Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άντε... τα έχω δει και εγώ αυτά τα Join Club αλλά ποτέ δεν έκανα τον κόπο να μπω :P Έχουν ανοίξει πολλά το τελευταίο διάστημα (μάλιστα ένα στην Αργυρούπολη άνοιξε εκεί που ήταν παλιά η Nobacco) αλλά με αυτό που είπες για κατάλογο μάλλον θα τους τιμήσω σύντομα :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε συ, δεν ξέρω. ότι δοκίμασα μου έκατσε πολύ καλά και οι γεύσεις σου έρχονται στο στόμα σωστά, όχι με χημικίλα ή ότι άλλο (πχ πήρα liqua coffee και είναι ότι να ναι, καφές 1% στη γεύση..προσπαθείς για να τον καταλάβεις και αν τον καταλάβεις τον καφε, ενώ πχ capuccino nobacco είναι capuccino).

 

Πιστεύω ότι είναι καλό να τα δοκιμάσεις. Εγώ έκανα 

 

Και εγώ σε join club (εκεί που ήταν παλιά η nobacco στο Βύρωνα... :P ). Μόνο 7 γεύσεις έχουν τελικά. Από ότι είδα και στο site της alfa liquid. όλα τα φρουτώδη είναι 76/24 pg/vg και το μανταρίνι (κλιμεντίνα) που δοκίμασα (αν και δεν μου αρέσουν τα φρουτώδη νομίζω...) ήταν λες και είχες φλούδα μανταρινιού στο στόμα.. τόσο πολύ.

 

Αmaretto επίσης πολύ καλό και brown diamond.

 

To φουντούκι το δοκίμασα αλλά δεν ξέρω κατα πόσο μου έκανε, είχα δοκιμάσει άλλα πριν και δεν είχα καθαρή γεύση.

 

Και το site στα λινκ που έβαλα παραπάνω από την κάθε γεύση, λένε pg/vg, τι άλλες γεύσεις έχει (πχ το brown diamond που λέει ουίσκυ, πραλίνα κλπ).

Επεξ/σία από stratigos24
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις παρέλαβα το Subox Mini!

Πρώτες εντυπώσεις: πανέμορφο, το μαύρο χρώμα που είναι βαμμένο είναι ποιοτικότατο και δεν έχει καμία σχέση με τις φωτό που κυκλοφορούν.

Ό,τι ατμοποιητή έχω, τον διαβάζει κανονικά οπότε δεν ενοχλεί και τόσο το fixed 510 center pin στην βάση του mod.

Δεν το άτμισα ακόμα γιατί φορτίζω την μπαταρία.

Η Efest 2500mAh 35A IMR είναι της προκοπής ή θα χρειαστώ καλύτερων προδιαγραφών; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αντε με γειες! :D

 

καλη ειναι , αλλα οχι για μηχανικο και τρελα subohm.

 

20amberακια βγαζει κανονικα οποτε μην σε παραπλανει το '35Α'.

 

εχω μια γυρο στο 5μηνο..μου την ειχαν δωρησει , που ειχε αλλους τοσους μηνες χρησης..

ακομα διαρκει αρκετα μετα απο τοσα φορτισματα..

 

για θεματα ασφαλειας δεν ειδα κατι παραξενο.

 

την εχω δουλεψει αρκετες φορες στα 0.18Ω , (= ~21 αμπερ , 100watt)

 

απλα αν ηταν να επαιρνα new , θα προτιμουσα κατι αλλο και οχι αυτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να υπολογίζεις από 3.7V τάση υπό φορτίο με 20Α εκφόρτιση, λιγότερο για δουλεμένη μπαταρία.

 

a74WojS.png

 

http://lygte-info.dk/review/batteries2012/Efest%20IMR18650%202500mAh%20%28Purple%29%20BT%202014%20UK.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να υπολογίζεις από 3.7V τάση υπό φορτίο με 20Α εκφόρτιση, λιγότερο για δουλεμένη μπαταρία.

 

a74WojS.png

 

http://lygte-info.dk/review/batteries2012/Efest%20IMR18650%202500mAh%20%28Purple%29%20BT%202014%20UK.html

σωστος..

 

απορω ομως γιατι την κανουν benchmark στα 30αμπερ αφου δεν τα βγαζει..

