Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σημερα εφτασαν κατι μπαταριες για το ecig μεσω emirates airlines 

Ειχα δωσει +10 ευρω για μεταφορικα απο gb

Αυτες θα ερθουν στο σπιτι με ελτα κουριερ ή κανονικο ταχυδρομειο??

Ευχαριστω πολυ!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Έχω το συγκεκριμένο εδώ και 2 εβδομάδες, το οποίο και πήρα γύρω στα 25 €

 

2016-08-05-17_56_115272.jpg

 

 

Τρομερή παραγωγή ατμού. Χρειάστηκε λίγος χρόνος να συνηθίσω την πνευμονική τζούρα, αλλά είμαι ευχαριστημένος. Το μόνο πρόβλημα είναι ότι μου ξεραίνει πολύ τον λαιμό. Βέβαια έκανα 9άρα νικοτίνη, που όπως πληροφορήθηκα αργότερα, είναι too much για πνευμονικό. Όμως ακόμα και με 6άρα με ενοχλούσε. Θα πάω σε 3 άρα μήπως βελτιωθεί.

 

Κάτι άλλο. Το συγκεκριμένο έχει αντίσταση 0.3. Με λίγο ψάξιμο διάβασα, ότι δεν είναι και ότι καλύτερο το sub-ohming γιατί υπερθερμένεται το υγρό και εισπνέεις και άλλες ουσίες. Ισχύει?

 

Δοκίμασε πρώτιστα υγρά με περισσότερη VG σε συνδυασμό με την νικοτίνη που σου αρκεί για χτύπημα.

 

Αν μειώσει με την μία την νικοτίνη από 9mg πχ σε 3mg, είναι πολύ πιθανό να το κάνεις πιπίλα το εργαλείο γιατί θα αναζητάς την νικοτίνη που σου λείπει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδια. Νεος στο ητ( 3 βδομαδες περιπου). Απο modaki εχω αυτο :http://www.gearbest.com/aspire-nx75-_gear/ που απο review που εχω δει λενε πολυ καλα λογια ,αν και δεν ειναι ευρεως διαδομενο.

Απο ατμοιποιητη εχω αυτον: http://vapormania.gr/Smok-Brit-Mini-Flavor-Tank , επισης πολυ ικανοποιημενος και απο αυτον λογω της πολυ ωραιας γευσης που δινει (χωρις να εχω δοκιμασει αλλους,αλλα εμενα με ικανοποιει τα αποτελεσμα) Βεβαια οι αντιστασεις τσιμπανε λιγο σε τιμη  απο Ελλαδα,αλλα εχω κανει ηδη παραγγελια απο alliexpress. 

Και τωρα στην ερωτηση: Ξεκινησα diy υγρα. πηρα 20αρα βαση κ 3 μηδενικες απο atmos lab (για να φτιαξω 5αρα) η οποιες ειναι επιεικως για ΠΕΤΑΜΑ. μυριζουν σαν κατουρημενο γκαζον.!! Η δευτερη επιλογη ηταν 1 κιλο vg και 1 κιλο pg απο συνδεσμο. Πολυ ωραια γευση ,αν και γλυκιζει λιγο η vg ( οπως ολες οι γλυκερινες). Θελω να μου προτινεται μια καλη 20αρα (η και παραπανω ) βαση απο Ελλαδα για αμεση αγορα.Δεν με νοιαζει αναλογια vg/pg.

 

Εμένα πάλι μου 'χει σπάσει τα νεύρα αυτός ο ατμοποιητής, κάθε φορά που πάω να τον ξεβιδώσω για να γεμίσω, η αντίσταση μένει στο πάνω καπάκι αντί για κάτω στην βάση, το γυαλάκι μένει στον αέρα και αν δεν είμαι τρομερά προσεκτικός και να το κάνω κάπου με την ησυχία μου, γίνομαι χάλια με το υγρό που φεύγει. Η δε αντίσταση 0.6 βγήκε μάπα εντελώς, κάτι πάει σίγουρα στραβά μαζί της γιατί μετά από 30 ατμοποιητές που έχω δοκιμάσει/αποκτήσει, είναι η πρώτη αντίσταση που λέω μάπα εντελώς. Την 1.2 δεν την δοκίμασα καν γιατί τον έβαλα στην άκρη τον ατμοποιητή μετά από 2 μέρες που πάλευα με αυτά τα προβλήματα.

