Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με καθε υγρο αλλαζεις κ αντισταση;

καποιοι λενε οτι πρεπει εμενα μου φενεται μαλακια ιδιως αν εχεις παρει ενα υγρο για δοκιμη.

Απλα στο πρωτο γεμισμα θα εχεις γευση απο το προηγουμενο υγρο και στο δευτερο θα αρχιζει να καθαριζει.

Μοναδικη εξαιρεση αποτελουν γευσεις με κανελα (η οποια δεν φευγει ποτε) και μεντοειδη τα οποια φευγουν δυσκολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μάγκες ίσως αργότερα μέσα στην ημέρα θα πάω να πάρω νέο υγρό.

 

Αν θέλετε ρίξτε μια πρόταση για γεύση γιατί δεν θέλω να κάτσω πάλι καμιά ώρα να δοκιμάζω.

 

Κάτι πολύ γλυκό ψάχνω, έχετε καμια ιδέα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή την συνταγή έχω για castle long.Το original δεν το έχω δοκιμάσει αλλα αυτό της συνταγής είναι απίθανο

 

2.5% Kentucky Bourbon TPA
1.5% Coconut Extra TPA
1.5% Acetyl Pyrazine TPA
1.5% Toasted Almond TPA
1% Vanilline TPA
1% Vanilla Bourbon TPA
1% Brown Sugar Extra TPA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πηγα τις προαλλες να παρω υγρα και πρωτον τραγικη η κατασταση με τα 10μλ και τραγικο ειναι οτι αυξησαν την τιμη στα 10μλ.το οποιο 10μελο το τελειωσα την δευτερη μερα...Ετσι οπως παει θα συμφερει παλι το τσιγαρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου αυτο είναι τρυπάνι φ10 το οποίο ανοίγει και το σπείρωμα με 1 χιλιοστό σπείρα σπείρα....

Το ποιο απλό είναι είναι ένα τριπανι κατά 1 με 1,5 χιλιοστό μικρότερο από το σπείρωμα που θες να ανοιξεις (αυτό παίζει ρόλο το μέταλλο που θα ανοίξεις ,γιατί άλλο σίδερο άλλο inox και άλλο το χαλβά - μπρούτζος .... Όσο ποιο μαλακό μέταλλο τόσο μεγαλύτερο κενό αφήνουμε από τρυπάνι με το κολαουζο ) και ένα κολαουζο 10.

Φυσικά θα χρειαστείς και ένα εξάρτημα για να πιάσει το κολαουζο (Μανελα)

Γνώμη μου πάντως είναι να πας σε ένα μαγαζί τύπου μηχανουργείο - σέρβις μοτό και να σου κάνει την δουλειά που είναι πάνω κάτω 5 λεπτά ,ίσως λέω και πολλά.

Προσοχή μόνο στις σπείρες γιατί σε φ10 υπάρχουν πολλά είδη (μόνο μην μπλέξεις με αγγλικό σύστημα)

..

 

Φιλαρακι μου σ ευχαριστω πολυ.. Τελικα εγινε παλι διαθεσιμο το bundle αυτο της FDV και το αγορασα. Οταν ερθουν θα ξεκινησω να τα αλλαξω και θα ποσταρω εδω !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν μιλάμε για ακριβα υγρά ή άμα δεν θες να μπλέξεις τις γευσείς ατμίζεις λίγο σκέτη βάση στο ενδιάμεσο.

 

 

Δεν θυμάμαι άμα το έχω ξαναδηλώση αλλά εκτός απο ελεγχό θερμοκρασίας λατρεύω και τα κλάπτον το μόνο κακό αδείαζουν τις μπαταρίες για χαβαλέ αλλά από γευσή σαν να το τρώς 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα.

μετα απο τον cleito με 0,4ohm αντισταση λεω να παω σε επισκευασιμο. επεσε το ματι μου στον whitebone rta. τι λετε ??να τον αγορασω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eπισκευασιμος που εχω αρκετο καιρο και εχω ξεχασει τι παει να πει υπερχειλιση ειναι ο sxk Doggy styled RTA, επισης φιλοι μου εχουν τον sjmy doggy styled rta που παλι και αυτος δεν εχει υπερχειλιση. Αν θυμαμαι καλα ο δευτερος δεν εχει στο κουτι του drip tip (επιστομιο).

Το μονο κακο ειναι οτι γεμιζουν απο κατω, δηλαδη καθε φορα πρεπει να ξεβιδωνουμε τον ατμο απο το μοντακι για να γεμισουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καποιοι λενε οτι πρεπει εμενα μου φενεται μαλακια ιδιως αν εχεις παρει ενα υγρο για δοκιμη.

Απλα στο πρωτο γεμισμα θα εχεις γευση απο το προηγουμενο υγρο και στο δευτερο θα αρχιζει να καθαριζει.

Μοναδικη εξαιρεση αποτελουν γευσεις με κανελα (η οποια δεν φευγει ποτε) και μεντοειδη τα οποια φευγουν δυσκολα.

