Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Mindtrapper 1ων χεν καταλαβα τπτ απο τον ντριπερ και μοντ? Πρωτη φορα τα ακουω... 2ων καπνιζω αλλα οχι παρα πολυ, ουτε μισο πακετο τη μερα δεν κανω... Αλλα τωρα που εψαχνα.. Το ce4 απλο kit ειναι καλο; αλλοι συνδιασμοι οι starter packs?

Mindtrapper 1ων χεν καταλαβα τπτ απο τον ντριπερ και μοντ? Πρωτη φορα τα ακουω... 2ων καπνιζω αλλα οχι παρα πολυ, ουτε μισο πακετο τη μερα δεν κανω... Αλλα τωρα που εψαχνα.. Το ce4 απλο kit ειναι καλο; αλλοι συνδιασμοι οι starter packs?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

 

 

moviemaker καλωσορισες φιλε , σε φανταζομαι δυνατο στελεχoς του συγκεκριμενου thread σε λιγο καιρο (οπως του αλλου με το hackintosh :) )
 

ΣΟΡΡΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΘΕΣΗ!!

 
 
λοιπον , καπνιζεις πολυ , και βαρια τσιγαρα. το συγκεκριμενο που ποσταρες ισως ηταν καλο πριν 2 χρονια (και παλι ειχε τα προβληματα του)
 
το ερωτημα το δικο μου ειναι θες να το κοψεις?
 
αν θες , αξιζει η προσπαθεια.και υπαρχουν πολλες επιλογες.
στα 40 ευρο δες το παραπανω ποστ μου , το τι αγορασα για τον πατερα απο εναν φιλο μου.
 
καταρχην , πρεπει να μαθεις τα βασικα περι ηλεκτρονικου.δηλαδη , το τι ειναι ενα ηλεκτρονικο , απο τι αποτελειτε και το ειναι τα 'λαδακια' που ειναι τα υγρα μας.
 
ενα ηλεκτρονικο τσιγαρο αποτελειτε :
απο την μπαταρια , το chip που ελεγχει την ενταση , τα βραχυκυκλωματα , και μας δινει πληροφοριες σχετικα με τον ατμοποιητη και την μπαταρια.
απο τον ατμοποιητη , ο οποιος κραταει το υγρο μας , και εξατμιζει ενα μικρο μερος του , αυτο το οποιο εχει παει πανω στο βαμβακι ας πουμε που λειτουργει σαν τροφοδοσια, του ατμοποιητη.και το αξατμιζει , εχωντας ενα συρμα η αλλιως αντισταση , συγκεκριμενου τυπου (δηλαδη δεν μπορεις να βαλεις χαλκινο σιρμα , η χρυσο , η σιδερενιο). αυτο θερμενεται απο την κυκλοφορια του ρευματος που δινει το chipακι της μπαταρια , σε τετοιο σημειο που οταν ερχεται σε επαφη με το υγρο μας , το εξατμιζει.και ατμιζουμε εμεις.
 
τις διαφορες απο τις συσκευες εισαι πολυ εξυπνος για να τις καταλαβεις , οποτε εδω δεν θα εχουμε προβλημα ;)
(εννοω, watt , ohm , volt , ampere)
 
τωρα , στο θεμα μας (δεν ρωτησα τι λεφτα διαθετεις..υπαρχουν λυσεις απο φθηνες μεχρι παν-παν ακριβες.) ενας γενικος μπουσουλας παντως ειναι καποιο istick 30w-40w και καποιος ατμοποιητης , οπως , nautilus , gs-air η ακομα και aerotank. υπαρχουν και ποιο καλες επιλογες φυσικα..
 
τα υγρα απο την αλλη , ειναι τελειως υποκειμενικα..εσενα σ αρεσουν , εγω τα απεχθανομαι..αν αρεσει σ εσενα τοτε ειναι καλο.
για νικοτινη , ειναι παλι υποκειμενικο , γιατι αναλογος τον ατμοποιητη και τις ρυθμισεις που θα εχει , μπορει να κανεις και 6αρα νικοτινη. μπορει να κανεις και 18αρα σε αλλο ατμοποιητη. και να περνεις το ιδιο αποτελεσμα.
 
επισης τα υγρα ειναι το ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ κεφαλαιο στο ηλεκτρονικο τσιγαρο.αυτα ειναι που περνουμε μεσα μας.
 
