Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v1


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλα τα εχουμε ξανακουσει αυτα, οταν πριν μερικους μηνες καποιοι εβαζαν τα gif απο τα pre-render (οπως αποδειχτηκε) scenes του Ryse, η οταν καποιοι ειχαν κανει σημαια τα ποσα πολυγωνα εχει ο μαριος, βεβαια μετα βγηκε το Infamous οποτε παει και αυτο το χαρτακι.

 

Περιμενα τουλαχιστον εσυ να ειχες ξεπερασει το πρωτο σταδιο, το Denial δηλαδη.

ελα, παρε ενα compresαρισμενο στα 3megabit βιντεακι. ακομα και σε αυτη την ποιοτητα, αρκει και με το παραπανω για να σταματησεις να κανεις ανοητες συγκρισεις (πχ infamous)

http://xboxclips.com/video.php?uid=2533274792368218&gamertag=P3tran&vid=572285e1-1f4f-4c89-aec4-1c2f02f4bdd0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιχνιδαρα το Ryse φαινεται.Και το Infamous το καταευχαριστηθηκα σαν game.Οκ καποια παιχνιδια τα χανεις στη μια ή στη αλλη κονσολα,Τι να κανουμε, βαζεις την ζυγαρια και βλεπεις προς τα που γερνει το δικο  σου γουστο..Αν μπορουσα να εχω και τις δυο κονσολες γιατι οχι.Ειμαι πολυ ενθουσιασμενος με την καινουρια γενια αλλα μας κακομαθαινουν οταν βγαζουν τετοια games με αυτα τα visuals και μετα ανεβαινει κατα πολυ ο πηχης.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου ετσι και αλλιως καποια στιγμη οι περισσοτεροι θα εχουν και τις δυο κονσολες....τουλαχιστον αυτοι που δεν ειναι καμμενοι εγκεφαλικα.

 

Απλα αυτη τη στιγμη και επειδη ειναι αρκετα ακριβες ο καθενας διαλεγει καποια αναλογα με τα παιχνιδια που τον ενδιαφερουν περισσοτερο....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη αν καποιος παρει μια απο τις δυο μονο ειναι καμμενος ?

 

Τι λετε ρε παιδια, δε λειτουργει ολος ο κοσμος οπως λειτουργουν μεσα σε ενα φορουμ που οι περισσοτεροι ειναι καμμενοι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα εισαι gamer θα παρεις και τις δυο γιατι καποια στιγμη και οι δυο θα εχουν παιχνιδια που θα θελεις να παιξεις....ειναι τοσο απλο.

 

Απλα οι περισσοτεροι τα σκανε στην αρχη για μια απο τις δυο και μετα περιμενουν να πεσει η τιμη και της αλλης για να την αποκτησουν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

** ΕΝΔΕΙΚΤΙΚΑ TEST LOADING TIMES **

 


Forza (Freeplay on Prague, Lotus F1, 7 AIs)

Stock internal HDD: 40.40 sec.

WD mybook 2tb: 29 sec.

Seagate 2TB SSHD 3.5" w/ USB 3.0 dock (SSHD): 27 sec.

 

Ryse (Solo Arena Oasis)
 

Stock internal HDD: 1:34:08.

WD mybook 2tb: 1:12

Seagate 2TB SSHD 3.5" w/ USB 3.0 dock (SSHD): 1:06

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λογικο δεν ειναι ρε συ? και οι δυο κονσολες εχουν sata2. τα ειχαμε πει αυτα. και στο ps4 πχ εχω πει οτι οσοι βαζουνε μεσα 1tb ssd δεν καταλαβαινουν.

το θεμα ειναι να εντοπισουμε ποια απο τις λυσεις που υπαρχουν ειναι η καλυτερη. ;)

 

προσωπικα εχω ενα wb passport usb3 1tb (με τροφοδοσια απο το usb) και πηρα τον wb mybook 2tb, και εχει σημαντικη διαφορα (βλεπε ανω). μαλιστα ειναι πιο γρηγορος o mybook απο ολους τους 7200rpm που εχω δει, εκτος απο τον touro pro desktop, για τον οποιο περιμενω να τρεξουμε τα ιδια συγκριτικα.

τον mybook τον διαλεξα για αξιοπιστια, μιας και κανα-δυο external usb drives μου εχουν χαλασει στο παρελθον..

επισης, μεχρι να γεμισουν τα 2tb με games, πιστευω εχουμε χρονο να βγει μια ακομα γενια sshd με ακομα καλυτερη αξιοπιστια και ταχυτητα, και σε αυτη την περιπτωση το case του mybook ηδη εχει ταιριαξει τελεια διπλα στο xbone, οποτε απλα κανουμε upgrade το drive.

