Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με παρκάρισμα στο σπίτι μου


Haldol

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενταξει αυτο εννοειται αλλα ακομα δεν ξερω αν θα φτασω στο σημειο να το κανω.Δηλαδη πριν που εψαχνα ποση ωρα για παρκινγκ ενω ολοι οι πασαδες τα ειχανε εξω,ημουνα ανετα σε κατασταση να τους τα εκανα κομματια.Τωρα ομως δεν το κανω για κανενα λογο.

 

Ασφαλως δεν ειμαι μονο εγω που εχω προβλημα.Και κατι ξαδελφια μου διπλα ακριβως τα ιδια παραπονα εχουνε απο τους ιδιους,αλλα μας γραφουνε κανονικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 100
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ξεκινα απο τα απλα

 

καφασια καρεκλες κτλ τα παιρνεις τα πετας στα σκουπιδια

αν σου πει εστω και ασδφ,τροχαια και τρωει 400 ευρω προστιμο.

αυτος που εχει γκαραζ και παρκαρει απ εξω δε μπορεις να κανεις και πολλα

εκτος και αν το γκαραζ ειναι παρανομο,η αν παρκαρει μπροστα στο γκαραζ του(απαγορευεται ακομα και για τον ιδιοκτητη)

καλη τυχη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξεκινα απο τα απλα

 

καφασια καρεκλες κτλ τα παιρνεις τα πετας στα σκουπιδια

αν σου πει εστω και ασδφ,τροχαια και τρωει 400 ευρω προστιμο.

 

 

 

καλά εντάξει ...

έλα πες τα αυτά σε έναν τυπά που πέταξε τα καφάσια και τις καρέκλες ...

ακόμα βγάζει γυαλιά και καρφιά που τα σφηνώσανε στα λάστιχα του ...

δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα ...(υπερβολή θα μου πεις, αλλά όταν θα τρέχεις δευτέρα πρωί να αλλάζεις λάστιχα έλα να τα ξαναπούμε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά εντάξει ...

έλα πες τα αυτά σε έναν τυπά που πέταξε τα καφάσια και τις καρέκλες ...

ακόμα βγάζει γυαλιά και καρφιά που τα σφηνώσανε στα λάστιχα του ...

δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα ...(υπερβολή θα μου πεις, αλλά όταν θα τρέχεις δευτέρα πρωί να αλλάζεις λάστιχα έλα να τα ξαναπούμε)

 

αυτος δεν εχει αμαξι/σπιτι?rolleyes.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτος δεν εχει αμαξι/σπιτι?rolleyes.gif

 

 

καλημέρα,

ποιος από όλους?

αυτό που θέλω να πω είναι ότι η κατάσταση σε κάποιες περιπτώσεις είναι τραγική.Μερικοί θεωρούν τον χώρο μπροστά από

το σπίτι τους προέκταση του σαλιονιού τους και είναι έτοιμοι να κάνουνε τα πάντα για να τον υπερασπίσουν. Κάποιες φορές τα καταφέρνουν όταν έχουνε να αντιμετωπίσουνε εύκολο αντίπαλο, κάποιες πάλι όχι.

Εμένα μου έχει ρίξει κατάρες μια γιαγια, γιατί λέει, πάρκαρα το αυτοκίνητο στο χώρο που <<ΘΑ>> ερχότανε το εγγόνι της κουρασμένο και δεν θα είχε να παρκάρει, μιλάμε για χώρο στον δρόμο έτσι, ελεύθερο για τον καθένα και η γιαγια ήταν τέσσερα σπίτια πιο μακρυά.

άστα φίλε , μην μπλέξεις είναι το θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ντινάρα, αν δεν είσαι κάφρος/τραμπούκος δεν μπορείς να καταφύγεις σε τέτοιες λύσεις. Πολύ απλά γιατι για κάθε παρατήρηση ή ευφανταστη επίλυση που θα σκέφτεσαι ο άλλος θα έχει 20 αντίποινα.

