Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ο ρενος ειναι λίγο παράξενος κανει κατι για την ελληνική κοινότητα  αλλα οκ ως εκεί.

Λογικό ειναι να προμοτάρει οτι του λένε αυτοί που τον σπονσοράρουν 

τωρα δυστηχώς για το paypal θελω να πιστεύω οτι μέσα στη βδομάδα θα λυθεί το θέμα αφού άνοιξαν οι τράπεζες 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εν τω μεταξύ, κοιτούσα τώρα μήπως βρω κανένα IPV4 (δεν βρήκα, τουλάχιστον εκεί που κοίταξα), αλλά έπεσα τυχαία πάνω σε 2 αγγελίες για Evic VT. Η μία είναι και εδώ μέσα.

 

Βγάλτε ρε παιδιά ένα version 2 χωρίς προβλήματα να το αγοράσω αύριο.  :-D

Μεγάλο μειονέκτημα που δεν έβαλαν επιλογή για Firmware Update.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν τω μεταξύ, κοιτούσα τώρα μήπως βρω κανένα IPV4 (δεν βρήκα, τουλάχιστον εκεί που κοίταξα), αλλά έπεσα τυχαία πάνω σε 2 αγγελίες για Evic VT. Η μία είναι και εδώ μέσα.

 

Βγάλτε ρε παιδιά ένα version 2 χωρίς προβλήματα να το αγοράσω αύριο.  :-D

Μεγάλο μειονέκτημα που δεν έβαλαν επιλογή για Firmware Update.

used δυσκολα θα βρεις..πολυ λιγοι το πουλησαν..μιας και τσεκαρω αγγελιες..

για brand new εχει 100ευρο απο ελληνικο καταστημα:)

 

με firmware update παιζει με Titanium και Ni200 αψογο!

το μονο αρνητικο για μενα , που δεν θα το προτεινα 100% σε καποιους ειναι οτι χρειαζεται εξωτερικο φορτιστη για να το φορτισεις..μιας και η usb ειναι μονο για upgrades.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραιος!

μολις ειδα απο gearbest. 

ipv 4s (οχι το 4) στα 61 dollars! (αυτο που δεν εχει καθρευτη οθονη.100J σε Τιτανιο και με updates)

και το D2 που το δινει στα 45 dollars!!(pre-order)

 

σημερα η Yihi(κατι καυτα γκομενακια που εχω για support στο skype) αλλαξαν το 'προσωπικο μηνυμα' τους , σε d2 / ipv4s , orders are welcome!

 

μαλλον ξεκινησαν να τα πουλανε και τα 2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψαξε για κανα φθηνο mvp η istick30

 

Βρήκα τελικά από παιδί εδώ μέσα ένα istick 30w και το πήρα σήμερα. Μια χαρά. Βέβαια, δεν είμαι ικανοποιημένος από τον aspire k1 τελικά. Δεν μπορώ να το καταλάβω, αλλά σε μένα αποδίδει καλύτερα είτε με bdc είτε με bvc ένας απλός πλαστικός nobacco epsilon/aspire bdc ατμοποιητής από τον k1. Ίσως δοκιμάσω κανέναν άλλον τύπου icube, gs air κλπ.

 

Φίλος μου που έχει ένα istick 20w μισό χρόνο περίπου (το πηρε με έναν gs air μαζί) μου λέει ότι πήρε μέσα σε μισό χρόνο ναυτίλο μινι, genitank και άλλους 2-3 αλλά σαν τον gs air δεν του έκατσε κανένας. Εντάξει, ξέρω, γούστα είναι αυτά.

 

Τέλος, με έναν τέτοιο φορτιστή που έχω, φορτίζω κανονικά το istick? 1A λέει.

 

post-182562-0-91714800-1437582542_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρήκα τελικά από παιδί εδώ μέσα ένα istick 30w και το πήρα σήμερα. Μια χαρά. Βέβαια, δεν είμαι ικανοποιημένος από τον aspire k1 τελικά. Δεν μπορώ να το καταλάβω, αλλά σε μένα αποδίδει καλύτερα είτε με bdc είτε με bvc ένας απλός πλαστικός nobacco epsilon/aspire bdc ατμοποιητής από τον k1. Ίσως δοκιμάσω κανέναν άλλον τύπου icube, gs air κλπ.

 

Φίλος μου που έχει ένα istick 20w μισό χρόνο περίπου (το πηρε με έναν gs air μαζί) μου λέει ότι πήρε μέσα σε μισό χρόνο ναυτίλο μινι, genitank και άλλους 2-3 αλλά σαν τον gs air δεν του έκατσε κανένας. Εντάξει, ξέρω, γούστα είναι αυτά.

 

Τέλος, με έναν τέτοιο φορτιστή που έχω, φορτίζω κανονικά το istick? 1A λέει.

