Προς το περιεχόμενο

Υπογράφηκε ο ACTA (Anti-Counterfeiting Trade Agreement)


atropa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 221
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το internet είναι προσωπική υπόθεση. Κάθε χρήστης το χρησιμοποιεί διαφορετικά. Αν θες να συζητήσουμε τί κάνω εγώ, το συζητάμε.

 

Η αναφορά σου στο youtube, είναι τελείως άκυρη. Το youtube ΔΕΝ παραβιάζει τα πνευματικά δικαιώματα. Βλέπεις βίνετο, τραγούδια κτλ χωρίς να σαπίζεις σε ατελείωτα downloads.

κανεις λάθος άμα πάω εγώ στο youtube και ανεβάσω ένα video που το έχω φτιάξει εγώ και έχω προσθέσει ένα τραγούδι να παίζει θα έρθουν να με πάνε μέσα γιατί και αυτό είναι πειρατεία

άρα το μονο που θα βλέπεις στο youtube είναι τα τραγούδια από τις επίσημες εταιρίες και να ανεβάσεις εσύ video δεν θα μπορείς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανεις λάθος άμα πάω εγώ στο youtube και ανεβάσω ένα video που το έχω φτιάξει εγώ και έχω προσθέσει ένα τραγούδι να παίζει θα έρθουν να με πάνε μέσα γιατί και αυτό είναι πειρατεία

άρα το μονο που θα βλέπεις στο youtube είναι τα τραγούδια από τις επίσημες εταιρίες και να ανεβάσεις εσύ video δεν θα μπορείς

 

 

α) Ανέβασε βίνετο χωρίς μουσική

β) Γράψε δική σου μουσική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα ρε παίδες τώρα. Ότι κάνουνε εις βάρος μας είναι, μην υποστηρίζετε της ηλιθιότητες αυτές.

Δηλαδή πριν 10 χρόνια δεν αγοράζαμε cd από τους μαύρους και νοικιάζαμε DVD από το video club?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@marios_geo ε βεβαια τι θα έλεγες αν δεν μπορώ να κάνω αυτό που θέλω τότε τι να το κάνω το internet για να διαβάζω μονο site και να μην μπορώ τίποτα άλλο θα το κόψω να γλιτώσω και λεφτά μέχρι να ξανά αλλάξει όλο αυτό γιατί ο κόσμος δεν θα ξανά αγοράσει τίποτα από τις εταιρίες

εγώ θέλω να κάνω download όλη μέρα γιατί δεν θέλω να δεινω λεφτά στους κλεφτες

πήγα σήμερα να δω ταινία η ταινία είχε 10 euro και ήμουν στην αίθουσα εγώ και ο φίλος μου και δεν είδα καμια άσχετη το underworld είδα ολόκληρη προβολή για 2 άτομα μονο αν το έριχναν το εισιτήριο δεν θα ήταν γεμάτη η αίθουσα για αυτό δεν γουστάρω αυτό που πάνε να κάνουνε και για αυτό όλος ο κόσμος κατεβάζει αβέρτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

andreas443, τώρα μάλιστα. Θες το internet για να κατεβάζεις τραγούδια. Πού είναι ο JERONIMO888 να σχολιάσει;

 

Ε λοιπόν το internet είναι μέσο έκφρασης.

1) Διαβάζεις ειδήσεις από όλα τα μέσα ενημέωσης, από όλα τα πιθανά μέρη του κόσμου.

2) Εκφράζεις ελεύθερα τις αποψεις σου σε κάποιο blog/forum

3) Wikipedia

4) Πρόσβαση σε επιστημονικά περιοδικά και διατριβές, πίσω από την οθόνη του υπολογιστή σου. Πριν από 15 χρόνια, πήγαινες στη βιβλιοθήλη, έψαχνες και υπήρχε το περιοδικό, χανώσουν μέσα στα indexes

5) Κοινωνικά δίκτυα

6) skype email

7) Διαβάζεις κριτικές για κάποιο παιχνίδι-ταινία, και αν σου αρέσει πας και τη βλέπεις.

 

Η λίστα φυσικά συνεχίζεται επ' άπειρον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

andreas443, τώρα μάλιστα. Θες το internet για να κατεβάζεις τραγούδια. Πού είναι ο JERONIMO888 να σχολιάσει;

 

Ε λοιπόν το internet είναι μέσο έκφρασης.

1) Διαβάζεις ειδήσεις από όλα τα μέσα ενημέωσης, από όλα τα πιθανά μέρη του κόσμου.

2) Εκφράζεις ελεύθερα τις αποψεις σου σε κάποιο blog/forum

3) Wikipedia

4) Πρόσβαση σε επιστημονικά περιοδικά και διατριβές, πίσω από την οθόνη του υπολογιστή σου. Πριν από 15 χρόνια, πήγαινες στη βιβλιοθήλη, έψαχνες και υπήρχε το περιοδικό, χανώσουν μέσα στα indexes

5) Κοινωνικά δίκτυα

6) skype email

7) Διαβάζεις κριτικές για κάποιο παιχνίδι-ταινία, και αν σου αρέσει πας και τη βλέπεις.