Κάπως έτσι μια μέρα της νιότης μου που ήταν να πάω σχολείο, ανακαλύψαμε και τα 4 λάστιχα του οικογενειακού αυτοκινήτου σκισμένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει με τους βλακες που αφηνουν σκουπιδια στο δρομο για να πιασουν μια θεση δεν εχω και τοσο προβλημα(αν και μια φορα τα εκανα στην ακρη,το εβαλα κανονικα και δεν ειπαν τιποτα.

 

Μα αυτους που πραγματικα θολωνω ειναι αυτοι στην γειτονια μου γιατι δυστηχως ειναι ΟΛΟΙ συγγενεις(ηρθανε εδω οι παππουδες,κανανε παιδια και αυτα κανανε εμας).Ο κωλογερος που ανεφερα μια φορα εφυγε με το αμαξι(η μια στο διμηνο που λεγαμε) και εβαλε κωνο για να καβατζωσει την θεση.Αμ δε ρε παλιοπ@@στα το σηκωσα και το εβαλα εκει,αμα ηθελες ας ελεγες τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως βρήκα την υγειά μου με ένα μηχανάκι. Έπιασα έναν γείτονα, του λέω το και το, συμφωνήσαμε λοιπόν να παρκάρει μόνιμα το μηχανάκι του σ' εκείνο το σημείο. Problem solved.

 

:P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ντινάρα, αν δεν είσαι κάφρος/τραμπούκος δεν μπορείς να καταφύγεις σε τέτοιες λύσεις. Πολύ απλά γιατι για κάθε παρατήρηση ή ευφανταστη επίλυση που θα σκέφτεσαι ο άλλος θα έχει 20 αντίποινα.

Κάπως έτσι μια μέρα της νιότης μου που ήταν να πάω σχολείο, ανακαλύψαμε και τα 4 λάστιχα του οικογενειακού αυτοκινήτου σκισμένα.

 

εξαρταται παντα τι εχεις να χασεις...

 

αν εγω εχω Lada Και ο αλλος bmw δε νομιζω να τον παει να κανει μαγκιες.

 

ειχα παρκαρει διπλα σε περιπτερο και καθως εκανα οπισθεν εριξα το σκουπιδοντενεκε που ειχε στο δρομο για να κραταει θεση,και βγηκε εξω να μου τη πει και αν με απειλησει.

του λεω θες να φωναξω την αστυνομια να το λυσουμε το θεμα?

οχι.

θες να βγω εξω να το λυσουμε το θεμα?

οχι.

μετα με απειλησε οτι θα μου κανει ζημια στο αμαξι,και εγω τον απειλησα οτι θα του καψω το περιπτερο με αυτον μεσα.

δε μου ξαναμιλησε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να το ελαφρύνουμε λιγάκι,

όπως πάνε τα πράγματα σε λίγο δεν θα υπάρχει πρόβλημα.

τα αυτοκίνητα όλο και μειώνονται ...

στον περίγυρό μου ήδη μετράμε απώλειες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

 

Σορρυ που ξεθαβω θεμα,αλλα εχω φτασει στο αμην.........

 

 

Εδω που μενω εχουμε τεραστιο προβλημα με το παρκινγκ και φυσικα σε ολο αυτο συμβαλουν οι φανταστικοι γειτονες.

 

 

Φυσικα εχουμε τα κλασικα περιστατικα του στυλ:α)παρκαρω οπως γουσταρω γιατι ειμαι αχρηστος και δεν μπορω να ξεπαρκαρω απο ποιο στενο χωρο οποτε αφηνω 10 μετρα απο τον μπροστα και πιανω δυο θεσεις(ναι το εχω ακουσει και αυτο) ή β)βαζω ταβλες,γλαστρες και οτι αλλη μαλακια μου κατεβει για να μην τολμησει(!!!) κανεις να παρκαρει εξω απο το σπιτι μου.

