Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με παρκάρισμα στο σπίτι μου


Haldol

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βρες μου τη λογική σου τώρα και δίδαξέ μου αγωγή, γι άλλη μία φορά....

 

Πολυ απλα και παρανομη να ειναι η θεση που παρκαρει ο OP, ο αλλος που τον κλεινει ειναι χειροτερος καφρος.

Και επετρεψε μου να εχω πολλες αμφιβολιες για το κατα ποσο καθησε να σκεφτει αν ειναι νομιμο ή παρανομο παρκινγκ.

Σχεδον σιγουρα προκειται για τον τυπικο καφρο που "βιαζεται" και κανει ο,τι γουσταρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 100
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σχεδον σιγουρα προκειται για τον τυπικο καφρο που "βιαζεται" και κανει ο,τι γουσταρει.

 

Να συμπληρώσω: που βιάζεται και κάνει ό,τι γουστάρει ή απλά... βαριέται να περπατήσει 5 μέτρα.

 

Διότι δε μένω και σε καμιά περιοχή που θα πρέπει να ψάχνεις μισή ώρα για να παρκάρεις. Σε κάθε στενό έχει 2-3 θέσεις κενές ακόμα και τις ώρες αιχμής. Για πιο ήσυχες ώρες δε το συζητάμε. Απλά είναι ένα καφενείο απέναντι από το σπίτι και οι κάφροι που πάνε εκεί προτιμούν να κλείσουν κάποιον από το να παρκάρουν στη γωνία (περπάτημα 6-7 δευτερόλεπτα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@..MementoMori..

θέλοντας ντε και καλά να έχεις είσοδο-έξοδο ελεύθερη σε χώρο που δεν προβλέπεται απαιτείς με το έτσι θέλω τους άλλους να μη παρκάρουν στο δρόμο που δικαιούνται να το κάνουν.

Ακόμα κι αν αυτός που τον μισοκλείνει θεωρηθεί κάφρος, έρχεται δεύτερος.

 

 

Δε ξέρω αν παίζουν προσωπικά και κάποιος τον κλείνει επίτηδες, άλλο θέμα καφρίλας αυτό. Απλά αν εσύ δεν είσαι στη πλευρά του νόμου, δε μπορείς να έχεις και απαιτήσεις. Νομίζω σε αυτό δε μπορούμε να διαφωνήσουμε. Προσωπικά είναι και ο λόγος που τα έσκασα κι έκανα κάθε νόμιμη ενέργεια (και υπομονή μηνών) για να φτιάξω ένα σωστό χώρο στάθμευσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@..MementoMori..

 

Ακόμα κι αν αυτός που τον μισοκλείνει θεωρηθεί κάφρος, έρχεται δεύτερος.

 

 

Δε ξέρω αν παίζουν προσωπικά και κάποιος τον κλείνει επίτηδες, άλλο θέμα καφρίλας αυτό. Απλά αν εσύ δεν είσαι στη πλευρά του νόμου, δε μπορείς να έχεις και απαιτήσεις. Νομίζω σε αυτό δε μπορούμε να διαφωνήσουμε. Προσωπικά είναι και ο λόγος που τα έσκασα κι έκανα κάθε νόμιμη ενέργεια (και υπομονή μηνών) για να φτιάξω ένα σωστό χώρο στάθμευσης.

 

Αυτο εξηγω.

Στην συγκεκριμενη περιπτωση ηταν ηδη παρκαρισμενος μεσα, οποτε ο αλλος τον εκλεισε.

Ακομα και αν ειχε υπ'οψη του οτι το παρκινγκ ειναι παρανομο (που πολυ αμφιβαλλω ξαναλεω) δεν ειχε κανενα δικαιωμα να τον κλεισει. Ειναι σαν να διπλοπαρκαρε.

 

Τωρα αν ερθει ο αλλος και σε κλεισει οταν δεν εχεις το αμαξι μεσα, και το παρκινγκ σου ειναι παρανομο, τρεχα να βρεις ακρη.

Αλλα οταν σε κλεινει θελει κλοτσιες οπως και να το δεις. Μπορει να χρειαστει να φυγεις για μια αναγκη στην τελικη. Θα ψαχνεις τον αλλον?

