Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσωπικά το θεωρώ πολύ δύσκολο να κάνεις σε καπνιστή δώρο σετ Η/Τ και να καταφέρει να το κόψει. Αφενός υπάρχουν πολλές διαφορετικές συσκευές με διαφορετικά μεγέθη, λειτουργίες κλπ και αφετέρου, η επιλογή γεύσης υγρου και νικοτίνης είναι καθαρά προσωπική και είναι παίζει πολύ μεγάλο ρόλο στο αν θα τα καταφέρει κάποιος. Τέλος, το Η/Τ δεν είναι κανονικό τσιγάρο και θέλει 2-3εις διαδικασίες που θα τις εξηγήσει το προσωπικό (αναπλήρωση υγρού, αλλαγή αντιστάσεων κλπ). Αν ήθελα να κάνω δώρο Η/Τ σε κάποιον, θα του έδινα μια δωροεπιταγή για κατάστημα Η/Τ που εμπιστεύομαι ότι θα του τα πουν σωστά, που έχει δοκιμαστήριο και θα του δώσουν αυτό που χρειάζεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

καλησπερα.

 

κατω των 50ευρο , οχι δεν θα βρεις κατι αξιοπιστο ,ουτε καλο.( δεν ξερω καν αν μπορεις σε αγγελια να παρεις με 50ευρο κατι μεταχειρισμενο , για σετακι μιλαω)

μπορεις να παρεις ισα ισα μια ιδεα το τι μπορει να κανει ενα ηλεκτρονικο τσιγαρο.

 

αφου δεν ειναι για δωρο γενεθλιων η κατι , θα μπορουσες με 50ευρο να παραγγειλεις κατι απο εξω!αν ειναι δυνατο βεβαια για εσενα.

 

επισης μπορεις απλα να παρεις το δωρο , και να αφησεις στον συγγενη σου να παει να διαλεξει υγρο απο ενα μαγαζι (πες μας περιοχη , να σου πουμε κανα καλο μαγαζι με καλα υγρα) που ειναι και το καλυτερο πιστευω!γιατι θα το επιλεξει μονος στα γουστα του ;)

 

και οτι προειπε ο ferongr! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαφωνώ, με 2 ego 1300άρες και ένα σύγχρονο BDC/BVC ατμοποιητή (πχ Aspire K1) το κόβεις άνετα. Κάτι τέτοιο θα κοστίσει γύρω στα 50-60€ με υγρό, φορτιστή και κάνα εξτραδάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά το θεωρώ πολύ δύσκολο να κάνεις σε καπνιστή δώρο σετ Η/Τ και να καταφέρει να το κόψει.

κοιτα , για αντρα , ειναι μονοδρομος λιγο πολυ.

δεν πιστευω να εχει θεμα με το μεγεθος (οχι οτι λεμε να του παρουμε κανα ipv4s η κανα αλλο με 2x18650)

αλλα γενικος μπουσουλας σημερα ειναι , ενα d2 , vt mini , istick 60 (?)

επισης θα μπορουσε να παει σε κανα cloupor?

 

και για ατμοποιητη ισως καποιον nautilo..η gs air m? η και κανεναν kanger.

μπαταρια safe bet HG2 , 25R

Διαφωνώ, με 2 ego 1300άρες και ένα σύγχρονο BDC/BVC ατμοποιητή (πχ Aspire K1) το κόβεις άνετα. Κάτι τέτοιο θα κοστίσει γύρω στα 50-60€ με υγρό, φορτιστή και κάνα εξτραδάκι.

δωσε μου site με 50-60 ευρο , 2χ1300 + ατμο + φορτιστης

 

(να πεφτω τοσο εξω?πριν κανα 6μηνο τα συγκεκριμενα ηταν στον θεο!και ξεφευγαν του 50αρικου!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18€ περίπου έχει η 1300άρα, 36€ για τις 2, 9-10€ ο K1 και 4-5 το USB. το υγρό πολλές φορές το κάνουν και δώρο.

