Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v1


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μάρκα "κλέβω"... μάλιστα, πολύ ενδιαφέρον όνομα στα Ελληνικά.  :-D  :-D

κι ομως τα clevo ειναι και γαμω! σκεψου alienware χωρις τα extreme κουτια και με 50% εκπτωση ;)

στην ευρωπη πωλουνται κατω απο διαφορα ονοματα, και εγω ανακαλυψα οτι clevo εχει ο πλαισιος ψαχνοντας για clevo απο το εξωτερικο.

απλα εχει μονο καποια στανταρ μοντελα και δεν σε αφηνει να φτιαξεις το δικο σου οπως ο configurator της clevo

 

ασχετο με ολα αυτα, εμαθα πως γινεται παρτυ παραδιπλα στο ιντερνετ..

 

προχτες κοροϊδευανε την ανακοινωση του phil spencer οτι θελει να ριξει βαρος και στο pc, και σημερα καποιος/καπου τραβηξε λεει μια λιστα απο καπου απο το steam, και μεσα αναφερεται το dead rising 3. και κανουν παρτυ ολοι μαζι, pcακηδες και playstationακηδες. μα για το "last gen" ρε παιδια? ετσι δε λεγαμε τοσους μηνες? ;) ;PppPpp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι διάδοχοι της τωρινής γενιάς κονσολών αναμένονται να φτάσουν πιο νωρίς σε αντίθεση με την προηγούμενη (βάση ατόμου της AMD).

 

PS4 and Xbox One successors expected to come more quickly by AMD

The Xbox 360 and Playstation 3 had unusually long life-cycles of seven and eight years before the launch of their successors, the Xbox One and PS4. AMD hardware provides the processing and graphical powerful for both new machines along with Nintendo’s Wii U. Devinder Kumar, Senior Vice President and Chief Financial Officer of AMD, said in a conference discussion Tuesday that he expects the time to the next-generation of consoles will be shorter.

 

The life cycle of the products are probably going to be shorter,” Kumar said of the current generation of consoles during a Q&A session at the Bank of America Merrill Lynch Global Technology Conference. “Our customers are already thinking about what comes next.”

 

“These are long life cycle products and as you know in the semi-custom space,” Kumar continued. “Three years before you introduce a product, a decision is made to use a particular company. In this case it was AMD. And then you go ahead and co-develop the product with the funding dollars frankly, mostly coming from our customers. And then when you introduce the product, there is really no expenses from R&D standpoint, no sales and marketing dollars and whatever dollars you generate from a gross margin dollar standpoint, falls to the bottom-line and that’s what excites us.”

 

AMD has gone all in on the semi-custom design business such as what was created for the PS4 and Xbox One. Kumar is confident that the manufacturer will have one or two more design wins to announce later this year but it’s not hard to mistake the revenue from the current console business.

 

The good news from a consumer standpoint is that Kumar appears to be confirming that Sony, Microsoft and Nintendo are all working on their next-gen consoles despite proclamations that this may be the last dedicated console generation. Additionally, all three were designed to be as profitable as possible as quickly as possible. Indeed, Sony has said it already is generating a profit on each PS4 sold.

 

Part of the reason that the PS3 and Xbox 360 lasted so long was due to their manufacturing costs and the need to scrimp out every bit of revenue it could with those consoles. If the costs on the PS4 and Xbox One drop at a more reasonable rate, then both companies will be able to introduce their next generation consoles in the more usual five year timeframe.

 

The real question though is if AMD will win that contract again and will consumers see any benefit of backwards compatibility as a result.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eρωτηση κρισεως που ισως ειναι και σαχλαμαρα.

 

Απο οσο ξερω το DR3 ηταν αποκλειστικο σε One και τωρα πηδαει σε PC.

 

Ειναι καλη κινηση αυτη ? Να δημιουργει μια κατασταση ανασφαλειας για τους κατοχους της κονσολας αλλα και τους πιθανους

μελλοντικους αγοραστες ?

 

Νταξει 3-4 παιχνιδια δε λενε κατι αν πανε και στο PC, αλλα κανει καλο στην εικονα του μηχανηματος ή το παει καπου αλλου, πχ Steam app για το Xbox οποτε με ενα σμπαρο δυο τριγωνια και για Valve αλλα και για MS ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν νομίζω να ενδιαφέρει κάποιον που έπαιξε το DR3 τον Νοέμβρη του 2013 και το ευχαριστήθηκε, αν βγαίνει στο PC κάποιους μήνες μετά

 

τα exclusives μετράνε για τις κονσόλες...τώρα αν παίξει πχ ένας το Infamous exclusive στην κονσόλα του, δεν νομίζω να τον καίει αν το παίξει μετά από έναν χρόνο κάποιος σε άλλο format

 

άλλωστε δεν μπορούμε να είμαστε της λογικής "ααα βγαίνει το τάδε exclusive, ας περιμένω λίγους μήνες ΜΗΠΩΣ και ανακοινωθεί κάπου αλλού"

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν νομίζω να ενδιαφέρει κάποιον που έπαιξε το DR3 τον Νοέμβρη του 2013 και το ευχαριστήθηκε, αν βγαίνει στο PC κάποιους μήνες μετά

 

τα exclusives μετράνε για τις κονσόλες...τώρα αν παίξει πχ ένας το Infamous exclusive στην κονσόλα του, δεν νομίζω να τον καίει αν το παίξει μετά από έναν χρόνο κάποιος σε άλλο format

 

άλλωστε δεν μπορούμε να είμαστε της λογικής "ααα βγαίνει το τάδε exclusive, ας περιμένω λίγους μήνες ΜΗΠΩΣ και ανακοινωθεί κάπου αλλού"

Προσωπικά με καίει και μάλιστα πάρα πολύ, γιατί κονσόλα παίρνω για τα exclusives (και δε νομίζω να είμαι ο μόνος).

