Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παίδες τα υγρά max VG έχουν κατά παράδοση διαρροές;

 

Και στον Subtank Mini και στον Aerotank Mega, έχω διαρροή από την ρύθμιση εισαγωγής αέρα;

Είναι θέμα των ατμοποιητών ή θέμα υγρού;

Max VG?

τερμα γλυκερινη??

 

με τον subtank ειδικα δεν ειχα ποτε ποτε ποτε ποτε ουτε μια διαροη!

με τον aerotank , ειχα , αλλα το ριχνω στο οτι δεν πετυχενα καλη αντισταση.

 

συνηθως εχουμε διαροες στα PG based υγρα.γιατι ειναι πιο 'λεπτα' υγρα.

στα VG εχουμε καμενο ,  γιατι ειναι παχυρευστο και δεν προλαβαινει να ποτησει το βαμβακι.

 

μηπως εννοεις το αντιθετο?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Max VG?

τερμα γλυκερινη??

 

με τον subtank ειδικα δεν ειχα ποτε ποτε ποτε ποτε ουτε μια διαροη!

με τον aerotank , ειχα , αλλα το ριχνω στο οτι δεν πετυχενα καλη αντισταση.

 

συνηθως εχουμε διαροες στα PG based υγρα.γιατι ειναι πιο 'λεπτα' υγρα.

στα VG εχουμε καμενο ,  γιατι ειναι παχυρευστο και δεν προλαβαινει να ποτησει το βαμβακι.

 

μηπως εννοεις το αντιθετο?

 

Δυστυχώς δεν εννοώ το αντίθετο.

Τόσο μάπα είναι οι έτοιμες αντιστάσεις 1.5Ω της Kangertech;;;;

 

Τις επόμενες μέρες θα δοκιμάσω και το RBA του Sub Mini με καλές κλειστές με βαμβάκι τις εισαγωγές υγρού.

Αν έχω πάλι θέμα - επειδή έχω βαρεθεί το σκηνικό με τις διαρροές - τα πουλάω όλα και μένω με τους dripper μου. Έλεος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά με subtank mini, οποίο υγρό και αν δοκιμασα, δεν είχα ποτε διαρροες με τις εργοστασιακές αντιστάσεις. Ισως κάπου-καπου μια υγρασια, αλλά τίποτα σημαντικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ στον subtank mini το μοναδικό «πρόβλημα» που έχω είναι η υγρασία που μαζεύεται στο επιστόμιο. Συγκεκριμένα μέσα στο επιστόμιο, στο κάτω μέρος εκεί που στενεύει, και κάτω από το επιστόμιο και εκεί που κουμπώνει πάνω στον ατμοποιητή. Μετά από αρκετή χρήση μαζεύει και λίγο υγρό, αλλά όχι αρκετό για να το ρουφήξω.

 

Βέβαια σαν γνήσιο OCD που έχω το καθαρίζω συνέχεια, αν και δεν ξέρω αν θα έχω πρόβλημα ακόμα και έτσι να το αφήσω.

 

Νίκο, απ'όσο θυμάμαι στον «παλιό» subtank mini (αυτόν που είχε επιλογή για εντελώς κλειστή την εισαγωγή αέρα - έχουμε χάσει και τη μπάλα) υπήρχε πρόβλημα διαρροών από εκεί, δεν θυμάμαι όμως που οφειλόταν και πως φτιαχνόταν. Στον «νέο» (όχι στον μαύρο του subox, εννοώ αυτόν που αντί για εντελώς κλειστή την εισαγωγή αέρα έχει μια μικρότερη τρύπα) έχει διορθωθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό με το επιστόμιο ισχυει. Αλλα δεν είναι κάτι σοβαρό αφού απλα μένει εκεί.

 

Να ρωτησω. istick 30ρι, είναι λογικό να μου βγάζει στα 12-14watt και αντίσταση στα 1.2 περιπου ενα τανκακι; Ισως και λιγοτερο. Δηλαδή, περιπου 4 ml (subtank mini).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ στον subtank mini το μοναδικό «πρόβλημα» που έχω είναι η υγρασία που μαζεύεται στο επιστόμιο. Συγκεκριμένα μέσα στο επιστόμιο, στο κάτω μέρος εκεί που στενεύει, και κάτω από το επιστόμιο και εκεί που κουμπώνει πάνω στον ατμοποιητή. Μετά από αρκετή χρήση μαζεύει και λίγο υγρό, αλλά όχι αρκετό για να το ρουφήξω.