 

(Με ενθουσίασε το drip tip του όμως, πολύ το γουστάρω, αυτό χρησιμοποιώ τον τελευταίο καιρό).

 

Anyway.

 

Εγώ χτύπησα χτες μια 40άρα τέτοια βάση, 500ml με 45 ευρώ που θεωρώ είναι εξαιρετική τιμή (σε σχέση με αυτές που έπαιρνα μέχρι τώρα τουλάχιστον, έχει και κάτι 100mg βάσεις που συμφέρουν ακόμα περισσότερο αλλά τέτοιες συγκεντρώσεις φοβάμαι να βάλω στο σπίτι). Δεν την έχω δοκιμάσει ακόμα να σου πω γεύση, αλλά μου την πρότειναν αρκετά άτομα και όλοι ευχαριστημένοι είναι. Στα συν ότι την παρήγγειλα χτες κατά τις 4 το απόγευμα και σήμερα το πρωί κατά τις 10 ήταν στην πόρτα μου και μάλιστα μαζί με δωράκι (κάτι touch screen γάντια για κινητά, άσχετο θα πεις, αλλά ευπρόσδεκτο).

 

http://www.cleansmoke.gr/shop/atmistikes-vaseis/purenic-vegetable-nicotine-base/

 

Στο ίδιο κατάστημα έχει εκτός από την Purenic και την Nicselect που κυμαίνεται στα ίδια καλά επίπεδα τιμών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάλι μου 'χει σπάσει τα νεύρα αυτός ο ατμοποιητής, κάθε φορά που πάω να τον ξεβιδώσω για να γεμίσω, η αντίσταση μένει στο πάνω καπάκι αντί για κάτω στην βάση, το γυαλάκι μένει στον αέρα και αν δεν είμαι τρομερά προσεκτικός και να το κάνω κάπου με την ησυχία μου, γίνομαι χάλια με το υγρό που φεύγει. Η δε αντίσταση 0.6 βγήκε μάπα εντελώς, κάτι πάει σίγουρα στραβά μαζί της γιατί μετά από 30 ατμοποιητές που έχω δοκιμάσει/αποκτήσει, είναι η πρώτη αντίσταση που λέω μάπα εντελώς. Την 1.2 δεν την δοκίμασα καν γιατί τον έβαλα στην άκρη τον ατμοποιητή μετά από 2 μέρες που πάλευα με αυτά τα προβλήματα.

 

(Με ενθουσίασε το drip tip του όμως, πολύ το γουστάρω, αυτό χρησιμοποιώ τον τελευταίο καιρό).

 

Anyway.

 

Εγώ χτύπησα χτες μια 40άρα τέτοια βάση, 500ml με 45 ευρώ που θεωρώ είναι εξαιρετική τιμή (σε σχέση με αυτές που έπαιρνα μέχρι τώρα τουλάχιστον, έχει και κάτι 100mg βάσεις που συμφέρουν ακόμα περισσότερο αλλά τέτοιες συγκεντρώσεις φοβάμαι να βάλω στο σπίτι). Δεν την έχω δοκιμάσει ακόμα να σου πω γεύση, αλλά μου την πρότειναν αρκετά άτομα και όλοι ευχαριστημένοι είναι. Στα συν ότι την παρήγγειλα χτες κατά τις 4 το απόγευμα και σήμερα το πρωί κατά τις 10 ήταν στην πόρτα μου και μάλιστα μαζί με δωράκι (κάτι touch screen γάντια για κινητά, άσχετο θα πεις, αλλά ευπρόσδεκτο).

 

http://www.cleansmoke.gr/shop/atmistikes-vaseis/purenic-vegetable-nicotine-base/

 

Στο ίδιο κατάστημα έχει εκτός από την Purenic και την Nicselect που κυμαίνεται στα ίδια καλά επίπεδα τιμών.