χαιρομαι να βλεπω ατομα με ego και t2 και halo, fa , liqua υγρα  (φθηνος εξοπλισμος , ποιοτικα υγρα)
παρα να βλεπω τυπαδες με πανακριβο εξοπλισμος και υγρα του περιπτερα που ηρθαν απο αγνωστο μερος ,αγνωστου κατασκευαστη με 5 ευρο 50ml.
 
οποτε μην τσιγουνευτεις κατι λιγο πιο αλμηρο στην τιμη. υπαρχουν ερευνες - αναλυσεις , μπορεις να τις ζητας απο τα καταστηματα , η να τα βλεπεις και απο το internet μονος σου.οι μεγαλες εταιριες τουλαχιστον εχουν.
οπως θα πρεπει να δεις και τι χημικα θα πρεπει να αποφυγεις μεσα απο το ηλεκτρονικο που εχουν καποια υγρα. (τα εχουμε φαει - πιει πολλακης ολα αυτα τα χρονια σε διαφορα αλλα προιοντα , αλλα απο την στιγμη που λενε οτι δεν ειναι καλα , εγω τα αποφευγω προσωπικα.)

 

 

 

 

Ευχαριστω κατ'αρχην

 

Φίλε το τσιγάρο για εμένα είναι προέκταση μου,ειναι πολλά τα χρόνια,αλλα δεν πάει άλλο άρα θέλω να κάνω μια ειλικρινή προσπάθεια απέναντι σε αυτή την εξάρτηση.

Με αυτό το σκεπτικό και μην ξέροντας την αποδοχή που θα έχει στην καθημερινότητα μου τα χρήματα που θέλω να διαθέσω είναι 50 με 60 ευρώ Max.

Αν θέλεις βγάλε μου σύνθεση,σ'εμπιστευομαι τυφλά στο θέμα,που να γίνεται και hackint0sh ;)

Tην νικοτίνη νιώθω να την έχω χ@σμ@νη οπότε καντο ελαφρύ σε αυτή όλα τ'αλλα τα θεωρώ πιο σημαντικά,συνήθεια,γεύση.αισθητική.

Θέλω να είναι κάτι όμορφο σαν αντικείμενο,να μην έχει προβλήματα λειτουργικά κ να μην μου απορροφάει ενέργεια για το πως που γιατί ..

Έψαξα κ είδα κάτι αλυσίδες καταστημάτων που έχουν ανοίξει και λέω να κάνω μια βόλτα από εκεί για να δοκιμάσω κιόλας γεύσεις.

(nobacco και alterego) έχω κοντά μου οπότε αν σε βολεύει η σύνθεση να είναι από εκεί θα βόλευε και εμένα.

Σ'ευχαριστω για τον χρόνο σου και ελπίζω κάποια στιγμή να μπορέσω ν'ανταποδοσω :)

 

Y.γ Σιγουρα δεν θα παίξω με τις γεύσεις.Το ολο παιγχνιδι θα ειναι ώσπου να βρω αυτο που θέλω και μετα θα παω τρένο πανω σε αυτό,συμφωνώ για την ποιότητα στα υγρά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

 

 

Ευχαριστω κατ'αρχην

 

Φίλε το τσιγάρο για εμένα είναι προέκταση μου,ειναι πολλά τα χρόνια,αλλα δεν πάει άλλο άρα θέλω να κάνω μια ειλικρινή προσπάθεια απέναντι σε αυτή την εξάρτηση.

Με αυτό το σκεπτικό και μην ξέροντας την αποδοχή που θα έχει στην καθημερινότητα μου τα χρήματα που θέλω να διαθέσω είναι 50 με 60 ευρώ Max.

Αν θέλεις βγάλε μου σύνθεση,σ'εμπιστευομαι τυφλά στο θέμα,που να γίνεται και hackint0sh ;)

Tην νικοτίνη νιώθω να την έχω χ@σμ@νη οπότε καντο ελαφρύ σε αυτή όλα τ'αλλα τα θεωρώ πιο σημαντικά,συνήθεια,γεύση.αισθητική.

Θέλω να είναι κάτι όμορφο σαν αντικείμενο,να μην έχει προβλήματα λειτουργικά κ να μην μου απορροφάει ενέργεια για το πως που γιατί ..

