Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πολυ σωστα λεει ο baator.

 

συμφωνω με τα παραπανω, των περισσοτερων.

αφου σου αρεσε το 'αερατο' (και καλα κανεις ;)) τοτε ναι. καναν subtank , (τον triton 2? ειναι λιγο τσιμπημενος σε τιμη , αλλα ακουσα καλουτσικα λογακια!)

 

οσο αφορα το mod , vt mini η κανα ipv d2 που θα πεσει η τιμη του (γιατι βγαινει d3).

 

 

 

τωρα ο τροπος προσληψεις νικοτινης , μεσο ατμισματος ειναι διαφορετικος  απ οτι ενα τσιγαρο.

υπαρχει διαφορετικη αποροφηση απο τον οργανισμο.

 

εγω θα σου πω το εξης - μπακαλιστικα αλλα ισχυει , αν συγρινω μια τζουρα απο golden virginia πρασινο , τοτε σε ηλεκτρονικο τσιγαρο η αντιστοιχη τζουρα σε εναν ΣΦΙΧΤΟ ατμοποιητη , θα ειναι γυρο στα ~16-15mg. αν εχω καποιον ΑΕΡΑΤΟ ατμοιποιητη τοτε πεφτει κατευθειαν στα ~10-8mg.

 

επισης δεν κανω καθολου pg.κανω μονο γλυκερινη.

το λεω γιατι κ η pg , σου δινει μια αισθηση χτυπηματος.

 

εμενα με χαλαει παρα πολυ.βιχας και ετσι..

Επεξ/σία από discoboyminimal
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μερικές επιλογές ακόμα: Η αγορά έχει κατακλυστεί από νέες συσκευές, μοντάκια στα 60-75 watts που παίρνουν μία 18650 μπαταρία και κοστίζουν από 30-40 ευρώ από Κίνα (Ελλάδα διπλάσια τιμή). Όλα κάνουν την δουλειά τους, κάποια καλύτερα, κάποια λίγο χειρότερα. Αν το μοντάκι έρχεται σετ με κάποιον ατμοποιητή, συνήθως κοστίζει 10-15 ευρώ παραπάνω.

 

Ολοκαίνουργιο Subox Mini Pro 75 Watts, βελτιωμένη έκδοση του πολύ δημοφιλούς Subox Kit της Kangertech.


 

Ipv D3, βελτιωμένη έκδοση του πολύ δημοφιλούς Ipv D2, τώρα με κάλλυμα μπαταρίας με μαγνήτες, +5 watts (80 συνολικά) και υποτίθεται αυτό θα έχει και stepdown, σε αντίθεση με το D2.


 

WISMEC Presa TC 75Watts


 

Eleaf iStick TC 60W. Πάμφθηνο, έρχεται μόνο του ή σετάκι με τον Melo 2. Αν εμπιστεύεστε την Eleaf και δεν σας χαλάει ένας πιο αεράτος ατμοποιητής, μια καλή και τρομερά φθηνή λύση.


 

Smok Koopor Mini 60W TC. Άλλο τρομερά φτηνό μοντάκι. Κάποιοι λένε πολύ καλό, κάποιοι ψιλο-μούφα. Δεν το έχω δοκιμάσει (μου φαίνεται ο ferongr το έχει και λέει καλά λόγια για αυτό).


 

Eleaf iJust 2 2600mAh. Τσάμπα εντελώς. 20 ευρώ για μπαταρία και ατμοποιητή. Έχει πάρει πολύ καλές κριτικές. Σετ αρχαρίου, πανεύκολο στην χρήση, αλλά και πάλι, αεράτη τζούρα που ίσως δεν αρέσει σε κάποιους που πάνε τώρα στο ηλεκτρονικό.


 

Innokin Endura T18. Μια συσκευή που αναμένεται να κάνει πάταγο. Θα βγει στην αγορά σε λίγες μέρες, Ελλάδα δεν έχει έρθει φυσικά ακόμα, ούτε βγήκε Fastech προς το παρόν. Διθυραμβικές κριτικές, γελοίο στην χρήση, ολοκληρωμένο σετ με τα πάντα μέσα στο κουτί και όλα αυτά σε τιμή κάτω των 25 ευρώ! Σφικτή τζούρα, άρα απευθύνεται καθαρά σε νέους χρήστες που θέλουν να κόψουν το κάπνισμα. Ίσως η επόμενη στάνταρ απάντηση στο "τι να αγοράσω σαν πρώτη συσκευή". Ξαναλέω, προς το παρόν έχει βγει προς πώληση μόνο στην αγορά της Αμερικής, άρα σε λίγες μέρες βγαίνει και Κίνα. Σε αυτήν την τιμή δεν τίθεται θέμα για το αν αξίζει ή όχι.


