Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

σε ευχαριστω πολυ ,  δεν διαβασα manual να πω την αληθεια γιατι δεν γνωριζω εγγλεζικα . επειδη η μπαταριες Lg που παρηγγειλα δεν μου εχουν ερθει δοκιμασα κατι μπαταριες ultrafire απο κατι φακους που ειχα  αλλα συμβατους με τον φορτιστη ..την μια που δοκιμασα παντως φορτισε αρκετα γρηγορα , η αλλη πεταει αυτο το σφαλμα

 

οχι τελικα μια χαρα , ειχα βαλει αλλο καλωδιο usb και δεν ειδα οτι το δικο του ηταν κρυμμενο απο κατω  ..αλλα η μπαταρια φορτιζει πολυ γρηγορα .ειναι φυσιολογικο αυτο;  η μια ηταν στο 75% και μεσα σε  μιση ωρα ισως και παραπανω ειχε φορτισει  

 

Οι μπαταρίες Ultrafire δεν είναι "καλές", συνεπώς δεν είναι αξιόπιστες. Μην τις χρησιμοποιείς στο ηλεκτρονικό τσιγάρο σου.

Mετά απο αναμονη 25 ημερων ηρθαν επιτελους τα πραγματα απο το fasttech. Ολα αυθεντικα και ποιοτικα οπως τα περιμενα αλλωστε :) Για οποιον ενδιαφερετε πηρα δοκιμαστικα ενα υγρο της liqua με 4 ευρω (πολυ καλη τιμη σε σχεση με τα 12 ευρω που εχει Ελλαδα) το οποιο φαινεται για αυθεντικο, ειναι χωρις κουτι αλλα με ζελατινα ασφαλειας και τουλαχιστον γευστικα μου φαινεται ιδιο με αυτο που ειχα δοκιμασει απο Ελλαδα. 

 

Μια ερωτηση σχετικα με το VTWO mini, του αγορασα μια μπαταρια LG 3000μΑh 18650 και θα ηθελα οποιος ξερει κατα ποσο κανω ζημια στο ηλεκτρονικο ή και στην μπαταρια αμα τη φορτιζω απο τη usb που εχει το mod.

 

Όσον αφορά τα υγρά Liqua από FT, γνήσια είναι αλλά προτίμησε να αγοράζεις υγρά εκτός Κίνας.

 

Το Vtwo mini υποστηρίζει φόρτιση, ωστόσο ιδανικά θα πρέπει να προμηθευτείς εξωτερικό φορτιστή για τις μπαταρίες σου,

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Οι μπαταρίες Ultrafire δεν είναι "καλές", συνεπώς δεν είναι αξιόπιστες. Μην τις χρησιμοποιείς στο ηλεκτρονικό τσιγάρο σου.

 

 

 

ναι το ξερω ,απλα  δοκιμαζα τον φορτιστη  , εχω παραγγειλει αλλες για το η.τ  .σε ευχαριστω πολυ για την βοηθεια 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μολις παρελαβα τον aspire nautilus,

για οσους ειναι της τσιγαρισιας τζουρας ο ατμοποιητης ειναι πρωτος.

 

Cubis και nautilus οι κορυφαιοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μολις παρελαβα τον aspire nautilus,

για οσους ειναι της τσιγαρισιας τζουρας ο ατμοποιητης ειναι πρωτος.

 

Cubis και nautilus οι κορυφαιοι.

Τωρα ειμαι με cubis, δεν με τρελαινει η τζουρα αλλα γουσταρω τις μηδενικες διαρροες οπου και αν τον εχω πεταμμενο. Με τον nautilus θα ειμαι ασφαλης απο διαροες; Γιατι με εναν gs tank αμα το ειχα στο τσαντακι και καθονταν ξαπλα εφευγε υγρο και γεμιζε παντου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

lary με τον ναυτιλο απολαμβανεις τζουρα, αργει λιγο παραπανω απο οτι ο cubis (θα ελεγα οτι ειναι λιγο πιο σπιρτοζος)

τωρα για διαρροες δεν νομιζω οτι μπορω να σου απαντησω, τον δουλευω απο το μεσημερι, κατσε 1-2 μερες και και θα σου πω.