 

Βέβαια σαν γνήσιο OCD που έχω το καθαρίζω συνέχεια, αν και δεν ξέρω αν θα έχω πρόβλημα ακόμα και έτσι να το αφήσω.

 

Νίκο, απ'όσο θυμάμαι στον «παλιό» subtank mini (αυτόν που είχε επιλογή για εντελώς κλειστή την εισαγωγή αέρα - έχουμε χάσει και τη μπάλα) υπήρχε πρόβλημα διαρροών από εκεί, δεν θυμάμαι όμως που οφειλόταν και πως φτιαχνόταν. Στον «νέο» (όχι στον μαύρο του subox, εννοώ αυτόν που αντί για εντελώς κλειστή την εισαγωγή αέρα έχει μια μικρότερη τρύπα) έχει διορθωθεί.

 

Ο μαύρος έχει μια οβάλ μέγαλη τρύπα, μια μεγάλη στρογγυλή και μια μικρή στρογγυλή στην βάση του.

 

Βέβαια τώρα που το παρατηρώ, από την μια τρύπα εισαγωγής υγρού της αντίστασης βγαίνουν που και που φουσκάλες, οπότε μάλλον έπεσα σε προβληματική αντίσταση.

Θα δείξει στην επόμενη αλλαγή... Τί να πω...;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα είδα ότι έχεις τον μαύρο... δεν έχω ιδέα, αν από την τρύπα της εισαγωγής βγαίνουν φυσαλίδες χωρίς να ατμίζεις τότε στάνταρ κάπου υπάρχει διαρροή. Δοκιμάζεις για αρχή άλλη κεφαλή και βλέπεις...

 

Γιώργη είναι καινούριο ή μεταχειρισμένο; Αν το πήρες μεταχείρα και ο προηγούμενος το χρησιμοποιούσε 8 ώρες τη μέρα για μήνες ίσως έχει πέσει η απόδοση της μπαταρίας. Αν είναι καινούρο τότε καλύτερα να μιλήσεις με το κατάστημα. Αν θυμάμαι καλά το 20ρι πάντως (ίδια μπαταρία έχουν) μου έβγαζε λίγο παραπάνω από 8ml στα 20w.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καινούριο είναι.

 

Το θέμα είναι ότι τη μέρα που το πήρα δε ξέρω που άφησα μετά την απόδειξη που μου είχε δώσει το κατάστημα σαν εγγύηση. Αυτό βέβαια είναι δικό μου πρόβλημα, χαχα.

 

~2 μήνες τώρα, το έχω ζορίσει αρκετά, αφού είναι η μόνη μπαταρία που έχω, αλλά με άγχωσε χθες γιατί ξαφνικά μέσα σε λίγες μόνο τζούρες έπεσε η μπαταρία στο μισό και πριν καλά καλά τελειώσω το τανκάκι, ξέμεινε. Και, σε παρέα με άλλους καπνιστές, γνωρίζετε τι σημαίνει αυτό. Ευτυχώς βέβαια, την ώρα που με άφησε, μετά από λίγο γύρισα σπίτι.  :D

Αυτή τη στιγμή η στάθμη του υγρού έχει ακουμπήσει το πάνω μέρος της αντίστασης (έχω ατμίσει δηλαδή αρκετά), και η μπαταρία δείχνει να βρίσκεται στη μέση. Θα κάνω άλλο ένα τεστάρισμα απόψε και θα δω, γιατί μπορεί να λέει ότι η μπαταρία είναι στη μέση, αλλά ξαφνικά μπορεί να μου δείξει λίγο πριν το τέλος -δεν γνωρίζω αν αυτό είναι γενικό κουσουράκι των iSticks, εμένα πάντως μου το έκανε από την αρχή-.

 

Άντε να ανοίξουν οι αγορές προς το εξωτερικό. Μου έχει γυαλίσει το Cloupor Mini, αλλά φυσικά θέλω να αποφύγω το 60ρι που κοστίζει εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα φιλε μου!

λοιπον , τι χρηματα διαθετης , και ποια ειναι η μπαταρια-mod σου??

Για ατμοποιητη διαθετω και 50 ευρο, μπαταριες εχω vision spinner II με μεγιστη ταση 4.7v , και μια αλλη X fir ως 5v. Προτεινετε μου καποιον ατμοποιητη και θελω την γνωμη σας αν αξιζει να αγορασω αντιστασεις απο fast tech ή απο DH Gate

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα είδα ότι έχεις τον μαύρο... δεν έχω ιδέα, αν από την τρύπα της εισαγωγής βγαίνουν φυσαλίδες χωρίς να ατμίζεις τότε στάνταρ κάπου υπάρχει διαρροή. Δοκιμάζεις για αρχή άλλη κεφαλή και βλέπεις...

