Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v1


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ακριβως ενας τετοιος μου βαρεσε τις προαλλες. γενικα, προτιμησε δισκο με εξωτερικη τροφοδοσια.

ετσι κι αλλιως θα ειναι σταθερος διπλα στο xbone, οποτε πηγαινε για τις καλυτερες επιδοσεις και την αξιοπιστο

οποιονδηποτε usb 3 με εξωτερικη τροφοδοσια ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αν θα βαρεσει ειναι θεμα τυχης αλλα ναι καλυτερα με εξωτερικη τροφοδοσια.

σαφως αλλα καλο ειναι να μη προκαλουμε την τυχη μας.

οσο μεγαλυτερος ειναι ο δισκος (>500GB) τοσο αυξανονται οι πιθανοτητες να βαρεσει αν δεν εχει εξωτερικη τροφοδοσια.

Εγω θα το ξαναπω κι ας γινομαι κουραστικος. Δεν εχω δει δισκο που να επερνε ρευμα μονο απο usb και να μη βαρεσε εντος διετιας. Δικος μου πολυ παλια, αδερφης, ξαδερφια κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σαφως αλλα καλο ειναι να μη προκαλουμε την τυχη μας.

οσο μεγαλυτερος ειναι ο δισκος (>500GB) τοσο αυξανονται οι πιθανοτητες να βαρεσει αν δεν εχει εξωτερικη τροφοδοσια.

Εγω θα το ξαναπω κι ας γινομαι κουραστικος. Δεν εχω δει δισκο που να επερνε ρευμα μονο απο usb και να μη βαρεσε εντος διετιας. Δικος μου πολυ παλια, αδερφης, ξαδερφια κλπ.

 

 

Να σου βγάλω μια φωτογραφία τον δικό μου.

Μάλιστα είναι μέσα σε θήκη των 8Ε και έχει πέσει και μερικές φορές. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι δισκοι χαλανε γιατι τα ελληνικα μαγαζια τους πετανε στις αποθηκες σαν τσουβαλια.

 

Εχω δει πως τους μεταχειριζονται ειτε απο φιλους που δουλευαν σε αλυσιδες ειτε μια φορα σε μαγαζι ειχα παρει εναν toshiba εξωτερικο 2.5 1τβ και ο τυπος τον πεταξε απο δυο μετρα αποσταση στο καλαθακι που ειχε πισω απο το ταμειο.

 

Ολος τυχαια ο δισκος ειναι ακομα οκ και αρκετοι ακομα. Οι μονο προβληματικοι δισκοι που εχω συναντηση ειναι οι 2.5 ριδες essential που εβγαζε η WD πριν 3-4 χρονια, και σε αυτους χαλαγε ο controller του case οχι ο δισκος και δε μιλαω για ενα δισκο που μπορει να ετυχε να χαλασει, αναφερομαι σε αρκετα κομματια που εχουν περασει απο τα χερια μου.

 

Οι δισκοι παντως δε χαλανε γιατι ειναι με ή χωρις εξωτερικη τροφοδοσια, απλα στις κονσολες επειδη οι 2,5 ριδες εχουν power management στο firmware τους που κανει αρκετες απενεργοποιησεις δε συστηνονται σε κονσολες, οχι γιατι χαλαει ο δισκος αλλα γιατι δεν ειναι σωστη η λειτουργια.

 

Την ιδια συζητηση μπορουμε να κανουμε και για τις μαρκες, αλλοι θα πουν χαλανε οι WD αλλοι θα πουν χαλανε οι Seagate, στο PC μου εχω 15 δισκους ειτε Seagate ειτε WD, δε μου εχει χαλασει ποτε κανεις.

 

Απλα τυχαινει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενημερωτικά για όσους δεν το έχουν προσέξει , την παρουσίαση της Microsoft μπορείτε να την δείτε live και από το Xbox One. Δευτέρα 9 Ιουνίου και ώρα 19:30.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα ήθελα να αναφερθώ σε κάτι διαφορετικό . Σχετικοί και άσχετοι στο internet λένε ότι η Microsοft λόγω μειωμένων πωλήσεων ενδέχεται να χάσει κοντά στο 1 δις σε revenue. Ξεχνούν όμως κάτι πάρα πολύ σημαντικό , το ΧΟΝΕ είναι η πρώτη κονσόλα που είναι κερδοφόρα από την πρώτη μέρα, δλδ δεν επηρεάζει και ιδιαίτερα το υψος των πωλήσεων, όπως ακριβός και η Nintendo με την πιο αποτυχημένη κονσόλα της το gamecube. To original ΧΒΟΧ ως γνωστόν δημιούργησε τεράστια τρύπα με την ιστορία με την Nvidia και το Χ360 απώλεσε πέραν το 1.5 δις για τις επιδιορθώσεις του RROD κτλ και πέρασαν πέραν των 4 χρόνων για να βγάλει κέρδος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εαν ψαχνετε κι εσεις να βρειτε καπου το trailer απο το phantom pain, και παντα το youtube εχει κατεβασει τα links,

μπορειτε να το δειτε σε webm και τελος 8)

 

http://a.pomf.se/gqcieu.webm

 

και το αρχειο για κατεβασμα

http://www.mediafire.com/download/kiwqnwvwxhe8hbq/MGSV+THE+PHANTOM+PAIN+-+E3+2014+Trailer+%28jp%29.mp4

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...