Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

th3ofilos

http://www.skroutz.gr/s/9466766/Eleaf-iJust-2-Kit.html

 

http://www.skroutz.gr/s/10273590/Aspire-Pockex-Pocket-AIO.html

 

http://www.skroutz.gr/s/9942100/Smok-Vape-Pen-22.html

 

 

kaklikos

ρε εσύ είσαι ωραίος βρε μπράβο

 

dieccast

άμα δοκιμάσεις το καινουργειο σου μοντάκι με τον tfv8 baby δεν θα πιστεύεις το απότελεσμα  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ατελειωτες ωρες παιδες. Πραγματικα με κουρασε αρκετα. Τουλαχιστον το αποτελεσμα βγηκε καλο.

Σε θαυμαζω για την υπομονη σου!μπραβο!!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα πολλες χαζομαρες παιδες. Πχ δεν τριμαρα τις εσωτερικες εγκοπες που φωλιαζει ο εργοστασιακος κονεκτορας με αποτελεσμα το παξιμαδι του FDV στο κλεισιμο να μην βιδωνει στα τερματα του και να βρισκει στο bay των μπαταριων και να μην κλεινει σωστα. Οπως επισης λογω ελειψης κολλητηριου εκανα τις κολλησεις σε εναν φιλο οπου το καλωδιο π εβαλε πιο παχυ μου το εβαλε και πιο μακρυ οπου δεν ξερω που να το αποθηκευσω. Το χειροτερο δε λαθος ειναι που εβγαλα τα θετικα αρνητικα ενω ηταν ηδη κολλημενα και η τοποθετηση τους παλι. Το να τα βγαλω το μονο ευκολο. Στο να τα βαλεις ομως αχχ αυτα τα ελατηρια. Που εσπασαν τα νευρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δεν μπορω! Δεν δουλευει! Βασικα για την ακριβεια δεν εφαρμοζει το πλαστικο π μπαινουν οι μπαταριες ! Δεν ειχα φρεζακι να φρεζαρω το εσωτερικο κομματι π κουμπωνε ο παλιος κονεκτορας με αποτελεσμα το παξιμαδι του fdv να μην ανεβει πληρως και να βρισκει. Ελπιζω σημερα μετα την δουλεια να βρω τα απαραιτητα εξαρτηματα να το τελειωσω και να πανε ολα καλα ! Αν δεν μπορεσω θα παρω ενα ακομα rx2/3 και νεο κονεκτορα μονο και μονο γιατι με εκνευρισε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@kaklikos

βάλτου και ένα custom firmware https://github.com/maelstrom2001/ArcticFox

και είσαι άρχοντας

Τι καλύτερο μπορεί να προσφέρει custom firmware σε ένα μοντακι φίλε μου;

Πχ στο δικό μου vtc two mini 75w ,αν υπάρχει φυσικά !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δεν μπορω! Δεν δουλευει! Βασικα για την ακριβεια δεν εφαρμοζει το πλαστικο π μπαινουν οι μπαταριες ! Δεν ειχα φρεζακι να φρεζαρω το εσωτερικο κομματι π κουμπωνε ο παλιος κονεκτορας με αποτελεσμα το παξιμαδι του fdv να μην ανεβει πληρως και να βρισκει. Ελπιζω σημερα μετα την δουλεια να βρω τα απαραιτητα εξαρτηματα να το τελειωσω και να πανε ολα καλα ! Αν δεν μπορεσω θα παρω ενα ακομα rx2/3 και νεο κονεκτορα μονο και μονο γιατι με εκνευρισε.

Πλακα μας κανεις;και μονο που ασχοληθηκες τοσο αρκει...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γρήγορα σχόλια για τις αντιστάσεις του TFV12

T12: Δεν περίμενα να το πω, αλλά μάλλον θα είναι η μόνιμη αντίσταση μου, παρά το ότι πίνει υγρό και μπαταρία σαν να μην υπάρχει αύριο. Στα 180w έχω άριστη απόδοση γεύσης, χωρίς να βγάζει πολύ ζεστό ατμό και με το χτύπημα (στα 3mg/ml) να μην είναι ιδιαίτερα βαρύ. Απλά δεν είναι για πολλά πολλά έξω!

X4: Ξεκίνησε καλά... αλλά μας τα χάλασε. Αισθητά μειωμένος ατμός σε σχέση με την 12πλη, ακόμα και στα ~180W αλλά αυτό το περίμενα. Αυτό που δεν περίμενα ήταν αισθητά μειωμένη γεύση, έχοντας ακούσει πως από τις τρεις του πακέτου ίσως αποδίδει καλύτερα σε αυτόν τον τομέα. Επίσης είχα γεύση καμένου στη μόλις μια εβδομάδα, χωρίς να την έχω κακομεταχειριστεί (εκτός από καμιά δεκαριά τζούρες στις αρχές δεν ξεπέρασα τα 120W). Όχι μόνιμα, αλλά στις τρεις από τις δέκα τζούρες μου την έβγαζε έντονα. Μυρίζομαι vacuum lock. Ίσως έπεσα και στην περίπτωση αλλά εξαρχής δεν με ενθουσίασε για να πω πως θα ξαναπάρω για να δοκιμάσω.

Ώρα να παίξω λίγο με την Q4. Μου έκανε εντύπωση πως μια σπείρα είχε «φύγει» και κρεμόταν στη μέση ανάμεσα στο βαμβάκι! Την έσπρωξα λίγο με ένα κατσαβιδάκι και ίσιωσε (στην κυριολεξία). Δεν έκανα priming με την ησυχία μου καθώς δεν είμαι σπίτι και την άλλαξα εντελώς απρογραμμάτιστα (λόγω του καμένου στην Χ4) αλλά ποτίστηκε μόνη της σχεδόν αμέσως. Από την πρώτη τζούρα (και ξεκίνησα στα 60W κιόλας) η γεύση που βγάζει είναι απίστευτη, συγκριτικά πάντα! Αν έχει την ίδια απόδοση με τις Q4 του TFV8 μάλλον θα την προτιμήσω, αλλιώς βουρ στις Τ12.

Περισσότερα τις επόμενες μέρες. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες καλησπέρα, λέω να το γυρίσω και εγώ σε vape και θέλω λίγο τις συμβουλές σας για έναν αρχάριο. Έψαξα λίγο και βρήκα αυτό εδώ IStick Pico

Το μόνο που με χάλασε λίγο είναι οτι ο atomizer χωράει μόνο 2ml. Πως το βλέπετε εσείς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια κοντευουν να μου τελειωσουν τα υγρα μου... και εκανα μια γυρα στα γνωστα μου site απο ελλαδα που αγοραζω τοσο καιρο... και εκτος του οτι εχει μονο 10αρια πλεον τα βλεπω και χωρις νικοτινη... τι εγινε? εχω λιγο μαυρα μεσανυχτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...