Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πήρα σήμερα έναν justfog 2043, για να δοκιμάσω και έναν με φυτίλια και την αντίσταση πάνω (έτυχε και τον έχει προσφορά στα 6.90 το 310.gr... αν και βρήκα μετά από λίγο σε άλλο μαγαζί που πήγα να πάρω μια αντίσταση, έναν gemini mini στα 5 ευρώ και αν δεν είχα πάρει τον justfog θα τον έπαιρνα σίγουρα μετά από όλα αυτά που λέγανε τα review).

 

Έβαλα μέσα στον 2043 ένα bebeca που είχα (το είχα κάνει λίγο στον gs air αλλά μου ψιλοέβγαζε χορταρίλα/χημικίλα που και που και το είχα αφήσει στην άκρη ανοιχτό) και μπορώ να πω ότι η γεύση με τον 2043 είναι πολύ καλή. Στα μείον του ότι είναι πολύ σφiχτή η τζούρα και δεν μπορείς να την ρυθμίσεις, καθώς και το ότι δεν μπορείς να αλλάξεις επιστόμιο (αν και δεν θα είχε διαφορά, μιας και μέσα η τρύπα που έχει ο άτμο για να σου φέρει τον ατμό είναι ούτως ή άλλος πολύ στενή).

 

Παραγωγή ατμού έτσι και έτσι, εγώ περίμενα κάτι περισσότερο να πω την αλήθεια.

 

Πήρα και ένα tribeca προχθές (7ml/7ευρώ..χααχ) για να το δοκιμάσω και τελικά μου έκανε και το πήρα σήμερα σε 30ml και θα το αφήσω ανοιχτό κανα 2ήμερο πριν το κάνω να δούμε..

Επεξ/σία από stratigos24
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχα.. είδα είδα..  :-D

 

Εν τω μεταξύ, παίζει να πήρα και επισκευάσιμο άτμοποιητή, μιας και λέει ένας ότι οι αντιστάσεις του 2043 επισκευάζονται πανεύκολα.. (τώρα το πώς, δεν το ξέρω... :P )

 

Edit: Κάτι βρήκα για την επισκευή: 

 

https://www.youtube.com/watch?v=SwQ_Y_AVHow

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον έβγαλα πριν λίγο για να βάλω τον gs air πάνω και είδα υγρά πάνω στο istick (κάτω ακριβώς από τον 2043.. και αυτός ήταν βρεγμένος από κάτω του) και δεν μπορώ να καταλάβω από που τα έχασε. 

 

Τώρα τον έσφιξα μπας και έφταιγε κάτι από εκεί και τον ξαναέβαλα πάνω να δω. Γύρω γύρω δεν είχε κάτι από υγρό.

 

Εdit: Ξανά μανά το ίδιο:

 

post-182562-0-40881300-1441033689_thumb.jpg

 

post-182562-0-83666500-1441033694_thumb.jpg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 Τελικά τον πήγα πίσω και μου τον αντικατέστησαν οι άνθρωποι. Μου έδωσαν έναν 2043 καινούριο αλλά τελικά τους ζήτησα έναν 1453 λόγω του ότι θέλει και τον αντάπτορα, ώστε αν έχει και εκείνος κανένα θέμα κλπ, να μη χαλάσω κανένα istick από υγρό κλπ

 

Από γεύση τα ίδια με το μεγάλο του αδερφό. Από σφιχτή τζούρα, αυτός μάλλον λίγο πιο σφιχτή.

 

http://i.imgur.com/37WFQwC.jpg

Επεξ/σία από stratigos24
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηρα ένα istick 50w από Ελλάδα για καλυτερη εγγυηση και εξυπηρέτηση. Μιλάω καθαρα από άποψη χρόνου γιατι γενικά με τους κινέζους ψωνίζοντας από τα σωστά μαγαζιά μπορώ να πω πως δεν είχα προβλημα γενικά όσον αφορά τα κινητά εδώ και περισσότερο από 3 χρονια. Στους 2 μηνες χρήσης μου έβγαλε power low αλλα δουλευε και ήταν με τις μέρες του. Τελικα αφού καποια στιγμή σταμάτησε να δουλεύει αποφάσισα να το δώσω στο μαγαζι να το πάει στην αντιπροσωπία. Αφου τελικά καθυστέρησε η υπόθεση καμια 10αρια μέρες λόγω δεκαπενταύγουστου τελικά η απάντηση από τον αντιπρόσωπο είναι ότι χάλασε από κακή φόρτιση. Για αντικατάσταση του στοιχείου ζηταν 15€ αν και μονο αν δουλεψει. Αν δε δουλεψει δεν πληρώνω τίποτα αλλα ταυτόχρονα δεν έχω και μπαταρία μιας και υπαρχει το ενδεχόμενο να έχει καει η πλακέτα. Φυσικά δεν έχω και εγγύηση γενικά όπως καταλαβαίνεται. Κοιτάζοντας το φυλλάδιο της μπαταρίας δεν αναφέρει τιποτα για φόρτιση που να μου απαγορευει τη φόρτιση στον υπολογιστή.  Το αντίθετο μαλιστα. Δείχνει ένα καλώδιο usb  και δίπλα γραφει είτε computer  είτε wall adapter. To manual μπορειτε να το βρείτε ευκολα με μια αναζήτηση «istick eleaf manual».