Τι την ειδε? Τιμωρος? Ας επαιρνε τηλεφωνο αστυνομια και ας παρκαρε αλλου. Γιάυτο καταληγω οτι προκειται απλα για εναν ακομα ασυνειδητο οδηγο που δεν του περασε καν απο το μυαλο το κατα ποσο το παρκινγκ ειναι νομιμο ή οχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλα οταν σε κλεινει θελει κλοτσιες οπως και να το δεις. Μπορει να χρειαστει να φυγεις για μια αναγκη στην τελικη. Θα ψαχνεις τον αλλον?

 

Εάν παρουσιαζόταν ανάγκη, θα έκανα ότι είχε κάνει και ένας θείος μου πριν χρόνια. Γκαζώνεις το αμάξι και τα κάνεις όλα βίδες. Θα βγεις.

 

Βέβαια ο θείος είχε Hilux οπότε τον έπαιρνε κάτι τέτοιο. :-D

 

Αλλά μιλάμε για ανάγκη, όχι μ_λ_κίες. Π.χ. στην προκειμένη έσπασαν τα νερά στη γυναίκα του και τον είχε κλείσει ένας, σε νόμιμο πάρκιν κιόλας. Μετά ο άλλος τον πλήρωνε για να φτιάξει και το Hilux. Χωρίς να μπλεχτούν με δικαστήρια κλπ, τα κανόνισαν πιο... «αντρίκια» τα πράγματα.

 

:devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..MementoMori..

Συγνώμη, αλλά εκεί που είναι το αυτοκίνητο χωρίς σήμανση πάρκινγκ (πόσες φορές να το γράψω, ακόμα και χαρακτηρισμένος χώρος στάθμευσης να είναι, πρέπει να έχει σήμανση, αλλιώς δεν είναι παράνομος όποιος παρκάρει!) θα μπορούσε απλά να βρίσκεται: ένα τρέιλερ, ένα τροχόσπιτο, ένα αυτοκίνητο σταθμευμένο για καιρό με ή χωρίς πινακίδες κτλ.

 

Ούτε τιμωρός είναι απαραίτητο να την είδε, ούτε τίποτα. Ούτε έχει νόημα να πάρει καμία αστυνομία (για ποιό λόγο; ) και να παρκάρει αλλού. Παρκάρει εκεί που επιτρέπεται με βάση αυτά που βλέπει. Χώρο στάθμευσης ΔΕ ΒΛΕΠΕΙ, απλά ένα αυτοκίνητο χύμα σε ένα οικόπεδο. Καμία παρανομία και καμία καφρίλα. Σου εξήγησα πολύ καλά στο quote ποιά καφρίλα προηγείται.

 

 

Υ.Γ. Προς αποφυγή παρεξήγησης, κουβέντα κάνουμε και διευκρινίζουμε πράγματα γι ανάλογες περιπτώσεις, δε ρίχνω τίποτα στον συμφορουμίτη Haldol που ούτως ή άλλως δεν έχει καν τη γνώση και την ευθύνη εκείνου του χώρου. :-)

Πάντως το να κάνεις οπισθογωνία μπαίνοντας (αφού έχεις χώρο αρκετό) κι όχι βγαίνοντας λύνει το θέμα πιστεύω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμ, σήμανση φυσικά και υπάρχει. Όχι οριζόντια (γραμμές στην είσοδο) αλλά υπάρχουν πινακίδες. Απλά έβγαλα τη φωτογραφία από το μπαλκόνι, που να φανεί η έρμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρκάρει εκεί που επιτρέπεται με βάση αυτά που βλέπει.

 

Μα δεν επιτρεπεται. Κλεινει τον αλλον.

Η λογικη του "αμα δεν ειχες το παρανομο παρκινγκ θα υπηρχε μια παραπανω θεση στον δρομο" δεν ισχυει εδω?

Δηλαδη αν ο Haldol δεν ειχε βαλει το αμαξι στο παρκινγκ, αλλα ειχε παρκαρει κανονικα στον δρομο, και ο αλλος τον εκλεινε, δεν θα ηταν διπλοπαρκαρισμα?

Ειτε στον δρομο ειτε μεσα στο παρκινγκ, καταλαμβανει μια θεση που την προλαβε. Ο αλλος τον εκλεισε παρανομα και γαιδουρινα.

Αν το παρκινγκ ειναι τελικα νομιμο, ο αλλος ειναι 2 φορες γαιδουρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε μου τη χάρη ρε συ kage.