 

http://vapesearch.gr/searching?products=1&search=Ego%201300#products

http://vapesearch.gr/searching?products=1&search=Aspire%20K1#products

http://vapesearch.gr/searching?products=1&search=USB%20ego#products

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθώς έχω κοπροσκυλιάσει άπειρες ώρες μέσα στο τοπικό κατάστημα Η/Τ μου και έχω δει πολλούς νέους ατμιστές, πιστεύω ότι αν είναι να πάρεις κάτι για δώρο, η απλότητα της EGO είνα ιδανική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για την πρωτη γνωριμια με το Η/Τ , ναι , θα συμφωνησω μαζι σου

 

απλα γενικα να ξερει το παιδι οτι , ειναι υπερξεπερασμενη τεχνολογια , και υπαρχουν πλεον πολυ καλυτερες συσκευες με πολυ μεγαλυτερη αποδωση/ποιοτητα.

 

μπορει να το αναφερει καπως στον υποψηφιο ατμιστη , για να εχει το νου του κ εκεινος ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά το θεωρώ πολύ δύσκολο να κάνεις σε καπνιστή δώρο σετ Η/Τ και να καταφέρει να το κόψει.

Δεν θέλω να το αγοράσω για να το κόψει (αν ήθελε θα έκανε έστω μια προσπάθεια) αλλά για να βελτιωθεί λιγο η υγεία της, στο μέτρο του δυνατού.

 

 

 

πες μας περιοχη , να σου πουμε κανα καλο μαγαζι με καλα υγρα

Είμαι χαλκιδα. Μου ειναι δύσκολο να καταλάβω ορολογίες οπως "2 ego", "1300άρες", "BDC/BVC" κ.α. οπότε θα πρέπει να περάσω απο 1-2 μαγαζιά να μου τα εξηγήσουν απο κοντά.

 

Ευχαριστώ για τις συμβουλές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Θέλω να κάνω δώρο ενα σετ ηλεκτρονικού τσιγάρου σε συγγενικό μου πρόσωπο που καπνίζει και βήχει πολύ αλλά δεν λέει να το κόψει.

Σκέπτομαι να παω σε κοντινό κατάστημα να ρωτήσω πληροφορίες για τιμές, μάρκες τσιγάρων, υγρά κτλ αλλα επειδή οι πωλητές συνήθως θέλουν να πουλήσουν φοβάμαι μην με δει άσχετο και μου πουλήσει καμιά πατάτα.

Ειναι ολα τα ηλ. τσιγάρα ασφαλές?

Πρεπει να προσέξω κατι?

Μπορω να βρω οικονομικό πακέτο (αλλα αξιόπιστο) κατω απ' τα 50 ευρω?

Οποιαδήποτε συμβουλή πριν κανω την αγορα θα ηταν ευπρόσδεκτη.

 

ΥΓ: Συγχωρέστε με αλλα μου ειναι λίγο δύσκολο να διαβάσω ολο το νήμα..

παρτον απο το χερακι και πήγαινε τον σε ενα μαγαζι το μονο που μπορεις να κανεις για να διαλεξει τι θελει απο γευση αλλα να ξερεις εαν ειναι μεγαλος σε υλικια ειναι πολυ δυσκολα τα πραγματα

γνωμη μου ειναι να μην παρεις του 50ρικου παντως, δεν θα βοηθεισει καθολου ισα ισα θα επιδινωση την κατασταση εγω ειχα παρει πριν αρκετο καιρο του 50αρικου το γνωστο σετ απο νομπακο και δεν εκανε καθολου δουλεια τιποτα απολυτως.

να ξερεις ολοι εμεις εδω μεσα μιλαμε απο πρωσοπικη εμπειρια ειμαστε χρηστες 

παντως βασικο ρολο παιζει η υλικια του ατομου που θα ειναι ο χρηστης δυσκολα θα βρεις ατομο μεγαλο να κατσει να ασχοληθει οσο πρεπει.

η ιδανικη τιμη για να ξεκινισει ενας αρχαριος απο ελληνικα μαγαζια ειναι στα 70-80 ευρω αλλα να ξερεις γινεται πολυ ευκολα αποσβεση ας πουμε οτι εγω τον προηγουμενο μηνα για το ατμισμα μου εδωσα 20 ευρω και πολλα σου λεω το θεμα ειναι ο αλλος να θελει να μπει στο τρυπακι δεν ειναι καλο δωρο για καποιον που δεν θελει παντως

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θέλω να το αγοράσω για να το κόψει (αν ήθελε θα έκανε έστω μια προσπάθεια) αλλά για να βελτιωθεί λιγο η υγεία της, στο μέτρο του δυνατού.