Δεν ξέρω αν φταίω ,γιατι το φόρτιζα είτε στον υπολογιστή είτε στο δικό του adapter και μου μοιαζει σχεδόν αυθαίρετο να ακυρώνουν την εγγύηση με αυτόν τον τρόπο .

Υποτίθεται αγοράζουμε  από τα εδώ μαγαζια για να τα βοηθήσουμε αλλα και για την πιο αμεση εξυπηρετηση σε περίπτωση βλαβης. Πραγματικά έχω μετανιώσει παρα πολύ για την συγκεκριμένη αγορα. Την επόμενη φορά απλά θα περιμένω το ταξιδι από την Κίνα. Ηδη έχω παραγγείλει την 40αρα την istick στα 25€ από  fasttech.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλακία σου είπαν. Δεν θα χαλούσαν τα στοιχεία από κακό φορτιστή/USB πηγή ρεύματος αλλά το ίδιο το κύκλωμα φόρτισης. Το power low σημαίνει ότι το στοιχείο δεν έχει δύναμη να δώσει ρεύμα για τα watt που ζητά η πλακέτα. Πιο πιθανό είναι να χάλασαν τα στοιχεία της μπαταρίας από μόνα τους (κακή παρτίδα πχ). Πόσο παλιό ήταν το mod και ποιό ήταν το κατάστημα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κακη φόρτιση; 

 

Θα μου πεις, στο reddit είχα διαβάσει πως σε κάποιους στο αμέρικα νομίζω αρνήθηκαν την εγγύηση γιατί... δεν χρησιμοποιούσαν ατμοποιητές της eleaf... γελοία πράγματα. Το 50ρι μάλλον ήταν γενική αποτυχία. Σε άλλους βάραγε μόνο του, σε άλλους σταματούσε να λειτουργεί η οθόνη... Πολλά θεματάκια, μάλλον βιάστηκαν. 

 

Το 40ρι το πήρα και εγώ για δεύτερο, προς το παρόν δεν με έχει απογοητεύσει πάντως, αν και ακούω αρνητικά σχόλια για τη μπαταρία του (μικρή χωρητικότητα/διάρκεια). Πάντως με τον GS Tank και τις κεφαλές Ni200 επάνω, που φτάνει ως τα 29W σε TC, εμένα κρατάει αρκετά, σαν δεύτερη συσκευή μου βγάζει γύρω στα 2 τανκάκια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηρα ένα istick 50w από Ελλάδα για καλυτερη εγγυηση και εξυπηρέτηση. Μιλάω καθαρα από άποψη χρόνου γιατι γενικά με τους κινέζους ψωνίζοντας από τα σωστά μαγαζιά μπορώ να πω πως δεν είχα προβλημα γενικά όσον αφορά τα κινητά εδώ και περισσότερο από 3 χρονια. Στους 2 μηνες χρήσης μου έβγαλε power low αλλα δουλευε και ήταν με τις μέρες του. Τελικα αφού καποια στιγμή σταμάτησε να δουλεύει αποφάσισα να το δώσω στο μαγαζι να το πάει στην αντιπροσωπία. Αφου τελικά καθυστέρησε η υπόθεση καμια 10αρια μέρες λόγω δεκαπενταύγουστου τελικά η απάντηση από τον αντιπρόσωπο είναι ότι χάλασε από κακή φόρτιση. Για αντικατάσταση του στοιχείου ζηταν 15€ αν και μονο αν δουλεψει. Αν δε δουλεψει δεν πληρώνω τίποτα αλλα ταυτόχρονα δεν έχω και μπαταρία μιας και υπαρχει το ενδεχόμενο να έχει καει η πλακέτα. Φυσικά δεν έχω και εγγύηση γενικά όπως καταλαβαίνεται. Κοιτάζοντας το φυλλάδιο της μπαταρίας δεν αναφέρει τιποτα για φόρτιση που να μου απαγορευει τη φόρτιση στον υπολογιστή.  Το αντίθετο μαλιστα. Δείχνει ένα καλώδιο usb  και δίπλα γραφει είτε computer  είτε wall adapter. To manual μπορειτε να το βρείτε ευκολα με μια αναζήτηση «istick eleaf manual».

Δεν ξέρω αν φταίω ,γιατι το φόρτιζα είτε στον υπολογιστή είτε στο δικό του adapter και μου μοιαζει σχεδόν αυθαίρετο να ακυρώνουν την εγγύηση με αυτόν τον τρόπο .

Υποτίθεται αγοράζουμε  από τα εδώ μαγαζια για να τα βοηθήσουμε αλλα και για την πιο αμεση εξυπηρετηση σε περίπτωση βλαβης. Πραγματικά έχω μετανιώσει παρα πολύ για την συγκεκριμένη αγορα. Την επόμενη φορά απλά θα περιμένω το ταξιδι από την Κίνα. Ηδη έχω παραγγείλει την 40αρα την istick στα 25€ από  fasttech.