 

Επισης δεν θα μπορουσε να λειψει ο καραγκιοζης που ενω εχει παρκινγκ το οποιο χωραει δυο αυτοκινητα,συνηθως τα αφηνει και τα τρια εξω χωρις ομως να κλεισει την θεση του παρκινγκ του.......Ετσι,τεσσερις θεσεις ο πασας στα γιαννενα!!!!Αυτος μια φορα τολμησα(!!!) και παρκαρα εξω απο το σπιτι του ενω ητανε απο πισω και δεν υπαρχε αλλη θεση να το βαλει και μου εκανε νοημα να φυγω γιατι ειμαι εξω απο το σπιτι του.Εννοειται ακουσε την χριστοπαναγια της ζωης του,αλλα συνεχιζει το ιδιο βιολι και ολα τα μπουρδελα του τα αφηνει εξω.

 

Αλλα πες οτι παντου υπαρχουν ζωα δεν θα λειπανε απο εδω....

 

Σημερα ομως εγινε το κορυφαιο που μα την παναγια μου ερχεται οτι αμαξι βλεπω εξω παρκαρισμενο με σταριδιστικο στυλ να το χαραξω γυρω γυρω.

 

Καθετα απο την "κεντρικη" οδο που παρκαρουμε οι περισσοτεροι ειναι ενας διαδρομος στο οποιο ειμαστε 6 σπιτια και ειναι αρκετα μεγαλος ωστε να χωρεσει 6 αμαξια αλλα οχι να κανεις αναστροφη ή καμια αλλη μανουβρα.Ετσι οποιος ειναι μεσα μεσα και θελει να βγει πρεπει να βγαλει τους υπολοιπους.Ολα καλα μεχρι εδω μιας και οι περισσοτεροι γειτονες οταν τους πεις βγες,βγαινουν χωρις κουβεντα και εννοειται το ιδιο κανω και εγω.Ομως σε αυτην την "κλειστη" ας το πουμε γειτονια ειναι δυο καραγκιοζηδες που εχουνε μονιμα εξω στον κεντρικο δρομο παροπλισμενα τα σαπια τους.Ο ενας πληρωνει κανονικα τελη αλλα το αμαξι ειναι παρατημενο(σκασμενα λαστιχα κτλ).Τωρα γιατι το κρατει ενας θεος ξερει.Ο αλλος ειναι ενας κολογερος(οπου να ναι πεθαινει) ο οποιος το κουναει μια φορα το διμηνο και αν.....Αλλα κανενας τους δεν τα βαζει μεσα μεσα στον διαδρομο αλλα τα αφηνουν εξω πιανοντας δυο θεσεις.

 

Σημερα λοιπον εγινε το κορυφαιο που αναφερα παραπανω.Ο γιοκας ενος παπαρα(απο αυτους που μενουμε στο διαδρομο) παει στρατο και το αμαξι του θα παροπλιστει για ενα χρονο.Ενας ανθρωπος που σεβεται και τους διπλα του που δεν τον εχουν πηραξει σε τιποτα και δεν του εχουνε δωσει δικαιωματα τι θα εκανε;Θα το εβαζε μεσα μεσα στο διαδρομο(μιας και το αμαξι δεν θα πηγαινει πουθενα για ενα χρονο) και δεν θα ενοχλουσε κανεναν.Αλλα οχι....ειμαστε ελληναρες και κοιταμε μονο την παρτυ μας.Το αμαξακι το εβαλε εξω και το παρατησε για ΕΝΑΝ χρονο.Δλδ μαζι με τους αλλους δυο παπαρες πλεον εχουμε τρια μονιμα αυτοκινητα εξω,ενω και τα τρια θα μπορουσαν να ητανε μεσα στο διαδρομο που δεν θα ενοχλουσαν κανεναν.

 

Θα μου πειτε γιατι δεν βαζεις το αυτοκινητο εσυ μεσα στο διαδρομο οταν δεν βρισκεις εξω να παρκαρεις;Διοτι μεσα βαζουν τα αυτοκινητα τους επισης ενα αντρογυνο το οποιο καθε μερα σηκωνονται 5 το πρωι για να πανε στην δουλεια τους και ετσι οπως καθονται οι ωρες που επιστρεφω εγω παντα τους κλεινω,οποτε καθε μερα πρεπει και εγω να σηκωνομαι 5 το πρωι.

