Προς το περιεχόμενο

Νομιμοποιηση Κανναβης?Ναι η Οχι?


GoLdMaNn

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

Σόρρυ έπρεπε να πω το αφήνεις να λιώσει στο στόμα σου; :mrgreen:

 

το LSD απορροφιέται από το δέρμα. Εάν είναι σε δέρμα που απλά απορροφάει πιο γρήγορα ή όχι είναι λεπτομέρεια.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 603
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το να τρώωει κάποιος όλη μέρα σοκολάτα είναι η δεν είναι πρόβλημα; Το να παίζει Lineage όλη μέρα είναι η δεν είναι πρόβλημα; Το να είναι όλη η νεολαία κολλημένη στο FB όλη μέρα είναι η δεν είναι πρόβλημα; Το να καπνίζει φούντα κάποιος όλη μέρα και να μην τον ενδιαφέρει τίποτα άλλο στη ζωή του είναι η δεν είναι πρόβλημα;

 

Η μία πλευρά θα πεί ο καθένας ότι γουστάρει κάνει, ας μείνει όλη μέρα μέσα στο σπιτι να καίγεται με το WoW 24/7 χωρίς κανένα άλλο ενδιαφέρον για τη ζωή...αφού εμένα δεν με ενοχλεί. Είναι αυτή σωστή προσέγγιση;

 

 

Ό,τι να 'ναι.

 

 

Τι σχέση έχει το να κάθεται κάποιος όλη μέρα στο FB με το να νομιμοποιηθεί η φούντα;

 

Για τον Αλλάχ δηλαδή!

 

 

 

Μα τον Δία και τους Ολύμπιους.

 

 

Επικοινωνείς;

 

Πες μου ότι είσαι και ΚΚΕ και τίποτα άλλο.

 

Ούλα!

 

 

Σους εσύ. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι κανόνες ορίζονται από το ΟΡ, αν δεν το καταλαβαίνεις αυτό τότε δεν ξέρεις τι είναι τα φόρουμς.

 

Όσο για τα επιχειρήματα... παιδάκι μου, χαζός είσαι; Έχεις διαβάσει τόσες σελίδες η μας δουλεύεις;

 

Δεν ξέρω τι είναι τα "φόρουμς"....OMG ήρθε η συντέλεια του κόσμου...τα ίντερνετς καταστράφηκαν!

 

Είπα δεν έχω διαβάσει ούτε μισό ΣΟΒΑΡΟ επιχείρημα....επιχειρήματα του στύλ η κάνναβη θεραπεύει τον καρκίνο και οι φαρμακευτικές δεν θέλουν να νομιμοποιηθεί...είναι απλά για γέλια. Για τον ίδιο λόγο κατήργησαν και τη Φραπελιά...άτιμες φαρμακευτικές.

 

Ναι η Shell προτίμησε να δώσει ΔΙΣ για εξώρυξη πετρελαίου και επεξεργασία αντί να καλλιεργεί χορταράκι και να παράγει βιοντήζελ...σοβαρότατο επιχείρημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ό,τι να 'ναι.

 

 

Τι σχέση έχει το να κάθεται κάποιος όλη μέρα στο FB με το να νομιμοποιηθεί η φούντα;

 

 

Σου έκανα μια ερώτηση αλλά προφανώς δεν σε συμφέρει να απαντήσεις...

Είναι πρόβλημα τα 15χρονα να καπνίζουν μαύρο όλη μέρα και να μην τους ενδιαφέρει τίποτα ναι ή όχι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι σε ένα φόρουμ μάθε να λειτουργείς με τους κανόνες του.

 

Από οοοοοοοοοοοοολη αυτή την εικόνα μόνο αυτό έχεις να πεις;

 

ΑΝΤΕ ΠΑΛΙ ΤΑ 15ΧΡΟΝΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου έκανα μια ερώτηση αλλά προφανώς δεν σε συμφέρει να απαντήσεις...

Είναι πρόβλημα τα 15χρονα να καπνίζουν μαύρο όλη μέρα και να μην τους ενδιαφέρει τίποτα ναι ή όχι;

 

 

Ό,τι να 'ναι.

 

 

Ναι... you got me. Δεν με συμφέρει να απαντήσω εάν είναι πρόβλημα να κάθεται κανείς στο FB όλη μέρα ΣΕ ΕΝΑ THREAD ΓΙΑ ΤΗΝ ΦΟΥΝΤΑ.

 

 

Και επίσης, you got me twice. Δεν με συμφέρει να απαντήσω στην φαντασία σου. Αλλά και εσύ βρε πουλάκι μου... μόνο 15χρονα; Και μόνο μαύρο; Μέχρι εκεί φτάνεις;

 

 

Γιατί, εάν αύριο γίνει νομιμοποίηση... θα μοιράζουν με το κιλό τα σακούλια στα σχολεία και όλα τα 15χρονα θα έχουν και από 2 κιλά το κάθε ένα να την πίνει μπροστά στους γονείς του για διάλειμμα από το ούζο που κατεβάζει. Φυσικά! Πώς δεν το σκέφτηκα; Silly me.