Αλλά τώρα να μπαίνεις και να λες ότι ακόμα και το τσιμέντο που ανεβαίνει-κατεβαίνει το αυτοκίνητο είναι παράνομο, δε το λέω ακριβώς «προσφορά στο thread». Λες και με αφορά εμένα η νομιμότητα του τσιμέντου ή του πεζοδρομίου ή οποιουδήποτε γενικά στοιχείου του ακινήτου. Δεν είναι δικό μου το σπίτι. Τα κατασκευαστικά δε με αφορούν στο ελάχιστο. Με ενδιαφέρει μόνο να μάθω τι ισχύει για να ξέρω πως θα λειτουργώ και εγώ από τούδε και στο εξής.

Αυτό που μου κάνει εντύπωση όμως είναι η λογική ορισμένων να δικαιολογούν γαϊδουριές τύπου να κλείνουν τον άλλον. Δηλαδή και εγώ όταν βλέπω είσοδο πάρκιν, θα πρέπει σκεφτώ «α, μπορεί να μην έχει άδεια οπότε ας τους κλείσουμε»; Rofl.

δεν γραφω για σας(νομιζω 2 users αντιδρατε) αλλα για οποιον αλλον αντιμετωπισει παρομοιο προβλημα με το θεμα παρκινγκ.το ποσο συνεφερα ή οχι στο θεμα ας το κρινουν οσοι διαβαζουν!εφοσον εκατσα και το εψαξα ειπα να κανω paste και για τις 2 περιπτωσεις ειτε ειναι νομιμος ειτε παρανομος χωρος σταθμευσης-εισοδου/εξοδου.

 

το σκηνικο που ασχολειστε στα τελευταια ποστ μου θυμιζει το κλασσικο που γινετε οταν σε σταματανε για υπερβολικη ταχυτητα και λες γραφετε εμενα που πηγαινα με +40 και δεν σταματησατε καν αυτον που παει με +100?

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η λογικη του "αμα δεν ειχες το παρανομο παρκινγκ θα υπηρχε μια παραπανω θεση στον δρομο" δεν ισχυει εδω?

Βέβαια ισχύει, αλλά όταν είναι χαρακτηρισμένος χώρος στάθμευσης. Αλλιώς ισχύει αυτό που είπε ο Lucifer «έπρεπε να παλεύει κι αυτός για τη θέση».

 

 

Κοιτάξτε παίδες, να σας πω που διαφέρουμε: εγώ (που όπως ανέφερα κατέχω ιδιωτικό χώρο στάθμευσης κι έχω εμπειρία ως παθών και δεν είμαι προκατειλημμένος ή κομπλεξικός με όσους έχουν την ευκολία ιδιωτικού χώρου) είμαι της άποψης πως αν εγώ δεν είμαι απολύτως σωστός, δε μπορώ να απαιτήσω από τον άλλο να μη με κλείσει, να μη σταθμεύσει κτλ. Δε το γράφω για εντυπωσιασμό, το έχω ζήσει και το έχω σκεφτεί στη πράξη αυτό όταν με είχαν κλείσει. Έκανα υπομονή και πήγα και πήρα αργότερα το αμάξι. Διότι πχ αρχικά είχα ταμπέλα ασπρόμαυρη (τη τύπωσα εγώ, ασχολίαστο), μετά είχα σωστή έγχρωμη αλλά χωρίς τον αριθμό άδειας. Αυτή τη στιγμή που μιλάμε έχω σωστή ταμπέλα και τα πάντα σωστά εκτός από την εξωτερική διαγράμμιση, έχω βάψει μόνο το πεζοδρόμιο στην άκρη. Περιμένω την Άνοιξη που θα ζεστάνει ο καιρός να βάψω και το τετράγωνο στο δρόμο (γιατί τώρα βαριέμαι). Στο μεταξύ όπως ήδη είπα, πολλές φορές δε με κλείνουν μπροστά ακριβώς, αλλά παρκάρουν τσίμα τσίμα με αποτέλεσμα να μη μπορώ να μανουβράρω να βγω και είναι σα να με κλείνουν. ΑΛΛΑ ΔΕ ΚΑΤΗΓΟΡΩ μέχρι να βάψω ΚΑΙ το δρόμο, σωστά. Έτσι σκέφτομαι εγώ.