 

Οποτε εγω τις ποιο πολλες φορες που δεν βρισκω ήτο αφηνω δυο δρομους ποιο κατω ή αναγκαστικα το βαζω μεσα και εχω το μυαλο μου στο οτι πρεπει να σηκωθω 5 το πρωι.

 

Ενταξει αυτα τα ζωα που τα αφηνουν εξω μονιμα,ενω θα μπορουσανε να τα βαλουνε μεσα χωρις να ενοχλουν κανεναν,τα παρκαρουν πληρως νομιμα αλλα ρε αχρηστοι σεβαστειτε λιγο και τον αλλον που ψαχνει σαν μαλακας γυρω γυρω ενω θα μπορουσατε να τον διευκολυνετε χωρις να σας στιχισει ΤΙΠΟΤΑ.Εγω οποτε παω καπου(πχ διακοπες) χωρις να παρω το αμαξι παντα το βαζω μεσα και το αφηνω ελευθερονωντας ετσι μια θεση.

 

Απο κουβεντες εννοειται δεν περνουν και ειδικα σημερα που το ειπα σε αυτον που παει στρατο ηρεμα και πολιτισμενα να το βαλει μεσα και αρχισε τα "μα μου σου ξου του",πραγματικα μου ερχετε να του χαραξω το αυτοκινητο.Δεν ειμαι τετοιο ατομο αλλα εχει καταντησει αηδια να επιστρεφεις σπιτι και να ξερεις οτι θα γ@μιεται ο διας με το παρκινγκ.

 

 

Δεν ψαχνω συμβουλες αλλα σοβαρα αμα συνεχισει να εχει παρατημενο το αμαξι εκει για καμια εβδομαδα ακομα και δεν φιλοτημηθουν να το μετακινησουν θα του κανω αγνωριστο και οχι μονο αυτουνου.

 

Σορρυ για το σεντονακι,απλα ηθελα καπου να ξεσπασω και να τα πω γιατι πραγματικα σημερα νευριασα πολυ.

 

Οποιαδηποτε σχολια δεκτα δεν εχω κανενα προβλημα...........

 

 

 

 

Με μπέρδεψες. Έχεις πρόβλημα με αυτούς που παρκάρουν νόμιμα και θες να χαράξεις τα αυτοκίνητά τους; Ή κατάλαβα κάτι λάθος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

 

 

 

Με μπέρδεψες. Έχεις πρόβλημα με αυτούς που παρκάρουν νόμιμα και θες να χαράξεις τα αυτοκίνητά τους; Ή κατάλαβα κάτι λάθος;

Κοιτα σωστα καταλαβες,αλλα το νομιμα ας το βαλουμε σε εισαγωγικα γιατι προκειται για παρκαρισμα πανω στο πεζοδρομιο,αλλιως ο δρομος δεν χωραει να περασει ουτε μηχανη(που λεει ο λογος).

 

Ας μου επιτρεψεις ομως να εξηγησω(ας αφησω απο εξω τους καραγκιοζηδες που βαζουν πραγματα εξω απο το σπιτι τους για να πιανουν μια θεση για την παρτυ τους ή βαζουν γλαστρες πανω στο πεζοδρομιο για να μην τους χαλασει κανεις την θεα).

 

ΝΑΙ εχω προβλημα με τον καραγκιοζη που εχει τρια αυτοκινητα και παρκινγκ για δυο αφηνει και ΤΑ ΤΡΙΑ εξω ΧΩΡΙΣ να κλεισει την θεση παρκινγκ του.Οποτε ενω θα μπορουσε να πιανει δυο θεσεις πιανει ΤΕΣΣΕΡΙΣ!!!!