 

 

Αλήθεια τώρα... επικοινωνείς; Είσαι ΚΚΕ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι αλήθεια οτι το να καπνίζεις χόρτο δεν σου δίνει κανένα φοβερό όφελος, αλλά μπορεί να σε κάνει να ευθυμήσεις για λίγο. Εφόσον όμως δεν σου κάνει και κανένα ιδιαίτερο κακό και (απλώς είχε την ατυχία να χαρατηριστεί 'ναρκωτικό' και να συγχέεται απο ορισμένους με την πρέζα), τότε δεν απειλεί καεναν όντας νόμιμο.

 

Όσο για το αν τα 15 χρόνα είναι καλό να κάθονται να καπνίζουν μαύρο όλη μέρα: Όχι δεν είναι. Όμως η διάθεση του χρόνου σου εξαρτάται από εσένα. Ούτε το να παίζεις video games ή να είσαι στο fb όλη μέρα είναι καλό, same thing!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι σε ένα φόρουμ μάθε να λειτουργείς με τους κανόνες του.

 

Από οοοοοοοοοοοοολη αυτή την εικόνα μόνο αυτό έχεις να πεις;

 

Όσο για τα επιχειρήματα... παιδάκι μου, χαζός είσαι; Έχεις διαβάσει τόσες σελίδες η μας δουλεύεις;

 

Εσύ πήγαινε να διαβάσεις τον κανόνα νο1 που λέει να σέβεσαι τον συνομιλητή σου. Εγώ δεν προέβησα σε προσωπικούς χαρακτηρισμούς εναντίον σου.

 

Προφανώς εσύ πρέπει να μάθεις κάποια πράγματα.

 

Όσο για όοοολη την εικόνα. Αν η παραγωγή υποκατάστατων των προϊόντων όλων αυτών των εταιρειών ήταν τόσο συμφέρουσα που τρέμουν την ώρα και τη στιγμή που θα νομιμοποιηθεί η κάνναβη θα ήταν τοοοοσο δύσκολο να αγοράσουν κάτι εκ. στρέμματα γής για να καλλιεργούν χορταράκι και να τα παράγουν οι ίδιο έτσι ώστε να βγάλουν ΑΚΟΜΑ μεγαλύτερο κέρδος και να ελέγχουν παραλληλα και τη τιμή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σέβεσαι εσύ όλους εμάς που αντί να μην σου δίνουμε σημασία σου λέμε και ξαναλέμε ότι ζητάς και παρ'όλα αυτά παραμένεις εκτός και σε άλλο πλανήτη.

 

Δεν σε χαρακτήρισα σε ρώτησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί, εάν αύριο γίνει νομιμοποίηση... θα μοιράζουν με το κιλό τα σακούλια στα σχολεία και όλα τα 15χρονα θα έχουν και από 2 κιλά το κάθε ένα να την πίνει μπροστά στους γονείς του για διάλειμμα από το ούζο που κατεβάζει. Φυσικά! Πώς δεν το σκέφτηκα; Silly me.

 

Όταν πήγαινα εγώ γυμάνσιο πάντως πριν 15 χρόνια, στο διάλλειμα τα "τζούρα κλάμπ" με το κανονικό τσιγαράκι ήταν ασφυκτικά γεμάτα. Περισσότερο κόσμο είχε εκεί παρά η αυλή του σχολείου. Σήμερα φαντάζομαι είναι τρις χειρότερα. Γιατί λοιπον αφού θα είναι νόμιμο να μην αντικαταστήσουν το τσιγάρο με τη φούντα;

 

Αλήθεια τώρα... επικοινωνείς; Είσαι ΚΚΕ;

 

Εγώ δεν σε προσέβαλα πάντως...γιατί νιώθεις την ανάγκη να το κάνεις εσύ είναι προφανές...

 

Να σέβεσαι εσύ όλους εμάς που αντί να μην σου δίνουμε σημασία σου λέμε και ξαναλέμε ότι ζητάς και παρ'όλα αυτά παραμένεις εκτός και σε άλλο πλανήτη.

 

Δεν σε χαρακτήρισα σε ρώτησα.

 

Μια χαρά σας σέβομαι, εσύ δεν έχετε σεβαστεί ούτε στιγμή την αντίθετη άποψη απο όπου και αν προήλθε και έχετε ενορχηστρώσει έναν ανελέητο χλευασμό στην οποιαδήποτε αντίθετη άποψη.

 

Προφανώς θεωρείτε ότι αν καταφέρετε και χλευάσετε αρκετά τους συνομιλητές σας θα βρείτε δίκιο.

 

Δεν σε χαρακτήρισα σε ρώτησα.

 

Ήταν υπονοητική ερώτηση = χαρακτηρισμός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...