Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δυστηχως συμφωνω και με τους 2. εχεις απολυτο δικαιο , αλλα ο movie λεει για 40-50 ευρο..

σε αυτο το budget δεν περνεις ουτε τα μισα που θα αγοραζαμε εμεις οι 2 συγκεκριμενα για 'starter' pack

για αυτο ειμαστε εδω εμεις οι πιο εμπειροι χρηστες για να τον κατευθηνουμε να μην παρει κατι και μετα απο λιγο το μετανιωση και πει πεταξα 50 ευρω σκοπος ειναι να παρει κατι που θα ειναι σωστο και εγω τα πρωτα μηχανιματα που πηρα ηταν για τον π..τσο αλλα μετα εβαλα μυαλο αλλα μεχρι τοτε ειχα πεταξει αρκετα 50 ευρα που τωρα τα δινω σε φιλους να παρουν μια ιδεα

ωραια κυριακη εχουμε.....

αλλοι εχουν την κυρακη στο χωριο εμεις εχουμε την κυριακη στο ατμιστηριο του ινσομνια γαματη φαση!!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Άλλοι πίνουν το καφεδάκι τους, ή ακόμα καλύτερα κοιμούνται ακόμα, εγώ προσπαθώ εδώ και καμιά ώρα να χωρέσω διπλή αντίσταση με 0.5mm σύρμα στον ντρίπερ :P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ'οτι κατάλαβα πάμε για iStick λοιπόν ? 30W ?

 

Κάντε το πιο συγκεκριμένο κ ολοκληρωμένο με Link αν γίνεται για να το εμπεδώσω.. :)

Δηλαδή τι άλλο θα χρειαστώ ? Πλήρες πακέτο.

 

Ευχαριστώ όλους κ συγνώμη για το noob της Ιστορίας ;)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά ούτε το iStick ούτε το VTC Mini με ικανοποίησαν ατμιστικά σε έλεγχο θερμοκρασίας. Το iStick είναι υποτονικό του κερατά και πολλές φορές το πιάνει και αρχίζει και ψοφάει τελείως το άτμισμα. Το VTC Mini είναι κάπως ΟΚ με σκαμπανεβάσματα στη θερμοκρασία, αλλά το μεγάλο μείον είναι ότι έφαγα ψευτοκαμμένο (αλλοιωμένη γεύση λόγω αύξησης θερμοκρασίας) όταν άδειασε ο ατμοποιητής.

 

Το καλύτερο άτμισμα σε έλεγχο θερμοκρασίας προσωπικά τον πήρα από mod με πλακέτες Yihi (IPV4, IPV D2) και παραδόξως, από το Cloupor MIni Plus (το οποίο κέρδισα σε διαγωνισμό). Τώρα είμαι στο preorder του IPV D3.

δεν θα επερνα istick για ελεγχο θερμοκρασιας..κ εγω το θεωρω πολυ fail.

 

yihi καλος ελεγχος και dna. με επιφυλαξεις vt  (δεν το εχω χρησιμοποιησει αρκετα αλλα ηταν οκ αυτο το λιγο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα caveat ότι ατμίζω σε πολλά watt και το TC στήσιμο μου θέλει mod με @@ για να παίζει σωστά, συνήθως στήνω 9-10 σπείρες 0.40mm ni200 3mm διάμετρο. Σε TC το βάζω σε μέγιστα watt για άμεσο άρπαγμα και μεταξύ 200 και 250C. Πιθανώς άλλλα στησίματα να παίζουν πιο καλά με αυτά τα mod.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ'οτι κατάλαβα πάμε για iStick λοιπόν ? 30W ?

 

Κάντε το πιο συγκεκριμένο κ ολοκληρωμένο με Link αν γίνεται για να το εμπεδώσω.. :)

Δηλαδή τι άλλο θα χρειαστώ ? Πλήρες πακέτο.

 

Ευχαριστώ όλους κ συγνώμη για το noob της Ιστορίας ;)

 

2 πακετα καμελ αφιλτρα για istick 30w ουτε καν αδερφε για σαρανταρι το διαπραγματευομαστε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορειτε να μ απαντησετε στην ερωτηση μου?

Θελω ενα η.τ. για κολπα, παρεες, γευση κτλ.. Ψαχνω κατι φτηνο αλλα αξιοπιστο

1. Να παρω starter pack; Ειναι καλα; το ce4 που ακουσα τι λεει; Γνωμεις για πακετα, (μοντελο)

2. Να φτιαξω ενα δικο μου; Αξιζει; Πειτε μου διαφορους συνδιασμους...

 

Ακομα, θα ηθελα να σας πω οτι οι γνωμες σας μετρανε πολυ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

post  2385    σου απάντησαν.  

 

για τους λόγους που το θες δεν εχεις άλλη επιλογή. παρε ενα i stick 50watt (που εχει πέσει η τιμη του πλεον  και εχει και δικλείδες ασφαλείας για αρχάριους )   παρε και εναν φθηνό dripper , δες και ενα βιντεακι να τον στίσεις και εισαι έτοιμος!   αλλα λαβε υπόψιν σου οτι με έναν dripper το στήσιμο που θα κάνεις για να αποδώσει σε ντουμάνι θα ειναι πολυ χαμηλό σε ωμ Ω   με αποτέλεσμα να χάσεις γεύση που ζητας. αλλα πίστεψε με σε ντουμάνια για να κάνεις σχεδια και cloud chasing θα είσαι πρωτος....