 

Η λίστα φυσικά συνεχίζεται επ' άπειρον.

 

Συμφωνώ με όλα αυτά. Αλλά δεν χρειαζόμαστε ταχύτητες για αυτά.

Αν και δεν είμαι fun του downloading δεν θα μπορούσα ποτέ να φανταστώ το internet χωρις filesharing.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πήγα σήμερα να δω ταινία η ταινία είχε 10 euro και ήμουν στην αίθουσα εγώ και ο φίλος μου και δεν είδα καμια άσχετη το underworld είδα ολόκληρη προβολή για 2 άτομα μονο αν το έριχναν το εισιτήριο δεν θα ήταν γεμάτη η αίθουσα? για αυτό δεν γουστάρω αυτό που πάνε να κάνουνε και για αυτό όλος ο κόσμος κατεβάζει αβέρτα αν εσένα δεν σε ενδιαφέρει να κατεβάζεις δικό σου θέμα αλλα όλη δεν είμαστε το ίδιο

για αυτό είναι το inetrnet για να κάνει ότι θέλει ο καθένας μέχρι ένα μετρο βεβαια αλλα όχι να κόψουν και το download

 

τότε τι να την κάνω τι VDSL που πάνε να βγάλουνε τώρα για να διαβάζω άρθρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

για αυτό είναι το inetrnet για να κάνει ότι θέλει ο καθένας μέχρι ένα μετρο βεβαια αλλα όχι να κόψουν και το download

 

τότε τι να την κάνω τι VDSL που πάνε να βγάλουνε τώρα για να διαβάζω άρθρα?

 

Όχι ότι έχει και συγκεκριμένη αξία, αλλά έτσι για την ιστορία. Αν θεωρείς το "αβέρτα" κατέβασμα όχι παράνομο, τί θα έπρεπε κατά την γνώμη σου να απαγορεύσουν;

 

Οι ταχύτητες χρειάζονται σε video chat-conference, σε google-maps και συναφή προοιόντα, στο steam όταν αγοράζω ένα παιχνίδι, στις διάφορες ταινίες που αγοράζω από itunes ή κάνω stream από netflix ή mega channel και φυσικά όταν τα αρχεία που μοιράζομαι με τους συνεργάτες είναι της τάξης του 1GB.

 

Υ.Γ.

Τα "άρθρα" που τόσο εύκολα απαξιώνεις, είναι το "ζουμί" του internet. Ειδήσεις, αποψεις κτλ. Αν όχι, ενημερώσου από το χαζοκούτι και τα παπαγαλάκια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα θετικο βεβαια ειναι οτι ισως ξεκολλησουμε λιγο απο την οθονη και αρχισουμε και παλι να βγαινουμε λιγο εξω. Ας νοικιασουμε και καμια ταινια απο το videoclub δεν ειναι κακο.

 

android.png

 

Ποιό βίντεο κλαμπ; Με τόσο κατέβασμα δεν έμεινε και κανένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κακά τα ψέματα μεγάλες ταχύτητες χρειάζονται μόνο για μεγάλους όγκους δεδομένων,μας μένει μόνο το HD VIDEO μόνο για αυτό δε θα έβαζα πάνω από 8άρα σύνδεση και για να πω την αλήθεια και με 2άρα ευχαριστημένος είμαι γιατί θυμάμαι και τις dial up και συγκινούμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Υ.Γ.

Τα "άρθρα" που τόσο εύκολα απαξιώνεις, είναι το "ζουμί" του internet. Ειδήσεις, αποψεις κτλ. Αν όχι, ενημερώσου από το χαζοκούτι και τα παπαγαλάκια

 

QFT. Χωρίς ιντερνετ ΔΕΝ υπάρχει επιλογή αντικειμενικής ενημέρωσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον chill Out ....γραφτε τα ΟΛΑ μα ΟΛΑ στην Π****ρα σας και στην μ0*ν@ρ@ σας....το ιντερνετ τα κινητα τα κωλοδιαμερισματα και ας μαζευτουμε σε κανα καφενε να παιξουμε κανα ταβλακι να φαμε κανα μεζεδακι να παμε μετα με τα κοριτσια για ποτακι...εμεις τους φτιαξαμε εμεις θα τους χεσουμε.....

 

αιντε μωρε με ολους τους ανωμαλους τους κωλογερους που βαλαμε στο κεφαλι μας....

 

πειρατεια υπαρχει απ την εποχη του Barbarosa...απλα τωρα δεν λαδωνονταν αυτοι που επρεπε ...τωρα εναν νομο εβγαλαν για να εχουν πατημα να ζηταν λεφτα...

 

τεσπα ας γινει οτι θελει ειλικρινα ....οτι δεν αφορα αμμεσα ζητηματα υγειας και επιβιωσης μπορω να το παλεψω ανετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...