Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κανετε μονο ηλεκτρονικο ή και τσιγαρα?

 

Εγω τα κανω και τα 2 παντως. Λιγοτερα τσιγαρα βεβαια, σε σχεση με οταν δεν εκανα ηλεκτρονικο... Περιπου 7-8 ενω εκανα 20 ας πουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Είμαι από αυτούς που το ηλεκτρονικό το πήραν από την αρχή ως εναλλακτικό τρόπο «καπνίσματος» (read: πρόσληψη νικοτίνης) και όχι ως θεραπεία ή μέσο διακοπής. Κάπνιζα και άτμιζα παράλληλα αρκετό καιρό, έχοντας μειώσει το τσιγάρο στο μισό αλλά και πάλι δεν με κάλυπτε πλήρως. Μόλις άρχισα να μπλέκω με μοντάκια, βάττ και τα ρέστα από δύο πακέτα τη μέρα έπεσα στα δύο τσιγάρα και αν. Με σκαμπανεβάσματα βέβαια, γενικά ακόμα καπνίζω που και που (κατηγορία «wannabe ατμιστής μάλλον; :D) αν και συνήθως ανάβω ένα το πρωί, κάνω τρεις τζούρες και πιάνω το μοντάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι από αυτούς που το ηλεκτρονικό το πήραν από την αρχή ως εναλλακτικό τρόπο «καπνίσματος» (read: πρόσληψη νικοτίνης) και όχι ως θεραπεία ή μέσο διακοπής. Κάπνιζα και άτμιζα παράλληλα αρκετό καιρό, έχοντας μειώσει το τσιγάρο στο μισό αλλά και πάλι δεν με κάλυπτε πλήρως. Μόλις άρχισα να μπλέκω με μοντάκια, βάττ και τα ρέστα από δύο πακέτα τη μέρα έπεσα στα δύο τσιγάρα και αν. Με σκαμπανεβάσματα βέβαια, γενικά ακόμα καπνίζω που και που (κατηγορία «wannabe ατμιστής μάλλον; :D) αν και συνήθως ανάβω ένα το πρωί, κάνω τρεις τζούρες και πιάνω το μοντάκι.

αντωνη , αγορινα ..αν δεν θες το sx mini , πες μου να σου παρω μια κουτα ΜΑΛΜΠΟΎΎΎΎΡΟ και να κανουμε τραμπα..

εχεις και γαμω τους εξοπλησμους και αναβεις βρομωτσιγαρα!!

(οπως καταλαβες crom κανω μονο ηλεκτρονικο!)

 

καταρες απο την Yihi θα εχεις!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ίδιο κι εδώ, αποκλειστικά ηλεκτρονικό εδώ και κάνα δίχρονο. Πέρασα με τη μία από το κανονικό στο ηλεκτρονικό, μετά από 25 χρόνια - 28 βασικά, αλλά το είχα κόψει για 3... - καπνίσματος, χωρίς κανένα ζόρι και χωρίς να μού λείψει καθόλου το τσιγάρο. Όσο για τη διαφορά που βλέπω στον εαυτό μου ως ατμιστής, απλά «άλλος άνθρωπος»...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταρες απο την Yihi θα εχεις!

 

Μωρέ η YiHi ας με καταραστεί! Καμιά eleaf μη με καταραστεί μόνο και με ψάχνετε δεξιά και αριστερά σαν τη μικρή Αννούλα μετά την έκρηξη  :-D

 

Βγήκε και νέο update για το SX Mini που επιτρέπει να ορίζουμε εμείς το tcr, με αποτέλεσμα να δουλεύει με οποιοδήποτε σύρμα σε λειτουργία TC. Εκτός από Kanthal, νομίζω (μιας και υπάρχει στο νετ ρύθμιση για Kanthal). Δεν ξέρω αν θα το περάσω μιας και δουλεύω μόνο Ni200 αλλά για όσους θέλουν να παίξουν με Τιτάνιο, TiFe ή SS σύρμα θα τους λύσει τα χέρια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραίο το ηλεκτρονικό τσιγάρο, αλλά αυτή τη μαλακία να πρέπει να το βάζω σε πρόγραμμα μη μου καούν οι αντιστάσεις και μη μου τελειώσει το υγρό, ακόμα να τη συνηθίσω.. αποτέλεσμα, σκ χωρίς υγρό και τρέχα στο περίπτερο για drum μπλε

 

οπότε, καμιά συνταγούλα για υγρό παίζει μπας και φτιάξω κάνα απόθεμα στο σπίτι? 

