Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν θες πες μας τα εξής:

 

1. Max budget

2. Single or dual coil builds (αφού λες για TC θεωρώ single)

Δεν έχω περιορισμό budge, αλλά να μη βγει και 300 ευρώ.

 

Προτιμώ single coil για λόγους ευκολίας. Αν υπάρχει κάποιος εύκολος 2πλος ατμοποιητές δεν με πειράζει.

 

Επίσης δεν αποκλείω ούτε clearomizers. Έμφαση στη γεύση και όσο το δυνατόν πιο compact.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Για mod Ipv6x με κλειστά μάτια. Μικρό, διπλή μπαταρία, φτηνό, δουλεύει άψογα.

 

Ατμοποιητές, μεγάλη συζήτηση.

 

Προσωπικά είμαι της άποψης ότι για να έχεις διαρροές, κάτι κάνει λάθος ο χρήστης.

100 ατμοποιητές έχω δουλέψει, διαρροές δεν είχα ποτέ. Δεν ξέρω τι εννοεί διαρροές ο καθένας βέβαια,

μια σταγονίτσα όταν τον γεμίζεις; Αδειάζει όλο το τανκ με κάποιο τρόπο; Να μην στάζει καθόλου ακόμα και αν τον αφήσεις πλαγιαστό

όλο το βράδυ;

 

Εγώ απλά κλείνω τις τρύπες του αέρα και το juice control αν έχει ο ατμοποιητής όταν τον γεμίζω και δεν τους αφήνω ποτέ στο πλάι,

ακόμα και αν είμαι έξω στον δρόμο δεν το πετάω απλά σε μια τσάντα π.χ., φροντίζω πάντα να κάθεται όρθιος. Ποτέ δεν έχασα ούτε σταγόνα κάνοντας αυτά τα 3 πράγματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

MODS

Lost Vape Therion DNA75 - Dual 18650 (100$)

Lost Vape Triade DNA200 - Triple 18650 (125$)

 

ATOMIZERS (Dual Coil)

Aromamizer Supreme - 4ml (28$) Υπεραεράτος (Γεύση 10/10)

Wotofo Serpent Mini 25mm - 4ml (23$) Αεράτος (Γεύση 9/10)

 

ATOMIZERS (Single Coil)
HCigar Fodi F2 - 2ml (20$) Σφιχτή τζούρα (Γεύση 9/10)

Svoemesto Kayfun Lite Plus (60€) Σφιχτή τζούρα (Γεύση 11/10)

Svoemesto Kayfun 5 (120€) Μέτρια τζούρα (Γεύση 11/10)

 

ATOMIZERS (Dual & Single Coil)

Geekvape Griffin 25mm Top Airflow - 6ml Αεράτος με καλύτερη απόδοση σε dual coil στησίματα (Γεύση 10/10)

 

Όσον αφορά τα mods νομίζω πως είναι τα πλέον best vfm που υπάρχουν με κορυφαία τσιπάκια ειδικά για TC.

Αν θες να ανέβεις ακόμα και άλλο στο budget, το συζητάμε γιατί παίζουμε μπάλα σε εκτός Κίνας πεδίο.

 

edit: Καλή περίπτωση το iPV 6X που ανέφερε ο Baator αλλά το παλικάρι έθεσε καλό budget, οπότε ίσως να έμπαινε στο παιχνίδι το 

 

SX Mini - Q Class - Dual 18650 - YiHi SX450J (160$)

Επεξ/σία από nikoskon
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα, εχω κανει μια παραγγελια απο fasttech 18/08 και το track number μου βγαζει 01/09 attempted delivery failed , αλλα στο γραμματοκιβωτιο δεν υπαρχει καποια ειδοποιηση και μου φαινεται και πολυ νωρις για να υπαρχει, περιμενα περιπου μεσα σεπτεμβρη, καποια εξηγηση κανεις; ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα, εχω κανει μια παραγγελια απο fasttech 18/08 και το track number μου βγαζει 01/09 attempted delivery failed , αλλα στο γραμματοκιβωτιο δεν υπαρχει καποια ειδοποιηση και μου φαινεται και πολυ νωρις για να υπαρχει, περιμενα περιπου μεσα σεπτεμβρη, καποια εξηγηση κανεις; ευχαριστω.

 

Τηλέφωνο πήρες τα ΕΛΤΑ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα, εχω κανει μια παραγγελια απο fasttech 18/08 και το track number μου βγαζει 01/09 attempted delivery failed , αλλα στο γραμματοκιβωτιο δεν υπαρχει καποια ειδοποιηση και μου φαινεται και πολυ νωρις για να υπαρχει, περιμενα περιπου μεσα σεπτεμβρη, καποια εξηγηση κανεις; ευχαριστω.