 

ομως χτες επαιζα ryse με ενα φιλο (500K gamerscore lol) και ενω συνηθως πλεον μου βγαζει μηνυμα "περιμενε να φορτωσει ο αλλος παιχτης", χτες με περιμενε εκεινος εμενα για 15-20 sec(!!!)

περιμενω να μου επιβεβαιωσει ποιον sshd χρησιμοποει (μαλλον τον ιδιο με αυτον που εχω στη λιστα), και να κανουμε και μερικα ακομα τεστ (και με τον ιδιο τροπο), και αν αυτη η διαφορα των 15s κρατηθει σε αλλα games, εφυγε απο το case ο wd και μπηκε ο sshd αμεσα! 8)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα εισαι gamer θα παρεις και τις δυο γιατι καποια στιγμη και οι δυο θα εχουν παιχνιδια που θα θελεις να παιξεις....ειναι τοσο απλο.

 

Απλα οι περισσοτεροι τα σκανε στην αρχη για μια απο τις δυο και μετα περιμενουν να πεσει η τιμη και της αλλης για να την αποκτησουν....

 

Παμε παλι. Και με μια κονσολα μια χαρα gamer εισαι.

 

Το να θες να τις εχεις ολες, δεν σε κανει gamer, σε κανει συλλεκτη, μανιακο καταναλωτη κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και χωρις κονσολα μια χαρα gamer εισαι. απλα οχι για αυτην εδω την ενοτητα...!

 

 

 

o seagate του τεστ πρέπει να είναι πανάκριβος 

μπα, οχι.

http://www.skroutz.gr/c/88/esoterikoi-sklhroi-diskoi/f/342151/1-01-%CE%AD%CF%89%CF%82-2TB.html?keyphrase=seagate+sshd

 

απλα θα πρεπει να υπολογισεις και τα εξτρα χρηματα για ενα πολυ καλο usb3 interface και casing.

για αυτο και εγραψα οτι τον mybook που πηρα, τον πηρα με τη λογικη "καλο case - αξιοπιστος δισκος" και στο μελλον κραταμε το case και αλλαζουμε το δισκο.

 

 

δεν ξερω απλα αν αυτος ειναι ο δισκος του φιλου μου που επαιζα χτες, ο οποιος στο ryse online arena, δεν χρονομετρησα αλλα ητανε σιγουρα πανω απο 15 -εως και 20 δευτερα πιο γρηγορος απο μενα...

θα μαθω ομως οταν ξυπνησει :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω και εγω, αν και θεωρω τον εαυτο μου pc-ακια πλεον θελω να τις παρω και τις 2 κονσολες και δεν ειμαι μανιακος καταναλωτης. Απλα θα τις παρω σε προσφορες η οταν βγαλουν κατι που με ενδιαφερει παρα πολυ να παιξω, το ποια θα ειναι πρωτη και πια δευτερη δεν εχει σημασια. Θα χασεις ποσα καλα παιχνίδια αν παρεις μονο μια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω να βγάλει και τώρα συγκριτικά το df για να βοηθήσει τον κόσμο να λύσει το θέμα των install times.

lolol στην αρχη γελασα, αλλα μετα καταλαβα οτι το λες στα σοβαρα, ετσι?

ακου: το df δεν πρεπει να εχει τετοιο ρολο για σενα, αλλα μονο το ρολο ενος ακομα ιντερνετικου εντυπου που βγαζει το ψωμακι του απο τα video games. (που πληρωνεται απο καθε ειδους επιχειρηση για προβολη και διαφημιση).

πχ σε τελευταιο αρθρο θυμηθηκανε να μας πουνε οτι το nfs εχει stuttering (αν θυμασαι εχω θιξει τα προβληματα στο nfs απο την αρχη που βγηκε το παιχνιδι, ως αποδειξη οτι το df τα παιρνει και σφυραει οπως του λενε), ενω ..back then, μας λεγανε οτι ειναι ο ορισμος του τελειου framerate.....

 

 

πιο καλη ακρη θα βγαλεις διαβαζοντας δοκιμες σαν αυτη που γραφω πιο πανω, που συννενοουμαστε μεταξυ μας και κανουμε πραγματικες δοκιμες με τις ιδιες συνθηκες, και οχι με τις συνθηκες που βολευουν αυτον που μας πληρωνει για τη δοκιμη... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...