 

Σχετικά με τη καφρίλα, εξηγώ πως σίγουρα δεν είναι παρανομία. Αφού υπάρχει ταμπελίτσα, δε το ήξερα, τότε ναι είναι λίγο καφρίλα ή ανοησία (αυτός που τον μισοέκλεισε μάλλον θεώρησε πως μπορεί να βγει από το στενό χώρο που μένει).

 

Προσωπικά, να πω πώς συμπεριφέρομαι ως οδηγός που ψάχνει θέση. Δεν κλείνω τους άλλους αν βλέπω ταμπέλα, άσχετα αν είναι νόμιμο αυτό που βλέπω. ΑΛΛΑ, αν μαμηθώ γύρω γύρω σε καμιά περιοχή γεμάτη με παράνομες δήθεν εισόδους παρκινγκ, τότε ΝΑΙ, θα παρκάρω κι εγώ ΝΟΜΙΜΑ μπροστά σε ένα από αυτά. Δε θεωρώ τον εαυτό μου κάφρο, είμαι νόμιμος κι έκανα το κόπο να ψάξω.

 

Ο καθένας ας κρίνει όπως νομίζει τα περί «καφρίλας». Μη νιώθετε αφέντες των πάντων επειδή έχετε τη διευκόλυνση ενός χώρου στάθμευσης. Εγώ που μαμήθηκα να πληρώνω άδειες πολεοδομία και εργασίες στο πεζοδρόμιο και να περιμενω μήνες να γίνει για να είμαι ολόσωστος στο χώρο μου, πάλι δε νιώθω αφέντης του δρόμου και είμαι πρόθυμος να κάνω υπομονή αν με κλείσουν για λίγη ώρα (που δεν με κλείνουν τελείως γιατί είναι ΣΩΣΤΑ διαμορφωμένο). Αν εσείς σε δήθεν πάρκινγκ με παράνομα διαμορφωμένο πεζοδρόμιο μπροστά, σκέτες ταμπέλες χωρίς αριθμό άδειας και λίγο τσιμέντο στο δρόμο νιώθετε πως σας ανήκει τόσο πολύ, τί να πω, είναι προσωπικό θέμα. Δεν έχω να προσθέσω κάτι, νομίζω είμαι ξεκάθαρος. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δεν επιτρεπεται. Κλεινει τον αλλον.

Η λογικη του "αμα δεν ειχες το παρανομο παρκινγκ θα υπηρχε μια παραπανω θεση στον δρομο" δεν ισχυει εδω?

Δηλαδη αν ο Haldol δεν ειχε βαλει το αμαξι στο παρκινγκ, αλλα ειχε παρκαρει κανονικα στον δρομο, και ο αλλος τον εκλεινε, δεν θα ηταν διπλοπαρκαρισμα?

Ειτε στον δρομο ειτε μεσα στο παρκινγκ, καταλαμβανει μια θεση που την προλαβε. Ο αλλος τον εκλεισε παρανομα και γαιδουρινα.

Αν το παρκινγκ ειναι τελικα νομιμο, ο αλλος ειναι 2 φορες γαιδουρι.

 

Χάνεις μια μεγάλη διαφορά στις δύο καταστάσεις που συγκρίνεις.

 

Στη μία περίπτωση στο δρόμο παρκάρουν όλοι στην άλλη παρκάρει μόνο αυτός του οποίου είναι το σπίτι. Δε μπορείς να συγκρίνεις τις δύο πριτώσεις για τον απλό λόγο ότι αν θεωρείς "διπλοπαρκάρισμα" το κλείσιμο του άλλου θα πρέπει αντίστοιχα να θεωρείς "νόμιμο" παρκάρισμα να βάζει ο καθένας το αμάξι στο οικοπεδο/πάρκινγ ... τότε ναι αν τον κλείνει είναι καφρίλα, αλλά αν δεν μπορώ να το βάλω και εγώ το αμάξι μου στο πάρκινγ μου τότε δε βλέπω τι λάθος κάνω όταν "σε κλείνω"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βέβαια ισχύει, αλλά όταν είναι χαρακτηρισμένος χώρος στάθμευσης. Αλλιώς ισχύει αυτό που είπε ο Lucifer «έπρεπε να παλεύει κι αυτός για τη θέση».