παρε τηλεφωνο ή πηγαινε κατευθειαν στα ελτα λογικα ειναι εκει απλα δεν σου ηρθε χαρτι.Αν μεινει πολλες μερες το επιστρεφουν πισω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

MODS

Lost Vape Therion DNA75 - Dual 18650 (100$)

Lost Vape Triade DNA200 - Triple 18650 (125$)

 

ATOMIZERS (Dual Coil)

Aromamizer Supreme - 4ml (28$) Υπεραεράτος (Γεύση 10/10)

Wotofo Serpent Mini 25mm - 4ml (23$) Αεράτος (Γεύση 9/10)

 

ATOMIZERS (Single Coil)

HCigar Fodi F2 - 2ml (20$) Σφιχτή τζούρα (Γεύση 9/10)

Svoemesto Kayfun Lite Plus (60€) Σφιχτή τζούρα (Γεύση 11/10)

Svoemesto Kayfun 5 (120€) Μέτρια τζούρα (Γεύση 11/10)

 

ATOMIZERS (Dual & Single Coil)

Geekvape Griffin 25mm Top Airflow - 6ml Αεράτος με καλύτερη απόδοση σε dual coil στησίματα (Γεύση 10/10)

 

Όσον αφορά τα mods νομίζω πως είναι τα πλέον best vfm που υπάρχουν με κορυφαία τσιπάκια ειδικά για TC.

 

Αν θες να ανέβεις ακόμα και άλλο στο budget, το συζητάμε γιατί παίζουμε μπάλα σε εκτός Κίνας πεδίο.

 

edit: Καλή περίπτωση το iPV 6X που ανέφερε ο Baator αλλά το παλικάρι έθεσε καλό budget, οπότε ίσως να έμπαινε στο παιχνίδι το

 

SX Mini - Q Class - Dual 18650 - YiHi SX450J (160$)

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου. Μάλλον θα πάω σε μονή αντίσταση γιατί το θέλω πιο τσιγαρισιο.

 

Επιπλέον ερωτησεις:

 

- 2 μπαταρίες σημαίνει και διπλάσια αυτονομία;

 

- ποιο σύρμα να πάρω για temperature control ;

 

Ευχαριστώ και πάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφου θες τσιγαρισιες γευσεις, η αποψη μου ειναι οτι θα δωσεις τσαμπα λεφτα.

Με ενα απλο μοντακι των 30 ευρω μονης μπαταριας + ατλαντις (η cubis) θα ησουν κομπλενταν.

Τωρα να πας σε διπλη μπαταρια, πρωτον θα ειναι κουμουτσα και μισο κιλο πραγμα για πιο λογο?

Μηπως και δεν εχεις αυτονομια? παρε μια μπαταρια εξτρα στο τσαντακι σου η στη τσεπη.

Αμα παιζεις απο 0,5 Ω και πανω, ολα αυτα τα βρισκω περιττα.

 

Βεβαια τα παραπανω ειναι η αποψη μου με βαση τα πειραματα (και τα λεφτα) που εχω κανει.

Αλλος μπορει να σου πει αλλα. Απλα λεω να μην πας να ακουμπησεις πολλα λεφτα και μετα δεν ξερεις τι να τα κανεις...

Αρχινα με λιγα και καλα, και αμα δεις οτι θες κατι παραπανω το βλεπεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου. Μάλλον θα πάω σε μονή αντίσταση γιατί το θέλω πιο τσιγαρισιο.

 

Επιπλέον ερωτησεις:

 

- 2 μπαταρίες σημαίνει και διπλάσια αυτονομία;

 

- ποιο σύρμα να πάρω για temperature control ;

 

Ευχαριστώ και πάλι

για το πρωτο γενικα ναι παιζει βεβαια και το μοντακι αν χρησιμοποιεις τον ιδιο ατμοποιητη τα watt που παιζεις,αν εισαι σε τεμπ κτλ

 

για το δευτερο οι επιλογες ειναι

-νικελ (δεν προτινεται γιατι σε πολυ υψηλες θερμοκρασιες απελευθερωνει επικυνδινα σωματιδια για τον οργανισμο)

-τιτανιο

-ss

εγω εχω παιξει μονο με ss αλλα δεν ενθουσιαστηκα γιατι πρωτον δεν ηταν ο καταλληλος ατμοποιητης για ss και δευτερον γιατι εγω ηθελα να δοκιμασω σχετικα cooler vape κατι που δεν καταφερα γιατι βαρουσε η προστασια θερμοκρασιας κατευθειαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου. Μάλλον θα πάω σε μονή αντίσταση γιατί το θέλω πιο τσιγαρισιο.