δεν έχω φτιάξει ποτέ, αλλά λέω να το δοκιμάσω

κάτι σε καπνικό θα ήθελα, ιδανικά κοντά στο sacred armor της liquidom (nobacco), στο intenso mystique (πάλι nobacco) ή στα bright tobacco και cuban cigar της liqua

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραίο το ηλεκτρονικό τσιγάρο, αλλά αυτή τη μαλακία να πρέπει να το βάζω σε πρόγραμμα μη μου καούν οι αντιστάσεις και μη μου τελειώσει το υγρό, ακόμα να τη συνηθίσω.. αποτέλεσμα, σκ χωρίς υγρό και τρέχα στο περίπτερο για drum μπλε

 

οπότε, καμιά συνταγούλα για υγρό παίζει μπας και φτιάξω κάνα απόθεμα στο σπίτι? 

δεν έχω φτιάξει ποτέ, αλλά λέω να το δοκιμάσω

κάτι σε καπνικό θα ήθελα, ιδανικά κοντά στο sacred armor της liquidom (nobacco), στο intenso mystique (πάλι nobacco) ή στα bright tobacco και cuban cigar της liqua

Εγώ παίρνω 5 υγρά και 5 αντιστάσεις κάθε φορά που πας σε ηλεκτρονικοτσιγαράδικο. Με βγάζουν τζιτζί. Όταν φτάσω στην τελευταία αντίσταση και στο τελευταίο υγρό τότε πάω για ανανέωση. Με ένα 40άρι περίπου καθαρίζω για 1.5 - 2 μήνες. (υπόψιν ότι κάποια μαγαζιά έχουν και 4+1 δώρο)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες θελω να ρωτησω κατι ειμαι ατμιστης σχεδον δυο μηνες και 1 μηνα ατμιζω χωρις να καπνιζω καθολου κανονικο τσιγαρο .

θελω να μαθω εαν κανενας απο εσας ειχε ταχυκαρδιες και πλακωμα στην καρδια.

ειχε κανενας τετοια συμπτωματα?

καλησπερα 

ειναι χρεος μου να ενημερωσω

σημερα σχολασα το πρωι και επεσα να κοιμηθω και αρχισα και ετρεμα πονουσα πολυ στην καρδια μπροστα και απο πισω 

λεω εδω ειμαστε χερεταμε συκωνωμε παω στο νοσοκομείο.

Η διαγνωση τελικα ψυξη.... με χαπακια νορτζεσικ θα την βγαλω.

Οσο για το ηλεκτρονικο ο γιατρος δεν μου ανεφερε τιποτα μου ειπε δεν εχει να κανει με αυτο 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο για το ηλεκτρονικο ο γιατρος δεν μου ανεφερε τιποτα μου ειπε δεν εχει να κανει με αυτο 

 

Περαστικά! Τυχερός είσαι που δεν έπεσες σε κανένα Μπεχράκη.

 

«Εεε ναι ξέρετε, η επικονδυλίτιδα και οι αιμορροΐδες σας έχουν άμεση σχέση με το ηλεκτρονικό, αυτό φταίει και μπορεί να σας προκαλέσει περισσότερα, ποδάγρα, πρεσβυωπία, βλεννόρροια, θα σας καεί και το βίντεο, θα μπείτε και στον Τειρεσία, πρέπει να το σταματήσετε, το κανονικό είναι καλύτερο»  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περαστικά! Τυχερός είσαι που δεν έπεσες σε κανένα Μπεχράκη.

 

«Εεε ναι ξέρετε, η επικονδυλίτιδα και οι αιμορροΐδες σας έχουν άμεση σχέση με το ηλεκτρονικό, αυτό φταίει και μπορεί να σας προκαλέσει περισσότερα, ποδάγρα, πρεσβυωπία, βλεννόρροια, θα σας καεί και το βίντεο, θα μπείτε και στον Τειρεσία, πρέπει να το σταματήσετε, το κανονικό είναι καλύτερο»  :-D

 

ποιος ειναι ο μπεχρακης? κομπογιαννιτης?