 

https://www.google.gr/search?q=drippers&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiev5LPw7XJAhWGEywKHd-jCv8Q_AUIBygB&biw=1366&bih=653#tbm=isch&q=drippers+rda

 

 

https://www.google.gr/search?q=istick+50w&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjmzuTMw7XJAhVI1SwKHRWfCfQQ_AUIBygB&biw=1366&bih=653

 

καλη αρχη!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απ'οτι κατάλαβα πάμε για iStick λοιπόν ? 30W ?

 

Κάντε το πιο συγκεκριμένο κ ολοκληρωμένο με Link αν γίνεται για να το εμπεδώσω.. :)

Δηλαδή τι άλλο θα χρειαστώ ? Πλήρες πακέτο.

 

Ευχαριστώ όλους κ συγνώμη για το noob της Ιστορίας ;)

Θα σε ενδιέφερε κάτι μεταχειρισμένο;

 

 

δες αυτα για brand new

 

kit istick 40w + gs tank

http://smokemarket.gr/el/istick-40w-kit-eleaf-and-gs-tc.html

 

εδω σκετη η μπαταρια

 

istick 40w?

http://smokemarket.gr/el/istick-tc-40w-full-kit-eleaf.html

 

και σκετοι ατμοποιητες.

nautilus mini

http://smokemarket.gr/el/aspire-nautilus-mini-bvc.html

 

aerotank mega

http://smokemarket.gr/el/kanger-mega-aerotank.html

 

eleaf gs air m

http://smokemarket.gr/el/gs-air-m-atomizer-eleaf.html

 

 

kayfun lite plus.

και κατι επισκευασιμο (αν σου αρεσει η ιδεα..)κανεις μονος σου την αντισταση , και δεν χρειαζεται να αγοραζεις καθε τρεις και λιγο ανταλακτικα.

αγοραζεις 3 μετρα σιρμα (κανθαλ) και 1 πακετακι βαμβακι με 5 ευρο συνολικα και στηνεις τζαμπε για μηνες.

http://smokemarket.gr/el/%CE%B1%CF%84%CE%BC%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%B9%CE%B7%CF%84%CE%AE%CF%82-kayfun-lite-plus-v2-tobeco.html

Επεξ/σία από discoboyminimal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dripper = ατμοποιητής που στάζεις εσύ υγρό επάνω στην αντίσταση και φτιάχνεις δικιές σου αντιστάσεις αντί να παίρνεις έτοιμες. Υπέρ: Έχεις τον απόλυτο έλεγχο, έχεις κατά κανόνα πολύ περισσότερο ατμό και εντονότερη γεύση. Κατά: Πρέπει να ασχοληθείς λίγο με στήσιμο, μπορεί να ακούγεται δύσκολο αλλά δεν είναι, σε ένα διωράκι πειραματισμού έχεις κατανοήσει τα βασικά και από εκεί και πέρα βελτιώνεις το στήσιμο σου.

Ένα δείγμα εδώ:

 

50W/30W = Τα 50 σου δίνουν περισσότερη ισχύ από τα 30w που μεταφράζεται αντίστοιχα σε μεγαλύτερα ντουμάνια και εντονότερη γεύση. Αν και όσον αφορά το iStick 50W καλύτερα να το πάρεις μεταχειρισμένο γιατί κάποιες (οι πρώτες νομίζω) παρτίδες είχαν σοβαρό πρόβλημα (ξεκινούσε να ατμοποιεί μόνο του).

 

Άσχετο: Κατά λάθος έσταξα στον dripper το 18ρι υγρό που είχα πάρει δωράκι από παραγγελία. Αν πουλάει κανένας ελαφρώς μεταχειρισμένο λαιμό, θα τον χρειαστώ :D

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει... Οντος ακουγεται δυσκολο και θα κοιταξω οδηγους... Θα περασω απο ολα τα καταστηματα της περιοχης και απο εκει βλεπουμε...υπαρχει εναλακτικη αν δεν παρω το istick?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει... Οντος ακουγεται δυσκολο και θα κοιταξω οδηγους... Θα περασω απο ολα τα καταστηματα της περιοχης και απο εκει βλεπουμε...υπαρχει εναλακτικη αν δεν παρω το istick?

μεταχειρισμενο στα 50w , ψαξε..

(εχει ipv mini v2 , ipv d2 , sigelei και διαφορα αλλα κουτακια)

 

δωστε του ρε παιδια τις σελιδες στο fb γιατι εγω δεν εχω fb :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δύσκολο ακούγεται αλλά δεν είναι καθόλου, ίσως η πρώτη φορά! Εδώ εγώ που δεν έχω την υπομονή και είμαι και τελειομανής τώρα πια στήνω στο δεκάλεπτο (και δεν έχω στήσει και πολλές, δύο drippers είχα μόνο).

Επιλογές υπάρχουν αρκετές, ξεκινώντας από το iStick 60W γύρω στα €55 και μετά iStick 100W, Evic VT, IPV D2, Koopor Mini 60W, όλα αυτά υποστηρίζουν και έλεγχο θερμοκρασίας αν θελήσεις να μεταβείς σε αυτόν τον τρόπο ατμίσματος (προσοχή, θέλει διαφορετικές αντιστάσεις με άλλου τύπου σύρμα). Γενικά πάνω από 60W σε μια τυπική αντίσταση 0.5Ω δεν νομίζω να χρειαστείς :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να μην ξεχναμε ομως εχω χαμηλο μπατζετ...

Οποτε ουτε 60 ουτε 100w...

Βεβαια τωρα που τα ειδα και το καταλαβα ειναι ευκολο..

Που μπορω να βρω μεταχειρισμένο ομως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...