Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν της φαίνεται μεγάλο το πίκο τότε απλά ψάχνει δικαιολογία για να καπνίζει, ό,τι και να της πας θα βρει κάτι να πει.

 

Σε πιο μικρά μετά πάμε σε κάτι Istick Nano που είναι στο μέγεθος Bic αναπτήρα αλλά για μένα αυτά είναι πλαστικά παιχνιδάκια να 'χαμε να λέγαμε, το έχεις για τον χαβαλέ του θέματος και να διασκεδάζεις με το πόσο μικρό είναι. Το Istick Power Nano επίσης μικροσκοπικό, πιο μικρό μετά καλά είπε ο chrisxkar, marlborάκι.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

κάποιο σετάκι για κοπέλα που της φαίνεται το pico μεγάλο?

 

Το pico το βλέπει μεγάλο...

 

 

...τέτοιες γυναίκες είναι η χαρά τού μικροτσούτσουνου!

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πιο μικρό υπάρχει και το iCare και iCare Mini αλλά πάμε στην κατηγορία ultra-starter. Προς το παρόν δεν υπάρχουν Ελλάδα.

 

Έντιτ: το iCare υπάρχει :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μετά από καιρό σκέφτομαι να κάνω την αναβάθμιση από το aio. Να σημειώσω εδώ πως δεν χρησιμοποιώ το ητ για να κόψω το τσιγάρο, το έχω πάρει απλά για να κάνω που και που μιας και με χαλαρώνει, αλλά κυρίως όταν βγαίνω έξω για καφε/ποτο.

Επίσης μου αρέσει σαν ασχολία να παίζω με αντιστάσεις κτλ μιας και πλέον χρησιμοποιώ αποκλειστικά την rba.

Budget βάζω γύρω στα 50.

 

Σκεφτόμουν λοιπόν να πάω για το cuboid mini kit που το έχω δει από κοντά και μου άρεσε και έχει και ενσωματωμένη μπαταρία.

Και φυσικά αν χρειαστεί παίρνω στο μέλλον έναν ακόμα ατμοποιητή και δουλεύω και αυτόν παράλληλα.

Δεν έχω μεγάλες απαιτήσεις και για την χαλαρή χρήση που κάνω πιστεύω θα με καλύψει μια χαρά. Υπάρχει άραγε καλύτερη πρόταση σε αυτά τα λεφτά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 50€ δεν υπάρχει σχεδόν τίποτα που να θεωρείται σημαντική αναβάθμιση από αυτό που έχεις.

 

Τα φθηνότερα πλήρη mod διπλής/τριπλής μπαταρίας αρχίζουν από 34$ (31€).

 

Με σειρά προτίμησης:

 

VTC Dual

iStick 200W

Cuboid

 

Και θες μια δυάδα τουλάχιστον μπαταρίες και έναν επισκευάσμο ατμοποιητή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 50€ δεν υπάρχει σχεδόν τίποτα που να θεωρείται σημαντική αναβάθμιση από αυτό που έχεις.

 

Τα φθηνότερα πλήρη mod διπλής/τριπλής μπαταρίας αρχίζουν από 34$ (31€).

 

Με σειρά προτίμησης:

 

VTC Dual

iStick 200W

Cuboid

 

Και θες μια δυάδα τουλάχιστον μπαταρίες και έναν επισκευάσμο ατμοποιητή.

χμμ μου φαίνονται λίγο υπερβολή οι διπλές και τριπλές(!) μπαταρίες για το πρώτο μοντάκι μου...με το aio που το δουλεύω με λίγα ohm μου κρατάει η μπαταρία 2-3 μέρες. Λες η μια μπαταρία να μην με καλύψει? Η δεύτερη επιλογή μου είναι ο avocado 22 μαζί με το vtc mini.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από αυτές τις εταιρίες, Joytech, Eleaf, Wismec, κτλ., αυτές δηλαδή που αναφέρονται σε κάθε σελίδα, σχεδόν όλα τα προιόντα ψιλο-καλά είναι παιδιά. Από 'κει και πέρα ο καθένας κοιτάει τι ακριβώς ζητάει. Όλες αυτές οι εταιρίες έχουν βγάλει 200 παραλλαγές της ίδιας συσκευής. Μίνι, πίκο, νάνο, xl, με ενσωματωμένη μπαταρία, με μονή, με διπλή, με τριπλή.

 

Όλα καλά είναι. Το θέμα είναι τι θες. Κάποιον τον ενδιαφέρει μόνο το μέγεθος, όσο πιο μικρό τόσο καλύτερα. Άλλον η αυτονομία της μπαταρίας. Άλλον να έχει πολλά βατ. Αποφασίζεις πρώτα τι θες και διαλέγεις το κατάλληλο. Αν π.χ. κάνεις 18άρα νικοτίνη και την βγάζεις με 1-2 ml την μέρα, πάρε και το evic basic. Αν ατμίζεις στα 20-30-40 watt, πάρε κάτι με μονή μπαταρία. Αν στα 70-80+, θες διπλή.

