Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v1


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ισως η μεγαλυτερη διαφορα σε τιτλο μεταξυ X και Pro

 

 

2.25x υψηλοτερη αναλυση σε σχεση με το pro ,καλυτερα textures....

 

Στεκεται αρκετα καλα διπλα σε high end pc με gtx1080 ti  και @60 fps .

A comparison with PC - running on a GTX 1080 Ti at maximum settings and 4K - is telling when stacked up against Xbox One X too. It gives us an idea of how the new console compares against a far more powerful PC pushing the engine to its limit.

Xbox One X holds up well, and settings for lighting, post effects and more are a match here. Three areas fall short next to PC though: shadow quality is lower - giving a softer effect on Xbox One X- while anisotropic filtering quality is a step down from the 16x setting on PC. Also, it's clear that some shadows are missing on both Xbox One X and PS4 Pro, visible only on the fully maxed PC experience. Otherwise, both these versions are near-identical to one another, and given that Xbox One X is targeting and mostly achieving 4K, it's a great result.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α δηλαδή τρέχει παιχνιδια σαν το Destiny 2 ή Witcher 3 σε σταθερά 60fps;

φιλε οσο και να μην σαρεσει αυτο τα τρεχει 4κ/60fps κανονικα ,ολα τα παιχνιδια ειναι ρυθμισμενα καλυτερα στις κονσολες αυτη ειναι η δουλεια τους 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε τι λες? Όλα τα παιχνίδια τα παίζει Πολύ ανώτερα από το PS4 Pro.

 

Σκέψου μόνο τη φασαρία που θα κάνει το PS4 Pro στο Red Red Dead Redemption 2. Θα σου ρουφήξει και την κουβέρτα από το κρεβάτι!

 

Το X One X τα παίζει όλα πολύ καλύτερα και πολύ πιο άνετα. Για αυτό το αγοράσαμε και θα το αγοράσουμε όλοι.

 

Και κάτι ακόμα για κάποιον που ασχολείται με αυτοκίνητα, τα Forza του XBOX Δεν τα πιάνει κανένας στον πλανήτη.

 

Και στην τελική Όλοι έχουμε ένα PS4 μόνο για τα 2-3 exclusives που βγάζει το χρόνο.

 

 

Το να μην έχεις την οικονομική άνεση να αγοράσεις μία κονσόλα είναι απόλυτα Σεβαστό και κατανοητό.

 

Το να προσπαθείς συνέχεια να μας απαξιώσεις το one X είναι κουραστικό

 

Παντως στο δικο μου δεν εχω παρατηρηση μεγαλη αυξηση θορυβου σε σχεση με το πρωτο  ps4 που ειχα.Εκει οντως ηταν αρκετα εκνευριστικος ο θορυβος που εβγαζε το μηχανημα(Μονο τους καλοκαιρινους μηνες προσφατα  ανεβάζε στροφες οι ανεμιστήρες του λογο και τον υψηλων θερμοκρασιών στο PRO)

Αλλα παντα η μικροσοφτ πανω σε αυτο το θεμα ηταν καλυτερη(παιζει οτι οι συσκευες της εχουν πιο ποιοτικα χαρακτηριστικα απο θεμα κατασκευης.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και άλλο διαθέσιμο Scorpio edition για όποιον ενδιαφέρεται

 

http://www.insomnia.gr/classifieds/videogames/xbox/1021472-microsoft-xbox-one-x-project-scorpio-1tb-limited-edition-σφραγισμένο/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύετε ότι μπορεί να πουληθεί όντως κάποια από αυτές; Έστω και μια να πουληθεί θα βάλω αγγελία να μου χαρίσει κάποιος 100 ευρώ και θα υπάρχει πραγματικά πιθανότητα να βρεθεί!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εγώ πήρα εχθές τηλέφωνο το πλαίσιο και μου κράτησαν στα στοιχεία σε περίπτωση που ακυρωθεί παραγγελία και σήμερα με πήραν τηλέφωνο να με ενημερώσουν ότι ακυρώθηκε παραγγελία και μπορώ να πάω να την πάρω !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καρκινος...

Ξενερωνω τελειως με αυτη την τακτικη που ακολουθούν ορισμενοι. Εκανε προπαραγγελια μονο για να την πουλησει. Τι να πω ρε ***

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καρκινος...

