Προς το περιεχόμενο

Αιμοροϊδες


arianos16

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 367
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σε μενα ξεκινησε μετα απο ενα μεγαλο ζορισμα στην τουαλετα. Το μετανιωσα το οτι δεν πηρα dulcolax η κατι παρομοιο. Την επομενη μερα ειδα να τρεχει αρκετο αιμα. Σταδιακα αρχισαν οι αιμοραγιες ολο και πιο συχνες. Απο οτι εχω ακουσει η αιμοροιδοπαθεια ειναι σταδιακα εξελισσόμενη ασθενεια ενω υπαρχουν και καποιοι που θεραπευονται χωρις να κανουν τιποτα.

Μην ζοριζεσαι στην τουαλετα (σοβαρα μιλαω). Ζορισου λιγακι ισα ισα να σπρωξεις και οτι βγει. Πολλες φορες θελει τον χρονο του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Εμενα λες; 

 

Anyway, για αιμοροϊδες δε χρειαζεται γιατρος.. Apple cider vinegar. Google it..

Γεια βρηκα αυτο 

HIGHER NATURE ORGANIC APPLE CIDER VINEGAR 350 ML

Επιπλέον,χρησιμοποιείται ως τονωτικό της επιδερμίδας,εγω ετσι θα το χρησιμοποιησω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αδερφη μου ειχε σοβαρο θεμα, μου ειπε οτι ειδε πολυ καλα αποτελεσματα με ποσιμη αλοη. Λεπτομερειες δεν την ρωτησα επειδη δεν εχω θεμα εγω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Τις τελευταιες μέρες ήμουν με ίωση, δεν ξέρω αν έχει σχέση, αλλά στην τουαλέτα ζορίστηκα λίγο και ήταν επώδυνο, είδα και λίγο ανοιχτοχρωμο κόκκινο στο χαρτί υγείας. Από τότε νιώθω την περιοχή ερεθισμενη. Είναι αυτό αιμορροΐδες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αιμορραγία ειναι ένδειξη για πολλές παθήσεις του πεπτικού συστήματος.

 

Ότι το αίμα ειναι ανοιχτόχρωμο ειναι ένδειξη πως ειναι φρέςκο και η πληγή κοντά στην ωπή.

 

Απο εκεί και πέρα, μόνο με εξέταση απο γιατρό μπορείς να έχεις γνωμάτευση για το τι έχεις. Πρακτικά, θα σε συμβούλευα να πας σε γιατρό για να σου δώσει λεπτομερείς πληροφορίες για τη γρηγορότερη αντιμετώπιση του προβλήματος.

 

Σημείωση, δεν είμαι δρ στην ιατρική, αλλά ξέρει ο κώλος μου απο πόνο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σημείωση, δεν είμαι δρ στην ιατρική, αλλά ξέρει ο κώλος μου απο πόνο.

προκλητική δήλωση Επεξ/σία από McNerd
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...