Ομοιοπαθής εδώ. Με 10 το πολύ φορτίσεις και ακολουθώντας ευλαβικά τις οδηγίες,μια και μετά την αγορά του,άκουσα για προβλήματα Βέβαια εγώ το πήρα από FT και δεν θα ασχοληθώ καθόλου   . Ακόμα θυμάμαι τον Baator να μαλώνει με όλο το ε-κάπνισμα στο αντίστοιχο νήμα.

Υ.Γ Ειναι ο Phenomenon,αραγε,τοσο καλος οσο λενε?

 
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως έχω ξαναπεί, στο ΗΤ δεν θεωρώ ότι έχω εγγύηση ούτε από εδώ ούτε από την Κίνα. Οπότε προτιμώ όπου είναι φτηνότερα και αν χαλάσει βλέπουμε. Απ ότι έχω διαβάσει γενικά στο νετ δεν φαίνεται η συμπεριφορά των ελληνικών μαγαζιών να με βγάζει λάθος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι ο Phenomenon,αραγε,τοσο καλος οσο λενε?

Μην αρχίσω να γράφω εκθέσεις για διάφορα παπαγαλάκια του ατμιστικού χώρου και άτομα που υποκύπτουν σε peer pressure να αγοράζουν πράγματα που δεν τα χρειάζονται...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην αρχίσω να γράφω εκθέσεις για διάφορα παπαγαλάκια του ατμιστικού χώρου και άτομα που υποκύπτουν σε peer pressure να αγοράζουν πράγματα που δεν τα χρειάζονται...

καλος ειναι..αλλα οχι για οτι γραφουν στα γειτονικα φορουμ..τον εχει φιλος και τον εχω δοκιμασει αρκετες φορες..αλλα οπου ακους πολλα κερασια κρατα μικρο καλαθι ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ακόμα θυμάμαι τον Baator να μαλώνει με όλο το ε-κάπνισμα στο αντίστοιχο νήμα.

 

 

:D :D

 

Ένας ο Λεβέντης και ένας εγώ...Τα 'λεγα εγώ αλλά ποιος μ' άκουγε!

 

Το μισώ πραγματικά το Istick 50, όπως και την ΑΘΛΙΑ συμπεριφορά της Eleaf όπου η στάνταρ απάντηση

όταν τα μισά+ κομμάτια βγάλανε πρόβλημα είναι πως "κάποιο λάθος έκανες εσύ, είτε στην φόρτιση, είτε δεν χρησιμοποίησες δικό μας ατμοποιητή, τώρα κόψε τον λαιμό σου".

 

Ο Έλληνας όμως έχει περίεργη συμπεριφορά, από την στιγμή που αγόρασε κάτι θα το υπερασπιστεί μέχρι θανάτου, αυτομάτως νιώθει ότι τον προσβάλεις προσωπικά αν του πεις ότι το τάδε μοντάκι που αγόρασε βγήκε γενικά προβληματικό.

 

Έπαιρνα μηνύματα στο Inbox που με ΒΡΙΖΑΝΕ επειδή είπα ότι το Istick 50 δεν είναι να το πάρεις, πόσο μάλλον να δώσεις 90 ευρώ που ήθελαν τότε οι Έλληνες καταστηματάρχες.

 

Respect στο Istick 20, που και αυτό ψιλο-μούφα είναι, γιατί έβαλε τα box mods στο σπίτι κάθε Έλληνα ατμιστή σε πολύ καλή τιμή.

Respect στο Istick 30, γιατί είναι το μοναδικό μοντέλο της Eleaf που δεν ακούς να βγάζει προβλήματα κάθε τρεις και λίγο.

Το 50άρι όμως είναι για τα σκουπίδια.

 

Τέλειο μοντάκι δεν υπάρχει, κάποια κομμάτια σε όλα τα μοντέλα θα εμφανίσουν πρόβλημα, αλλά αυτό με το Istick 50 δεν έχει ξαναγίνει, το ποσοστό με τα ελαττωματικά είναι τόσο τεράστιο, που απλά θα έπρεπε να αποσυρθεί ή να πουλιέται για 10 ευρώ και όποιος θέλει ας το ρισκάρει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το 40άρι έχει προβλήματα, στο γνωστό συνοικιακό μαγαζί που συχνάζω 2 τα επέστρεψαν στο χονδρέμπορα για service λόγω πολύ κακής διάρκειας μπαταρίας. Θα δούμε το 100άρι μου πόσο θ' αντέξει, αν και το πήρα από Ελληνικό κατάστημα σε τιμή Κίνας και έχω ένα Sigelei 150W από πίσω που από τις 15 Φλεβάρη δεν έχει κάνει κιχ (αύριο θα γίνουν 2 όταν αγοράσω ένα ασημί απο 2ο χέρι).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...