Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v1


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@mtzs

το mybook το πηρα με αυτη τη λογικη, εξωτερικη τροφοδοσια, το πιο αξιοπιστο, και απλα τυχαινει και ταιριαζει με το xbone.

ομως αμα η διαφορα με καποιον sshd κρατηθει στα επιπεδα που αναφερω οτι ειδα πιο πανω με το φιλο μου, τοτε ευκολα ο wd θα μπει στο pc και το case θα συνεχισει ..ενδοξοτερη πορεια.

 

βασικα ηδη η διαφορα απο stock (αλλα και απο usb3-powered passport --ενα τετοιο μου χαλασε στο laptop) ειναι καλη, και την καταλαβαινεις σε οποιο παιχνιδι παιζεις και εχεις συνηθισει το φορτωμα του. αλλα ξερεις τι λενε για τον εχθρο του καλου...

 

 

 

 

 

*** PC UTILITY ΓΙΑ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΟΝ EXTERNAL TOY XBONE ΣΤΟ PC ***

XBOX One External Storage Device ConverterVersion 1.0Angerwound - [email protected]:This application will make a hard drive used for XBOX One External Storage (released in the June System Update); recognizable to a PC for read/write of the data.Note:This application requires Administrator privileges on execution otherwise it may state "No storage devices found".Usage:1) Plug in your XBOX One external storage device into your PC after it has been formatted for use on your console.2) Open the application and choose "SCAN". 3) Your device should be listed. Right click and choose "Enable PC Mode".4) Choose scan again; and you should see that your device is now in PC Mode.5) Disconnect/Reconnect your drive and Windows should now mount the drive allowing you to read/write the files stored by the console. You could also do a refresh in Disk Management instead of disconnect/reconnect.When you are ready to return the device to your console:1) Open the application and do a scan.2) Choose your device, right click and "Enable XBOX Mode". **This needs to be done before your console will recognize the drive. If you forget to do this; your console will ask to reformat it (losing all your data).*WARNING*This application scans and makes modifications to the MBR of the drive. I take no responsibility for any damage done to the device or loss of data caused by utilizing this application. This has been tested on only a handful of drives; so there could be issues. Use at your own risk.

DOWNLOAD LINK

 

 

http://www.maxconsole.com/maxcon_forums/threads/283213-XBOX-One-External-Storage-Device-Converter

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

lolol στην αρχη γελασα, αλλα μετα καταλαβα οτι το λες στα σοβαρα, ετσι?

ακου: το df δεν πρεπει να εχει τετοιο ρολο για σενα, αλλα μονο το ρολο ενος ακομα ιντερνετικου εντυπου που βγαζει το ψωμακι του απο τα video games. (που πληρωνεται απο καθε ειδους επιχειρηση για προβολη και διαφημιση).

πχ σε τελευταιο αρθρο θυμηθηκανε να μας πουνε οτι το nfs εχει stuttering (αν θυμασαι εχω θιξει τα προβληματα στο nfs απο την αρχη που βγηκε το παιχνιδι, ως αποδειξη οτι το df τα παιρνει και σφυραει οπως του λενε), ενω ..back then, μας λεγανε οτι ειναι ο ορισμος του τελειου framerate.....

 

 

πιο καλη ακρη θα βγαλεις διαβαζοντας δοκιμες σαν αυτη που γραφω πιο πανω, που συννενοουμαστε μεταξυ μας και κανουμε πραγματικες δοκιμες με τις ιδιες συνθηκες, και οχι με τις συνθηκες που βολευουν αυτον που μας πληρωνει για τη δοκιμη... ;)

 

μα και εγώ ειρωνικά το είπα ποιος, θα ξεχάσει τα περσινά συγκριτικά με το PS4.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτα θα σκάσουνε μύτη μαζί, και λογικά γύρω στην Ε3... 

αντε να δουμε με το καλο...το θεμα ειναι οτι τα πρωτα 2 παιχνιδια που δινουν φρεε δεν ειναι και οτι καλυτερο....δυστυχως to max το εχω  :mellow:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αντε να δουμε με το καλο...το θεμα ειναι οτι τα πρωτα 2 παιχνιδια που δινουν φρεε δεν ειναι και οτι καλυτερο....δυστυχως to max το εχω  :mellow:

Και είναι και παιχνιδάρα το max ;) Κάθε αρχή και δύσκολη βέβαια αλλα είμαστε σε καλό δρόμο πιστεύω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει λίγες μέρες που έβαλα και εγώ έναν my book 2tb στο one, και εντάξει παιδιά δεν συγκρίνεται με τον internal όπως ποσταρε και πετραν σχετικά με τις συγκρίσεις, βλέπεις διαφορά στα loadings screens μεγάλο μπράβο στην ms που μας έδωσε αυτή την δυνατότητα.Παρατήρησα επίσης μετά το update, η κονσόλα πετάει γενικά το os του είναι πολύ πιο smooth και πιο γρήγορο στο boot up και wake up και στα μενού! :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραιος george! το κελυφος απο το mybook ειναι η καλυερη περιπτωση να το κρατησει κανεις και για μελλοντικες αναβαθμισεις σκληρου δισκου.

 

θα σας ενημερωσω οταν τελειωσοουμε τα συγκριτικα που κανουμε μεταξυ μας για το ποιος δισκος ειναι πραγματικα η καλυτερη αγορα για το xbone.

 

 

σε αλλα νεα, κατι μου ειπε ενα πουλακι για την playground games (forza horizon).. κατι τρεχει λεει σημερ-αυριο... ιδωμεν...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως πετρο, ταιριάζει πολύ με το γυαλιστερό μέρος του one ότι πρέπει είναι :) Άντε να δούμε και horizon επιτέλους μακάρι να ισχύει!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...