Να ξέρεις ότι άμα δεν το κόψεις τελείως, η υγεία δεν βελτιώνεται. Ακόμα και 5 τσιγάρα την ημέρα είναι αρκετά,

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα θα ήθελα να μου προτείνεται εναν καλο σετακι με μπαταρια και εναν καλο ατμοποιητη..

 

Εχω ενα istick 30w και εναν ατμοποιητη kangertech 16 ευρο το ειχα παρει..

Τα εχω περίπου 1 χρονο και δεν εχω παραπονα απλα η μπαταρια τωρα δεν ειναι εμφανισιακά σε καλη κατασταση και λεω να παρω κατι απο εξω..

Απο κινα πλευρά δεν με πειραζει να περιμενω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Θέλω να κάνω δώρο ενα σετ ηλεκτρονικού τσιγάρου σε συγγενικό μου πρόσωπο που καπνίζει και βήχει πολύ αλλά δεν λέει να το κόψει.

Σκέπτομαι να παω σε κοντινό κατάστημα να ρωτήσω πληροφορίες για τιμές, μάρκες τσιγάρων, υγρά κτλ αλλα επειδή οι πωλητές συνήθως θέλουν να πουλήσουν φοβάμαι μην με δει άσχετο και μου πουλήσει καμιά πατάτα.

Ειναι ολα τα ηλ. τσιγάρα ασφαλές?

Πρεπει να προσέξω κατι?

Μπορω να βρω οικονομικό πακέτο (αλλα αξιόπιστο) κατω απ' τα 50 ευρω?

Οποιαδήποτε συμβουλή πριν κανω την αγορα θα ηταν ευπρόσδεκτη.

 

ΥΓ: Συγχωρέστε με αλλα μου ειναι λίγο δύσκολο να διαβάσω ολο το νήμα..

Αν θες οπωσδηποτε κατω απο 50 ευρω

Μπαταρια istick mini 34 ευρω

ή μπαταρια Vision spinner 27 ευρω

Ατμοποιητης GS16S 10 ευρω

 

Υπαρχει και κωδικος για εκπτωση 15% επομενως θα σου βγουν συνολο 37,4 ευρω ή 31,45 αναλογα την μπαταρια. Απο αποψη αποδοσης επειδη ειχα και τις 2 μπαταριες η spinner μου φαινοταν καλυτερη!

Μπορεις να αγορασεις ακομα και καποιο υγρο και ανταλλακτικες αντιστασεις με κατω απο 50!

 

Αν μπορεις να ξεφυγεις λιγο

Μπαταρια istickTC40W 60 ευρω

Ατμοποιητης GS16S 10 ευρω

ή Ατμοποιητης GS Air-MS 16 ευρω

 

Συνολικο κοστος με την εκπτωση 15% 59,5 ή 64,6 αναλογα τον ατμοποιητη.

 

Το 1ο σετακι που σου προτεινω, δηλ. spinner και GS16S ειναι ΠΟΛΥ καλο και φθηνο. Για νεο ατμιστη ιδιως ειναι σουπερ!

 

ΥΓ. Αν επιλεξεις την spinner θα χρειαστεις και φορτιστη και ανταπτορα για τον τοιχο. Τα istick φορτιζουν και με φορτιστη απο smartphone

 

ΥΓ2. Το καταστημα ηταν τυχαια επιλογη. Ισως τα βρεις φθηνοτερα καπου αλλου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ξέρεις ότι άμα δεν το κόψεις τελείως, η υγεία δεν βελτιώνεται. Ακόμα και 5 τσιγάρα την ημέρα είναι αρκετά,

 

Σίγουρα, ακόμα και ένα την ημέρα είναι επικίνδυνο, από την άλλη όμως ένας καπνιστής των 5 τσιγάρων μπορεί να το κόψει πιο εύκολα από έναν των 2 πακέτων την ημέρα ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλώσεις του καρδιολόγου Δ. Τουσουλη στον ΑΝΤ1:

«Κι επίσης, τελευταία έχει εμφανιστεί το η.τ. που δυστυχώς κι αυτό είναι σχεδόν ισοδύναμο κι ευθύνεται για καρδιαγγειακούς θανάτους στο ίδιο ποσοστό όπως είναι το κανονικό κάπνισμα...»

 

ΚΛΑΜΑ... Νέος Μπεχράκης μας βρήκε.  :-D 
 

Έφυγε ο Φαρσαλινός το πρωί και βρήκαν ευκαιρία τα κοράκια να χωθούνε  :mad:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...