Έψαξα κ είδα κάτι αλυσίδες καταστημάτων που έχουν ανοίξει και λέω να κάνω μια βόλτα από εκεί για να δοκιμάσω κιόλας γεύσεις.

(nobacco και alterego) έχω κοντά μου οπότε αν σε βολεύει η σύνθεση να είναι από εκεί θα βόλευε και εμένα.

Σ'ευχαριστω για τον χρόνο σου και ελπίζω κάποια στιγμή να μπορέσω ν'ανταποδοσω :)

 

Y.γ Σιγουρα δεν θα παίξω με τις γεύσεις.Το ολο παιγχνιδι θα ειναι ώσπου να βρω αυτο που θέλω και μετα θα παω τρένο πανω σε αυτό,συμφωνώ για την ποιότητα στα υγρά.

Καλήμερα αδερφέ εγω δεν θα μακρηγορήσω

Μακριά απο nobacco ειναι οτι πιο noob μαγαζί υπάρχει στον χώρο εγω προσωπικά εμπιστευομε το 310.gr επειδη δουλεύει ενα φιλαράκι μου εκει (κάποια στιγμή θα σας πω ιστορίες που μου εχει πει να μηνετε κάγκελο)

θα σου πω απο προσωπική εμπειρία ειχα δοκιμάσει πολλές φόρες με το ηλεκτρονικο αλλα σκεφτόμουν οπως εσυ κατι οικονομικο για περιπτωση που δεν μου αρεσει να μην πω οτι πεταξα τα λεφτα μου αλλα τιποτα δεν το εκοβα ισα ισα επιδινοταν η κατάσταση καθε φορα που γυρνουσα στο στριφτο. 5 μηνες ειμαι άκαπνος (εχω κανει μονο μια παρανομια) και αυτο δεν οφείλετε στο οτι κρατιεμε για να μην καπνίσω με ικανοποιεί πλήρως το ηλεκτρονικό μου.

Η γνωμη μου ειναι οτι για να παρεις σωστο μηχανιμα για ενα βαρύ καπνιστή οπως χαρακτηριζεις τον εαυτο σου θελεις 120 περιπου ευρω στο 3 μηνο θα εχεις κανει αποσβεση και ευκολη κιολας αλλα μην αγχωνεσε και να μην πετυχει το πουλας στις αγγελειες δεν προκιτε να χασεις τιποτα τα λεφτα σου θα τα παρεις πισω.

εγω προτεινω καθαρα απο πρωσοπικη εμπειρια

  http://www.310.gr/%CE%B7%CE%BB%CE%B5%CE%BA%CF%84%CF%81%CE%BF%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AC-%CF%84%CF%83%CE%B9%CE%B3%CE%AC%CF%81%CE%B1/ilektronika-tsigara-joyetech/joyetech-evic-vtc-mini-joyetech-battery-kit

http://www.310.gr/%CE%B1%CF%84%CE%BC%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%B9%CE%B7%CF%84%CE%AD%CF%82/cartomizer/kanger-subtank-mini%20V2

 

ιδικά στον ατμοποιητη δεν σηκώνω κουβεντα

καλη αρχη αδερφε με μεγαλη μας χαρά να σας καλώς ορίσουμε στο club 

 

Y.γ 1 οταν πας σε μαγαζι για αγορα θα σου κανουν συνηθως δωρο 1 με 2 υγρα συνηθως ετσι γινετε

Y.γ 2 οταν πας τελικα σε μαγαζι σου προτεινω να δοκιμασεις ολα τα υγρα που εχει μην αφησεις κανενα καλου κακου παρε ενα χαρτι να συμειωνεις γιατι ειναι παρα πολλα πλεον

Y.γ 3 φροντισε να αφιερώσεις ενα 2ωρο τουλαχιστον την μιση ωρα την θες για να σου δειξει ο πωλητης που θα δουλευει το μοντακι 

 

 

Y.γ 4 τελικα μακρηγόρησα και εγω νομιζω

αιντε καλη κυριακη να εχουμε.....ΚΑΛΗΜΕΡΑ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άκου επειδή μου ανέβασες το budget αλλά καταλαβαίνω αν και άσχετος τις ποιοτικές επιλογές,θα πάω άκαπνος για καμιά ώρα σε ένα τέτοιο κατάστημα,να δω τι και αν θα με καλύψει,και αν θα μου αρέσει η αίσθηση..