 

ΝΑΙ εχω προβλημα με τον κωλογερο που ειναι 85 χρονων και κανονικα δεν θα επρεπε να κυκλοφορει στους δρομους γιατι ειναι δημοσιος κινδυνος.Μια φορα προσπαθουσε να το βαλει με την μουρη στην ανηφορα-οχι μανουβρα για παρκαρισμα,απλα τσουπ με την μουρη-και επειδη δεν μπορουσε να ξεκινησει το σκιζει σπιναροντας και ΜΠΑΜ τραβαει μια σε εναν μπροστα.Ενας προφυλακτηρας μειον,θα μπορουσε να ητανε ανθρωπος.Αυτος ομως κουναει το αυτοκινητακι του μια φορα το διμηνο και αντι να το βαλει μεσα στο διαδρομο χωρις να ενοχλει κανεναν συνεχιζει να το εχει εξω να το καμαρωνει.ΝΑΙ παρκαρει "νομιμα" στον δρομο αλλα ρε π@@στη λιγη ανθρωπια δεν μας εχεις μεινει.Ολοι εδω μεσα θα ειναι ή ανηψια του(που και στα δυσκολα εχουν βοηθησει και στα νοσοκομεια τρεχανε οταν χρειαζοταν και και και) ή παιδια των ανηψιων του,και ενω ξερεις τι θεμα υπαρχει με το παρκινγκ τοσα χρονια αντι να τα διευκοληνεις εμιμενεις να παρατας το μπουρδελακι σου εξω ενω κανονικα δεν θα επρεπε να οδηγεις.

 

 

ΝΑΙ εχω προβλημα με τον αλλον που ΝΑΙ παρκαρει "νομιμα",ΝΑΙ πληρωνει τελη κυκλοφοριας,αλλα το θεμα ειναι ενα.....ΔΕΝ ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ.Εδω και τρια χρονια το εχει παρατησει εξω,μεσα στην κουτσουλια,σκονισμενο,με σκασμενα λαστιχα και το εχει να το καμαρωνει γιατι αυτος φοβαται να οδηγησει λογο ηλικιας αλλα δεν λεει να το πεταξει ή εστω να το χωσει μεσα στο μαμημενο διαδρομο,γιατι και ο ιδιος γνωριζει το προβλημα του παρκιν.Τα περι συγγενιας ισχυουν οπως στον κωλογερο απο πανω(και αυτος κωλογερος ειναι που τα λεμε).

 

 

Και τελος.....ΝΑΙ εχω προβλημα με τον βλακα που παει στρατο(με τον οποιο οταν ειμασταν μικροι παιζαμε μπαλα εξω στον διαδρομο,με λιγα λογια σχεδον μεγαλωσαμε μαζι) ο οποιος ενω του ζητησα ευγενικα να βαλει το αυτοκινητο μεσα και αρχισε τα μα μου μα.Δηλαδη εσυ ρε βλακα δεν μεγαλωσες εδω και δεν ξερεις τι τραβαμε καθε φορα;;;δεν εχεις σηκωθει πρωι πρωι για να βγαλεις το αμαξι εξω;;;;δεν θελεις να φυγεις για την δουλεια ή την βολτα σου και πρεπει να κτυπας κουδουνια ή να παιρνεις τηλεφωνα και να λες να κατεβει καποιος κατω να βγαλει το αμαξι;;;;

 

Δεχομαι το γεγονος οτι ειναι νομιμοι,οτι τα πληρωνουν απλα για να τα βλεπουν ή να τα κινουν μια φορα το διμηνο ΑΛΛΑ δεν δεχομαι οτι ενω γνωριζουν το προβλημα της περιοχης για παρκιν,οτι ενω το εχουν οι ΙΔΙΟΙ ζησει,οτι ενω εχουν την δυνατοτητα να διευκοληνουν τους γυρω τους(βαζοντας τα στον διαδρομο) και οτι ενω τους εχουνε γινει πολλες φορες στο παρελθον συστασεις,αυτοι συνεχιζουν να μας γραφουν στα κρεμαστα τους.

 

Με λιγα λογια δεν γκρινιαζω για την παρανομια αλλα για την ελειψη ανθρωπιας και φιλοτιμου απο συγγενεις.Οι οποιοι ασφαλως αμα σε δουν να υποφερεις μεσα τους θα χαιρονται.Οποτε ΝΑΙ σε αυτους τους @!$*@$ θα τους τα χαραξω.........Οποιος θελει ας με κατακρινει,γνωμη μου και δεν την αλλαζω.

 

Φιλικα προς εσενα,δεν μου φταις σε τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...