Καλα αυτες ειναι τοσο εντονες οι γευσεις που εννοειται δεν φευγουν ποτε...στις υπολοιπες μετα απο 5-6 τζουρες ειναι κομπλε.

Eπισκευασιμος που εχω αρκετο καιρο και εχω ξεχασει τι παει να πει υπερχειλιση ειναι ο sxk Doggy styled RTA, επισης φιλοι μου εχουν τον sjmy doggy styled rta που παλι και αυτος δεν εχει υπερχειλιση. Αν θυμαμαι καλα ο δευτερος δεν εχει στο κουτι του drip tip (επιστομιο).

Το μονο κακο ειναι οτι γεμιζουν απο κατω, δηλαδη καθε φορα πρεπει να ξεβιδωνουμε τον ατμο απο το μοντακι για να γεμισουμε.

πολυ δυνατοι κλωνοι και οι 2.ο μονος λογος που δεν τον πηρα ποτε τον doggy ειναι γιατι γεμιζει οπως ειπες κ δεν με βολευει.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα.

μετα απο τον cleito με 0,4ohm αντισταση λεω να παω σε επισκευασιμο. επεσε το ματι μου στον whitebone rta. τι λετε ??να τον αγορασω?

 

Προτίμησε κατ' αρχάς να μην είναι οποιοσδήποτε κλώνος αυτός που θα πάρεις γιατί:

  1. Είναι ζήτημα ηθικής ως προς αυτόν που σχεδίασε το προϊόν.
  2. Ποιοτικά είναι κατώτεροι από τους γνήσιους.
  3. Στα χρήματα που θα δώσεις να πάρεις κάποιον κλώνο, παίρνεις ωραιότατους γνήσιους κινέζικους (ίσως και κάποιους ευρωπαϊκούς/αμερικάνικους).
  4. Τα υλικά που χρησιμοποιούν στους κλώνους καθώς και διαδικασία παραγωγής είναι αμφίβολης ποιότητας (πχ o-rings με μάκα λαδιού/χημικών, διαβρωμένα μέταλλα, ατσάλια που ΔΕΝ είναι ατσάλια κλπ).

Ανάλογα το mod και το είδος τζούρας θα σου πρότεινα

  • Aromamizer Supreme
  • HCigar Fodi F2
  • iJoy Limiteless Classic Edition

Και οι 3 δοκιμασμένοι και αποδίδουν εξαιρετικά!

Αρκεί να σου πω πως η γεύση του Fodi F2 (20€) σε υγρά μέχρι και 70VG/30PG (και με συγκεκριμένα στησίματα) συγκρίνεται χαλαρά με του Kayfun 5 (120€) μου.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρά στην παρέα.Θέλω την γνώμη χρηστών VG συνδέσμου σχετικά με γεύση και ρευστότητα.Βγάζει πικρίλα σε σύγκριση με την καθαρή VG της e-cig.gr η είναι πιο ουδέτερη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρά στην παρέα.Θέλω την γνώμη χρηστών VG συνδέσμου σχετικά με γεύση και ρευστότητα.Βγάζει πικρίλα σε σύγκριση με την καθαρή VG της e-cig.gr η είναι πιο ουδέτερη?

e-cig δεν εχω δοκιμασει , αλλα μπορω να πω οτι γλυκιζει λιγο αν δεν την πεις ουδετερη την γευση της VG του συνδεσμου.

πικριλα δεν βγαζει σε καμια περιπτωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντας ιδιαιτέρως συντηρητικός καταναλωτής, ανεξαρτήτως κατηγορίας προϊόντων, είπα, μετά από κάνα-δυο χρόνια με kayfun lite plus (τον οποίο συνεχίζω να χρησιμοποιώ) , να πάρω έναν ακόμα σχετικά «τσιγαρίσιο» επισκευάσιμο, με κύρια απαίτηση την ευκολία στο στήσιμο.

 

Κατέληξα στον digiflavor siren, μετά από αρκετά θετικά σχόλια που είδα. Προσωπική άποψη, από το πρώτο απλό στήσιμο (0.28 kanthal, 5 σπείρες σε 2,5 mm πυρήνα) , έχοντας εμπειρία από ελάχιστους επισκευάσιμους (είπαμε: συντηρητικός...) : Αστεράκι! Γελοία απλός στο στήσιμο, απολαυστικός στην απόδοση γεύσης (μόλις στα 12-13 watt, δεδομένου τού ότι ανέκαθεν «χαμηλά» δούλευα) και λογικότατος στην κατανάλωση υγρού, με το ντουμάνι κάθε άλλο παρά να λείπει.

 

Κατά την ταπεινή μου γνώμη, προτείνεται ανεπιφύλακτα σε όποιον προτιμά τσιγαρίσια τζούρα και δίνει σημασία στη γεύση. Ειδικά στα καπνικά, σπέρνει!  

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...