Θα το αναλύσω μετα καμιά μέρα,θα ακούσω και άλλες γνώμες φυσικά αν υπάρξουν,και θα προβώ στην αγορά.

 

Συμφωνούμε ως διαδικασία αρχάριου ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά δεν θα πρότεινα τον Subtank σε νέο ατμιστή καθαρά και μόνο λόγω τζούρας, ακόμα και η μικρότερη τρύπα είναι τόσο αεράτη που μπορει να τον ξενίσει, καλύτερα πιστεύω να ξεκινήσει με ναυτίλο ή GS Tank που είναι ιδανικοί για mouth to lung και μετά βλέπουμε :)

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφώνω με akpe. Αν μου έδιναν subtank όταν ξεκινούσα, το πιο πιθανό θα ήταν να το παρατήσω.

 

Όσον αφορά τα υγρά, μην πας να τα δοκιμάσεις όλα μαζί.. μετά από μερικά 5-6-7-8 που θα δοκιμάσεις, δεν έχεις καθαρή γεύση για  να δοκιμάσεις και άλλα.

 

Εγώ αν ξεκίναγα σήμερα το ηλεκτρονικό θα έπαιρνα ένα eleaf istick 40w (περίπου 47-50 ευρώ) και έναν gs tank (18-20 ευρώ) ή κάποιον τέτοιο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι για εμένα το πακετάκι το 40ρι είναι ίσως η καλύτερη λύση, με το σύν ότι όποτε θέλει πανεύκολα πηγαίνει σε άτμισμα με έλεγχο θερμοκρασίας χωρίς να αλλάξει ούτε μοντάκι ούτε ατμοποιητή (ή πηγαίνει και κατευθείαν). Το μόνο μείον ότι βγαίνει λίγο εκτός budget, αλλά θα τα βγάλει στο δεκαπενθήμερο :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παντως παιδες εαν δεν επερνα subtank και δεν αρχιζα τις πνευμονικες τζουρες δεν υπηρχε περιπτωση να το κοψω τα ειχα δοκιμασει ολα τιποτα δεν με ικανοποιουσε εκανα παντα 3 με 4 τσιγαρα την ημερα μεχρι που ηρθε η ωρα για τον subtank....μετα απο εκει και περα ειδα το φως.

εγω παντα μιλαω απο πρωσοπικη εμπειρια και πιστεψτε με εχω δοκιμασει πολλους παρα πολλους ατμοιποητες ισως λιγο ο goblin Κατι κανει αλλα και αυτος ειναι πιο κατω απο subtank για εμενα.

πια ειναι η διαφορα να παρει ενα  eleaf 40w απο μια μινι? 10 ευρω σιγα τα αβγα 2 πακετα τσιγαρα ειναι. η μια ειναι οτι πιο τοπ κυκλοφορει και η αλλη ειναι μεσεας κατηγοριας πλεον.

να σημειώσω κατι που νομιζω οτι εχει αξια για την συζητηση το ηλεκτρονικο τσιγαρο ειναι μια συσκευη που σου κανει αποσβεση απο την πρωτη μερα κατευθείαν κατι που δεν ισχυει σε κανενα μα κανενα προϊόν τεχνολογιας μιλαμε για 4 ευρω την ημερα και αναλογος τον καπνιστη το ηλεκτρονικο τσιγαρο δεν ειναι υπολογιστης η κινητο να ξερεις οτι μα οτι και εαν γινει τα λεφτα σου σε 3 χρονια δεν θα εχουν αξια γιατι ακομα και καθε χρονο να αλλαζεις μοντακι  σου εχει κανει αποσβεση σου γλυτώνει 1460 ευρω και ας πουμε οτι εχει λειτουργικα εξοδα 450 περιπου το χρονο μαζι με την αγορα του.

Δεν ξεκιναμε παντως το ηλεκτρονικο για οικονομια αλλα ειναι και αυτος ενας πολυ σοβαρος παραγοντας εαν και ετσι οπως παει σε λιγο θα τα αγοραζουμε απο τα φαρμακεια τα υγρα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείται πως ο subtank είναι κορυφαίος ατμοποιητής (εκτός από τις Ni200 κεφαλές του, σκέτες απάτες), απλά στην αρχή θέλουμε κάτι που να παραπέμπει σε τσιγαρίσια τζούρα ;)

 

Προσωπικά το iStick το προτείνω επειδή το χρησιμοποιώ, για το evic δεν έχω άποψη. Από μια γρήγορη ματιά πάντως φαίνεται δυνατό, με ένα σημαντικό για τον νεοεισερχόμενο στον χώρο μειονέκτημα ή (ανάλογα πως το βλέπεις) πλεονέκτημα: την αποσπώμενη μπαταρία.