 

Ξενερωνω τελειως με αυτη την τακτικη που ακολουθούν ορισμενοι. Εκανε προπαραγγελια μονο για να την πουλησει. Τι να πω ρε ***

Γίνεται με όλα δυστηχως. Αγοράζουν είτε απο προσφορές είτε απο αλλού οπως πχ η κονσόλα limited και μετά απο καποιο διάστημα τα δίνουν με μεγαλύτερες τιμές. Στερούν δηλαδη απο καποιον μια ευκαιρία να πάρει κάτι και να το ευχαριστηθεί. Αν δεν αλλάξουμε τακτική να μην αγοράζουμε απο τέτοια άτομα τέτοιες "προσφορές" θα σταματήσει το φαινόμενο αυτο σε βάθος χρόνου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ερώτηση μιας και δεν έχω one αλλά το πήρε συγγενής και έχει θέμα.

 

Πρέπει μόνιμα για το κάθε τι να είναι online;

 

Πάει να βάλει παιχνίδι --> συνδέσου online, Πάει να βάλει dvd --> συνδέσου online κλπ κλπ

 

Έβαλα ένα dvd (ταινία) προχθές και μου έβγαλε συνδέσου, συνδέομαι και μετά μου έβγαλε ότι υπάρχει update, δεν έχει επιλογή κάνε το αργότερα, οπότε πάτησα go offline ώστε να μην το κάνει (οι επιλογές που σου δείνει είναι α) κλείσε την κονσόλα, β) κάνε το update, γ) πήγαινε offline) και πάτησα να παίξει το dvd που είχα βάλει και πήγαινε στο store και έλεγε, δεν είσαι online και το μόνο που μπορούσες να κάνεις είναι να γυρίσεις στο κεντρικό μενου χωρίς να κάνεις τίποτα τελικά. (μήπως ήθελε να κατεβάσει κανένα πρόγραμμα για να παίζει dvd;; )

 

Κάνουμε κάτι λάθος;

 

Θα μου πείτε γιατί δεν είμαστε online.. απαντώ. Νέο σπίτι του συγγενή, χωρίς διαθέσιμη γραμμη internet η συγκεκριμένη περιοχή στα Μελίσσια από τον οτε (μόνο τηλ μπορόυν να βάλουν). Έτσι, πχ για να παίξει forza, κάνει hotspot το κινητό, συνδέεται, ανοίγει το παιχνίδι και κλείνει το hotspot και παίζει αλλιώς δεν.. και το minecraft τα ίδια που παίζει ο μικρός..

 

Μπορούμε να κάνουμε κάτι για τα παραπάνω, ώστε να γίνονται χωρίς σύνδεση ιντερνετ;;

Επεξ/σία από stratigos24
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...έχει ωραία γραφικά όμως, άρα δεν έχουν σημασία τα υπόλοιπα.

 

https://www.youtube.com/watch?v=DhL2S_-PbQM

 

...και εξαιρετικούς φωτισμούς θα έλεγα, πιθανόν και 4k/60fps, χάρμα οφθαλμών.

 

https://www.youtube.com/watch?v=j5u0AnHyhlA

 

Αμφιβάλλω αν έστω και ένας από όλους αυτούς παίζει με εσωτερική κάμερα. Το δε εκπληκτικό είναι πως σε όσα σχετικά video έχω δει, δεν είναι μόνο οι τελευταίοι που κάνουν αυτά τα πράγματα. Ακόμα και οι επικεφαλής του αγώνα κάνουν διαρκώς λάθη, κοπανάνε ο ένας τον άλλον δίχως έλεος, δεν ακολουθούν τις αγωνιστικές γραμμές κλπ.

 

ps: bonus

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ άσχημο αυτό που δείχνεις ζεππος. Ειναι ετσι ολοι οι αγώνες? Δλδ αυτο δεν ειναι ας πουμε στημένο για να "βγει" το βίντεο, καθώς ειναι τραγικο Σε καθε περίπτωση θα πρέπει να βάλουν ενα σύστημα παρόμοιο με αυτο του gtr sport που να σε βαθμολογεί αναλόγως με τις στιγμές που κανεις για να γίνονται isolate αυτοί οι παίκτες. Δεν ξερω αν υπάρχει στο φορζα 7, πάντως στο χοραιζον 3 που παίζω ονλαιν δεν υπάρχει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω την TV Sony KD-55XD9305 https://www.sony.gr/electronics/support/televisions-projectors-lcd-tvs-android-/kd-55xd9305/specifications η οποια εχει πραγματικο HDR . Παρολα αυτα το xbox one X με το καλοδιο που ειχε μεσα στο κουτι δεν μου το αναγνωριζει. Και μου λεει οτι η TV μουδρν υποστηριζει HDR. Εχει κανεις αλλος τετοιο προβλημα? Τι μπορει να φταιει?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...