Προς το περιεχόμενο

Αιμοροϊδες


arianos16

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν εχω πονο το αιμα θελω να σταματησω αν γινετε , εχω ακουσει οτι υπαρχουν 4 σταδια για αυτο προληπτικα τωρα που ειναι αρχες ρωταω αν υπαρχει κατι να βελτιωση την κατασταση η να μεινει στασιμη σε αυτο το επιπεδο

Μην σε ανησυχεί πάρε αυτή την κρεμα  και θα εισαι οκ, εμενα η κατασταση καθε μερα ηταν τραγικη παρα πολυ αιμα ακομα και μέσα στη τουαλέτα καλά όλο το χαρτί γινόταν κόκκινο, έβαλα μια κρέμα που με έδωσε ο φαρμακοποιός για 4 μέρες και τελείωσε πάλι όμως είμαι δυσκοίλιος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 367
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παθων πολλα χρονια παιδια..

Πρωτο και κυριοτερο,αλλαζετε τη διατροφη σας γενικοτερα.

Μακρια απο καυτερα,πρωτο και κυριο.
Ψαξτε για τις τροφες που σας ταιριαζουν καλυτερα στο ιντερνετ.

Αποφυγετε την proctosinalar,μονο μερικες ημερες,καθως προκαλει συγκαμα μετα απο συνεχομενη χρηση.

Ξεχνατε το σκουπισμα μετα την τουαλετα.

Πλυσιμο με λιγη πιεση ( αν δεν εχετε τηλεφωνακι που αλλαζει σκαλες απλα ξεβιδωστε το τηλεφωνακι ) πλυσιμο με αφρολουτρο και καλο ξεπλυμα. Ψαξτε στο google για popovrisaki και βρειτε ποια λυση σας ταιριαζει,εγω εχω τηλεφωνακι με σκαλες.

Στο τελος βαζω μια αλοιφη που μου φτιαχνει ενας φιλος, με βαση τη βαζελινη,καλεντουλα και αλλα βοτανα.
Εαν καποιος θελει να πειραματιστει ας στειλει Pm να δω μηπως βρω τη συνταγη.

Πριν καποια καλοκαιρια ειχα φαει μπεικον 3-4 μερες σερι για κολατσιο και σε συνδιασμο με καθημερινο wind surf επαθα ζημια για αλλη μια φορα και ετρεχα για επεμβαση,οποτε τα εκοψα και τα 2 αναγκαστικα.

Αυτα. Μην με ρωτησετε εδω καθως δεν παρακολουθω πλεον το φορουμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το wind surf γιατί; Επειδή σήκωνες το πολύ βάρος; Και γενικά επειδή ασκούσες δύναμη;

 

Το μπέικον πάντως δεν το λες και καυτερό, εμένα δεν με πειράζει.. και ούτε αρκετά καυτερά με πειράζουν πρέπει να φάω πάρα πολύ για να αρχίσει το κλάμα, αν και το καλοκαίρι την έπαθα τελείως χαζά με καυτερά, όμως ρε γαμωτο δεν μπορω να τα κόψω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουτε εγω μπορω να τα κοψω,καθενας ζυγιζει και υπολογιζει ποσο αντεχει ο κωλος του :P

Το μπεικον δεν ειναι καυτερο,αλλα ειναι κακη διατροφη.

Δεν ειναι μονο τα καυτερα που επηρεαζον,δυστυχως..

Το wind surf με πειραξε επειδη εσκυβα και τουρλωνα τον πισινο και μετα εβαζα δυναμη για να σηκωσω το πανι.

Επισης,πολυ καθησιο η πολλη ορθοστασια κανουν κακο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουτε εγω μπορω να τα κοψω,καθενας ζυγιζει και υπολογιζει ποσο αντεχει ο κωλος του :P

Το μπεικον δεν ειναι καυτερο,αλλα ειναι κακη διατροφη.

Δεν ειναι μονο τα καυτερα που επηρεαζον,δυστυχως..

Το wind surf με πειραξε επειδη εσκυβα και τουρλωνα τον πισινο και μετα εβαζα δυναμη για να σηκωσω το πανι.

Επισης,πολυ καθησιο η πολλη ορθοστασια κανουν κακο.

Ναι το έχω ακούσει αυτό με το σήκωμα βάρους όπως το περιγράφεις και μάλιστα από άτομα που είναι σε πολύ καλή φυσική κατάσταση. Ευτυχώς δε μου έχει συμβεί ακόμα και ελπίζω να μη μου συμβεί γιατί δεν ψήνομαι να σταματήσω αυτά που κάνω από αποψη άσκησης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kirileman εσυ αν δεν κανω λαθος εκανες πριν 5 χρονια την επεμβαση Peter Lord. Είχες καποια υποτροπή;

Δεν έκανα μανομετρία αμέσως μετά την επέμβαση γιατί το αμέλησα, άρα δεν είναι τέλεια η κατάσταση, αλλά σε γενικές γραμμές καλή. Εννοείται ότι δεν έχω αίμα και πόνους και εννοείται ότι όταν δεν τρώω πράσινα, δυσκολεύομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά είναι φυσιολογικά και σε υγιείς ανθρώπους. Μήπως οσο περναει ο καιρος χειροτερευεις λιγο ή είσαι οπως εισουνα στην αρχή; πόσα χρόνια εγγύηση σου δώσανε;  :-D  αν σου δωσανε. (κάποιοι νομίζω σου δινουν εγγυηση και αν υποτροπιασεις σου ξανακανουνε την εγχείρηση δωρεάν)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινά πάντως θέλω να μου πεις αν σου έκανε τίποτα το daflon γιατί πιο άχρηστο φάρμακο δεν έχω πάρει στη ζωή μου

Logistoulis μέσα σε 3 μέρες είδα τεράστιο αποτέλεσμα με το Daflon αλλά όπως έχω γράψει και πιο πριν είναι ανάλογα τον οργανισμό σε σένα πχ δεν έκανε δουλειά σε μένα έκανε και πολύ καλή μάλιστα! :)

Με ενόχλησε 8 μέρες περίπου βέβαια δεν έχω πάει για τρέξιμο ή για μπάλα για να δω αν θα έχω ενόχληση... Πάντως όταν πηγαίνω τουαλέτα το νιώθω ελάχιστα και εννοείται μετά μαντηλάκι χωρίς αλκοόλ η μπάνιο στο σημείο με ΚΡΥΟ νερό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προσωπικά πολεμικές τέχνες (μαζί με τη σχετική γυμναστική)

 

Όταν "λιώνει" το σώμα το συγκεκριμένο πρόβλημα είναι σα να μην υπάρχει, απλά πρέπει να προσέχω να πίνω τα (αρκετά) επιπλέον νερά τις μέρες προπόνησης για να μην έχω θέμα αφυδάτωσης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προσωπικά πολεμικές τέχνες (μαζί με τη σχετική γυμναστική)

 

Όταν "λιώνει" το σώμα το συγκεκριμένο πρόβλημα είναι σα να μην υπάρχει, απλά πρέπει να προσέχω να πίνω τα (αρκετά) επιπλέον νερά τις μέρες προπόνησης για να μην έχω θέμα αφυδάτωσης

Α μάλιστα. Εγώ μόνο τρέξιμο και ποδόσφαιρο 2 φορές την βδομάδα. Από νερό άλλο τίποτα 3 λίτρα την μέρα. Ευχαριστώ και ελπίζω να μην το πάθουμε ξανά! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...