Αν μετά απο έναν χρόνο (άντε δύο) βγαίνουν και αλλού, ποιός ο λόγος να πάρω την κονσόλα..?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε αυτη την ερωτηση -στο εαν ειναι καλη κινηση, γιατι στο οτι δημιουργει "ανασφαλεια" διαφωνω- δεν μπορει να υπαρξει οριστικη απαντηση αυτη τη στιγμη, παρα μονο εικασια...

οποτε καλυτεαρ παρε ενα βιντεο :D

http://gameclipscontent-d2001.xboxlive.com/asset-8563c451-8a40-4668-842a-3a33268cd87b/GameClip-Original.MP4?sv=2012-02-12&st=2014-06-05T15%3A48%3A35Z&se=2014-06-05T16%3A53%3A35Z&sr=c&sp=r&sig=RJ3bSaoMJ2kTjgrot%2BRfq4D8D6oGDThy13sPYOgf%2FMA%3D&__gda__=1401987215_ce8baf78cf24a3c97ac98fc323b7d6ad

 

 

εαν λοιπον η microsoft το παει συμφωνα με εκεινη την εσωτερικη παρουσιαση του 2010, και σκοπευει στην ουσια σε μια μελλοντικη "υπηρεσια xbox gaming" διαθεσιμη παντου, τοτε ειναι λογικο να κανει και καποιες κινησεις να το υποστηριξει, ετσι δεν ειναι?

το μονο σιγουρο ειναι οτι αυτο το παιχνιδι ειναι και πληρωμενο και published απο την ms, η οποια εχει κουμαντο, και οποιαδηποτε αποφαση ειναι σιγουρα κατω απο το πρισμα καποιας ευρυτερης στρατηγικης.

 

edit:

σιγα ρε johnvani!! "βγαινουν αλλου". ποσα βγαινουν δηλαδη? :D γιαααα παμε να δουμε στις δυο προηγουμενες κονσολες της ms τι εγινε, οταν μαλιστα λανσαρε και το δικο της steam στο pc....

μην τρελενεσαι κι εσυ.. πατα απο πανω να δεις το κλιπακι μου να στανιαρεις :D
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τη στιγμή που βγαίνουν στο PC, η οποία είναι και η κύρια πλατφόρμα μου για παιχνίδια, μου αρκεί.

Το δικό της Steam, το οποίο δημιουργούσε προβλήματα και σχεδόν κανείς δεν το είχε όρεξη, το οποίο κλείνει τον Ιούλιο..?

Δεν τρελένομαι, απλά αν είχα Xbox One και μάθαινα οτι "χάνω" άλλο ένα exclusive, τότε είναι που θα έστελνα και την κονσόλα (όχι οτι θα αγόραζα το DR3, αλλά anyway).

 

Όσο για το video, "Video playback aborted due to a network error.".

 

edit : οκ τώρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε αυτη την ερωτηση -στο εαν ειναι καλη κινηση, γιατι στο οτι δημιουργει "ανασφαλεια" διαφωνω- δεν μπορει να υπαρξει οριστικη απαντηση αυτη τη στιγμη, παρα μονο εικασια...

οποτε καλυτεαρ παρε ενα βιντεο :D

http://gameclipscontent-d2001.xboxlive.com/asset-8563c451-8a40-4668-842a-3a33268cd87b/GameClip-Original.MP4?sv=2012-02-12&st=2014-06-05T15%3A48%3A35Z&se=2014-06-05T16%3A53%3A35Z&sr=c&sp=r&sig=RJ3bSaoMJ2kTjgrot%2BRfq4D8D6oGDThy13sPYOgf%2FMA%3D&__gda__=1401987215_ce8baf78cf24a3c97ac98fc323b7d6ad

 

 

εαν λοιπον η microsoft το παει συμφωνα με εκεινη την εσωτερικη παρουσιαση του 2010, και σκοπευει στην ουσια σε μια μελλοντικη "υπηρεσια xbox gaming" διαθεσιμη παντου, τοτε ειναι λογικο να κανει και καποιες κινησεις να το υποστηριξει, ετσι δεν ειναι?

το μονο σιγουρο ειναι οτι αυτο το παιχνιδι ειναι και πληρωμενο και published απο την ms, η οποια εχει κουμαντο, και οποιαδηποτε αποφαση ειναι σιγουρα κατω απο το πρισμα καποιας ευρυτερης στρατηγικης.

 

edit:

σιγα ρε johnvani!! "βγαινουν αλλου". ποσα βγαινουν δηλαδη? :D γιαααα παμε να δουμε στις δυο προηγουμενες κονσολες της ms τι εγινε, οταν μαλιστα λανσαρε και το δικο της steam στο pc....

μην τρελενεσαι κι εσυ.. πατα απο πανω να δεις το κλιπακι μου να στανιαρεις :D

 

 

Τι πρεπει να αποκομισω απο το βιντεο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τρελένομαι, απλά αν είχα Xbox One και μάθαινα οτι "χάνω" άλλο ένα exclusive, τότε είναι που θα έστελνα και την κονσόλα (όχι οτι θα αγόραζα το DR3, αλλά anyway).

 

Όσο για το video, "Video playback aborted due to a network error.".

 

edit : οκ τώρα

χαχαχα <<δεν τρελαινομαι>> κομα, <<ο ορισμος του τρελαινομαι>> (παρενθεση = ειμαι παντελως nuts).  τελεία. χαχαχα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...