Σαν μειονέκτημα εννοώ ότι ανεβάζει έστω και ελάχιστα το κόστος (μπαταρία και φορτιστή -δεν θα εμπιστευόμουν την θύρα usb για φόρτιση 18650) είναι και το σπαστικό βγάλε-φόρτισε-βάλε. Εμένα αυτό μου τα κάνει αερόστατα στο SX Mini γι'αυτό και πήρα το 40ρι και όχι το 60ρι, αλλά είναι καθαρά υποκειμενικό.

 

Σαν πλεονέκτημα: Με το iStick θα θέλει φόρτιση κάθε βράδυ (~2:15 ώρες παίρνει εμένα), ίσως και πιο συχνά (ειδικά σε TC mode) και αν ξεμείνει στη μέση της ημέρας θα ψάχνει για φορτιστή USB. Ευτυχώς παντού έχουμε, σπίτι, δουλειά, αυτοκίνητο, και πάλι όμως είναι τρέξιμο. Με το eVic μπορεί στο μέλλον να επενδύσει σε δεύτερη ή και τρίτη μπαταρία και έναν καλό φορτιστή και να δι-τρι-τετραπλασιάσει την αυτονομία του ;)

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τσεκαρα και αλτερ εγκο και νομπακο (καλα το 2ο το ηξερα.....)

 

πανακριβοι γι αυτα που προσφερουν..συσκευη 2ετιας με 20watt στα 50 ευρο? τι να λεμε?

 

 

πια ειναι η διαφορα να παρει ενα  eleaf 40w απο μια μινι? 10 ευρω σιγα τα αβγα 2 πακετα τσιγαρα ειναι. η μια ειναι οτι πιο τοπ κυκλοφορει και η αλλη ειναι μεσεας κατηγοριας πλεον.

δεν θα σχολιασω για το πιο τοπ...μαλλον το ακριβως αντιθετο γινεται εδω!..απλα ειναι 'φθηνο'..

 

 

καλο σιτε για αναζητησεις στην ελλαδα!

http://vapesearch.gr/

 

movie , σου αρεσει καποιο απο αυτα ?

eleaf istick 30w @ 44e

 

aspire nautilus mini @ 28e

eleaf gs air ms @16e

kangertech genitank @ 17e

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείται πως ο subtank είναι κορυφαίος ατμοποιητής (εκτός από τις Ni200 κεφαλές του, σκέτες απάτες), απλά στην αρχή θέλουμε κάτι που να παραπέμπει σε τσιγαρίσια τζούρα ;)

 

συμφωνω οτι ειναι πιο αερατη η τζουρα στον subtank αλλα ειναι κατι που την πρωτη βδομαδα θα το ζητας γιατι θα εχεις καλυτερα πνευμονια αρα γιατι να μην το εχεις.

οι κεφαλες ναι ειναι σχετικα μετριας κατηγορια αλλα εγω σχεδον απο την πρωτη μερα χρησιμοποιω την επισκευασιμη δεν εχω πληρη αποψη για να ειμαι ειλικρηνεις.

γουστα ειναι αυτα που εχει ο καθενας αλλα δεν νομιζω να υπαρχει μαγαζι για να δοκιμασει κανεις τετοιου ειδους ατμοποιητες αρα κανεις δεν μπορει να τους δοκιμασει ολους μερικα μαγαζια εχουν 5 με 6 ατμοποιητες καλους για δοκιμη αλλα και παλι δεν μπορεις να εχεις καλη αποψη. Εγω συνηθως ετσι την παταω με τα υγρα παω σε μαγαζι ρουφαω 5 τζουρες λεω αυτο γαμαει μαλακα το περνω σπιτι το κουμπωνω στον ατμοποιητη και μολις κανω μισο τανκ λεω τι μαλακια πηγα και αγορασα.