 

Η πλακα φιλε μου ξερεις ποια ειναι? Οτι στις περισσοτερες των περιπτωσεων αυτων, οπως και σε αυτην που περιεγραψα εγω, και ισως και αυτη για την οποια ξεκινησε το νημα, το προβλημα δημιουργειται σε στενα δρομακια και μονοδρομους. Επειδη ακριβως ο δρομος ειναι στενος η μια απο τις 2 πλευρες της μιας λωριδας κυκλοφοριας που διαθετει ο δρομος εχει πινακιδα Ρ40 και απαγορευεται το παρκαρισμα σε ολο το μηκος του δρομου! Παρ' ολα αυτα επειδη ολοι κατανοουν την κατασταση δεν θα γινει σχεδον κανεις μακακας ωστε να καλεσει την τροχαια για να κοψει κλησεις σε ολα τα αυτοκινητα του δρομου (κακως ισως). Το μονο που ζητησε ο ts και παρα πολλοι αλλοι συμπασχοντες ειναι εναν τροπο ωστε οι (συνηθως ηδη παρανομα για αλλους λογους) σταθμευμενοι να μην του κλεινουν το παρκινγκ...

 

Και οσων αφορα την λογικη του παλεματος για την θεση, σκεψου οτι η πυλωτη μιας πολυκατοικιας μπορει να εξυπηρετει πολλα αυτοκινητα "καταλαμβανωντας" μια θεση στον δρομο.

 

Φυσικα βεβαια μιλαμε για τις νομιμες θεσεις παρκινγκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Σορρυ που ξεθαβω θεμα,αλλα εχω φτασει στο αμην.........

 

 

Εδω που μενω εχουμε τεραστιο προβλημα με το παρκινγκ και φυσικα σε ολο αυτο συμβαλουν οι φανταστικοι γειτονες.

 

 

Φυσικα εχουμε τα κλασικα περιστατικα του στυλ:α)παρκαρω οπως γουσταρω γιατι ειμαι αχρηστος και δεν μπορω να ξεπαρκαρω απο ποιο στενο χωρο οποτε αφηνω 10 μετρα απο τον μπροστα και πιανω δυο θεσεις(ναι το εχω ακουσει και αυτο) ή β)βαζω ταβλες,γλαστρες και οτι αλλη μαλακια μου κατεβει για να μην τολμησει(!!!) κανεις να παρκαρει εξω απο το σπιτι μου.

 

Επισης δεν θα μπορουσε να λειψει ο καραγκιοζης που ενω εχει παρκινγκ το οποιο χωραει δυο αυτοκινητα,συνηθως τα αφηνει και τα τρια εξω χωρις ομως να κλεισει την θεση του παρκινγκ του.......Ετσι,τεσσερις θεσεις ο πασας στα γιαννενα!!!!Αυτος μια φορα τολμησα(!!!) και παρκαρα εξω απο το σπιτι του ενω ητανε απο πισω και δεν υπαρχε αλλη θεση να το βαλει και μου εκανε νοημα να φυγω γιατι ειμαι εξω απο το σπιτι του.Εννοειται ακουσε την χριστοπαναγια της ζωης του,αλλα συνεχιζει το ιδιο βιολι και ολα τα μπουρδελα του τα αφηνει εξω.

 

Αλλα πες οτι παντου υπαρχουν ζωα δεν θα λειπανε απο εδω....

 

Σημερα ομως εγινε το κορυφαιο που μα την παναγια μου ερχεται οτι αμαξι βλεπω εξω παρκαρισμενο με σταριδιστικο στυλ να το χαραξω γυρω γυρω.

 

Καθετα απο την "κεντρικη" οδο που παρκαρουμε οι περισσοτεροι ειναι ενας διαδρομος στο οποιο ειμαστε 6 σπιτια και ειναι αρκετα μεγαλος ωστε να χωρεσει 6 αμαξια αλλα οχι να κανεις αναστροφη ή καμια αλλη μανουβρα.Ετσι οποιος ειναι μεσα μεσα και θελει να βγει πρεπει να βγαλει τους υπολοιπους.Ολα καλα μεχρι εδω μιας και οι περισσοτεροι γειτονες οταν τους πεις βγες,βγαινουν χωρις κουβεντα και εννοειται το ιδιο κανω και εγω.Ομως σε αυτην την "κλειστη" ας το πουμε γειτονια ειναι δυο καραγκιοζηδες που εχουνε μονιμα εξω στον κεντρικο δρομο παροπλισμενα τα σαπια τους.Ο ενας πληρωνει κανονικα τελη αλλα το αμαξι ειναι παρατημενο(σκασμενα λαστιχα κτλ).Τωρα γιατι το κρατει ενας θεος ξερει.Ο αλλος ειναι ενας κολογερος(οπου να ναι πεθαινει) ο οποιος το κουναει μια φορα το διμηνο και αν.....Αλλα κανενας τους δεν τα βαζει μεσα μεσα στον διαδρομο αλλα τα αφηνουν εξω πιανοντας δυο θεσεις.