 

Επιπλέον ερωτησεις:

 

- 2 μπαταρίες σημαίνει και διπλάσια αυτονομία;

Σημαίνει περισσότερη αυτονομία όπου κάποιες φορές είναι και παραπάνω από διπλάσια.

 

- ποιο σύρμα να πάρω για temperature control ;

SS (Stainless Steel), Ti (Titanium) είναι τα πιο δημοφιλή, εύκολα να δουλευτούν και αποδίδουν αρκετά καλά.

Το κλασικό είναι το Ni200 (Nickel 200). Υπάρχουν και άλλα βέβαια λιγότερο διαδεδομένα.

Προσωπικά δουλεύω Titanium Grade 1 και SS316L.

 

Ευχαριστώ και πάλι

 

 

Αφού σε ενδιαφέρουν τσιγαρίσιες άρα ατμοποιητές με μονή αντίσταση που δεν χρειάζονται τρελά Watts, πας για Therion 75W που έχει το πλεονέκτημα ενός κορυφαίου chip της Evolv αλλά και το γεγονός πως οι μπαταρίες του είναι σε παραλληλία.

 

Και από ατμοποιητές παραγγέλνεις πακετάκι από Fasttech τον Fodi F2.

 

Αν δεις πως θες κάτι καλύτερο, τους Kayfun τους αγοράζεις από Ελλάδα.

 

Το μόνο που θα χρειαστείς είναι και 4 καλές 18650 μπαταρίες και έναν εξωτερικό φορτιστή 2 θέσεων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα, εχω κανει μια παραγγελια απο fasttech 18/08 και το track number μου βγαζει 01/09 attempted delivery failed , αλλα στο γραμματοκιβωτιο δεν υπαρχει καποια ειδοποιηση και μου φαινεται και πολυ νωρις για να υπαρχει, περιμενα περιπου μεσα σεπτεμβρη, καποια εξηγηση κανεις; ευχαριστω.

 

Έχει έρθει το πακέτο και μπορείς να το παραλάβεις σήμερα αφού σου έβγαλε χθες "attempted delivery failed".

Ότι κάνανε προσπάθεια να στο δώσουν και δεν μπόρεσαν είναι για τα μάτια του κόσμου. Απλά οι ταχυδρόμοι πλέον δεν περνάνε σε κανένα μέρος καθημερινά, στα περισσότερα 1-2 φορές την βδομάδα περνάνε. Οπότε σου βγάζει αυτό στο tracking για να ξέρεις εσύ ότι αν θες πας σήμερα με την ταυτότητα σου (και το tracking number αν θες να τους βοηθήσεις) και το παίρνεις.

 

Αλλιώς περιμένεις πότε είναι να ξαναπεράσει, π.χ. Δευτέρα/Τρίτη και να πάρεις την ειδοποίηση κανονικά.

 

Επίσης 15 μέρες για Fasttech δεν είναι περίεργο, ειδικά αν είσαι Αθήνα. Τόσο κάνει κανονικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού σε ενδιαφέρουν τσιγαρίσιες άρα ατμοποιητές με μονή αντίσταση που δεν χρειάζονται τρελά Watts, πας για Therion 75W που έχει το πλεονέκτημα ενός κορυφαίου chip της Evolv αλλά και το γεγονός πως οι μπαταρίες του είναι σε παραλληλία.

 

Και από ατμοποιητές παραγγέλνεις πακετάκι από Fasttech τον Fodi F2.

 

Αν δεις πως θες κάτι καλύτερο, τους Kayfun τους αγοράζεις από Ελλάδα.

 

Το μόνο που θα χρειαστείς είναι και 4 καλές 18650 μπαταρίες και έναν εξωτερικό φορτιστή 2 θέσεων.

Ευχαριστώ πολύ και πάλι.

 

Ξέρω ότι δεν προτείνεται, αλλά λόγω ταξιδιών είναι δύσκολο να φορτιζω τις μπαταρίες με εξωτερικό φορτιστή. Ο Therion θα φορτίζει μέσα στο mod;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ και πάλι.

 

Ξέρω ότι δεν προτείνεται, αλλά λόγω ταξιδιών είναι δύσκολο να φορτιζω τις μπαταρίες με εξωτερικό φορτιστή. Ο Therion θα φορτίζει μέσα στο mod;

 

Φορτίζει κανονικά και με τον νόμο.

 

https://downloads.evolvapor.com/dna75.pdf

The DNA 75 has a built in 1A USB charger. It automatically detects the type of USB power supply it is
connected to, so it can be plugged into standard PC USB ports or higher power chargers. 

Απλά καλό είναι αυτό να γίνεται με εξωτερικό φορτιστή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά καλό είναι αυτό να γίνεται με εξωτερικό φορτιστή.

Αυτό μόνο για την διάρκεια ζωής της μπαταρίας ή και για το μοντ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...