαγράφω πράματα ο συγκεκριμένος δίσκος είναι ότι πρέπει. Perf boost + 1TB για κάτω από 90 ευρώ είναι πολύ καλά και σκέφτομαι να πάρω άλλον ένα παρόμοιο (desktop όμως) για το steam library που έχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τον χώρο προφανώς καλά έκανες απλά στο θέμα ταχύτητας και της αξιοποίησης της, δυστυχώς τρίχες κατσαρές όπως είπε ο psycho.

 

Και όμως υπάρχουν κάποιοι που έτσι απλά θυσιάζουν έναν ssd, γιατί περί θυσίας πρόκειται, στο ps4.. Κλάμα όμως..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

SSD με την καμία, δεν αξίζει να τον χαραμίσεις σε ένα Ps4 γιατί δεν τους λες και φτηνούς ακόμη. Ένας SSHD αξίζει και στο Ps4 αλλά και στο PC για να αποθηκεύεις τα παιχνίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...