Προς το περιεχόμενο

Super deals Multirama ???


FatMan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

οσοι προλαβατε κατι, βαλτε κ κανα +1 στον FatMan για την αρχικη ενημερωση, τζαμπα ειναι!

 

Και χωρις να παρελαβαμε κατι.Απλα και μονο για την ενημερωση θα επρεπε.

Τεσπα βλεπω θα σηκωσει πολυ κουβεντα το πραμα.

 

+1 φιλε topic starter

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1.1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τα βλέπεις στο site, παίρνεις ένα τηλέφωνο τα κεντρικά ή πας σε οποιοδήποτε κατάστημα, ρωτάς πού υπάρχει διαθέσιμο, παίρνεις το συγκεκριμένο κατάστημα και στο στέλνουν όπου σε βολεύει. Αν υπάρχει διαθέσιμο βέβαια....

 

Ωραία τα λες αλλά δυστυχώς δεν είναι τόσο απλά...

Οι άνθρωποι δεν θέλουν να πουλήσουν αλλά να ψαρέψουν κόσμο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το site παρέδωσε το πνεύμα, αλλά...

"Παρακαλώ απευθυνθείτε σε ένα κατάστημα Multirama, για να ενημερωθείτε για τις λεπτομέρειες της προσφοράς!"

 

 

Πόσο μεγαλύτερη ξεφτίλα πια...

 

Όχι κύριοι, δεν έχουμε την πολυτέλεια του χρόνου να περάσουμε από τα μαγαζιά σας. Γι' αυτό υπάρχει και το ηλεκτρονικό κατάστημα. Εσείς όμως φροντίσατε να το διαλύσετε. Multirama=το νέο Πλαίσιο. Πότε θα γίνει επιτέλους σεβαστός ο καταναλωτής σε αυτόν τον τόπο;;

 

Και για να πω κι εγώ τη γνώμη μου για τους υπαλλήλους-πωλητές, το θεωρώ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ να καβατζώνουν τις προσφορές. Θα έπρεπε να τους απαγορεύεται ρητώς από το κατάστημα, από τη στιγμή που μιλάμε για ελάχιστα κομμάτια. Διαφορετικά πρόκειται για κοροϊδία του καταναλωτή, ο οποίος μπαίνει στον κόπο να παραγγείλει κάτι που, απλούστατα, δεν υπάρχει ή προορίζεται για κολλητούς. Δηλαδή μιλάμε για κανονική ΠΑΡΑΠΛΑΝΗΣΗ, με την ανοχή-αμέλεια του καταστήματος, εάν αυτό δεν φροντίσει να βάλει χαλινάρια στους υπαλλήλους του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω πηρα ενα wd tv live 69 ευρουλακια,ηταν το τελευταιο σε ολη την ελλαδα.. :P ανοιγμενη συσκευασια αλλα εχει 2 χρονια εγγυηση.δεν ξερω σε τι κατασταση ειναι γιατι θα το εχω στα χερια μου αυριο το πρωι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχαν και ετοιμο interface χωρις διαθεσιμο το login οπου δουλευαν τα παντα κανονικα και σου εβγαζε σφαλμα μονο οταν εμπαινες σε προιοντα οπως πχ φωτογραφικες που ηταν το κυριως προιον που επαιξε στο ''σκοτωμα''. και φυσικα το καλαθι ειχε εξαφανιστει απο προσωπου γης.

ενα σαιτ που εχει πεσει υπο φυσιολογικες συνθηκες δε πεφτει ετσι ομορφα συνηθως. σαν ελεγχομενη πτωση ουρανοξυστη επεσε...

και μετα απο λιγη ωρα εκλεισε και τελειως για να γινει πιο πιστευτο οτι επεσε απο επισκεψιμοτητα οταν πλεον ειχαν ολοκληρωσει τις εγγραφες που ηθελαν.

υποθεσεις κανω αλλα σας περιγραφω πως ισως ειχε σχεδιαστει το θεμα κυριως για να δικαιολογησουν πως ολοκληρωθηκαν παραγγελιες χωρις στοκ με ενα υποτιθεται αυτοματοποιημενο συστημα. ξερουν οτι θα πεσουν καταγγελιες και ηθελαν ισως να εχουν καλυφθει και εκει

 

εγω πηρα ενα wd tv live 69 ευρουλακια,ηταν το τελευταιο σε ολη την ελλαδα.. :P ανοιγμενη συσκευασια αλλα εχει 2 χρονια εγγυηση.δεν ξερω σε τι κατασταση ειναι γιατι θα το εχω στα χερια μου αυριο το πρωι.