 

Παντως σαν κατασκευη δειχνει οτι δεν παιζουν διαρροες, περιμενε ομως να σου πει καποιος που τον εχει μηνες για να εχεις σωστη αποψη.

 

Τι αρωμα βαζεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

lary με τον ναυτιλο απολαμβανεις τζουρα, αργει λιγο παραπανω απο οτι ο cubis (θα ελεγα οτι ειναι λιγο πιο σπιρτοζος)

τωρα για διαρροες δεν νομιζω οτι μπορω να σου απαντησω, τον δουλευω απο το μεσημερι, κατσε 1-2 μερες και και θα σου πω.

 

Παντως σαν κατασκευη δειχνει οτι δεν παιζουν διαρροες, περιμενε ομως να σου πει καποιος που τον εχει μηνες για να εχεις σωστη αποψη.

 

Τι αρωμα βαζεις?

Bebeca καπνικο ξεκίνησα αλλα τον τελευταιο 1,5 μηνα μου εκανε ενας φιλος μια συνταγη που μυριζει σαν lila pause...Ειναι 50-50 τα υγρα και δεν δημιουργει θεμα με ποτισμα του φιτιλιου καθε φορα που ανοιγω τον cubis. Γενικα ο GS Tank μου εβγαζε καλυτερη τζουρα, ποιο σφιχτη αλλα το θεμα με τις διαρροες δεν την παλευα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρες.

 

Έχουν την υπομονή οι έμπειροι να βοηθήσουν ακόμη έναν αρχάριο σαν και μένα; :)

 

Ενδιαφέρομαι να βρω έναν dripper του οποίου η χρήση θα είναι αποκλειστικά για δοκιμή υγρών, να είναι οκ για έναν αρχάριο που ακόμα περιμένει το πρώτο του μοντάκι (istick 30watt) και τον πρώτο του "καλό" ατμοποιητή (nautilus mini) και παίζει μέχρι τώρα με έτοιμα σετάκια (aio, just fog jeasy9+q16), δηλαδή να είναι όσο πιο απλό γίνεται στο στήσιμο-ξεστήσιμο, στάζω υγρό, ατμίζω, φυσάω να φύγει η γεύση ξαναστάζω άλλο υγρό κλπ και αν γίνεται οικονομικό. Στο οικονομικό, οκ δεν υπάρχει μεγάλο θέμα, και κάτι παραπάνω να δώσω οκ αρκεί να κάνω τη δουλειά μου, που ξαναλέω είναι για δοκιμή υγρών.

Έψαξα μήπως βρω καμιά άκρη, αλλά πιο πολύ μπερδεύτηκα με τούτα τα rda, rta, rtda και δεν ξέρω εγώ τι άλλο.

 

Έχετε να προτείνετε κάτι; Γιατί χωρίς να το καταλάβω γέμισα με υγρά και δεν έχω κάτι εύχρηστο να τα δοκιμάζω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρες.

[...]

Έχετε να προτείνετε κάτι; Γιατί χωρίς να το καταλάβω γέμισα με υγρά και δεν έχω κάτι εύχρηστο να τα δοκιμάζω.

 

Desire Yuri

15.32$

 

αυτή την στιγμή παίζει χωρίς αντίπαλο στους οικονομικούς Dripper.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παίζει μέχρι τώρα με έτοιμα σετάκια (aio, just fog jeasy9+q16)

 

Καλώς τον φίλο μου...  :devil:

 

Πώς σου έχει φανεί ο q16? Ακόμα, όταν έρθει ο ναυτίλος και το istick, πες μας εντυπώσεις και από τους 2 αυτούς άτμοποιητές πάνω στο istick (με ίδιο υγρό).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο είχα τον Ναυτίλο είχα 0 διαρροές. Βέβαια πάνε και χρόνια, δεν ξέρω αν και τι έχουν αλλάξει στις κεφαλές του :)

