Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v1


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και ορίστε η δική μου εκδοχή για το Link.png Site: Inside . Ένα ακόμα review από μένα. Γνώμες και παρατηρήσεις εννοείται θα εκτιμηθούν καταλλήλως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλα αυτο δεν μπορεις να το κανεις μεχρι 3 φορες το χρονο?

 

 

κανονικα ναι, αλλα αν παρεις στο support στο κανουν στα πλαισια της εξυπηρετησης. τουλαχιστον σε εμενα εχει δουλεψει προς το παρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μεχρι ποσα account μπορουμε να βαλουμε σε μια κονσολα

ωστε να μοιραζομαστε τα παιχνιδια?

το home xbox χαλαει αναμεσα σε 2 account που υπαρχει ηδη?

 

μου το ειπε ενας φιλος κ δεν ξερω αν αληθευει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μεχρι ποσα account μπορουμε να βαλουμε σε μια κονσολα

ωστε να μοιραζομαστε τα παιχνιδια?

το home xbox χαλαει αναμεσα σε 2 account που υπαρχει ηδη?

 

μου το ειπε ενας φιλος κ δεν ξερω αν αληθευει...

 

2 κονσόλες συνολικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μεχρι ποσα account μπορουμε να βαλουμε σε μια κονσολα

ωστε να μοιραζομαστε τα παιχνιδια?

το home xbox χαλαει αναμεσα σε 2 account που υπαρχει ηδη?

 

μου το ειπε ενας φιλος κ δεν ξερω αν αληθευει...

 

όσα accounts θες

 

και τι εννοείς αν "χαλάει"?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όσα accounts θες

 

και τι εννοείς αν "χαλάει"?

εννοω αν 2 account που εχω ειναι xbox home 

ωστε να μοιραζονται τα games,

και προσθεσω και αλλον,μηπως το κανει disable?

δεν ξερω,ρωταω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, επειδή είναι σημαντικό (αν και στις αγγελίες δεν είναι αγγελία πώλησης ή ζήτησης) να βρεθεί ένας κάτοχος xbox one, και επειδή ίσως να μας διαβάζει εδώ, ελπίζω δηλαδή, ρίξτε μια ματιά εδώ.

 

Ο συναδελφος που αναφέρεται στην αγγελία είμαι εγώ.

http://www.insomnia.gr/classifieds/videogames/xbox/713276-καταζητειται-κάτοχος-xbox-απο-τρίκαλα-να-επιστραφε/

 

Kαι πάλι συγνώμη για το offtopic, αλλά προκειμένου να μην μου μείνει μια κονσόλα που δεν είναι δικιά μου...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοω αν 2 account που εχω ειναι xbox home 

ωστε να μοιραζονται τα games,

και προσθεσω και αλλον,μηπως το κανει disable?

δεν ξερω,ρωταω...

 

το ΧΒΟΧ Home το συνδέεις με ΕΝΑ account μόνο (αν θες το αλλάζεις σε κάποιο άλλο αλλά μπορείς μόνο 3 φορές τον χρόνο)...ότι αγοράσει αυτό το account μπορούν να το παίξουν όλα τα υπόλοιπα accounts στην κονσόλα όπως και μοιράζονται την Gold συνδρομή (αν έχει το main) και μπορούν να παίζουν online

 

δεν ξέρω αν γίνεται αυτόματα disable αν πας να κάνεις home την κονσόλα σε δεύτερο account, αλλά αυτό δεν χρειάζεται κιόλας...θα έχεις ένα main που θα κάνει όλες τις αγορές και θα είσαι οκ με όλα τα υπόλοιπα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σεπτέμβρη 2007 πήρα Xbox 360 Elite και μετά από 9 περίπου χρόνια να που έβαλα χθες σε λειτουργία για πρώτη φορά το Elite One. Καταρχάς να πω ότι μόλις γράπωσα στα χέρια μου το Elite χειριστήριο γούσταρα πολύ. Έπαιζα σαν χαζούλης με τα μαγνητοκουμπάκια του και το περίεργα λαστιχένια grimps. Μου θύμισαν το υλικό που είχαν φτιαχτεί οι αραχνούλες από το παζάρι που αγόραζα και πέταγα στα κοριτσάκια εποχές Γυμνασίου. Τέλος πάντων  έπαθα ένα μικρό σοκ με τους πολλούς συνδυασμούς που μπορείς να κάνεις με τα πλήκτρα του controller. Το interface που πολλοί λένε ότι είναι πολύπλοκο δεν μου φάνηκε καθόλου δύσκολο να κατατοπιστώ και μετά που πήγα στην σελίδα με τα games προς download τα χρειάστηκα. Το μόνο που με χάλασε αισθητά είναι τα installation times. Δεν ξέρω αν ο συνδυασμός της αργής σύνδεσής μου με τα installation times του Xbox One του έδωσε και κατάλαβε αλλά ένα Tomb Raider Definite Edition 5 ωρές downloading δεν μου φάνηκε λίγο. Τα υπόλοιπα σήμερα που θα καώ λίγο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω μείνει ευχαριστημένος με την κονσόλα και κάηκα λίγο το Σαββατοκύριακο. Κατέβασα μπόλικα free games with gold, έβαλα και την Halo συλλογή που πήγαινε τόσο ομαλά που γούσταρα. Συνάντησα όμως ένα πρόβλημα με το backward compatibilty του Xbox 360 που το Xbox One guide δεν κατάφερε να με βοηθήσει. Για την ακρίβεια κατέβασα από το store τα Witcher 2, Deus Ex: HR και Faery που τα είχα από το Xbox 360 και ενώ προχωράνε κανονικά μόλις φτάνω στην επιλογή press button μου λέει να κάνω download profile αλλιώς δεν μπορώ να συνεχίσω να παίζω. Η επιλογή storage στο μενού του κάθε παιχνιδιού είναι απενεργοποιημένη. Παρότι παίζω στο One με το προφιλ που είχα στο 360 το κατεβάζω για τα Xbox 360 games και μου λέει ότι δεν βρέθηκε,να τεστάρω xbox connection και άλλα τέτοια. Το κάνω και τσίφος.

 Ουσιαστικά είναι σαν να παίζεις σε κονσόλα Xbox 360 αλλά χωρίς σκληρό δίσκο ή άλλο αποθηκευτικό μέσο, σκέτο δηλαδή. Δοκίμασα αρκετά πράγματα όπως να κάνω restart την κονσόλα, έβαλα άλλο profile, έβαλα xbox 360 που το είχα σε δισκάκι μέχρι και delete xbox 360 save data έκανα στα settings αλλά τίποτα. Από την στιγμή που παίζω στο Xbox One με το προφίλ μου και έχω μπόλικο αποθηκευτικό χώρο δεν θα έπρεπε τα xbox 360 games και αλλα info να περνάνε στο προφιλ και να αποθηκεύονται στην κονσόλα; Θα το ψάξω στο site του Xbox αλλά ήθελα να μάθω αν έχεις κάποιος από εσάς τέτοιο θέμα ή είναι απλά ένα μεμονομένο περιστατικό διότι δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...