 


 

Σωστότατη και η πρόταση του discoboy για τον Triton 2, καλές κριτικές, ολοκαίνουργιος ατμοποιητής, έχει αντιστάσεις και για σφικτή τζούρα και για πιο αεράτη, αλλά ακριβός (47 ευρώ Ελλάδα).

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ ακόμα μια φορά,αύριο θα πάω να πάρω 99% το Subtank Mini v2 και Evic VTC Mini

Ρώτησα για την νικοτίνη γιατί όλο αυτό γίνεται για απεξάρτηση,όχι για καινούρια εξάρτηση αρα με τις φτωχές μου γνώσεις πρέπει σιγά σιγά να αυξήσω γεύση κ να μειώσω νικοτίνη,όπως είπα "τις ένοιωσα" τις τζούρες και ναι μου ήταν Υπερ πλούσιες σε αυτή.

 

Σαν τελευταίο και πρήξας θέλω να μου στείλετε σε π.μ κατάστημα(τα) στο κέντρο της Αθήνας με καλές τιμές και super ποικιλία για να προχωρήσω.Δεν θέλω η πρώτη παραγγελία μου να είναι απο e-shop γιατί θέλω να πρήξω και άλλους εκτός από εσάς εδώ.. :)

 

Ευχαριστώ κ πάλι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω το review του TVC για το Innokin Endura T18... κάτι μου λέει ότι θα κόψει κώλους, γιατί να μην υπήρχαν αυτά στην αγορά όταν ξεκίνησα το άτμισμα γαμώ; :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ ακόμα μια φορά,αύριο θα πάω να πάρω 99% το Subtank Mini v2 και Evic VTC Mini

Ρώτησα για την νικοτίνη γιατί όλο αυτό γίνεται για απεξάρτηση,όχι για καινούρια εξάρτηση αρα με τις φτωχές μου γνώσεις πρέπει σιγά σιγά να αυξήσω γεύση κ να μειώσω νικοτίνη,όπως είπα "τις ένοιωσα" τις τζούρες και ναι μου ήταν Υπερ πλούσιες σε αυτή.

 

Σαν τελευταίο και πρήξας θέλω να μου στείλετε σε π.μ κατάστημα(τα) στο κέντρο της Αθήνας με καλές τιμές και super ποικιλία για να προχωρήσω.Δεν θέλω η πρώτη παραγγελία μου να είναι απο e-shop γιατί θέλω να πρήξω και άλλους εκτός από εσάς εδώ.. :)

 

Ευχαριστώ κ πάλι.

για μπαταριες παρε 2χ LG HG2 η Samsung 25R η καμια vtc4.

η hg2 ειδικα ειναι κορυφη.μια φορα θα τα δωσεις τα +20 ευρο για μπαταριες, τουλαχιστον παρε καλες

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Baator?!?!? :-D ... τί ατμοποιητή πήγα και πήρα? (άλλη μια νέα τέλεια αγορά μου...)

 

Justfog s14, 1.8ml (ίσως και λιγότερα πραγματικά...χαχα), τιμούλα: 25 ευρώ!!  :lol:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Baator?!?!? :-D ... άλλη μια νέα τέλεια αγορά μου... τί ατμοποιητή πήγα και πήρα?

 

Justfog s14, 1.8ml (ίσως και λιγότερα πραγματικά...χαχα), τιμούλα: 25 ευρώ!!  :lol:

 

Λοιπόν, εσύ ή έχει καμιά θεά πωλήτρια το μαγαζί που συχνάζεις και σε ψήνει κάθε φορά, ή απλά σ' αρέσει να πρωτοπορείς και επιλέγεις άγνωστες μάρκες.  :P

 

Πες μας εντυπώσεις πάντως, μπορεί να σου κάτσει καλά. Αν σε κρατήσει και δεν ξαναγυρίσεις στο τσιγάρο αυτήν την φορά, την έκανε την δουλειά του ο Justfog. Δεν τον ξέρω προσωπικά, και κάποιος άλλος από εδώ πρέπει να τον είχε πάρει παλιότερα αν θυμάμαι καλά, τον Protank 3 μου θυμίζει πάντως εμφανισιακά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχα.. :P

 

Τώρα βγήκε, είναι σχετικά νέος ο justfog s14 (τον έχω μερικές μέρες..παλαιότερα είχα justfog 1453 και ακόμα έχω justfog 2043 αλλά δεν... με φυτιλοαντιστάσεις πάνω κλπ.. τα λεγες εσύ.. τί θέλω και μπλέκω με την αρχαιολογία..)