 

Τον έπλυνα, τον στέγνωσα, του έβαλα από τις καινούριες κεφαλές που μου ήρθαν στο 1.5Ω και τέλος, το γέμισα με Liqua American Blend (65/35).

Αν θεωρήσουμε πως ήταν η κεφαλή προβληματική, τότε ελπίζω να μην έχω ξανά θέμα τα υγρά μου που είναι maxVG.

 

edit: @@ . Μάλλον οι κεφαλές είναι γτπ. Της πήρα από FT ως Authentic αλλά αρχίζω και έχω αμφιβολίες.

100% είναι θέμα κεφαλής.

Θα πάρω αύριο και μια από Ελλάδα για να τσεκάρω.

Με τις μαμά κεφαλές δεν είχα θέμα. Με αυτές που έχω τώρα, και είναι όλες απ' έξω, έχω θέμα. Τί να πω ρε συ;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σιγουρα ηταν αυθεντικες??

οτι εχω παρει απο fasttech authentic βγηκαν καλες..

επισης ειχα θεματακια με κεφαλες για aerotank αγορασμενες απο ελλαδα (5αδα σε συσκευασια τις πηρα.μονο οι 3ης ηταν καλες)

 

 

Για ατμοποιητη διαθετω και 50 ευρο, μπαταριες εχω vision spinner II με μεγιστη ταση 4.7v , και μια αλλη X fir ως 5v. Προτεινετε μου καποιον ατμοποιητη και θελω την γνωμη σας αν αξιζει να αγορασω αντιστασεις απο fast tech ή απο DH Gate

δεν εχεις πολλες επιλογες..

η μπαταρια σου ειναι πολυ πολυ μετρια.(μην πω προς κακη)

 

δες για κανα aerotank της kanger , η για nautilus απο aspire.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σιγουρα ηταν αυθεντικες??

οτι εχω παρει απο fasttech authentic βγηκαν καλες..

επισης ειχα θεματακια με κεφαλες για aerotank αγορασμενες απο ελλαδα (5αδα σε συσκευασια τις πηρα.μονο οι 3ης ηταν καλες)

 

Σίγουρα είναι αυθεντικές γιατί τις παρήγγειλα ως "Authentic" αλλά τις τσέκαρα και στο site της Kanger.

Είναι τόσο γαμάτος ατμοποιητής με τόσο χάλια κεφαλές ρε παιδί μου... :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα είναι αυθεντικές γιατί τις παρήγγειλα ως "Authentic" αλλά τις τσέκαρα και στο site της Kanger.

Είναι τόσο γαμάτος ατμοποιητής με τόσο χάλια κεφαλές ρε παιδί μου... :(

κατσαβιδακι , 24χιλιοστα, 5-6 σπειρες , με κανθαλακι 28-32 , και λιγο fiber freaks..θαυματα κανει σε λεω :P

 

 

--δεν αντεξα!--

εχει σκεφτει κανεις να ανοιξει μια τρυπανιά 1μμ ~ , στον επισκευάσιμο του subtank να βγαίνει απο το πλάι το βαμβακι οπως στα κανονικά coil ; εγω προσωπικά δε μπορώ να τον ατμίσω ετσι και ελεγα μηπως αλλάξει κατι

 

fc1x51.jpg

260fz28.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σιγουρα ηταν αυθεντικες??

οτι εχω παρει απο fasttech authentic βγηκαν καλες..

επισης ειχα θεματακια με κεφαλες για aerotank αγορασμενες απο ελλαδα (5αδα σε συσκευασια τις πηρα.μονο οι 3ης ηταν καλες)

 

 

δεν εχεις πολλες επιλογες..

η μπαταρια σου ειναι πολυ πολυ μετρια.(μην πω προς κακη)

 

δες για κανα aerotank της kanger , η για nautilus απο aspire.

Να ρωτησω και κατι αλλο...

Στον ατμοποιητη delirium x9 και Mini Protank (που εχω και που παιρνουν τις ιδιες αντιστασεις) οι απλες αντιστασεις σε σχεση  με τις dual coil εχουν διαφορα;; Εγω εχω παρει τις απλες, μπορει να ειναι αυτος ο λογος που δεν παραγουν πολυ ατμο;;  :huh:  :cry: 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...