 

Αν κάποιος αποφασίσει τι ακριβώς θέλει, μπορεί και μόνος του να βρει ένα καλό σετάκι. Πάει σε μια αξιόπιστη εταιρία και βλέπει ποιο είναι το μοντέλο που τον καλύπτει. Αν π.χ. ξέρω τι νικοτίνη δουλεύω και αν γουστάρω πνευμονικές/τσιγαρίσιες τζούρες και έχω κατασταλάξει σε έναν ατμοποιητή, είναι πολύ εύκολο να βρω και μοντάκι μετά. Δεν έχει νόημα π.χ. να έχω Ναυτίλο με μια συσκευή με 3 μπαταρίες ή Griffin 25 με χαμηλές αντιστάσεις να προσπαθώ να τον δουλέψω με μοντάκι με μία μπαταρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμμ μου φαίνονται λίγο υπερβολή οι διπλές και τριπλές(!) μπαταρίες για το πρώτο μοντάκι μου...με το aio που το δουλεύω με λίγα ohm μου κρατάει η μπαταρία 2-3 μέρες. Λες η μια μπαταρία να μην με καλύψει? Η δεύτερη επιλογή μου είναι ο avocado 22 μαζί με το vtc mini.

 

Έχεις ήδη αγοράσει έναν εξοπλισμό και τώρα θες κάτι καλύτερο.

Σου προτείνω ένα mod που σίγουρα θα σε καλύψει τώρα αλλά και που δεν πρόκειται να αλλάξεις στο άμεσο μέλλον εκτός και αν γίνουν κοσμοϊστορικές αλλαγές στον χώρο του ΗΤ.

Αν πάρει τώρα ένα mod μονής μπαταρίας το μόνο σίγουρο είναι πως η μία μπαταρία σε περιορίζει και στα ρεύματα και στην αυτονομία.

Θα έχεις ένα mod δηλαδή που μπορεί να παίξει καλά με όλους σχεδόν τους άτμο που υπάρχουν εκεί έξω.

Η αυτονομία δεν έχει να κάνω μόνο με τα Ohm αλλά και με τα σύρματα που χρησιμοποιεί κανείς. Μην το σχετίζεις 100% δηλαδή.

Επειδή θεωρώ πολυτέλεια στις μέρες μας να αλλάζουμε εξοπλισμό κάθε χρόνο για αυτό προτείνω κάτι που με ελάχιστο κόστος, πολύ δύσκολα θα το αντικαταστήσεις σύμφωνα με τις ανάγκες που εξέφρασες.

 

Ερώτηση: Αν ένας RDA ατμο έχει θέση για 2 αντιστάσεις, μπορεί να δουλέψει και με μία;

 

Αν ο σχεδιασμός του πέραν του deck, δεν είναι ο κατάλληλος, δεν θα δουλέψει σωστά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση: Αν ένας RDA ατμο έχει θέση για 2 αντιστάσεις, μπορεί να δουλέψει και με μία;

 

Κάποιοι ναι, κάποιοι όχι. Αν έχει την δυνατότητα να έχει εισαγωγή αέρα από την μία μόνο μεριά, σημαίνει έχουν προνοήσει τουλάχιστον να δουλεύει και με μία. Αν θα είναι το ίδιο καλή η απόδοση βέβαια, παίζει από rda σε rda. Θεωρητικά σε όλα μπορείς να περάσεις μία, αλλά παίζει να μην είναι ικανοποιητικό το αποτέλεσμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις

 

Ετοιμαζω μία... γενναία παραγγελία από fasttech

 

Χρειάζομαι

 

- ένα καλό mod (έχω το istick pico, θέλω καλύτερη αυτονομία, ει δυνατόν όχι πολύ μεγαλύτερο μέγεθος)

- ένα ή δύο ατμοποιητές (rebuildable κατά προτίμηση, ΧΩΡΙΣ ΔΙΑΡΡΟΕΣ, κυρίως για temp control και με απόλυτη έμφαση στη γεύση - δε θέλω ντουμάνι)

- αντίστοιχο σύρμα και βαμβάκι (ποιο να πάρω;; ).

 

Τα φώτα σας!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις

 

Ετοιμαζω μία... γενναία παραγγελία από fasttech

 

Χρειάζομαι

 

- ένα καλό mod (έχω το istick pico, θέλω καλύτερη αυτονομία, ει δυνατόν όχι πολύ μεγαλύτερο μέγεθος)

- ένα ή δύο ατμοποιητές (rebuildable κατά προτίμηση, ΧΩΡΙΣ ΔΙΑΡΡΟΕΣ, κυρίως για temp control και με απόλυτη έμφαση στη γεύση - δε θέλω ντουμάνι)

- αντίστοιχο σύρμα και βαμβάκι (ποιο να πάρω;; ).

 

Τα φώτα σας!!

 

Αν θες πες μας τα εξής:

 

1. Max budget

2. Single or dual coil builds (αφού λες για TC θεωρώ single)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...