 

 

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείται πως ο subtank είναι κορυφαίος ατμοποιητής (εκτός από τις Ni200 κεφαλές του, σκέτες απάτες), απλά στην αρχή θέλουμε κάτι που να παραπέμπει σε τσιγαρίσια τζούρα ;)

 

Προσωπικά το iStick το προτείνω επειδή το χρησιμοποιώ, για το evic δεν έχω άποψη. Από μια γρήγορη ματιά πάντως φαίνεται δυνατό, με ένα σημαντικό για τον νεοεισερχόμενο στον χώρο μειονέκτημα ή (ανάλογα πως το βλέπεις) πλεονέκτημα: την αποσπώμενη μπαταρία.

 

Σαν μειονέκτημα εννοώ ότι ανεβάζει έστω και ελάχιστα το κόστος (μπαταρία και φορτιστή -δεν θα εμπιστευόμουν την θύρα usb για φόρτιση 18650) είναι και το σπαστικό βγάλε-φόρτισε-βάλε. Εμένα αυτό μου τα κάνει αερόστατα στο SX Mini γι'αυτό και πήρα το 40ρι και όχι το 60ρι, αλλά είναι καθαρά υποκειμενικό.

 

Σαν πλεονέκτημα: Με το iStick θα θέλει φόρτιση κάθε βράδυ (~2:15 ώρες παίρνει εμένα), ίσως και πιο συχνά (ειδικά σε TC mode) και αν ξεμείνει στη μέση της ημέρας θα ψάχνει για φορτιστή USB. Ευτυχώς παντού έχουμε, σπίτι, δουλειά, αυτοκίνητο, και πάλι όμως είναι τρέξιμο. Με το eVic μπορεί στο μέλλον να επενδύσει σε δεύτερη ή και τρίτη μπαταρία και έναν καλό φορτιστή και να δι-τρι-τετραπλασιάσει την αυτονομία του ;)

 

 

δυστηχως συμφωνω και με τους 2. εχεις απολυτο δικαιο , αλλα ο movie λεει για 40-50 ευρο..

σε αυτο το budget δεν περνεις ουτε τα μισα που θα αγοραζαμε εμεις οι 2 συγκεκριμενα για 'starter' pack

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι κεφαλες ναι ειναι σχετικα μετριας κατηγορια αλλα εγω σχεδον απο την πρωτη μερα χρησιμοποιω την επισκευασιμη δεν εχω πληρη αποψη για να ειμαι ειλικρηνεις.

 

Γενικά οι κεφαλές του, οι οριζόντιες δηλαδή (δεν τις πρόλαβα τις κάθετες) ήταν άριστες! Οι Ni200 συγκεκριμένα όμως είχαν τεράστιο πρόβλημα τροφοδοσίας...  :( 

 

σε αυτο το budget δεν περνεις ουτε τα μισα που θα αγοραζαμε εμεις οι 2 συγκεκριμενα για 'starter' pack

 

Μιλάς σε άτομο που πήγε και πήρε starter pack για να γιορτάσει την «επανείσοδο του στο χώρο»... το Elips. Ναι, αυτό που είχε κατοστάρικο το πακέτο και 16 ευρώ οι ανταλλακτικές κεφαλές.  :lol:

 

Ευτυχώς κατάλαβα γρήγορα τη μαλακία που έκανα και το πούλησα στο μήνα, και πήρα spinner και gemini mini που κράτησαν κανα χρόνο  :D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το εχετε παρει χαμπαρι οτι τσαμπα διαφωνουμε τοση ωρα ετσι?

 

οπως ειπαμε και στην αρχη αυτα ολα ειναι πρωσοπικα γουστα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά ούτε το iStick ούτε το VTC Mini με ικανοποίησαν ατμιστικά σε έλεγχο θερμοκρασίας. Το iStick είναι υποτονικό του κερατά και πολλές φορές το πιάνει και αρχίζει και ψοφάει τελείως το άτμισμα. Το VTC Mini είναι κάπως ΟΚ με σκαμπανεβάσματα στη θερμοκρασία, αλλά το μεγάλο μείον είναι ότι έφαγα ψευτοκαμμένο (αλλοιωμένη γεύση λόγω αύξησης θερμοκρασίας) όταν άδειασε ο ατμοποιητής.

 

Το καλύτερο άτμισμα σε έλεγχο θερμοκρασίας προσωπικά τον πήρα από mod με πλακέτες Yihi (IPV4, IPV D2) και παραδόξως, από το Cloupor MIni Plus (το οποίο κέρδισα σε διαγωνισμό). Τώρα είμαι στο preorder του IPV D3.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...