Για πείτε καμιά γνώμη για της Nicselect βάσεις παιδιά γιατί 1000ml 6mg 50/50 στα 23€ + μεταφορικά ειναι μία πολύ καλή τιμή.

Μολις τελειωσε ή 500ml βάση που είχα Nic Master (εφτιαξα το τελευταίο soho) και δεν το κρύβω καλή ή τιμή της αλλά από γεύση ή ακόμα χειρότερα μυρωδιά σαν βιομηχανικό υγρό (αλλοστε τι είναι :) ).Σε καμιά περίπτωση δεν τι λες αγευστη....

Πάντως μέχρι τώρα είμαι κολλημένος στο soho και αν θα φύγω θα είναι μόνο από την τιμή του και μόνο.6€ το μπουκαλάκι 10ml με ποσοστό ανάμειξη 15% (προτεινόμενο 20%) δεν είναι και λίγα.....(για κάποιον σαν εμένα που πινω 30ml σε 3 βαριά ημέρες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πείτε καμιά γνώμη για της Nicselect βάσεις παιδιά γιατί 1000ml 6mg 50/50 στα 23€ + μεταφορικά ειναι μία πολύ καλή τιμή.

Μολις τελειωσε ή 500ml βάση που είχα Nic Master (εφτιαξα το τελευταίο soho) και δεν το κρύβω καλή ή τιμή της αλλά από γεύση ή ακόμα χειρότερα μυρωδιά σαν βιομηχανικό υγρό (αλλοστε τι είναι :) ).Σε καμιά περίπτωση δεν τι λες αγευστη....

Πάντως μέχρι τώρα είμαι κολλημένος στο soho και αν θα φύγω θα είναι μόνο από την τιμή του και μόνο.6€ το μπουκαλάκι 10ml με ποσοστό ανάμειξη 15% (προτεινόμενο 20%) δεν είναι και λίγα.....(για κάποιον σαν εμένα που πινω 30ml σε 3 βαριά ημέρες)

 

Ανέβα λίγο στην περιεκτικότητα νικοτίνης και αραίωσε την με μηδενική να πάει εκεί που θες.

Με 23 ευρώ παίρνεις 6000mg νικοτίνης ενώ με 45 (διπλάσια τιμή) 20.000mg (3.5 φορές περισσότερο δηλαδή, συμφέρει πάρα πολύ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανέβα λίγο στην περιεκτικότητα νικοτίνης και αραίωσε την με μηδενική να πάει εκεί που θες.

Με 23 ευρώ παίρνεις 6000mg νικοτίνης ενώ με 45 (διπλάσια τιμή) 20.000mg (3.5 φορές περισσότερο δηλαδή, συμφέρει πάρα πολύ).

Παράδειγμα φίλε μου με νούμερα και κανένα λιγκ :)

Δεν κατάλαβα της ποσότητες που αναφερεις , και της αναλογίες

...

Έχω θέλω 6mg περίπου στα 50/50 ή και λίγο περισσότερο ατμό.και λιγότερο χτύπημα....

 

Και μιας το έφερε ή κουβέντα σιγά σιγά ανεβαζω τα watt (από 13 παίζω τωρα 19- 23) και βλέπω σε μία δυνατή τζουρα να με θερίζει ή νικοτίνη.

Μήπως ήρθε ή ώρα να κατεβω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έβαλα το λινκ για την 40άρα νικοτίνη.

 

Δεν χρειάζεται να αγοράζεις νικοτίνη στην περιεκτικότητα που ατμίζεις.

 

Πες εσύ κάνεις 6άρα. Αγοράζοντας την 40άρα φτιάχνεις 3.3 λίτρα υγρού.

Αγοράζοντας την 6άρα απευθείας, φτιάχνεις 1 λίτρο.

 

Πληρώνοντας δηλαδή το διπλάσιο ποσό, φτιάχνεις όχι την διπλάσια ποσότητα απλά, αλλά + 1.3 λίτρα υγρού.

