Προς το περιεχόμενο

Ποιές είναι οι καλύτερες εταιρείες hosting;


spiralas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επίσης έχω την εντύπωση ότι κάποιες εταιρίες χρεώνουν και προμήθεια για πληρωμές μέσω paypal (εμείς δεν χρεώνουμε).

Έχω την εντύπωση ότι έχεις απόλυτο δίκιο, όπως επίσης ότι είναι ξεκάθαρα κατά των όρων χρήσης της PayPal.  :rolleyes: 

 

 

Φιλικά,

Παναγιώτης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω δει να το κάνει και άλλος πολύ γνωστός webhost που δεν έχει αναφερθεί εδώ αυτό με τη προμήθεια του paypal. Οπότε πέρα το ότι οι όροι χρήσης του paypal δεν το επιτρέπουν (αυτό δεν αφορά έτσι και αλλιώς τον πελάτη), άλλη χρέωση βλέπει στην αρχή και άλλη όταν πάει να πληρώσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σορού για το off topic ερώτημα.

 

είναι κατά του tos του PayPal το να παίρνεις προμήθεια ?Γενικά στης πωλήσεις?άμα είναι έχω να κάνω πολλά report στο paypal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θυμάμαι σωστά, δεν σου επιτρέπουν να εφαρμόζεις προσαύξηση τιμής για το προϊόν ή την υπηρεσία που προσφέρεις, σε περίπτωση που ο πελάτης σου επιλέξει ως τρόπο πληρωμής το PayPal σε σχέση με άλλες μεθόδους πληρωμής που προσφέρεις.

 

Και ναι, έχεις δίκιο: περιέργως, το κάνουν πάρα πολλοί...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και κανένας σοβαρός άνθρωπος δε θα έκανε hosting στην wind ότι POST κάνεις με php παγώνει ,μάλλον θέλει κάποια ρυθμιση ο IIS.

Βρηκα και άλλα site με την ιδια ip και έχουν το ίδιο πρόβλημα. 

Στην εξυπηρέτηση μου είπαν να τους εξηγήσω το πρόβλημα και μου απαντάει " έχετε πρόβλημα με το email δηλαδή; " . Και στο τελικό support είναι πως φταίει ο κώδικας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτό είναι το πρόβλημα με όλους τους ISP που η κύρια τους δραστηριότητα είναι να παρέχουν Internet και όχι webhosting. Δεν πρόκειται αυτός που θα επικοινωνήσεις στην τεχνική υποστήριξη να σου λύσει  το πρόβλημα ή έστω να καταλάβει τι του λες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή είναι δωρεάν όμως το προτιμούν μερικοί , ειδικά επειδή είναι και windows hosting και αν έχεις παναρχαια υποδομή με asp classic και access βάση δεν έχεις επιλογη εκτος απο windose

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή είναι δωρεάν όμως το προτιμούν μερικοί , ειδικά επειδή είναι και windows hosting και αν έχεις παναρχαια υποδομή με asp classic και access βάση δεν έχεις επιλογη εκτος απο windose

Όχι απαραίτητα: https://pcmagas.wordpress.com/2015/02/22/linux-mdb/

 

Αλλά ποιος hosting θα καθήσει και θα στήσει ODBC σε linux.

 

Ακόμη άσχετο αλλά για Hosting ένα Datacenter πόσο κοστήζει το Μήνα, στο μυαλό μου έχω μια ιδέα για μέλλον να ανοίξω εταιρεία hosting - cloud services?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.hetzner.de/

 

Ρίξε μια πρώτη ματιά εδώ. Πολλές ελληνικές εταιρίες έχουν εδώ σερβερ.

Λογικά ξεκινάς με ένα dedicated server για αρχή και αργότερα πας σε collocation με δικά σου μηχανήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι απαραίτητα: https://pcmagas.wordpress.com/2015/02/22/linux-mdb/

 

Αλλά ποιος hosting θα καθήσει και θα στήσει ODBC σε linux.

 

Ακόμη άσχετο αλλά για Hosting ένα Datacenter πόσο κοστήζει το Μήνα, στο μυαλό μου έχω μια ιδέα για μέλλον να ανοίξω εταιρεία hosting - cloud services?

H access δουλευει σε linux αλλά η asp η απλη απο οτι φαίνεται όχι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H access δουλευει σε linux αλλά η asp η απλη απο οτι φαίνεται όχι...

Και όμως γενικά τρέχει http://www.apache-asp.org/αλλά ίσως να θέλει μικροαλλαγές στο script.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Παιδια θα ηθελα μια γνωμη για την tophost.gr Eιδικα το deluxe πακετο για το οποίο ενδιαφερομαι μου φαινεται οτι εχει πολυ καλο value for money.

Απο την αλλη ομως διαβαζω πολλους να λενε οτι η cretaforce.gr είναι η καλυτερη. Ποια είναι η γνωμη σας.

 

Επισης η υπηρεσια GR-IX της tophost ξερει κανεις τι λεει? Εχει διαφορα στις επιδοσεις?

 

 

Ευχαριστω.

 

Όσον αφορά την tophost.gr έχω τη χειρότερη εμπειρία. Έχω εγκαταστήσει ένα μποτάκι για να με ειδοποιεί πότε το site μου είναι κάτω. Περιττό να σου πω ότι για ένα διάστημα δύο μηνών το site ήταν κάτω πολλαπλές φορές την ημέρα για 20 με 40 λεπτά. το 99.9% uptime που υπόσχονται αν το πάρεις αναλογικά βγαίνει γύρω στα 50 λεπτά το χρόνο. Η tophost κατάφερε να το εξαντλήσει σε μερικές ώρες. Τo support δε είναι απαράδεκτο.. Μέρες προσπαθώ να τους βρω στο τηλέφωνο και τίποτα. Support με email περιμένω τώρα πάνω από 24 ώρες. Να δω πότε θα δεήσουν να μου απαντήσουν. Αν είσαι επαγγελματίας μακρυά! Αν είσαι χομπίστας και θέλεις να πειραματιστείς τι να σου πω. Αν έχεις υπομονή πήγαινε στην tophost, έχουν πολύ φτηνά πακέτα που στη συγκεκριμένη περίπτωση ισχύει το ότι πληρώνεις παίρνεις. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...