Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδιά, χρειαζομαι τη βοηθεια σας.. σημερα πηρα το driveclub.. το εβαλα στην κονσολα και το αφησα να κατεβαζει το update (13+ GB αν δεν κανω λαθος ) σε rest mode..ελειπα για αρκετες ωρες.. μολις γυρισα η κονσολα δεν ειχε καμια ανταποκριση.. απλα αναβοσβηνε το πορτοκαλι led.. πατησα αρχικα το ps button.. τιποτα.. πατησα το κουμπι εκκινησης τερματισμου επισης τιποτα..

εγινε ακριβως το ιδιο οταν εκανα το update του witcher. δεν ειναι θεμα παιχνιδιου προφανως, απλα πιθανολογω οτι μετα απο καποιες ωρες σε rest mode, τρωει φλασια; 

αναγκαστικά, αποσυνδεσα το καλωδιο ρευματος.. το εβαλα ξανα.. και ολα καλα με μονη εξαιρεση τον ελεγχο για τυχον διαγραφη δεδομενων.. 

δεν ξερω αν παιζει ρολο, εχω την ειδικη εκδοση του metal gear και παρα το glossy καπακι ειναι απο την καινουρια εκδοση.

συμβαινει σε αλλον αυτο; υπαρχει καποια λυση; κανω κατι λαθος;

ευχαριστω.

 

Το πρόβλημα που περιγράφεις οφείλεται στο software και όχι στο hardware, άρα δεν παίζει ρόλο ποιο μοντέλο έχεις..

Έχεις κάνει το τελευταίο firmware update στην κονσόλα φαντάζομαι.. σωστά?

 

Προσωπικά, όσες φορές το έχω αφήσει σε rest mode δεν έχω αντιμετωπίσει ποτέ κάποιο πρόβλημα, αλλά δεν θυμάμαι να το έχω αφήσει ποτέ πάνω από 4-5 ώρες σε rest mode..

Ίσως να υπάρχει κάποιο bug που μια στις τόσες αν μείνει αρκετή ώρα σε rest mode η κονσόλα, γίνεται αυτό το κουλό..

Το πιο πιθανό είναι να διορθωθεί με το επόμενο update που θα κάνεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Είναι κλασσικό πρόβλημα. Η ίδια η Sony προτείνει reboot σε safe mode και επιλογές 4 και 5.

Μερικές φορές δεν είναι ανάγκη να το βγάλεις από πρίζα. Πατάς το power button για αρκετή ώρα και κάποια στιγμή νιώθει.

Προσωπικά στις 10-20 φορές που το χω βάλει σε rest mode, τις 2 μου είχε κολλήσει. Έχει να κάνει με το ποια προγράμματα είχες ανοιχτά πριν το rest (και παρέμειναν ανοιχτά).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο θέμα λειτουργικού είναι αρκετά πίσω από την M$ η Sony.

Με την έλευση των W10, σαφώς! Γενικά όταν σε πιέζουν να απελευθερώσεις CPU και πόρους απο το λογισμικό για παιχνίδια, ειναι δυνατόν να έχεις τις ίδιες επιδόσεις χωρίς νέο πιο optimized λογισμικό; ποτε θα μάθουν στη sony...μέχρι και το Xbox 360 καλύτερα τρέχει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά, χρειαζομαι τη βοηθεια σας.. σημερα πηρα το driveclub.. το εβαλα στην κονσολα και το αφησα να κατεβαζει το update (13+ GB αν δεν κανω λαθος ) σε rest mode..ελειπα για αρκετες ωρες.. μολις γυρισα η κονσολα δεν ειχε καμια ανταποκριση.. απλα αναβοσβηνε το πορτοκαλι led.. πατησα αρχικα το ps button.. τιποτα.. πατησα το κουμπι εκκινησης τερματισμου επισης τιποτα..

εγινε ακριβως το ιδιο οταν εκανα το update του witcher. δεν ειναι θεμα παιχνιδιου προφανως, απλα πιθανολογω οτι μετα απο καποιες ωρες σε rest mode, τρωει φλασια; 

αναγκαστικά, αποσυνδεσα το καλωδιο ρευματος.. το εβαλα ξανα.. και ολα καλα με μονη εξαιρεση τον ελεγχο για τυχον διαγραφη δεδομενων.. 

δεν ξερω αν παιζει ρολο, εχω την ειδικη εκδοση του metal gear και παρα το glossy καπακι ειναι απο την καινουρια εκδοση.

συμβαινει σε αλλον αυτο; υπαρχει καποια λυση; κανω κατι λαθος;

ευχαριστω.