να σου πω την αληθεια ειχα φοβιθει παρα πολυ και ηθελα να κλεισω απο βδομαδα ραντεβου με τον φαρσαλινο αλλα αφου εγινε ετσι σημερα πηρα τις απαντησεις που ηθελα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποιος ειναι ο μπεχρακης? κομπογιαννιτης?

 

Ένας πνευμονολόγος που παλιά πολεμούσε αφάνταστα το ηλεκτρονικό. Τον είχε γιατρό ο ξάδερφος μου, του'χε πει τον γνωστό μύθο για το υγρό στους πνεύμονες και επί λέξει πως «το κανονικό είναι καλύτερο». Είχα γράψει πιο παλιά και κάποια πραγματάκια για αυτόν εδώ, έμφαση στην τελευταία παράγραφο ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας πνευμονολόγος που παλιά πολεμούσε αφάνταστα το ηλεκτρονικό. Τον είχε γιατρό ο ξάδερφος μου, του'χε πει τον γνωστό μύθο για το υγρό στους πνεύμονες και επί λέξει πως «το κανονικό είναι καλύτερο». Είχα γράψει πιο παλιά και κάποια πραγματάκια για αυτόν εδώ, έμφαση στην τελευταία παράγραφο ;)

α καταλαβα καλο κουμασι ειναι και αυτος....

Αθανατος ελληνας παντοτε συμφερωντολογος....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ εχω τρεις βδομάδες που το γυρισα στο ηλεκτρονικο, χωρίς καθόλου κανονικό. Αν και δεν ειχα σκοπό να κόψω το κανονικο απο την αρχη, με ικανοποιούσε τόσο το ηλεκτρονικό που και μονο η σκέψη να κάνω κανονικό μου έφερνε απεχθεια οποτε και τα παρατησα στην άκρη.

 

Σε αυτές τις τρεις βδομάδες βλέπω μεγάλη αλλαγή προς το καλυτερο σε πολλά. Πιο ανάλαφρη αναπνοη, κάτι κόμποι στο στομάχι εφυγαν, νιωθω το αίμα να κυκλοφορει καλύτερα με τα άκρα να μένουν πιο ζεστά και πλεον αμα καπνιζουν οι γείτονες κλείνω πόρτες γιατί μου βρωμαει.

 

Τώρα κάποιοι γιατροί στα λογια ας λένε οτι θέλουν. Είναι πολλά τα λεφτά. Οι ως τώρα ερευνες αλλά και εμπειρίες απο τους ατμιστες τους διαψεύδουν πανηγυρικά. Στο μονο που έχουν δίκιο είναι πως το ατμισμα δεν πρεπει να θεωρειται 100% ασφαλής τροπος πρόσληψης νικοτίνης. Γι αυτο όσοι το γυρναμε εκεί θα πρεπει να έχουμε σαν σκοπό να απαλλαγούμε και απο αυτό στο σύντομο μέλλον.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ εχω τρεις βδομάδες που το γυρισα στο ηλεκτρονικο, χωρίς καθόλου κανονικό. Αν και δεν ειχα σκοπό να κόψω το κανονικο απο την αρχη, με ικανοποιούσε τόσο το ηλεκτρονικό που και μονο η σκέψη να κάνω κανονικό μου έφερνε απεχθεια οποτε και τα παρατησα στην άκρη.

 

Σε αυτές τις τρεις βδομάδες βλέπω μεγάλη αλλαγή προς το καλυτερο σε πολλά. Πιο ανάλαφρη αναπνοη, κάτι κόμποι στο στομάχι εφυγαν, νιωθω το αίμα να κυκλοφορει καλύτερα με τα άκρα να μένουν πιο ζεστά και πλεον αμα καπνιζουν οι γείτονες κλείνω πόρτες γιατί μου βρωμαει.

 

Τώρα κάποιοι γιατροί στα λογια ας λένε οτι θέλουν. Είναι πολλά τα λεφτά. Οι ως τώρα ερευνες αλλά και εμπειρίες απο τους ατμιστες τους διαψεύδουν πανηγυρικά. Στο μονο που έχουν δίκιο είναι πως το ατμισμα δεν πρεπει να θεωρειται 100% ασφαλής τροπος πρόσληψης νικοτίνης. Γι αυτο όσοι το γυρναμε εκεί θα πρεπει να έχουμε σαν σκοπό να απαλλαγούμε και απο αυτό στο σύντομο μέλλον.

πολυ σωστα τα λες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...