εδω πουλουσαν φωτογραφικη dslr sony απο 1100 ευρω στα 170ευρω και μαλιστα κανονικο οχι εκθεσιακο προιον. δεν αναφερε κατι τετοιο απλα μονο το ''διαθεσιμο κατοπιν παραγγελιας''. αναλογως και ακριβα τον πηρες τον wd live αλλα με γειες! :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία τα λες αλλά δυστυχώς δεν είναι τόσο απλά...

Οι άνθρωποι δεν θέλουν να πουλήσουν αλλά να ψαρέψουν κόσμο...

γουεν γκαντ σπιξ γιου μαστ λισεν :devil:

αχχχαχχ

 

σε μένα να βάλετε τα + που σας έκοψα τη φορά :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το site παρέδωσε το πνεύμα, αλλά...

"Παρακαλώ απευθυνθείτε σε ένα κατάστημα Multirama, για να ενημερωθείτε για τις λεπτομέρειες της προσφοράς!"

 

 

Πόσο μεγαλύτερη ξεφτίλα πια...

 

Όχι κύριοι, δεν έχουμε την πολυτέλεια του χρόνου να περάσουμε από τα μαγαζιά σας. Γι' αυτό υπάρχει και το ηλεκτρονικό κατάστημα. Εσείς όμως φροντίσατε να το διαλύσετε. Multirama=το νέο Πλαίσιο. Πότε θα γίνει επιτέλους σεβαστός ο καταναλωτής σε αυτόν τον τόπο;;

 

Και για να πω κι εγώ τη γνώμη μου για τους υπαλλήλους-πωλητές, το θεωρώ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ να καβατζώνουν τις προσφορές. Θα έπρεπε να τους απαγορεύεται ρητώς από το κατάστημα, από τη στιγμή που μιλάμε για ελάχιστα κομμάτια. Διαφορετικά πρόκειται για κοροϊδία του καταναλωτή, ο οποίος μπαίνει στον κόπο να παραγγείλει κάτι που, απλούστατα, δεν υπάρχει ή προορίζεται για κολλητούς. Δηλαδή μιλάμε για κανονική ΠΑΡΑΠΛΑΝΗΣΗ, με την ανοχή-αμέλεια του καταστήματος, εάν αυτό δεν φροντίσει να βάλει χαλινάρια στους υπαλλήλους του.

 

Θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου φίλε μου.

Το ίδιο το κατάστημα θα έπρεπε να θέτει κάποιους όρους, όταν τα τσιμπάνε όλα οι υπάλληλοι και 10 φίλοι τους τότε τι να λέμε...

Ας βγάλουν τις προσφορές για το προσωπικό τους να μην κοροιδεύουν και τον κόσμο...

 

γουεν γκαντ σπιξ γιου μαστ λισεν :devil:

αχχχαχχ

 

σε μένα να βάλετε τα + που σας έκοψα τη φορά :P

 

Από μένα το τσίμπησες mrgreen.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοειται πως ειναι απαραδεκτο να καβατζωνουν οι υπαλληλισκοι (!) τις προσφορες για αυτους και τους φιλους τους.

 

Αλλα για σκεφτητε τι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ θα κανατε εσεις αν ησασταν στην θεση τους.Επαναλαμβανω,τι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ θα κανατε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν ρευστοποίηση ή "εξαπάτηση" του καταναλωτή δημιουργώντας του την ψευδαίσθηση ότι θα πάρει προϊόντα σε τρελές προσφορές ενώ το στοκ ήταν ελάχιστο, μου φάνηκε το όλο σκηνικό.

 

 

Αλλα για σκεφτητε τι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ θα κανατε εσεις αν ησασταν στην θεση τους.Επαναλαμβανω,τι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ θα κανατε.

Θα τα καβατζώναμε κι εμείς. Δεν τίθεται θέμα ηθικής για μένα, δεν έκαναν κάτι το ανήθικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοειται πως ειναι απαραδεκτο να καβατζωνουν οι υπαλληλισκοι (!) τις προσφορες για αυτους και τους φιλους τους.