 

Έτυχε και τον είδα σε ένα review του aresmares (γεια σου ferongr και λοιποί με τις συμπαθειές σας.. :devil: )

 

Κατά τα υπόλοιπα..  :-D  :-D

 

Τα θετικά του.. πέραν από το υγρό nobacco number one που νομίζω το απέδιδε καλύτερα ο gs air, στα υπόλοιπα υγρά που έχω κάνει σε αυτόν (dandy joplin, 7 kings, 7 lives) μπορώ να πω ότι είναι πολύ καλός. Έχει ρύθμιση αέρα που δουλεύει μια χαρά (έχει βγει και ένα driptip 510 για έξτρα παροχή αέρα που κάνει και για άλλους ατμοποιητές...συμπεριλαμβάνεται στο s14 kit και όχι στο πακέτο το σκέτο με μόνο τον ατμοποιητή), ούτε ίχνος σταγόνας από διαρροή (1453 και 2043 βγάζαν υγρό κάπου κάπου στον πόλο). Ακόμα μπορώ να πω πως δουλεύει απροβλημάτιστα, φαίνεται καλή κατασκευή, καλή παραγωγή ατμού, pyrex γυαλί (που υπάρχει και ανταλλακτικό), ανωξείδωτο ατσάλι και ο άτμο ξεβιδώνει και από πάνω για καλύτερο καθάρισμα.

 

Δεν ξέρω.. θετικά έχω να πω, αλλά δεν τον προτείνω λόγο τιμής. Αν είχε 15 μαξ ίσως και να τον πρότινα. Βασικά στα 12.5 ευρώ έχουν τον g14 ''ίδιος'' αλλά είναι επιχρωμιωμένος και πλαστικό που δεν θα τον πρότεινα σε αυτά τα χρήματα, δεν έχει και ρύθμιση αέρα.

 

Πέρα από όλα, τσιγάρο κανονικό από όταν τον πήρα δεν.. οπότε κάτι έκανε.. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οντως καποιος τον ειχε ξαναπαρει και νομιζω ειχε και θεματα..κατι διαροες?δεν θυμαμαι..

 

εσυ ησουν?!

 

μακαρι να ειναι ολα κομπλε. :P

 

παρτε ρε ενα sat22 να σωθητε!!

η εστω εναν cloud one !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ ακόμα μια φορά,αύριο θα πάω να πάρω 99% το Subtank Mini v2 και Evic VTC Mini

Ρώτησα για την νικοτίνη γιατί όλο αυτό γίνεται για απεξάρτηση,όχι για καινούρια εξάρτηση αρα με τις φτωχές μου γνώσεις πρέπει σιγά σιγά να αυξήσω γεύση κ να μειώσω νικοτίνη,όπως είπα "τις ένοιωσα" τις τζούρες και ναι μου ήταν Υπερ πλούσιες σε αυτή.

 

Σαν τελευταίο και πρήξας θέλω να μου στείλετε σε π.μ κατάστημα(τα) στο κέντρο της Αθήνας με καλές τιμές και super ποικιλία για να προχωρήσω.Δεν θέλω η πρώτη παραγγελία μου να είναι απο e-shop γιατί θέλω να πρήξω και άλλους εκτός από εσάς εδώ.. :)

 

Ευχαριστώ κ πάλι.

 

Καλα κανεις γιατι εγω που ειμαι επαρχια και εκανα ιντερνετικες παραγγελιες ειχα χαλασει τον πρωτο καιρο διπλασια χρηματα απ το να επαιρνα κανονικα τσιγαρα.

Υγρα,μπαταριες,μοντ,ατμοποιητες μεχρι να καταληξω καπου.Ειστε τυχεροι στην Αθηνα :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ ακόμα μια φορά,αύριο θα πάω να πάρω 99% το Subtank Mini v2 και Evic VTC Mini

Ρώτησα για την νικοτίνη γιατί όλο αυτό γίνεται για απεξάρτηση,όχι για καινούρια εξάρτηση αρα με τις φτωχές μου γνώσεις πρέπει σιγά σιγά να αυξήσω γεύση κ να μειώσω νικοτίνη,όπως είπα "τις ένοιωσα" τις τζούρες και ναι μου ήταν Υπερ πλούσιες σε αυτή.