 

(Υποθέτουμε ότι η μηδενική δεν κοστίζει τίποτα βέβαια, στην πραγματικότητα το 1 λίτρο ή το 1 κιλό κάνει κανά 3ευρω, τίποτα δηλαδή).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια χαρα παιδια λοιπον τελειως ασχετος στο θεμα ξεκινησα το ατμισμα πριν 3 μερες,δοκιμασα τα εξης υγρα atmos lab bebeca,flavour art virginia και liqua premium smoke juice τα 2 πρωτα 6 νικοτινη και το τελευταιο 18mg!!! απο μια φορα γεμισα και τα πεταξα στην ακρη!!!ειδικα το bebeca δεν μπορω με τπτ την γευση,προτεινετε κανενα αλλο υγρο γιατι εχω απογοητευτει πληρως!!!

 

και μια 2η ερωτηση πηρα αυτα Link.png Site: mod Link.png Site: ατμοποιητη  

νομιζοντας πως τα watt τα βαζω οπου θελω το δουλευα στα 37watt εως και μερικες φορες στο τερμα B) πηγα σε ενα τοπικο καταστημα και μου ειπε πως εχω καψει  την αντισταση την αλλαξα λοιπον αλλα στα ποσα watt πρεπει να το δουλευω πλεον?? ευχαριστω προκαταβολικα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το κατάστημα είναι έμπιστο ; Το έχει δοκιμάσει κανένας; http://www.efun.top

 

Ναι, είναι ένα από τα 3-4 πιο γνωστά κινεζοκαταστήματα. Αγοράζεις άφοβα.

 

γεια χαρα παιδια λοιπον τελειως ασχετος στο θεμα ξεκινησα το ατμισμα πριν 3 μερες,δοκιμασα τα εξης υγρα atmos lab bebeca,flavour art virginia και liqua premium smoke juice τα 2 πρωτα 6 νικοτινη και το τελευταιο 18mg!!! απο μια φορα γεμισα και τα πεταξα στην ακρη!!!ειδικα το bebeca δεν μπορω με τπτ την γευση,προτεινετε κανενα αλλο υγρο γιατι εχω απογοητευτει πληρως!!!

 

και μια 2η ερωτηση πηρα αυτα Link.png Site: mod Link.png Site: ατμοποιητη  

νομιζοντας πως τα watt τα βαζω οπου θελω το δουλευα στα 37watt εως και μερικες φορες στο τερμα B) πηγα σε ενα τοπικο καταστημα και μου ειπε πως εχω καψει  την αντισταση την αλλαξα λοιπον αλλα στα ποσα watt πρεπει να το δουλευω πλεον?? ευχαριστω προκαταβολικα!!

 

Η Aspire προτείνει την 1.2 ohm αντίσταση να την δουλεύεις στα 15-20 watt το πολύ και την 1.8 ohm στα 13-16.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όποιον ενδιαφέρεται, 15% έκπτωση στα πάντα στο Fasttech με κωδικό "SANTACLAUS" στις 24 και 25 Δεκεμβρίου.

Να ενημερώσω ότι ο κωδικός λειτουργεί ήδη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δώστε και έναν καλό ατμοποιητή τώρα για έτοιμες αντιστάσεις να ολοκληρώσω την παραγγελία μου.

edit

λέω να πάρω https://www.fasttech.com/products/0/10004861/4535903-authentic-kangertech-toptank-nano-clearomizer 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι φιλε μου μολις τα βρηκα και εγω,οποτε παω για αυτες http://www.gearbest.com/accessories/pp_305913.html οι 0,15ohm στα ποσα watt δουλευουν???

Αυτες που λες πρεπει να ειναι νικελιου και δουλευουν μονο με θερμοκρασια μην δοκιμασεις να τις παιξει σε απλα βατ για ειναι πολυ επικινδυνο

 

Edit: για τον απο πανω μην παρεις τοπτανκ νανο ειναι κοροιδια για μενα. παρε τον μινι που δεχεται και την επισκευασιμη κεφαλη μεσα

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...