Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια καλησπερα .Αφορασα σημερα απο φαρμακειο μια γλυκερινη 1κλ  και προσπαθησα να δω αν ατμιζεται .(εβαλα και γευση ) .το θεμα ειναι ομως πωσ πεθαινω για να κανω τζουρα , δεν εχει τα ντουμανια ενοσ ετοιμου υγρου και καθε φορα που κανω αρπαζει φωτια ο ατμοποιητης και καιει πολυ ασχημα  . δοκιμασα και με WFI αλλα παλι τα ιδια χαλια , καμια ιδε;α τι να κανω γιατι εχω ξενερωσει . :-(  :-(  :-(  :-(  :-(  :unsure:

να μην πάρεις ξανά την ίδια γλυκερίνη

και να πετάξεις αυτή που πήρες

 

problem solved

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

να μην πάρεις ξανά την ίδια γλυκερίνη

και να πετάξεις αυτή που πήρες

 

problem solved

το θεμα εικαι πωσ την εχουν δοκιμασει και αλλα μελη :/ η μαρκα τησ FAGRON

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα της FAGRON δεν εχω δοκιμασει. Η μονη γλυκερινη που δοκιμασα ειναι της Chemco/Συνδεσμου. Εαν τα βαρεα μεταλλα ειναι λιγοτερο απο 1 PPM και η καθαροτητα της ανω των 99.5% τοτε δεν εχεις προβλημα. Μηπως το προβλημα σου ειναι στην αντισταση σου και δεν ποτιζει σωστα το βαμβακι; Παντως απο θεμα ντουμανι ειναι πολυ περισσοτερο απο τα υγρα της αγορας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκετη γλυκερινη με αρωμα ατμισες.προπυλενογλυκολη δεν εβαλες;ε πως να καει μονη της ρε φιλε;δεν ειδες οτι ειναι παχυρευστη σαν μελι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ekriksi

το ΑΙΟ είναι ένα καλό μοντάκι για να αρχήσει καποιός μετα κατα 80% θα χρειαστείς αναβάθμιση. Εσύ τώρα έχεις μια μπαταρία 1500 ενώ εγώ 2 απο 3000 και πάλι έχω θεματάκι με το μικρό θέλω 3  με το μεγάλο βγάζω την μέρα (Συγνώμη για την εκφραση ) οπότε εσύ που πας ρε καραμήτρο.

 

 

quicktocixfocus

Έχεις πάρει μια πολυ καλή γλυκερίνη κατά γενική ομολογία οπότε πρέπει να βρούμε τι δεν παίζει σωστά

1 Τι ατμοποιητή έχεις η τσιγαρήσιοι έχουν ένα θέμα με την σκέτη VG

2 Πέρνει αραίωση μέχρι και 20% με wfi προπαντώς άμα δεν βάζεις pg

3 Είσαι σίγουρός ότι δεν το έχεις παρακάνει με το βαμβάκι

 

 

GeorgeHellas

έχω κολητό που έχεί ένα θεματάκι και ατμίζει 70% νερό και 25% έτοιμο 1,5 μγ υγρό φουλ vg με κλάπτον 0,5 στα 60 βατ με πατέντα εργοστασιακή κεφαλή και δεν έχει διαροες εκεί να δεις πως καταβροχθίζει την μπαταρίες το πίκο 

 

να τονίσω εδώ ότι δεν συμβουλεύω κανέναν να το κάνεί απλώς το αναφέρω 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά,

 

Όταν η αντίσταση έχει καεί δεν θα έπρεπε να γράφει στην οθονούλα 0Ω?

Έχω istick pico και αντίσταση aspire 1.8. Χθες σε κάποια φάση όταν πάταγα το fire έκανε διαφορετικό θόρυβο απο οτι αλλες φορές και έχω την εντύπωση οτι είχε διαφορετική γεύση, αλλά στην οθόνη γράφει 1.87Ω.

 

Πώς θα σιγουρευτώ ότι έχει καεί;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι φίλε δεν θα γράψεί 0 το καταλαβένεις μόνο από την γεύση στο τέλος σου αφήνει μια αίσθηση από καμένο

 

ekriksi

πρέπει η αντίσταση που θα κάνεις να βγει στα ίδια ωμ με αυτην που φόραγε και τότε ίσως και να σου φτάνει όσο και πιο πριν επίσης μην ξεχνάς ότι οι μπαταρίες με το καιρό πέφτει η αποδωσή τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι φίλε δεν θα γράψεί 0 το καταλαβένεις μόνο από την γεύση στο τέλος σου αφήνει μια αίσθηση από καμένο

 

Thanks

 

Και επειδή είμαι καινούριος στο άθλημα, αυτη την στιγμή ο ατμοποιητής είναι γεμάτος. Είναι ο melo 3 και γεμίζει απο πάνω.

Μπορώ να τον ανοίξω απο κάτω και να μην χάσω υγρό ή πρέπει να αλλάξω αντίσταση όταν είναι άδειος ο ατμοποιητής;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τον εχω τον ατμοποιητη αλλα απ οτι βλεπω απο τις εικονες πρεπει να ειναι αδειος απο υγρο για να αλλαξεις κεφαλη. Ενα σφηνοποτηρο αδειαζεις το υγρο εκει μεσα αλλαζεις κεφαλη και ξαναβαζεις μεσα το υγρο !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τον εχω τον ατμοποιητη αλλα απ οτι βλεπω απο τις εικονες πρεπει να ειναι αδειος απο υγρο για να αλλαξεις κεφαλη. Ενα σφηνοποτηρο αδειαζεις το υγρο εκει μεσα αλλαζεις κεφαλη και ξαναβαζεις μεσα το υγρο !

 

Καλώς.

 

Είναι λογικό να καεί η αντίσταση τόσο γρήγορα;;; Την τρίτη το απόγευμα την έβαλα και ατμίζω μετά τις 6 το απόγευμα οπότε ας πούμε ότι το χρησιμοποίησα ουσιαστικά μια μέρα. Δεν άφησα το υγρό να πέσει κάτω απο την μέση.

 

Τι φάση; Αν είναι έτσι και θέλουμε υγρό και 2 αντιστάσεις την βδομάδα δεν συμφέρει ούτε κατά διάνοια :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το να καεί η αντίσταση σε δυό μέρες δεν είναι λογικό αλλά δεν φταίει πάντα μόνο η αντίσταση για μένα αφού το μοντάκι σου παίζει με ελεγχο θερμοκρασίας πάρε τις αντίστοιχες κεφαλές και θα τις αλλάζεις όταν πια δεν θα αποδίδουν γεύση αλλά καμένο δεν θα ξαναπάρεις.

Εχε υπόψην σου αν τα χέρια σου πιάνουν και δεν είναι μανταλάκια σαν τα δικά μου και δεν βαριέσαι μπορείς να τους κάνεις και εσύ επίσκευή. 

Προς το παρών πάρε μια με ελεγχο θερμοκρασιας και μετά αμα θες ξεκίνα τα πειράματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα,

 

Εβαλα μια καινουρια αντίσταση μεσα στον ατμοποιητη για να δοκιμάσω κατι, δεν την κρατησα πολυ αλλα οσο να ναι πότισε λιγο και την έβγαλα και ξαναεβαλα την παλια.

 

Η ερωτηση ειναι αν μπορω να την κρατήσω εξω μεχρι να την βαλω οριστικά ή επειδη πότισε πρεπει να την χρησιμοποιήσω τωρα αλλιώς θα ξεραθεί και θα χαλάσει; Σε κανα 2 μέρες υπολογίζω να την χρησιμοποιήσω κανονικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...