 

Σημερα λοιπον εγινε το κορυφαιο που αναφερα παραπανω.Ο γιοκας ενος παπαρα(απο αυτους που μενουμε στο διαδρομο) παει στρατο και το αμαξι του θα παροπλιστει για ενα χρονο.Ενας ανθρωπος που σεβεται και τους διπλα του που δεν τον εχουν πηραξει σε τιποτα και δεν του εχουνε δωσει δικαιωματα τι θα εκανε;Θα το εβαζε μεσα μεσα στο διαδρομο(μιας και το αμαξι δεν θα πηγαινει πουθενα για ενα χρονο) και δεν θα ενοχλουσε κανεναν.Αλλα οχι....ειμαστε ελληναρες και κοιταμε μονο την παρτυ μας.Το αμαξακι το εβαλε εξω και το παρατησε για ΕΝΑΝ χρονο.Δλδ μαζι με τους αλλους δυο παπαρες πλεον εχουμε τρια μονιμα αυτοκινητα εξω,ενω και τα τρια θα μπορουσαν να ητανε μεσα στο διαδρομο που δεν θα ενοχλουσαν κανεναν.

 

Θα μου πειτε γιατι δεν βαζεις το αυτοκινητο εσυ μεσα στο διαδρομο οταν δεν βρισκεις εξω να παρκαρεις;Διοτι μεσα βαζουν τα αυτοκινητα τους επισης ενα αντρογυνο το οποιο καθε μερα σηκωνονται 5 το πρωι για να πανε στην δουλεια τους και ετσι οπως καθονται οι ωρες που επιστρεφω εγω παντα τους κλεινω,οποτε καθε μερα πρεπει και εγω να σηκωνομαι 5 το πρωι.

 

Οποτε εγω τις ποιο πολλες φορες που δεν βρισκω ήτο αφηνω δυο δρομους ποιο κατω ή αναγκαστικα το βαζω μεσα και εχω το μυαλο μου στο οτι πρεπει να σηκωθω 5 το πρωι.

 

Ενταξει αυτα τα ζωα που τα αφηνουν εξω μονιμα,ενω θα μπορουσανε να τα βαλουνε μεσα χωρις να ενοχλουν κανεναν,τα παρκαρουν πληρως νομιμα αλλα ρε αχρηστοι σεβαστειτε λιγο και τον αλλον που ψαχνει σαν μαλακας γυρω γυρω ενω θα μπορουσατε να τον διευκολυνετε χωρις να σας στιχισει ΤΙΠΟΤΑ.Εγω οποτε παω καπου(πχ διακοπες) χωρις να παρω το αμαξι παντα το βαζω μεσα και το αφηνω ελευθερονωντας ετσι μια θεση.

 

Απο κουβεντες εννοειται δεν περνουν και ειδικα σημερα που το ειπα σε αυτον που παει στρατο ηρεμα και πολιτισμενα να το βαλει μεσα και αρχισε τα "μα μου σου ξου του",πραγματικα μου ερχετε να του χαραξω το αυτοκινητο.Δεν ειμαι τετοιο ατομο αλλα εχει καταντησει αηδια να επιστρεφεις σπιτι και να ξερεις οτι θα γ@μιεται ο διας με το παρκινγκ.

 

 

Δεν ψαχνω συμβουλες αλλα σοβαρα αμα συνεχισει να εχει παρατημενο το αμαξι εκει για καμια εβδομαδα ακομα και δεν φιλοτημηθουν να το μετακινησουν θα του κανω αγνωριστο και οχι μονο αυτουνου.

 

Σορρυ για το σεντονακι,απλα ηθελα καπου να ξεσπασω και να τα πω γιατι πραγματικα σημερα νευριασα πολυ.

 

Οποιαδηποτε σχολια δεκτα δεν εχω κανενα προβλημα...........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...