 

Επιβεβαιώνω: Η ίδια προσωπική εμπειρία. Έχω 2 (τους μεγάλους) σε συνεχή χρήση εδώ και κάνα τριάρι χρόνια και δεν είχα ποτέ διαρροή. Αγαπημένο ατμοποιητάκι! Ακόμα τους δουλεύω, ασχέτως τού ότι άρχισα πλέον να πειραματίζομαι δειλά δειλά με τους επισκευάσιμους και δεν έχουν κανένα θέμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλώς τον φίλο μου...  :devil:

 

Πώς σου έχει φανεί ο q16? Ακόμα, όταν έρθει ο ναυτίλος και το istick, πες μας εντυπώσεις και από τους 2 αυτούς άτμοποιητές πάνω στο istick (με ίδιο υγρό).

νταξει ..τελος. φυγατε αναφερομενοι και οι 2!!! χαχαχαχαχαχα

 

 

Desire Yuri

15.32$

 

αυτή την στιγμή παίζει χωρίς αντίπαλο στους οικονομικούς Dripper.

παιζει single coil ε?? γιατι τα dual ειναι λιγο μπελαλιδικα οταν θες να δοκιμαζεις στο αψε σβησε..

 

παρτε και μια εναλακτικη http://www.gearbest.com/rebuildable-atomizers/pp_320788.html?wid=21

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[...]

παιζει single coil ε?? γιατι τα dual ειναι λιγο μπελαλιδικα οταν θες να δοκιμαζεις στο αψε σβησε..

 

παρτε και μια εναλακτικη http://www.gearbest.com/rebuildable-atomizers/pp_320788.html?wid=21

 

Παίζει single coil και δεν είναι ΤΕΡΜΑ αεράτος και αυτό γιατί τον προμοτάρουν και ως flavor machine από την Desire.

 

Για τον Tsunami που λες, πνίγει την γεύση ο μεγάλος χώρος ατμοποίησης.

Για τον συγκεκριμένο dripper(Tsunami 22mm) τα περισσότερα που έχω διαβάσει είναι πως παίζει καλά μόνο με διπλές αντιστάσεις από twisted και άνω.

Η εμπειρία μου μαζί του είναι ήταν σύντομη και τον θεωρώ απλά τίμιο dripper.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια ολο διαβάζω διαβάζω και μια αναφορά στον melo 2 που εχω δεν ειδα πουθενα! Δεν εχω δοκιμάσει αλλον, σε τι επίπεδα κυμαίνεται; Τον εχω 1μιση μηνα διαρροές μηδεν, τζουρες, γευση, ντουμάνια κτλ μου αρεσει πολυ και ρυθμίζονται ολα αυτα ανάλογα τα βατ και τι αντίσταση του φοράω. Γενικως θεωρείται καλός;

Ενα πολυ μεγαλο συν ειναι οτι γεμίζει γρήγορα απο πανω χωρις λύσιμο, δεν νομιζω να παω σε αλλο στυλ πλεον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια ολο διαβάζω διαβάζω και μια αναφορά στον melo 2 που εχω δεν ειδα πουθενα! Δεν εχω δοκιμάσει αλλον, σε τι επίπεδα κυμαίνεται; Τον εχω 1μιση μηνα διαρροές μηδεν, τζουρες, γευση, ντουμάνια κτλ μου αρεσει πολυ και ρυθμίζονται ολα αυτα ανάλογα τα βατ και τι αντίσταση του φοράω. Γενικως θεωρείται καλός;

Ενα πολυ μεγαλο συν ειναι οτι γεμίζει γρήγορα απο πανω χωρις λύσιμο, δεν νομιζω να παω σε αλλο στυλ πλεον.

αφου σε αρεσει..γιατι να ψαχνεσαι και τοσο? καλος ειναι σε γενικες γραμμες. ασε τους αλλους να λενε οτι θελουν. αν εχεις γευση και ντουμανακι , μην ασχολησε αλλο ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...