 

Σαν τελευταίο και πρήξας θέλω να μου στείλετε σε π.μ κατάστημα(τα) στο κέντρο της Αθήνας με καλές τιμές και super ποικιλία για να προχωρήσω.Δεν θέλω η πρώτη παραγγελία μου να είναι απο e-shop γιατί θέλω να πρήξω και άλλους εκτός από εσάς εδώ.. :)

 

Ευχαριστώ κ πάλι.

Βρες καποιο μαγαζι κοντα εκει που μενεις ωστε να σου κανει κ καλυτερες τιμες αν γινεις <συχνος> πελατης..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μωρέ ξερεις τι έγινε ? πηγα σε ενα μαγαζί εδω κοντά κ εκανα το λάθος να του πω οτι ειμαι άσχετος,οχι οτι δεν θα το καταλάβαινε, αλλα του λεω το εχω ψάξει λίγο στο Net και με αντιμετώπισε λίγο κ σαν Ηλίθιο δηλαδη στις περισσότερες ερωτησεις μου οπως πόση νικοτίνη ειχε αυτό που δοκίμασα μου λέει "άστο τα έχεις μπερδέψει",και δεν μου απάντησε ποτέ,αν και ξαναρώτησα για να καταλάβω αν η πληρότητα που ένιωσα ηρθε απο τούμπανο νικοτίνη.

Όπως ειπα εγώ δεν θέλω να αλλάξω εξάρτηση αλλα να κόψω εξάρτηση,θέλω να ξερω λοιπόν πόση νικοτίνη βαζω στον οργανισμό μου..

 

Φαντάσου τωρα αύριο να παω σε αυτόν που πραγματικά θα πήγαινα γιατι εκει ειχα κ την πρώτη μου εμπειρία,και εχω δοκιμάσει κ την γευση που μου αρέσει και να του πω.. "Θελω αυτά" θα προσπαθήσει να μου σπρώξει οτι εχει λέγοντας μου "αστο τα έχεις μπερδέψει"

ε... για να μην φάει καμιά κεφαλιά θα πάω αλλού.. χαχαχα ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον moviemaker εφοσον κατεληξες στο ....hardware (μπαταρια και ατμοποιητη δηλαδη) ο μονος λογος να πας σε μαγαζι ειναι να δοκιμασεις υγρα.

Τις οποιες ερωτησεις σου και αποριες τις λυνεις απο forum. Και θα παρεις και πιο αξιοπιστες απαντησεις γιατι σου απαντανε ατομα σαν εσενα και οχι πωλητες.

 

Επισης ενας ακομα λογος να ψωνισεις online ειναι το γεγονος οτι παιζουν μονιμα κουπονια εκπτωσης, τα οποια στα πιο πολλα καταστηματα για αγορα απο το καταστημα δεν ισχυουν.

Δεν ξερω αν κατεληξες σε μαγαζι. Αν ναι πες μου ποιο, να σου πω αν υπαρχει κουπονι. Επισης γραψου στο ekapnisma γιατι καποια απο τα κουπονια ειναι το nickname στο εν λογω forum (περα απο το γεγονος οτι ειναι forum ειδικο για ΗΤ)

 

Για νικοτινη θα σου προτεινα να ξεκινησεις με 12αρα και βλεπεις στην πορεια. Αυτο θα σου ελεγα τουλαχιστον αν επαιρνες ναυτιλο ή gs-air. Ομως επειδη θα παρεις τον subtank περιμενε γνωμη απο καποιον που τον χρησιμοποιει... Ισως να ειναι πολυ βαρια η 12αρα με subtank...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thanks bro,

 

Λοιπόν έχω βρει ένα στην Γλυφαδα μαγαζί που τα εχει ολα "smokemarket"αλλά δεν παω εκεί κάτω θα μου τα στείλει αν είναι,θα μιλησω κ τηλεφωνικά.

Τώρα κοίταζα και ένα στα N.Φιλαδέλφεια "υπ.ατμον" που δεν έχει όμως τον sub mini nikel V2 που μου αρέσει αλλά ,μάλλον εχει τον V1 δεν ξερω τι διαφορές μπορεί να έχουν..

Μετά απ'ολη μέρα ψάξιμο εκεί κατέληξα.

 

..και μια πρηξη ακόμα αυτός ο ατμο που δίνει μαζί Link.png Site: εδω ειναι καλός ? μήπως χτυπήσω για αρχη αυτό όπως είναι ? Το ζητούμενο μου ειναι να μην ειναι καθολου σφιχτός.. (μηπως τελικά θέλω ναργιλέ ?) :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...