 

attachicon.gifIMG_20150722_191846_077.jpg

κανονικα φορτιζει:) 1Α δινει και ο εργοστασιακος
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H 1.5 Ohm στον Subtank Mini Black μου έκανε τρελή διαρροή με υγρό max VG (Ammo Bruine Epicee).
Έβαλα την 0.5 Ohm με υγρό 70VG (Dan Lucas Spirits) και φαίνεται να μην έχω διαρροή μέχρι στιγμής.
Τολμώ να πω πως μας τα έχει πρήξει η Kangertech με τις προβληματικές κεφαλές και παίζει να είναι το τελευταίο προϊόν της που αγοράζω.

Μέσα στον Αύγουστο θα δοκιμάσω και το RBA του Subtank Mini Black και θα ποστάρω feedback.

 

btw το Spirits τα σπάει!

 

Επίσης ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ δοκιμάστε τα υγρά της Natura!!!!!!!!

Τελικά τα ελληνικά υγρά τυχαίνει να είναι πλέον από τα αγαπημένα μου!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρήκα τελικά από παιδί εδώ μέσα ένα istick 30w και το πήρα σήμερα. Μια χαρά. Βέβαια, δεν είμαι ικανοποιημένος από τον aspire k1 τελικά. Δεν μπορώ να το καταλάβω, αλλά σε μένα αποδίδει καλύτερα είτε με bdc είτε με bvc ένας απλός πλαστικός nobacco epsilon/aspire bdc ατμοποιητής από τον k1. Ίσως δοκιμάσω κανέναν άλλον τύπου icube, gs air κλπ.

 

Φίλος μου που έχει ένα istick 20w μισό χρόνο περίπου (το πηρε με έναν gs air μαζί) μου λέει ότι πήρε μέσα σε μισό χρόνο ναυτίλο μινι, genitank και άλλους 2-3 αλλά σαν τον gs air δεν του έκατσε κανένας. Εντάξει, ξέρω, γούστα είναι αυτά.

 

Τέλος, με έναν τέτοιο φορτιστή που έχω, φορτίζω κανονικά το istick? 1A λέει.

 

attachicon.gifIMG_20150722_191846_077.jpg

η audio komplete 1 τι φαση??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη δουλεία είμαι, γιαυτό.. :-)   Μουσική παίζω σε μαγαζί.

 

Δεν σου ξεφεύγει τίποτα έτσι? Πάντως σκυλί, από το 2008 δεν έχει κάνει κιχ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

;)

[οφτοπικ]

ta6 εγω με 4 χρονια στην πλατη της.μια απο τα ιδια..απειρες ωρες λειτουργιας , μην πω 24/7...τα λεφτα της τα εβγαλε

[/οφτοπικ]

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα από 2 μηνες subtank mini και πολλα στησίματα μπορω να πω πως στην καλύτερη περίπτωση μου έχει πάει μεχρι 3 μερες χωρις διαρροές. Μοιαζει να μαζευει υγρό στο βαμβάκι το οποίο καποια στιγμή πεφτει στους αεραγωγούς και αρχίζουν οι διαρροες.. Οποτε κάθε μέρα αντε και μέρα παρα μέρα πρεπει να βγάζω την βάση του ατμοποιητη και να την πλενω.  Και σα να μη εφτανε το ξενέρωμα  από τις διαρροές άρχισε και η istick 50w να μου βγάζει power low και να σταματαει να στέλνει ρευμα στο πάτημα του κουμπιού ακόμη και με πληρη φόρτιση. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα από 2 μηνες subtank mini και πολλα στησίματα μπορω να πω πως στην καλύτερη περίπτωση μου έχει πάει μεχρι 3 μερες χωρις διαρροές. Μοιαζει να μαζευει υγρό στο βαμβάκι το οποίο καποια στιγμή πεφτει στους αεραγωγούς και αρχίζουν οι διαρροες.. Οποτε κάθε μέρα αντε και μέρα παρα μέρα πρεπει να βγάζω την βάση του ατμοποιητη και να την πλενω.

 

Αυτό ακριβώς.

Τα ίδια και με τον Aerotank Mega.

Αυτή τη στιγμή έχω μείνει μόνο με το Subox mini Kit και τον dripper Goldpillar.

Μου φαίνεται πως θα κοιτάζω Ευρωπαϊκά/Αμερικάνικα προϊόντα από εδώ και πέρα.

Ο λόγος για ατμοποιητές πάντα.

 

Θα δώσω μια ευκαιρία σε Eleaf/Aspire βέβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περίπου τόσο έχω και γώ το STM μου αλλά ποτέ δεν εία διαρροές. 20 με 30W και twisted kanthal 0.32-0.35 παίζω όμως, με 80/20 VG/PG υγρά και η RBA παίζει οριακά από άποψη τροφοδοσίας. Αν παίζεις πολύ πιο χαμηλά με 50/50 υγρά τότε θέλεις πιο πολύ βαμβάκι.

 

Αλλιώς, διπλοτσέκαρε όλα τα oring. 2 στο γυαλί, ένα στη βάση που βιδώνει το πάνω μέρος του ατμοποιητή, το oring της βάσης του RBA καθώς και το εσωτερικό oring στο πάνω μέρος του RBA, εκεί που μπαίνει η καμινάδα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...