επισης καταλαβαινω διαφορα με vtc4 , που θεωριτικα θα επρεπε να περνω τα ιδια ρευματα..αλλα η efest φαινεται καθαρα οτι ειναι πιο πεσμενη! (οταν την πρωτο πηρα την efest, με μια vtc4 επισης δουλεμενη λιγο καιρο..)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το λεω γιατι εχω διαβασει σε πολλλλλα forum οτι ειναι η lg he2 απο κατω. δηλαδη εχει 20A max. pulsing δεν ξερω..

 

εμενα αυτη η μπαταρια δεν μου φαινετα για 35Α παντως..

θα με κανεις να την ανοιξω τωρα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. Τι γνώμη έχετε για αυτό ? http://www.gearbest.com/electronic-cigarettes/pp_188417.html

 

Το παρήγγειλα για ένα φίλο μου καθώς το πέτυχα flash sale στα 50 ευρώ τελική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετε!! Μπορειτε να μου προτεινετε καποιον καλο ατμοποιητη και αντιστοιχες αντιστασεις  που να βγαζει πολυυ ντουμανι;;;!!!

 

Προς το παρων εχω τον X9 delirium protank που παιρνει αντιστασεις για protank & evod& unitank και περιμενω να μου τελειωσουν επειδη δεν μου αρκει ο ατμος

 

Για πολυ ατμο οι αντιστασεις ποσα ohm χρειαζονται να ειναι;; Και ποσα τα βολτ τις μπαταριας;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενημερώνω:

 

Αν δεν κάνω λάθος, αυτά τα υγρά της Alfa Liquid που είπα παραπάνω, έρχονται μόνο στα 10ml αυτές οι 7 γεύσεις της alfa liquid που έχουν φέρει και η τιμή είναι 5.90 ευρώ.
 
 
Έχουν και κάποια από τη σειρά Dark story που έχει στο site της εταιρίας που έβαλα παραπάνω και συνήθως αυτές οι γεύσεις είναι 50/50 pg/vg. Bγαίνει και το Brown Diamond σε αυτή τη σειρά με 50/50 (ενώ το Brown Diamond που λέω ότι πήρα παρακάτω από τη σειρά tobacco είναι 64/36)
 
 
Πήρα σήμερα (αφου τα δοκίμασα όλα πάλι) το Brown Diamond και ενώ στις πρώτες τζούρες μου χάλασε λίγο το λαιμό/αμυγδαλες (αν και δεν ειμαί και στα καλύτερα μου αυτό τον καιρό), μετά από λίγο και με λίγο πιο μικρές τζούρες όλα μια χαρά, καμία ενόχληση, ωραία γεύση και όντως σου κάνει κάπως σαν ουίσκυ. Την πραλίνα φουντουκιού την νοιώθεις στην εκπνοή και νομίζω ότι το υγρό είναι γενικά πολύ ωραίο.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετε!! Μπορειτε να μου προτεινετε καποιον καλο ατμοποιητη και αντιστοιχες αντιστασεις  που να βγαζει πολυυ ντουμανι;;;!!!

 

Προς το παρων εχω τον X9 delirium protank που παιρνει αντιστασεις για protank & evod& unitank και περιμενω να μου τελειωσουν επειδη δεν μου αρκει ο ατμος

 

Για πολυ ατμο οι αντιστασεις ποσα ohm χρειαζονται να ειναι;; Και ποσα τα βολτ τις μπαταριας;;

καλησπερα φιλε μου!

λοιπον , τι χρηματα διαθετης  , και ποια ειναι η μπαταρια-mod σου??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη στα χανιά δεν υπάρχει μεγάλη ποικιλία απο αρώματα και επειδή οι βάσεις είναι στον θεο στις τιμές απο 1 εως 4ευρώ καπέλο σε καθε προιόν , θα παρω DIY βάση και αρωματα ιντερνετικά απο αθηνα or so , ειναι πολλά τα ηλεκτρονικά καταστηματα 

σκεφτομαι για αρώματα ΤΡΑ η Flavourt Art αλλα απο βαση τι προτείνεται ?

και γιατι οχι αν προτείνεται καποιο αξιόπιστο μαγαζι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες τα υγρά max VG έχουν κατά παράδοση διαρροές;

 

Και στον Subtank Mini και στον Aerotank Mega, έχω διαρροή από την ρύθμιση εισαγωγής αέρα;

Είναι θέμα των ατμοποιητών ή θέμα υγρού;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...