 

Από τη δικιά μου εμπειρία σου λέω ότι μάλλον αυτό το πρόβλημα εμφανίζεται όταν για κάποιο λόγω χάνει σύνδεση ή έχει προβλήματα το PSN. Για παράδειγμα εμένα εμφανιζόταν συχνά περιόδους που για διάφορους λόγους ήταν πολύ φορτωμένο το δίκτυο της SONY. Θυμάμαι μια μέρα που είχε τρομερό πρόβλημα το PSN μου το έκανε συνέχεια και η λύση ήταν τελικά να βάλω το PS4 offline.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν κάποιος θέλει να πουλήσει τα καινούρια του παιχνίδια αυτή είναι μια πολύ καλή ευκαιρία ..!

 

 http://www.insomnia.gr/classifieds/videogames/playstation/567837-%CE%B1%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%AC%CE%B6%CF%89-%CF%84%CE%B1-%CE%BA%CE%AC%CF%84%CF%89%CE%B8%CE%B9-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-ps4/


παιδιά, χρειαζομαι τη βοηθεια σας.. σημερα πηρα το driveclub.. το εβαλα στην κονσολα και το αφησα να κατεβαζει το update (13+ GB αν δεν κανω λαθος ) σε rest mode..ελειπα για αρκετες ωρες.. μολις γυρισα η κονσολα δεν ειχε καμια ανταποκριση.. απλα αναβοσβηνε το πορτοκαλι led.. πατησα αρχικα το ps button.. τιποτα.. πατησα το κουμπι εκκινησης τερματισμου επισης τιποτα..

εγινε ακριβως το ιδιο οταν εκανα το update του witcher. δεν ειναι θεμα παιχνιδιου προφανως, απλα πιθανολογω οτι μετα απο καποιες ωρες σε rest mode, τρωει φλασια; 

αναγκαστικά, αποσυνδεσα το καλωδιο ρευματος.. το εβαλα ξανα.. και ολα καλα με μονη εξαιρεση τον ελεγχο για τυχον διαγραφη δεδομενων.. 

δεν ξερω αν παιζει ρολο, εχω την ειδικη εκδοση του metal gear και παρα το glossy καπακι ειναι απο την καινουρια εκδοση.

συμβαινει σε αλλον αυτο; υπαρχει καποια λυση; κανω κατι λαθος;

ευχαριστω.

Λογικά είσαι μέσα στην εγγύηση αν είναι κάτι που στο κάνει πάντα μην χάνεις χρόνο γράψε το πρόβλημά σου και στείλτο Κόμετρον. Εμένα δεν μου το έχει κάνει ποτέ και το αφήνω πολλές ώρες κυρίως την όλη την νύχτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω κάποια στιγμή το bundle που έχει τα bloodborne,uncharted collection και god of war.

Ξέρετε αν τα παιχνίδια είναι σε φυσική μορφή ή σε μορφή download?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είμαι λάτρης των hack n' slash αλλα μπορώ να πω οτι καταευχαριστήθηκα και γέλασα με το shadow warrior.Θα μου αρέσει το DmC ;

 

Καμία σχέση φίλε, το Shadow Warrior είναι first person.. άσχετο αν έχεις την κατάνα και μοιράζεις πόνο :P

Επίσης έχει πολύ καλό χιούμορ!

 

Το DmC είναι hack n slash από την άλλη αλλά επίσης με πολύ καλή δράση και επίσης ωραίο χιούμορ..

Δες gameplay στο youtube για να καταλάβεις οτι είναι διαφορετικά, αλλά όπως και να 'χει πιστεύω θα σ' αρέσει!

Ένα επιπλέον + είναι οτι τρέχει 1080p/60fps, όπως και Shadow Warrior, που το κάνει ακόμα καλύτερο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω κάποια στιγμή το bundle που έχει τα bloodborne,uncharted collection και god of war.

Ξέρετε αν τα παιχνίδια είναι σε φυσική μορφή ή σε μορφή download?

 

ολα τα bundles σε φυσικη μορφη ειναι απ'οσο ξερω.

 

τωρα που βγηκε και η προσφορα στο you.gr,δεν τα αγοραζεις καλυτερα ξεχωριστα απο skroutz? πιο φτηνα θα σου βγουν :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το PS4 πουλάει όπως και να' χει σε μια χώρα που είναι βαμμένη μπλε, κι όμως οι προσφορές έρχονται η μια μετά την άλλη. Δεν είναι λίγο περίεργο αυτό;

 

Ειλικρινά αναρωτιέμαι τι περιμένει η MS Hellas για να σπρώξει το Xbone στην ελληνική αγορά...

Αν το έβρισκα με €200-250 σε κανά μαγαζί, θα το είχα πάρει ήδη... εκείνη η προσφορά του Γερμανού με το Lumia ακόμα με στοιχειώνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...