 

Αλλα για σκεφτητε τι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ θα κανατε εσεις αν ησασταν στην θεση τους.Επαναλαμβανω,τι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ θα κανατε.

 

Μα οι υπάλληλοι δεν είναι ούτε εγκληματίες ούτε κάνουν κάτι κακό.Όλοι το ίδιο θα κάναμε.

Το θέμα είναι η εταιρεία εφόσον είναι σοβαρή και υπεύθυνη (γελάμε τώρα) να μπορεί να προφυλάξει τον καταναλωτή και να θέσει κάποια όρια...

 

edit : Σκέφτομαι να τους στείλω με e-mail ένα link από το εν λόγω τόπικ για να καμαρώσουν τα χάλια τους αλλά δεν θέλω να προσθέσω άλλο ένα account στη βάση δεδομένων τους tongue.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα οι υπάλληλοι δεν είναι ούτε εγκληματίες ούτε κάνουν κάτι κακό.Όλοι το ίδιο θα κάναμε.

Το θέμα είναι η εταιρεία εφόσον είναι σοβαρή και υπεύθυνη (γελάμε τώρα) να μπορεί να προφυλάξει τον καταναλωτή και να θέσει κάποια όρια...

 

edit : Σκέφτομαι να τους στείλω με e-mail ένα link από το εν λόγω τόπικ για να καμαρώσουν τα χάλια τους αλλά δεν θέλω να προσθέσω άλλο ένα account στη βάση δεδομένων τους tongue.gif

 

Αυτο ακριβως λεω. Ο οποιοσδηποτε θα κρατουσε τις προσφορες που τον ενδιαφερουν (και τα 20 κολληταρια του).Και εγω π.χ. θα κρατουσα κατι που με εκανε κλικ για μενα.

 

Απλα οπως ειπες,οταν καποιος σεβεται τον πελατη του δεν επιτρεπει τετοια πραγματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι υπάλληλοι αναγκαστικά τα ξέρουν από προηγούμενη(-ες) ημέρα(-ες), για να προλάβουν να ετοιμάσουν διαφημηστικό υλικό, σήμανση εντός του καταστήματος, και νέα καρτελάκια με τιμές, όπως φυσικά και να είναι ενημερωμένοι για τους πελάτες. Και να μην τα πάρει ο ίδιος, έρχεται ένας φίλος του πρωί πρωί και τα παίρνει.

 

Απλά το να τα παίρνουν οι ίδιοι και να στο λένε τόσο χύμα, ενώ έχεις ταλαιπωρηθεί online και έχεις πάει και από εκεί σαν μια ακόμα προσπάθεια, αυτό είναι λάθος. Οι προσφορές γίνονται για προσέλκυση και ικανοποίηση πελατών, όχι υπαλλήλων.

 

Όσον αφορά το stock, θα quotάρω τον εαυτό μου από προηγόυμενο post :

 

Δίνουν Macbook Pro με 500€ και τηλεοράσεις αξίας 1500€ με 300€, δεν περιμένω να έχουν 3000 κομμάτια από το καθένα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία τα λες αλλά δυστυχώς δεν είναι τόσο απλά...

Οι άνθρωποι δεν θέλουν να πουλήσουν αλλά να ψαρέψουν κόσμο...

Κοίταξε, την τόση γκρίνια δεν την καταλαβαίνω. Έστω ότι είχαν 5-10 κομμάτια που ήθελαν να τα ξεφορτωθούν, οπότε και τα σκότωσαν. Κακό είναι; Έπρεπε να είχαν 1000 κομμάτια Mac;

Παρήγγειλα τον εκτυπωτή με πολύ μικρή ταλαιπωρία. Έκανα κράτηση στο Mall για ένα NAS (που τελικά ακύρωσα) πολύ εύκολα. Έναν δίσκο που ήθελα, τον βρήκα στην Πυλαία, αλλά ήταν κρατημένος και περιμένω μήπως δεν τον πάρει κανένας.

Όσο για το ότι τα καλά κομμάτια τα πήραν οι υπάλληλοι ή φίλοι τους, τι πιο λογικό! Αν δούλευα στα Multirama, σιγά μην δεν έριχνα σύρμα σε φίλους ότι θα παίξουν Macbook στο 500ρικο.

Σιγά μην με περίμεναν τα laptop με 70 και 80% έκπτωση να ξυπνήσω, να πάω στο γραφείο, να το πάρω χαμπάρι κτλ κτλ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...