Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

2) Δεν ξέρω για τον Air, ο GS Tank πάντως που χρησιμοποιούν ίδιες κεφαλές μια χαρά ατμίζει υγρό 80VG/20νερό, αλλά στα 25+

3) Εδώ θα σε απογοητεύσω αφού δεν έχω εμπειρία, προσωπικά χρησιμοποιώ της FA και μου αρέσουν αρκετά, στα πλάνα μου είναι να δοκιμάσω και Pink Mule

Και εγω FA βασεις κανω. Εχω δοκιμασει απο βασεις ακομα μονο της atmoslab. Οι FA ειναι πολυ καλυτερες.

 

Το τελικο υγρο που κανω αυτη τη στιγμη ειναι 25%PG, 60%VG, 15% νερο και 4,5 νικοτινη.

Ατμιζω στα 12 watt ( istick 40TC και GS air MS με τις κανονικες κεφαλες).

 

Το αποτελεσμα βεβαια μπορω να πω ειναι λιγο χειροτερο απο οτι οταν εκανα υγρο με αναλογια 50-50 PG-VG στα 11 με 11,5 watt

 

Εσυ akpe βαρας με τον GS Tank στα 25 watt?

Μου φαινεται πρεπει να ανεβω λιγο...

Βασικα το αποτελεσμα που παιρνω π.χ. 14-15 watt ειναι καλυτερο απο οτι με αυτο που εχω στα 12w.

Ο λογος που δεν ανεβαζω τα watt ειναι απο πλευρας ''πιο υγιεινου'' ατμισματος, να μην ανεβασω δηλαδη τοσο τις θερμοκρασιες κλπ. Δεν ξερω αν εχει βαση βεβαια αυτο που λεω αλλα ετσι το σκεφτομαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Βαράω 25+ σε λειτουργία TC όμως, στους 250 το iStick ανεβάζει γύρω στους 29W-30W με τις κεφαλές νικελίου. Ναι ξέρω, δεν είναι το ίδιο με τις απλές κεφαλές, αλλά από άποψη τροφοδοσίας του υγρού δεν είχα θέμα. Αν και γενικά και στο Kanthal επειδή θέλω ντουμάνια παίζω αρκετά ψηλά, στον dripper (0.50Ω) ανεβαίνω στα 60w :D

 

Βέβαια σε ένα υγρό 50/50 καθώς και σε DIY της FA (νομίζω Desert Ship, ή Maxx Blend) είχα μπουκώματα αλλά πιθανότατα έπεσα σε ελαττωματική παρτίδα κεφαλών αφού αυτή που έχω τώρα επάνω δε μασάει :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το TC στο istick δεν μου αρεσε και το παρατησα. Υπηρχαν περιπτωσεις που δεν μπορουσα να ατμισω.

 

Υπαρχει πιστευω η εξης ελλειψη που νομιζω σε αλλα mod υπαρχει σαν επιλογη.

Δεν μπορεις στο istick να καθορισεις το ΜΕΓΙΣΤΟ των watt.

Ετσι με το που τραβας τζουρα βαραει ΑΜΕΣΑ π.χ. 30w με αποτελεσμα να θερμαινεται γρηγορα και μετα να σε βαραει κοφτη και να παιζεις απο εκει και περα σε πολυ χαμηλα watt.

 

Αν αντιθετα μπορουσες να καθορισεις τα μεγιστα watt (τετοια λειτουργια εχει το Evic VTC Mini νομιζω) τοτε το ατμισμα θα ηταν πιο νορμαλ πιστευω.

Οριζεις δηλαδη π.χ. μεγιστο τα 12w (οσο κανω δηλαδη χωρις TC). Στα 3sec ας πουμε που διαρκει η τζουρα ισως να μην πιασει καν την θερμοκρασια για να μπει κοφτης αποφευγοντας ετσι την υπολειτουργια σε πολυ χαμηλα watt.

 

Δεν ξερω αν καταλαβατε τι εννοω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τι έχω καταλάβει το tc δεν έχει έναν Τεμπ σεμσορ , απλά όταν δίνεις ρεύματα η ωμικοτητα της αντίστασης μεταβάλεται και με έναν αλγόριθμο γίνεται το κόψιμο και το evic vt που έχω μπορώ σε tc να παίξω από 30-60wattb ισως για αυτό δεν αφήνει να παίξεις παρακάτω σε watt στο tc

Btw δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί σε istick 40watt γινεται unlock κ το Τι mode

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασχετο... Θελω να παρω ενα η.τ. για τον πατερα μου.Ενας φιλος μου μου εχει δωσει μια μπαταρια eGo T που δεν ηθελε. Να αγορασω και τα υπολοιπα μερη η να παρω νεο πακετο?

.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μετα απο 2 μερες tribeca σημερα νιωθω και κανω σκετη βαση ουτε ιχνος απο γευση,αλλαξα αντισταση και παλι τα ιδια.

Gs air tank ο ατμοποιητης με αντισταση 1.2 οργανικο βαμβακι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλασσική περίπτωση tribeca, bebeca.. Χάνεις τη γεύση με αυτά τα υγρά όταν τα κάνεις συνέχεια και τα νοιώθεις ουδέτερα.

 

Μηπως φταιει ο ατμοποιητης μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι. :P

Παλι καλα που απαντησες δηλαδη γιατι ετοιμαζομουν να παραγγειλω κανεναν nautilo.Παντως αυτος που εχω ειναι κομπλε

απο υπερ/υπο τροφοδοσιες διαρροες κλπ οποτε γι αυτο τον εχω ακομα.Και παιρνει και αντιστασεις pure cotton.

 

Παντως πολυ ξενερωμα με τη γευση βραδιατικα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά είναι ο ατμοποιητής σου (και ο akpe τον βάζει στα ίδια με ναυτίλο). Βρες και ένα ακόμα υγρό που σου αρέσει ώστε να αλλάζεις γεύση και μετά το tribeca να είναι οκ πάλι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks! Είχα ξεχάσει τελείως τη flavourart, αν κρίνω από τα υγρά τους πρέπει να είναι πολύ καλή και η βάση, ψήθηκα :)

η flavour art για μενα ειναι η κορυφη πλεον.

 

εχω δοκιμασει αρκετες βασεις (οπως atmos (για πεταμα ολες- ουτε να με πληρωνουν δεν την ατμιζω) , umami , pink mule , tottaly wicked και FA)

πρωτη για μενα ειναι η FA και μετα η tottaly! μου καθεται καλυτερα!

μετα σαν μετρια πρως καλη επιλογη εχω την umami , και τελευταια την pink mule , γιατι ειναι πολυ παχυρευστη και δεν μπορω να την ατμισω απευθειας..

η atmos βγαινει τελειως απο το chart.ειναι μια κατηγορια μονη της.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.fasttech.com/products/3861801

 

Μόλις βγήκε με 37 ευρώ το ολοκαίνουργιο Wismec Reuleaux RX200 200Watts 

(με χρήση του κωδικού XMAS για έκπτωση 10%) από την Fasttech.

 

Τριπλή μπαταρία 18650 και 200 watts.

 

(Είναι αυθεντικό προιόν της Wismec, απλά δεν έχει το DNA200 chip της Evolv αλλά τσιπάκι της Joyetech.)

 

Το χτυπάς ή δεν το χτυπάς με τέτοια τιμή;

 

Z1hT8Tw.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...